Nachystejte se na komediální klasiku! Když se doktoři Venkman (Bill Murray), Stantz (Dan Aykroyd) a Spengler (Harold Ramis) z katedry parapsychologie nenadále ocitnou na dlažbě, rozhodnou se vydat na cestu lovců duchů - nevábných a občas poněkud drzých potvor. Sotva otevřou dveře, už se jim hrnou první zakázky. Největší výzva ale čeká na stopaře všeho nevysvětlitelného ve chvíli, kdy krásná Dana Barret (Sigourney Weaver) za dveřmi své chladničky objevuje bránu do pekel. Teď mají krotitelé duchů za zády celý svět a je jen na nich, jestli v této nekonečně zábavné akční komedii uchrání Manhattan před totálním šílenstvím! (Bontonfilm)

Seti

Jedna z mnoha filmových klasik, která už v dnešní době nepůsobí tak jako tenkrát. Mimoto mi Krotitelé nikdy moc k srdci nepřirostli, takže se za své hodnocení nebudu nijak omlouvat :-) ()

Wally

Z celého filmu se mi vždycky vybaví jen ta hlavní písnička a to je asi špatně. Ve své době to mohl být asi hit a svou kvalitu film určitě má, ale rozhodně nejde o film na který bych s úžasem vzpomínal. Bohužel trošku kostrbatý příběh nezachrání ani B. Murray se S. Weaver. ()

ElizabethBay

Vynikající filmová čtveřice, která funguje absolutně báječně. Každý ze členů Krotitelů má specifickou přednost, kterou k týmu přispívá a tvoří opravdu třaskavou komediální atmosféru. Obsazení je superluxusní, režie bezchybná a námět perfektní. Co víc dodat, další z mé skupinky filmů pokořující hranici 90%. ()

KoRner

Skvelý dobrodružný film s výbornou atmosférou. Zásluhu na tom majú herci, vtipné hlasky, ale aj pekné divadelné triky a samozrejme legendárna ústredná zvučka. ()

Han22

Krotitelé duchů jsem jako dítě miloval, ale od pozdního dětství jsem je neviděl. A trošku mi ten film zestárl. Scény, které mi přišly děsivé už děsivé nejsou (například lednička) což je pochopitelné. Komedie ve stylu že se budete válet smíchy po zemi to taky není. A tempo filmu je první dvě třetiny celkem pomalé. Na druhou stranu efekty jsou stále vynikající a finále na střeše hotelu má grády i po letech. Billy Murray je neodolatelný, Weaverová v rámci možností sexy a Moranis je správný pošuk. A okamžiky kdy čtveřice hrdinů nažhaví své lasery a loví ducha v hotelu, kdy překříží proudy nebo objevení panáka Marshmallow jsou nezapomenutelné. A samozřejmě legendární hitovka "one hit wondera" Raye Parkera. Na pět hvězdiček už to není, ale čtyři si to zaslouží. A v žánrech filmu chybí horor!! ()

iXtr3m3

Zlatá osemdesiatková klasika klasík. Pecková zostava, peckový námet, peckové spracovanie a zrod kultovky. Kto by nepoznal minimálne znelku z Ghostbusters, tak ten musel doteraz žiť v jaskyni. ()

Dallon

Klasika, u které to táhnou především skvěle napsané postavy a vynikající atmosféra. Kdo je filmový fanoušek měl by na 100% vidět. Protože tahle kultovní klasika je prostě "BOŽÍ". 9/10 ()

Zagros

Tenhle kult mě v mládí nějak nechal chladným. Sice jsem Krotitele duchů viděl a na poprvé se u nich pobavil, ale že bych si jej nějak zamiloval a díval se na ně opakovaně, to se nestalo. Nejlepší na filmu byl ústřední song. :-) Pak bylo slušné obsazení, kdy mě bavili především Bill Murray a Dan Aykroyd. Nakonec bylo fajn i pár dobrých vtípků. Jako celek na mě film ale působil nevyváženě a z komedie se někdy až moc převažoval do parodie. Víc než na průměrné tři hvězdy se s hodnocením nedostanu. ()

cold

Skvělá komedie, která potěší i vystraši (z 1. scény v knihovně jsem měl slušnej vítr) nejen dětského diváka. Skvělé triky a hlášky, tak co více si u sci-fi komedie přáti? -- pozor na šlehačku ! ()

DocBrown

Velmi povedena ducharska komedie s vybornym obsazenim. Pritom ale Murray puvodne hrat nemel. Role byla napsana pro Johna Belushiho, ktery ale zemrel. Na Imdb dokonce pisou, ze byla role nabidnuta Guttenbergovi. Novy dabing se ale vubec nepovedl, ten puvodni se Stepnickou a Pavlatou byl lepsi (pochvala Nove, ze v roce 2010 zopakovali film s puvodnim dabingem). Jinak co uvazlo v prekladu : Venkman: Grab your sticks. Ray, Egon, & Winston: HOLDING! Venkman: Heat 'um up! Ray, Egon, & Winston: SMOKING! Venkman: Make 'um hard! Ray, Egon, & Winston: READY! Venkman: Let's show this prehistoric bitch who we do thing downtown. THROW IT! ()

Fanex

Viděl jsem ho už několikrát. Prostě pohádka pro dospělé. Navíc zde hraje moje oblíbená herečka Sigourney Weaver! ()

Castorr

Bill Murray mě dokáže pobavit ať hraje v čemkoli, tato komedie je jedna z nejlepších co jsem s ním viděl. A není to jen on, který z filmu dělá nejzábavnější komedii o duchách, jsou to jak Aykroyd nebo S.Weaver a další. Komedie má také jednu z nejznámějších písniček filmového plátna. Prostě krotitelé duchů vždy budou komedií, která zaručeně pobaví. ()

noby

Perfektní sci-fi komedie, především s jedinečnou atmosférou a úžasným tempem. A dostatečně trhlá na to, aby se na ni člověk mohl koukat znovu a znovu. ()

Nons3nse

Film Krotitelé duchů som videl asi keď mi bolo 9 možno 10,a zrovna to dávali v Tv. Keď som to v ten deň videl,hneď sa stal mojím obľúbeným filmom. Tento úžasný mix sci-fi a komédie ma prosto dostal. Dokáže ma stále dokáže rozosmiať.Skvelý herci skvelé efekty a masky. Ghost Busters sú naozaj legenda v sci-fi žanry. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (více)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016