Kontakt

Jako malá mluvila nadšená radioamatérka Ellie Arrowayová s otcem o možnosti spojení s mimozemskými civilizacemi a po jeho předčasné smrti se její touha zachytit signály z vesmíru proměnila v posedlost. Nyní pracuje v Portoriku na projektu zachycování signálů z vesmíru, a když se vláda rozhodne podporu projektu zastavit, pokusí se získat peníze jinde. Zaujme miliardáře Haddena, který začne její práci financovat, a o čtyři roky později se jí podaří zachytit signály z vesmíru. Ty vzbudí mimořádnou pozornost, zástupci Bílého domu, především poradce pro národní bezpečnost Michael Kitz, jí však vyčítají, že výsledky pozorování zveřejnila. Po dešifrování signálu z oblasti hvězdy Vega v souhvězdí Lyry se na obrazovkách objeví záznam Hitlerova projevu při zahájení olympijských her v roce 1936. Mimozemšťané zřejmě zachytili experimentální pozemské televizní vysílání. V signálu však vědci rozeznají další šifrované informace. Ellie obhájí své místo v projektu a od záhadného Haddena dostane klíč k dešifrování mimozemského vysílání. Výsledkem je podrobný návod na konstrukci zařízení, jehož stavbu prezident přes Kitzův nesouhlas schválí. Probíhá výběr nejvhodnějšího kandidáta pro setkání s mimozemskou civilizací. Do užšího výběru postoupí také Ellie, zákeřným dotazem přítele Palmera je však vyřazena. Krátce před startem sice skupina náboženských fanatiků provede sabotáž, znovu ale zasáhne záhadný Hadden a zanedlouho se Ellie může vydat na cestu do neznáma. (TV Nova)

bouchy02

Tak schválně, kdo všechno viděl kopii s úvodem od Vesmírných lidí? Všichni si raději zkontrolujte, že jste nebyli očipováni. ()

duch

Pro sci-fi nepotřebujete akční scény, milióny tun mimozemských technologií čí emzáky samotné. Stačí trocha napětí, špetka technologií a emzák, který vypadá jako člověk. ()

Conriocht

Ach áno, zase "erudovaná" užívateľská entita na CSFD hodnotí ako dobré Sci-Fi film, ktorý Sci-Fi nie je a ani nemôže byť. Kontakt je akurát priemerná mysteriózna dráma. A to je všetko. ()

bohus75

Jedna hvězda dolů za to, že je z toho zas cítit klasická dokonalá Amerika. Ale jinak jde o povedený filmeček, je vidět, že Carl Sagan měl k této problematice zatraceně blízko. Sázka na Jodie Foster byla trefou do černého, kupodivu se tu ani moc neničilo a nemordovalo....docela rád bych to někdy viděl v kině, možná bych tu poslední hvězdu zase zpátky přidal... ()

zmirix

Filosoficky pojatá scifi s velmi zajímavým a netradičním námětem a kvalitními hereckými výkony(zejména Jodie Foster) .95% ()

StarFsh

Zabudnite na Predátora, Blízke stretnutia, Vojnu svetov, E.T.-ho a podobne. Toto je jediný vedecky korektný film, ktorý sa zaoberá kontaktom z mimozemskou civilizáciou. Zrejme to bude tým, že knižnú predlohu napísal konečne niekto, kto tomu naozaj rozumel. ()

Kwax

I když je zachycená reakce machluzomu napnutá více než kvalitní dílo klaustrofobického chrousta, je zahlazený děj monumentálnosti ozdoben kulervoucím hmatatelným komanžem, úskočným snad v jakékoli chvíli. Nakonec banalizující kvotrořez nemá koule na uzavření nelidských mrakodrapů, které byly stvořeny taktéž mimozemnským poslancem ucho. Naopak kvalitní monument hidrofronických os vlasů má i šedé stránky oproti např. kvadraumatizujícímu otisku sfénických vrstev mlatu. Nikdy jsem však nepomyslel na vřeskyplaskající kvodrum maldských vrstev hnoje, které jsou obaleny přehnaně ohybným kvocientem nadliských sil výkřiku. Neomylný zdroj kvalitních informací je však zpochybněn nejen olejem z vlasových vláken, ale i křídelný vůz bachlatých ohyzdných nulem, které nepochybně zapoměly odstranit volí oko. ()

fxfxfx

Zemeckis je sice jeden z mých nejoblíbenějších režisérů, většinu jeho filmů prostě miluju, ale z tohohle nekonečného bezbřehého patosu se mi dělalo až šoufl... ()

