Reklama

Reklama

Třicet případů majora Zemana

(seriál)
  • Československo Tridsať prípadov majora Zemana (více)
Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční
Československo, (1974–1979), 36 h 26 min (Minutáž: 52–91 min)

Předloha:

Oldřich Železný (povídka)

Hrají:

Vladimír Brabec, Rudolf Jelínek, Miloš Willig, František Němec, Ladislav Mrkvička, Vladimír Ráž, Josef Větrovec, Emil Horváth ml., Renáta Doleželová (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(30)

Seriál detektívnych príbehov zo života českej spoločnosti. V časoch pre mnohých pamätníkov dávnej, ale tiež i nie až tak veľmi vzdialenej minulosti, mal zločin mnoho podôb, no len jedného spoločného nepriateľa... Legendárneho českého kriminalistu Jana Zemana (Vladimír Brabec) – výnimočného muža, ktorý sa vďaka obdivuhodnej húževnatosti a vytrvalosti vypracoval v podstate z nuly až na majora Zboru národnej bezpečnosti (ZNB). (TV Dajto)

(více)

Recenze (876)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

30/30 Nejradši mám prvních deset dílů, pak už je to čím dál tím větší nechtěná sranda, vrcholící bohužel nijak zvlášť oslnivým finále. Top díly: Vyznavači ohně, Loupež sladkého i, Rubínové kříže, Hon na lišku, Loď do Hamburku a Pán ze Salcburku. Miluji ještě Inge Schellerovou, ale na Kubě bylo vždycky moc horko... Nicméně bych si přála, aby byl natočen Zločin na zámku, onen slavný 31. díl. ()

Omnibus

všechny recenze uživatele

Nehodnotitelné...Tak, samozřejmě že je to jako celek propagandistický škvár nejhrubšího zrna. Ale třeba takové Mimikry? Tak tady tvůrci dílu mohli jak lvové bít o mříže svými vysokými čely - "kdepak jsme, soudruzi, asi udělali chybu... ?" :-D Prvoplánová agitka mající za cíl zúčtovat s vlasatými hašišáky a podobnými rozvratnými živly,a jejich hnusnou, zavrženíhodnou a socialistické zřízení podkopávající muzikou se poněkud minula účinkem. Ba hůř. Zdařilou píseň "A červi se rozlezou... bič boží je vyžene !" si nadšeně notovali u táborových ohňů i po hospodách čtyřkách všichni „pionýři“ od Šumavy k Tatrám! Já samozřejmě taky :-) A hašišák Lábus byl boží... A Studna? Darmo mluvit... Taky jste pak ve škole strašili holky kýváním ruky před tělem, jako my ? Ale pak večer doma, to už mi bylo ouvej, při bedlivém sledování otce, jestli nezačíná být poněkud neklidný ... ;-) ()

Reklama

salahadin 

všechny recenze uživatele

Seriál se mi nelíbí ani tak (komunistická agitka), ani tak (bez přemýšlení nad prosáklou rudou mentalitou). Ale Studna mě vážně nadchla, za ni je jedna hvězda, za zbytek, který mě spíše nudil, nedám nic. Za zmínku stojí hudba z pera nejvýsostnějšího skladatele všech dob - Zdeňka Lišky (ačkoli tohle nepatří k jeho nej kouskům). Joo, soudruzi byli tenkrát kovaní z jinýho materiálku, než dneska. Zeman je jako Terminátor (ocelové jádro, masitá slupka, bulletproof, fireproof atd.)), ale narozdíl od těch buržoustů za louží nemá bicáky jako vagóny naložený uhlím, drsnej kukuč s elektronickým 3D módem, ale prostě jen Brabcův ciferník. To se počítá! :) ()

hippyman 

všechny recenze uživatele

Jmenuje se Zeman, Honza Zeman, aneb Československá Bondovka na pokračování, ze které se u mě (celkem překvapivě) vyvinula závislost na dalších a dalších epizodách... zhruba ve třetině můžu konstatovat, že když si člověk sundá rudé brýle, uvidí krom propagandy především galakoncert herectví se slušnou dávkou napětí (a občas i milého humoru) v každém příběhu. Myslete si o mně, co chcete, ale když k tomuhle seriálu člověk přistupuje s rezervou, určitě dostane víc než jen srpem a kladivem vytepanou propagandu. To je vše, čest. 70% ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Honza Zeman, nesmrtelný a asi nejrozporuplnější český (československý) kriminalista. Myslím, že jsem zhlédl všech jeho 30 případů, některé dosahují velmi vysoké úrovně, jiné jsou průměrné či podprůměrné. Pročítám si ostatní komentáře zdejších uživatelů a aniž bych chtěl někomu brát jeho názor, musím se pousmívat nad tím, jak převážná většina tento seriál odsuzuje. Mnozí z nich totiž podle mého totalitu zažili jen velmi krátce a tudíž nemají osobní zkušenosti s minulým režimem. Nevadí. Nepopírám, že díly jsou napsány tak, aby vyhovovaly tehdejší vládě a jejich ideologii, přičemž mohlo docházet k přetváření skutečnosti. Pokud se dokážeme od těchto faktů oprostit, můžeme sledovat kriminální seriál, který nám ukazuje průřez dob minulých. Začíná se v roce 1945 a končí 1973. Já osobně Zemana sledoval se zájmem a politiku, která je cítit v minutách každého dílu, jsem bral jako obraz tehdejší doby se vším všudy, tedy i s případným předěláváním skutečných událostí. Ať je to jak chce, major Honza Zeman je legendou a snad každý by měl vidět minimálně díl Studna. Toto je ovšem ten nejprofláknutější, za zmínku stojí také Tatranské pastorále, Mimikry nebo dvě epizody z Jižní Ameriky s Jirkou Hradcem. Seriál je nabitý tehdejšími hereckými esy, které dnes tvrdí, že jim 30 případů nic "neříkalo", já jim nevěřím a zvlášť ne Vladimíru Brabcovi, který kdyby tuto roli nedostal, tak není zdaleka tak známý, jako je...Toť tak vše, (btw) dlouho jsem se k napsání tohoto komentáře neměl a opět podotýkám, nejsem komunista, ale nemám rád, když se z principu zavrhuje vše, co bylo do revoluce (ano, jsou i výjimky). ()

Galerie (90)

Zajímavosti (386)

  • V 27.dílu "Rukojmí v Bella Vista", který se odehrává v roce 1970, zazní z pásky na pár vteřin píseň Karla Gotta "Kávu si osladím", která byla podle Supraphonu nahraná až v říjnu 1972. (Willy Kufalt)
  • V 16. díle "Dáma s erbem" Zeman (Vladimír Brabec) telefonuje z hotelu z automatu, kde je vhoz na mince viditelně označen nápisem 50 hal. V roce 1959, kdy se díl odehrává, se ještě telefonovalo za pětadvacetník. (kecinav)

Související novinky

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

28.12.2020

Ve věku 81 let po dlouhé nemoci zemřel český herec Ladislav Mrkvička. Známou tvář českého filmu můžete znát například ze snímků Atentát či Dostih, popřípadě pak ze seriálů 30 případů majora Zemana,… (více)

Zemřel Vladimír Brabec

Zemřel Vladimír Brabec

02.09.2017

V pátek večer nás opustil herec a dabér Vladimír Brabec. Nefalšovaná legenda, jíž proslavil kontroverzní seriál 30 případů majora Zemana, odešla ve věku 83 let a své poslední chvíle strávila s… (více)

Reklama

Reklama