Kdysi v dávných dobách mocně vládl král Artuš (Sean Connery). Jeho domovem byl Camelot. Chtěl vládnout spravedlivě a v míru. Jeho největším protivníkem byl jeho bývalý rytíř, princ Malagant. Ten spolu se svými vojáky neustále usiloval o dobytí co největšího území. V kraji, kterému vládla po smrti svého otce Guinevere z Leonesse, se Malagant dopouštěl válečných zločinů, vypaloval vesnice a vraždil zdejší lid. Guinevere se rozhodla, že nejlepší bude provdat se za krále Artuše a spojením s jeho říší svůj lid ochránit. Při cestě na Camelot je však její procesí přepadeno Malagantovými válečníky. Krásnou paní zachrání statečný Lancelot (Richard Gere), kterého žena okamžitě okouzlí svou krásou. I ona k němu cítí náklonnost, ale nechce nic přiznat. Oznámí muži, že se jede provdat za Artuše a že se mezi nimi nesmí nic stát. Guinevere v pořádku dorazí na Camelot a je připravena stát se královou ženou. Do pevnosti se ovšem vydá i statečný tulák Lancelot a doufá, že žena bude opětovat jeho city. Vše se ale chystá na královu svatbu. Na zasedání rytířů kulatého stolu dorazí princ Malagant s návrhem, že si s Artušem rozdělí Leonesse. Budoucí královna ale tuto možnost striktně odmítne, král pochopitelně také a Malagant s výhružkami rozezleně odchází. Guinevere je Malagantovými vojáky unesena do zříceniny jeho hradu, kde je vězněna, ale vysvobodí ji opět Lancelot. Cit mezi Lancelotem a krásnou budoucí královnou je stále silnější, a i když by byla žena nejraději, kdyby Lancelot z Camelotu odešel, muž nakonec přijímá Artušovu nabídku stát se jedním z rytířů kulatého stolu jako odměnu za záchranu života jeho lásky. Artuš totiž nic netuší o vzájemných sympatiích jeho ženy a statečného rytíře. Dochází ke kýžené svatbě, ovšem hned po ní se král s královnou dozví hroznou zprávu o přepadení Leonesse, královniny milované země. Rozhodnou se proto na místo vydat spolu s mohutnou armádou... (TV Prima)

nmarca

Americký slaďák zneužívající motivy artušovské legendy. A hlavní záhada: jak mohl Richard Gere s tím svým jediným výrazem v obličeji udělat takovou kariéru u filmu? ()

amyth

Dva ze tří herců kolem kterých se to točí v této romantické komedii (kdo viděl Excalibur a Merlina tak to nemůže brát vážně) jsou herecky sterilní. Gere a Ormond jsou k uzoufání slabí a nepřesvědčiví. Celý film je potom urážkou artušovských legend. ---doplněno--- viděl jsem teď v televizi upoutávku na Nově, Gere a Lancelot, to je až absurdní, kdo pamatuje Lancelota v podání Nicholase Claye tak se smát prostě musí ()

Verunka84

Nemuzu si pomoct, tenhle film mam rada, protoze Richard je zde okouzlujici rytir proste a Julia Ormond "nevedela jakyho" a Sean je proste Sean... ()

ratpile

Hodnocení ala "nejhorší historický film" mě baví. Tohle je přeci POHÁDKA. Krásně nasnímaná, naivní, romantická pohádka s mimořádně sympatickým obsazením. Hudba, zejména v závěru filmu, je pomyslnou třešničkou na tomto dortíku. Jeden z nejoblíbenějších filmů mého dětství. ()

brzozin

Romantická slaďárna, která mi příběh o Artušovi totálně znechutila. Neboli americká představa o středověku. Všechno je krásné, čisté, vymydlené, vyleštěné. Kulisy doslova voní novotu. Artuš v roli senilního geronta s doslova pedofilními sklony, který by byl schopen popravit i věrného přítele za to, že si chtěl vrznout s jeho víc jak o generaci mladší chotí. ()

helrohir

Ďalšia z dlhého radu filmových verzií o artušovskej legende. Zo všetkých verzií, ktoré som videl, je táto asi najromantickejšia a možno preto, že romantiky tam bol na môj vkus až príliš, mi to všetko pripadalo veľmi umelohmotne a nabubrelo. Môžem však oceniť výborné obsadenie, hlavne doslova majestátneho Seana Conneryho, krásnu Juliu Ormond a nesklame ani Richard Gere v jednej z mála akčných rolí, v ktorých sa objavil. Bojové scény ma veľmi nezaujali, režisér asi venoval zvýšenú pozornosť iným filmových elementom, avšak tým najlepším na filme je aj tak epický Goldsmithov soundtrack, za ktorý dávam hviezdu naviac. 55%. ()

johnsnow

Milujem historické filmy a toto bol presne môj typ. Láska, akcia, zrada a všetko čo to potrebuje. PS: Sean Connery je brutálny herec a dúfam, že ešte dlhé roky bude na filmovom plátne. ()

