veru_needy

Tak tuhle sci-fi komedii nelze nic jiného než jen chválit. Cestování v čase bylo, je a bude hodně zajímavé téma. Navíc když je to celé zpracováno zábavnou formou, to pak film jen tak neomrzí. Jedná se o zábavný pohled na stroj času se vším všudy. Film nepůsobí nikterak moc vědecky a na druhou stranu nepostrádá ani určitou, i když dosti nadnesenou logiku. Rovněž potěší hlavní představitelé, kteří působí hodně sympaticky. Bláznivý profesor Emmet Brown a jeho DeLorean aka stroj času jezdící na plutonium, v dalších dílech pak na odpadky. Dále je tu Marty McFly, ztrozkotanec, který by si přál jednou prorazit se svou rockovou kapelou. Když se ovšem nedorozuměním dostane do dob, kdy ještě nebyl na světě a jeho rodiče se měli teprve seznámit, nedopatřením se jeho matka namísto do jeho otce, zamiluje do něj. To mu naštěstí pomůže vyřešit profesor, který je ale samozřejmě z minulosti (přítomnosti). Ještě že jsou na světě další dva díly, abychom se pobavili daleko více. - "Where we're going, we don't need roads." ()

Necrotongue

Tak jsem se zase jednou vrátil v čase, abych si po zhruba třiceti letech (od doby, kdy jsem snímek viděl naposled) připomněl, jak se Marty McFly vrátil v čase o třicet let, aby se pak zase vrátil o třicet let do budoucnosti. To je gulášek, co? Faktem tedy je, že na mě film nezapůsobil stejně silně jako před desetiletími a vinu za to dávám hlavně zákeřnému času, pod jehož vlivem se mění mé vnímání světa, bo zkušenosti. A i když bez vytáček přiznávám, že minimálně jednu pěticípou zajistila snímku nostalgie, platí, že jsem se u něj i dnes výborně bavil, protože Michael J. Fox vystřihnul hlavního hrdinu bravurně a Christophera Lloyda mám mnohem radši jako lehce neukotveného vizionáře než jako strýka Festera. Abych to nějak shrnul; film má své mouchy, jak se dá u pamětnické záležitosti očekávat, ale není jich tolik, aby mi pokazily celkový dojem, takže za své původní hodnocení doplním jen bezvýznamné mínus a budu se těšit na obě pokračování. / Poučení: Vždy měj podepsané své spodní prádlo. 5*- ()

Bauer

Bomba!!!! Pecka!!! Nářez atd atd.Naprosto pefrektni komedie ( trilogie ) , která má neztracejcí tempo.Velmi povedené hlášky.Největší výhrou je ale herecké obsazení.Sympatický Miachel J.Fox a Christopher Llyod.Klasika , která musi být viděna!! Jeden z mála filmů , co nenudí ani po druhém , třetím a ani čtvrtém ( a mohl bych pokračovat a tak dále a tak dále ) zhlédnutí. ()

duklak2

Zrovna v roce mého narození, se natočil asi nejdokonalejší film o cestování časem. Má to výborný příběh a skvělou zápletku. Je to prostě dokonalé scifi. ()

Sifaka

S touto trilogií jsem vyrůstal! Perfektní a originální scénář, výborný Marty McFly! Jednička je nejlepší! ()

luka4615

Klasika definující svůj žánr. Myslím, že právě tento termín nejlépe vystihuje snímek, který v roce 1985 rozvířil vody filmového průmyslu, a který u pisatele tohoto příspěvku vzbudil neutuchající touhu vlastnit vůz DeLorean DMC-12 a lásku ke sci-fi snímkům obecně. Mám rád celou trilogii BTTF, nicméně tento díl patří mezi mé nejoblíbenější. „Roads? Where we're going, we don't need roads.“ ()

Sawy

Návrat do budoucnosti je jednou z mých nejoblíbenějších sérií vůbec a první díl je ze všech nejlepší.Michael J. Fox je největší sympaťák filmového plátna,Christopher Lloyd je krásně pošahaný a všechny ty časové paradoxy,které později vyvrcholily v dalších dílech,jsou neskonale zábavné.Když pak začal Michael hrát na kytaru a zpívat klasiku Johnny B. Goode,bylo rozhodnuto.Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. 100 % ()