JerryPilsen

Působivé scifi s důrazem na na člověka.Trochu dlouhé záběry a pomalý děj ve finále nevadí a příběh je i přes značnou stopáž koukatelný. ()

Profík

Sci-fi, které je opravdu chytré. Se sympatickým obsazením. Hlavně samozřejmě Jodie Foster, která je v reálném životě opravdu velmi inteligentní a tak je její postava velmi uvěřitelná (v podstatě totéž se dá říct i o Woodsovi). Začátek je pětihvězdičkový, druhá půlka už není až tak dobrá, ale pořád to stačí na jeden z nej sci-fi snímků podobného ražení. 85% ()

hydrogen

Pre tento film mám slabosť. Vždy som ju mal. Presne si pamätám rok a mesiac, kedy som tento pre mňa skvost objavil. Bolo to dávno, roky prešli a ja som si ho opäť nedávno pozrel a objavil som v ňom nové veci. Krásne myšlienky, krásna konfrontácia viera vs. veda. Od začiatku po koniec som hltal každú vetu. Ten zvuk signálu, ktorý zachytila Ellie mi ešte aj dnes vyvoláva zimomriavky na tele. Atmosféra je tajomná, dramatická a núti človeka zamyslieť sa nad ľudskou jedinečnosťou a zároveň bezvýznamnosťou. Keď Ellie zbadá galaxiu a následne ju popisuje, miestami až pateticky a zrazu sa ocitá v roli veriaceho a nie v roli vedca je symbolické. McConaughey, ja som vlastne až nedávno zistil,že v tom filme vystupuje aj on. A páčil sa mi tam.....Využil tam to,čo využíva v tých jeho romantických komédiach. Mal niečo do seba. Jodie som to zhltol aj s navijákom. David Morse charizmatický,on dostane vždy tých svojich 5 minút a hneď ho všetci poznáme tak, ako ho máme radi.Soundtrack si ešte aj dnes občas pustím, zahľadím sa na nočnú oblohu a fantazírujem, o tom, čo keby. Small moves...... Pre mňa jeden z najlepších sci-fi filmov, ak nie vôbec. ()

Rathe

Jodie Foster je v tomto filmu naprosto úžasná. A film má naprosto perfektní výpravu, protože vlastně zde přes 2 hodiny čekáte na 2 minutový záběr, který je také perfektní. Strašně se mi líbí, jak Jodie ve své roli plně věří tomu, co viděla. A to bylo prostě dokonalý. ()

PsenickaR

Opravdu povedené sci-fi, které se obejde bez přehnaných vizuálních efektů a místo nich nutí diváka přemýšlet. Film pohltí atmosférou a divák společně s hlavní hrdinkou v podání Jodie prožívá ty okamžiky příchozích signálů a jejich luštění. I přes ty vzpomínky z dětství hlavní hrdinky má film poměrně solidní tempo a nijak to neruší. Na maximum to však není, protože poté, co jsou zprávy rozluštěny a stroj postaven a Jodie do něj vleze, tak jde vše do kopru. Ten úsek tam prostě vůbec nesedí, je přehnaný a až přehnaně srdceryvný. Mírně to napravuje samotný konec, ale úplně to prostě nevrátí. ()

yoho86

Vyhodil bych ty klise milostne sceny, ale jinak velice povedeny Sci-Fi Jodie hraje skvele a pribeh opravdu vtahne do deje. ()

Mateskimos odpad!