Fenris 13

Ríša coby Lancelot? Omfg, Boormanův Excalibur si tuhle rádoby romantiku dá s přehledem k snídani, obědu i večeři, o svačinách nemluvě. ()

ostravak30

Tohle je přesně ten typ filmu, který by bez Richarda Gera a Seana Conneryho nebyl ani z poloviny tím čím je. Oba jsou velmi kvalitní herci a pro mě zárukou, že film bude mít alespoň svůj kvalitativní standart. Pravda, neuvidíme velké bojové scény ani žádné bůhvíjaké drama. Ovšem na pozadí rytířství se přeneseme do staré Anglie za časů slavných rytířů kulatého stolu. A přestože je film spíše romantickým, dá se říct, že díky kvalitnímu obsazení, poctivému herectví a ne zase tak nezajímavému příběhu jde o koukatelný film. ()

boqvai.

Proste pohadka inspirovana Artusovskou legendou. Historicky samozrejme mimo, ale to byl Excalibur taky. Kostymi jasne ukazuji kdo je hodny a kdo padouch. Bojove sceny na slusne urovni, romantika podavana v presnych davkach. Chybi tomu ale atmosfera jakou oplyval treba prave zminovany Excalibur. U tohodle vam rozhodne nenaskoci husi kuze. ()

DivnaKatus

Výborný film! Z historického hlediska tedy nic moc. Ale té romantiky. Pěkná hudba i kostými. Líbil se mi především Sean Connery jako muž čekající na lásku, dobrák od srdce. Opravdu jsem mu to věřila. Julia Ormond je nádherná a tak trochu feministickou princeznu zahrála taky skvěle. Možná bych , ale R. Gera vyměnila za jiného schopného herce, protože on je v rolích milovníků už trochu nudný a omšelý. Taky bych chtěla vystihnout jednduchou krásu exteriérů. Nevím, co k tomu dál říkat, doporučuji. ()

Lewaso

Jak si v Californii představují artušovskou dobu, mne nepřekvapuje. (Už se „těším“ na zpracování staročeských legend.) Proto se na film nedívám jako na historický, alébrž jako na běžnou romantickou komedii s poněkud jinými kulisami. Proto 75%. ()

Thovt

romantickej film bez srdce, historickej film seroucí na historii, jeden z filmů, který nemusely ani vzniknout; * za dobrý řemeslný zpracování ()

Jimb021

Nic převratnýho to není, ale zabavilo mě to na celou dobu a něco na tom taky bylo. Hodně jsem přemýšlel mez 3-4*, ale nakonec jsem dal ty 4*. At nejsem žid :) ()

LoudlyMonk

Svého času jsem do kolonky nejoblíbenější pohádka vyplňoval právě titul tohoto filmu. Myslím, že se jedná o povedený rodinný film. ()

sirrgulo

Jako malý kluk jsem měl tohle podání o Artušovi moc rád. Jenže je to už dávno. Moc dobře si pamatuji celou řadu scén a některé se mi opravdu líbily (třeba překážková dráha), ale jsou tu i okamžiky opačné. Ze tmy se vynoří "armáda" v blištivé zbroji. A jak rychle přijde tak i odejde. Během kratičké bitvy si Gere v sedle koně vyjede proti přibíhajícím posilám a záběr na Lancelota a jeho ve větru vlající vlasy, Gerův výraz. Prostě děs. Už malému mi právě tenhle okamžik strašně vadil a dnes se mu hodně směju. No a ta zbroj rytířů kulatého stolu? Nejtrapnější brnění, které jsem snad ve filmu viděl. ()

kosaka

Po včerejším shlédnutí filmu jsem snížil hodnocení 4=>3. Jedna za Julii, jedna za Conneryho a poslední za ty rytíře, kteří se mi v mládí asi tolik líbili. Tenhle film má pro mne docela hezké pojetí artušovské legendy, ale americké zpracování se nezapře a dělá z něj středověkou pohádku. Nebýt hvězdného obsazení, nebylo by pro mně nic, co by ho udrželo nad průměrem. ()

HellFireFery

Velmi příjemný film s charismatickými herci. Richard Gere je sympaťák a Sean Connery je bez debat jednou ze špiček hereckých králů. Na filmu je sice vidět nižší peněžní přínos, ale působí romanticky, akčně i dramaticky. Vždy se na něj podívám rád znovu. PS: Ten Richard Gere je vážně takový kanec. :-D ()