Lucasion

„If my calculations are correct, when this baby hits 88 miles per hour... you're gonna see some serious shit.“ Nelze začít ničím jiným než tím, že já tenhle film miluju. A v tomto případě je to čistá, nezištná a láska na první pohled. Už si nepamatuju, kolik mi bylo, když jsem byl poprvé svědkem toho jak se mladý Marty McFly (Michaelem J. Fox) ocitne o 30let v minulosti. Krom přemýšlení o tom, jaké by to bylo, kdybych se já vrátil do dob střední školy mého táty… Byli bychom přátelé, rozuměli si? No ostatně na téhle myšlence vznikl celý film. V čem je genialita tohoto snímku. V tom, že i po „tisící“ dokáže pobavit a já si užívám každou scénu znovu a znovu. Díky velmi pečlivému a chytlavému scénáři (Děkuji pane Zemeckisi) se tak vypráví příběh sám a i netrénované oko si ho naprosto užije. Ovšem pečlivé oko si všimne krásných několika odkazů, které jsou rozprostřené po celý film. Marty McFly je klasický puberťák 80.tých let. Jakmile ho jeho přítel Doc Brown (Christopher Lloyd) poprosí, aby byl velmi brzy ráno na parkovišti u Dvou borovic, začne příběh nabírat obrátky. A to tím, že Doc sestrojil stroj času a vložil ho krásného vozu DeLorean. Mladý McFly tak putuje časem do roku mladí svých rodičů a překazí jejich zlomový životní moment, kdy se zamilují. Marty tak musí dát vše do pořádku a to sakra rychle, jinak zmizí z existence. Navíc se i vyskytuje problém s „kapkou“ plutonia. Michael J. Fox tvoří spolu s Christopherem Lloydem dokonalou dvojici a Marty Celvin a Doc jsou jejich životní role. Kromě báječného obsazení, mě film vždy dojme dokonalým soundtrackem a perfektními hláškami. Film je doslova napěchovaný hláškami, které nikdy nezestárnou. "Tati! Georgi! Ty na tom kole! Hej!" První Návrat do budoucnosti jistě patří mezi mých pět nejoblíbenějších filmů a proto jsem vděčný, že jsem mohl vidět tuhle svojí klasiku na velkém plátně. Při skoku časem do roku 1955 mi i nostalgicky ukápla slza a měl jsem husí kůži. [Kino] (100 %) ()

Coleator

Až teprve letos jsem se v rámci oslav významného data z druhého filmu dostal k této trilogii... Nejprve jsem hodnotil tento díl jen čtyřmi hvězdami, ale po zhlédnutí všech dílů jsem hodnocení tohoto filmu zvedl, protože z celé série mě bavil nejvíc, hlavně i díky povedenému humoru... ()

jerry12

95%. Robert Zemeckis nasadil s Back to the Future laťku diváckých nároků na sci-fi komedie velmi vysoko a zatím se za uplynulých 30 let nikomu nepodařilo jí ani přiblížit, natož ji překonat, ač je Hollywood technologicky už úplně někde jinde. Síla nejlepší sci-fi komedie všech dob je totiž primárně ve scénáři, a to i ve třetím tisíciletí nadále dokazuje, že můžete, ale také nemusíte mít k dispozici ty nejlepší technologické vymoženosti doby, abyste vybudovali naprosto úchvatnou sci-fi podívanou. Po celé řadě velmi kvalitních sci-fi opusů posledních let se obávám, že na tento klenot už nikdo dosáhnout ani nemůže, protože se už dávno stal naprosto nesmrtelným. ()

Richie666

Po pár úvodních minutách nastává strhující podívaná, která vám nedá jedinou šanci jít se vyčůrat... :) Teda ne že bych měl ve zvyku odbíhat od filmu, ale tohle je vážně peklo :) ()

Handle

Rovnou na začátek říkám, že slabší 4*, tudíž jsem docela zklamán... O filmu jsem všude četl, že se jedná o "nejlepší film o cestování v čase", a tak jsem čekal jasných 5*, protože mám tyhle filmy tak rád. Bohužel tedy "pouze" 4*. Je to dobré, ale nic co by mě zvedlo ze židle... ()

Kamca_

V dnešní době už klasika, která snad nikdy neomrzí. I po tolika letech z toho jde mráz po zádech, hlavně u scény s kytarou. 100%. ()