Nudná a zdlouhavá sračka, kde všichni kromě Fichtnera hrají úplně hovno. Ano, pokud o sobě máte vysoké mínění, považujete se za inteligentního intelektuála a nazýváte se např.:golfista, tak se nad touto žumpou budete rozplývat zřejmě do nekonečna. Avšak pokud opravdu jste inteligentní intelektuál a pokud jste bytost rozumu zdravého, tak nad tímto filmem ohrnete svůj nos, tak moc, že vaše nozdry budete mít místo čepice. Samozřejmě už slyším, že jsem naprostý idiot, prostý hlupák a nic nechapající nula. Že tento film je, a teď použiji slova člověka, popsaného v druhém souvětí mého komentáře, naprostý intelektuální orgasmu, čistý ejakulát šedé kůry mozkové či snad totální zvlhnutí hypothalamu. Ale to bohužel není. Fosterová je strašná, téměř příšerná. McConaughey a jeho kundí xicht je k blití a ze zbytku osazení se chce jen brečet. Film se snaží působit napínavě, filozoficky a snad i trochu vtipně, jenže to nefunguje. A je tam tolik chyb, které nelze tolerovat. A díky tomu je to nekoukatelné. Samozřejmě závěr, kde opakující se Jodie, sedí v kapsli a chystá se přemístit bůhví kam, je vrchol vší té mučivé agónie. A aby toho nebylo málo, setkání se svým otcem, byť jen zkopírovanou myšlenkou na místě navázání svého prvního velkého kontaktu, kvůli dobrosrdečnosti Mimoňe, je opravdu trapné. Pardon, vlastně je to tááák krásné a americké. Takže bych tímto rád Kontaktoval všechny zde přítomné "yntelktuáli" a vzkázal jim, ať mi políbí prdel, chytí se za svůj hnusný nos a začnou trošku přemýšlet. Ať nejsou obětí davu a mají svůj názor a nebojí se jít trošku proti proudu. Ať se podívají opravdu do hloubky a příště ať se nenechají zmást sračkou v mikině s nápisem "intelektuální inteligence". Protože jinak ze sebe udělají zase jen trapné blbce, slintající nad břečkou hoven a hvězdičky rozhazující píčusy. ()

Salsecnew

Vynikající mysteriózní film s širokým rozhledem. Neodehrává se totiž na jednom, malém místě, a nejde zde jenom o jednu zápletku... Jedna věc je tajemství záhadného signálu z vesmíru, druhá věc je vztah dcery a táty, třetí věc je soupeření s nadřízeným a čtvrtá věc je poutavá romance. Každá z těchto věcí má své emoce a každá z nich udává a spoluvytváří celkové tempo široké více než dvouhodinové scenérie... Ve filmu jsou zastoupeny ,,menší hvězdy", kromě známé Jodie Fosterové (skvělé filmy Mlčení jehňátek, Maverick, Tajemný let, Anna a král, Znásilnění) za zmínku určitě stojí David Morse (skvělé filmy /Stephena Kinga: Časožrouti, Srdce v Atlantidě, Zelená míle/ , Vyjednavač, 12 opic, 16 bloků), William Fichtner (skvělý film Armageddon), Tom Skerritt (skvělý film Slzy slunce), James Woods (skvělé filmy John Q, Specialista) a v neposlední řadě též Jake Busey (skvělé filmy Hvězdná pěchota, Identita), syn Garyho Buseye (skvělé filmy Přepadení v Pacifiku, Smrtonostná zbraň, Predátor 2, Firma)... ()

DavidAAAA

Komicky nadhodnocený film. Na výbornou tady funguje nejspíš jen kameraman a hudba. Ostatní už je o level níž, herci hrají standart, Jodie si skoro celý film vystačís vykulenýma nebo smutnýma telecíma očima. Scénář je děravý jak řešeto, logicky zde nepůsobí prakticky nic, je tady nakupený jeden nesmysl za druhým. Spoilery: jak se proboha může dostat terorista s metrákem výbušnin na těle až ke startující raketě??? Davové scény jsou trapné a přijde mi skoro zbytečné. Kdyby tento film zůstal komorním sci-fi dramatem, byl by asi snesitelný, ale ono si to celé hraje na komorní drama kombinované s velkofilmem a to je zabijácké. Shrnuto - jeden nesmysl za druhým a až nesnesitelné množství patetických rádobymoudrých keců. Zklamání ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Vstupte do fascinující Oblasti #AFO51

Vstupte do fascinující Oblasti #AFO51

18.04.2016

Olomouc se ve dnech 19. – 24. Dubna 2016 stane magnetem na fanoušky aktuálních blockbusterů s vědeckou tematikou. 51. ročník Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc … (více)

Nolan pošle McConaugheyho do vesmíru

Nolan pošle McConaugheyho do vesmíru

31.03.2013

Natáčení tajemstvím zahalené sci-fi Interstellar, kterou po Spielbergovi převzal Christopher Nolan, začne letos v létě. Není divu, že pozvolna začíná obsazování. Nabídku na hlavní roli dostal Matthew… (více)