Iggy

Skvělý Michael J. Fox jako Marty McFly, stejně tak doktor Brown (Christopher Lloyd). Cestování časem, vychytávky jak z minulosti tak z budoucnosti, promakané paradoxy cestování v čase, spousta geniálních vtipů. (Za všechny aspoň tenhle: Marvin Berry [on the phone, as Marty plays "Johnny B. Goode"] Chuck. Chuck. It's Marvin - your cousin, Marvin BERRY. You know that new sound you're looking for? Well, listen to this.) Jedna z mála sérií, která ani ve dvou pokračováních neztratila na tempu a na kvalitě. ()

cvutak

Určitě každý má svůj oblíbený film, který může vidět stále a stále dokola. Ano, tohle je přesně TEN můj film, respektive trilogie :-D ()

Lacike

Prvy diel slavnej serie, ktoru pozna kazdy, takze co o nej napisat? Vzdycky som ju mal rad, ale rokmi sa u mna neustale meni oblubenost jednotlivych dielov. V detstve som mal najradsej sci-fi gadgetmi preplacanu dvojku, nasledovanu jednotkou a prilis som nemusel westernovu trojku. Pred takymi piatim rokmi, ked som seriu videl naposledy sa mi najviac pacila jednotka, ktora sa venuje Martymu, nasledovala ju trojka v ktorej sa dej venoval Doktorovi a najmenej ma bavila chaoticka dvojka v ktorej je prilis vela linii, ale ziadna nema dostatok priestoru. No a teraz to mam zase inak. Jednotku mam na druhom mieste. Bavi ma to porovnavanie teenagerskeho obdobia Martyho a jeho rodicov. Vsetky tie kecy rodicov, ze v ich casoch boli mladi slusnejsi a podobne kraviny. V jednotke este aspon teoreticky vsetky tie casove paradoxy do seba zapadaju a uz od prvej sceny je jasne naznacene, ze sa jedna o casovu slucku. Akurat uvodna polhodinka je taka pomalsia a film sa poriadne rozbehne az v minulosti. Trochu ma u prvych dvoch dielov mrzi, ze Marty a Doktor tu nemaju dostatok spolocnych scen aj ked prave chemia medzi nimi je na celej seria najlepsia. Z ostatnych hercov sa mi najviac pacila nadherna mlada Lea Thompson a jej zvadzanie Martyho. A zivotnuulohu si tu zahral Thomas F. Wilson hned niekolkych polohach. Nechapem, ze sa viac nepresadil. Zato Crispin Glover bol vzdycky divny a ani v tomto filme ma nenadchol. Po trikovej stranke to je stale perfektne. Rovnako vôbec nezostarol soundtrack s uchvatnym hlavnym motivom. Takze keby to malo sviznejsi zaciatok a viac spolocnych scen Martyho a Doktora, tak by som bol spokojnejsi, ale stale je to klasika, ktora ma bavi. Co sa tyka dabingov, tak som nikdy nemal poriadne napozerany VHS dabing s otrasnym prekladom a otravnou zmenou daberov medzi jednotlivymi dielmi. Roky som mal seriu na piratskej VHS s nemeckym dabingom cez ktory znel jednohlasny cz preklad. Obraz bol samozrejme orezany a v SD rozliseni a aj tak to bola väcsia pecka ako sucasne CGI blockbustery v Ultra HD bez poriadneho deja. Ale posledne roky som si seriu zamiloval so skvelym dabingom Novy. 9/10. ()

Gary

Milé a zábavné.Dřív jsem ten film miloval.A i po letech se mi líbí.Dívám se na to každý rok.Fox a Lloyd jsou perfektní a nezapomenutelná dvojka. ()

HateBreeder

Klasika. Fenomén. Nářez. Mnoho slov vystihuje tento film, který mi přirostl k srdci a který je pro mě nostalgickou vzpomínkou na mé filmové dětství. Njsem si úplně jistý, ale myslím, že Návrat do budocnosti byl prvním hraným filmem, který jsem zhlédl a hned jsem si ho zamiloval. Marty McFly pro mě byl hrdinou číslo jedna a DeLoraine sem si přál k Vánocům pod stromeček :) Mnoho nezapomenutelných scén a mnoho nezapomenutelných hlášek to a mnohem víc nabízí tato nesmrtelná klasika, na kterou nějaký stroj času a podobné projekty prostě nemají. ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi