Nachystejte se na komediální klasiku! Když se doktoři Venkman (Bill Murray), Stantz (Dan Aykroyd) a Spengler (Harold Ramis) z katedry parapsychologie nenadále ocitnou na dlažbě, rozhodnou se vydat na cestu lovců duchů - nevábných a občas poněkud drzých potvor. Sotva otevřou dveře, už se jim hrnou první zakázky. Největší výzva ale čeká na stopaře všeho nevysvětlitelného ve chvíli, kdy krásná Dana Barret (Sigourney Weaver) za dveřmi své chladničky objevuje bránu do pekel. Teď mají krotitelé duchů za zády celý svět a je jen na nich, jestli v této nekonečně zábavné akční komedii uchrání Manhattan před totálním šílenstvím! (Bontonfilm)

anli

Režisér Ivan Reitman ve své životní formě natočil jednu z nejlepších fantasy komedií všech dob.Skvěle napsaný scénář ,který hýří neuvěřitelnými nápady ,detaily a především a hlavně úžasnou originalitou.Ano ,každý záběr filmu a každá scéna je neuvěřitelně hravá nebo vtipná nebo dechberoucí a nápaditá.Samozřejmě k tomu hodně pomohlo i ústřední trio Murray-Aykroyd-Ramis ,které má také zásluhu na tak skvělém scénáři a úplně vidím ,jak si to užívali a na filmu je to také hodně vidět.Zdatně a skvěle jim sekunduje Sigorney Weaver a především skvělý Rick Moranis ,který je také spoluautorem scénáře.Sešli se tu skuteční géniové filmového řemesla ,včetně hudebního skladatele Elmera Bernsteina a kameramana László Kovácse.A úplně všichni odvádějí dokonalou práci.Ivan Reitman přesně věděl co chce a přesně tak to převedl na filmové plátno a nás to stále i po letech udivuje a baví a bavit bude.protože čas je právě to ,co filmové dílo prověří a tady je vidět ,že pokud je dílo dobré ,zub času nemá šanci.Skvělý scénář ,precizní a vtipná režie ,vynikající herci ,nádherná kamera a hudba.A geniální vizualizace a triky.Ostatně od skupinky jménem ILM ,ani nic jiného nečekáme.Vlastně ani víc člověk chtít nemůže ,to by bylo prosím pěkně rouhání.Takže dávám jasně duchařských 100% ,jen proto ,že víc nemohu a jdu se mrknou ,co to pořád šustí v té knihovně.P.S.Tohle dodávám později ,po tom co jsem shlédnul bluy-ray vymazlený ze 4K masteru a opravdu musím říci klobouk dolů ,když si uvědomím stáří filmové kopie.Je to opravdová nádhera ,jak obraz ,tak zvuk a v žádné filmové sbírce by tohle dílko nemělo chybět.Ano ,přesně takhle má vypadat přepis na domácí materiál a přesně za to rádi zaplatíme. ()

tnp101

Příjemná kombinace absurdní, avšak do jisté míry realisticky podané duchařské komedie, skvělých herců, sympatických vizuálních efektů, které pospolu tvoří snímek, na němž není, s výjimkou technického hlediska, patrný zub času. Musím uznat, že po delší době, co jsem se k němu opětovně vrátil, mě již nenadchnul do takové míry, jak si pamatuji z dětství, přesto jsem se příjemně bavil. Tohle pro mě už navždy bude srdcovka. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Hodnocení audiovizuální kvality nebývá v případě starších filmů na Blu-ray lehké. Až na skutečné výjimky nemohou z pochopitelných důvodů konkurovat obrazovým a zvukovým kvalitám nových snímků, což má za následek častou rozporuplnost ze strany uživatelů. Co se tím snažím naznačit? Blu-ray vydání „Krotitelů duchů“ je jedním z mnoha zdárných příkladů, kde se nedá čekat jednotná odezva. Na jednu stranu tu máme obraz v kino-formátu 2,40:1 se slušnou ostrostí i detaily, na straně druhé nekonzistentní zrno, jehož přítomnost nabývá především v tmavých scénách monstrózních rozměrů. Černá je opravdu temná, ostatní barvy pak spíše realistické a až na několik případů ne tolik pestré. Přepis pak vykazuje ještě dlouho řádku obvyklých neduhů starších snímků, jako jsou občasné rozostřené záběry, lehká jasová i barevná nestabilita, častý výskyt oranžové pleti, či „plavání“ negativu. O ničem se nedá říct, že by zvlášť rušilo, ale v tomto případě mám na mysli spíše fakt, že se velkému množství z nich dalo při větší snaze zabránit. Ono je vlastně dost patrné, že i obraz jako celek mohl vypadat mnohem lépe, kdyby se chtělo. Ani v tomto stavu jej v žádném případě nemohu označit za špatný, na víc jak průměr to ale v rámci starších snímků v žádném případě není. Originální zvuk v Dolby TrueHD 5.1 v tomto trendu zdárně pokračuje, přestože to již nelze tolik vyčítat lidem, co na něm pracovali. Dialogy nejsou zvlášť hlasité ani čisté. Stopa je orientovaná výhradně na přední reproduktory s tím, že v prostorových zní částečně akorát dynamicky znějící hudební složka a až na pár efektů zůstávají potichu. Úroveň agresivity vázne na nízkých hodnotách, a přestože dojde na pár slyšitelnějších hlubších tónů (zmíněná hudba, některé efekty v akci), subwoofer si odpočine. Stopa vás jednoduše nedostane do kolen, ale pokud k ní budete přistupovat s přihlédnutím na věk, jde to. Česká stopa v DD 5.1 disponuje nejznámějším a zároveň povedeným původním dabingem s (i ve srovnání s původní stopou) obstojným zvukem dialogů, naproti tomu o dost horší dynamikou všech ostatních prvků. Bonusovou nabídku započneme z informačního hlediska nadprůměrným audio-komentářem, který popravdě řečeno nepatří mezi nejpoutavější. Mnohem lepší volbou je PiP stopa, kde se pod tou palbou informací ani nebudete stačit dívat na čas zbývající do konce. Následuje několik nových bonusů, přesněji 15 minutovka o restaurování auta doplněná o galerii a 11 minutový filmeček o nejnovější hře spolu s trailerem. Poté na nás čeká deset smazaných scén, které neurazí, ale ani nenadchnou o celkové stopáži nějakých 6 minut. Dále tu máme 10 minutový dobový „making of…“ o takřka nulové informační hodnotě, což víceméně platí také v případě následující 11 minutovky o hercích a štábu. O dost lépe na tom však je 15 minutové video o speciálních efektech s rozhorem s partou velmi příjemných lidí s praktickými ukázkami. Poté tu máme už jen srovnávačky tří scén bez a s vizuálními efekty a ukázku storyboardů. To je, co se týče bonusů spjatých s filmem, vše. Kromě ukázek na tituly Sony je disk vybaven ještě funkcí „Blu-Wizard“, která umožňuje vytvořit si vlastní playlist bonusů, tou další je dnes již nefunkční „Cinechat“ a nakonec ještě základní „BD-Live“ funkce. Kromě nových bonusů v HD jsou všechny ostatní prezentovány v SD a nedisponují českými, ale pouze anglickými titulky. Po audiovizuální stránce víceméně průměr mezi BD tituly obdobně starých snímků s lehce nadprůměrnou bonusovou výbavou. Lepších 60%. () (méně) (více)

noriaki

Krotilelé duchů a Návrat do budoucnosti. Dvě franžízy které nezanedbatelná část populace sleduje div ne v kleče, ale já k nim mám jen vlažný vztah. Uznávám jejich kvality, občas se zasměju jejich humoru, sem tam si vzpomenu na výraznou scénu, ale tím to pro mě končí. Z těch dvou jmenovaných mám radši tu druhou, ale kdyby mi někdo horlivý vysvětloval že jsou Krotitelé duchů jedna z nejlepších komedií osmdesátých let, tak by se mi proti tomu arugmentovalo opravdu těžko. Vždyť tam hraje Bill Murray a Sigourney Weaver. Ta si sice udělala jméno především v hororech, ale kdo viděl Galaxy Quest, tak ví, že má obrovský komediální talent. Jo a ta titulní píseň, to je majstrštych. ()

Master19

Můj nejoblíbenější americký film z dětství. VHSka s ním i s "dvojkou" je drahně ošoupaná. Nedokážu přesně popsat, čím mě ta partička tak zaujala, ale asi je to výbornou kombinací sci-fi pohádky, skvělého humoru, vynikajících herců a v neposlední řadě "návykové" písničky. V "Ghostbusterech" a "Spaceballech" byl navíc Rick Moranis ve hvězdné formě a minimálně jedna hvězdička je jen jeho! ()

Madadajo

Myslím, že dnes, v rocce 2006, již jde tento snímek označit za součást pomyslného "zlatého fondu" sci-fi-komedie. Ve své době posunul hranice, ale i dnes neztrácí své kouzlo, protože snad ani tyto hranice nebyly dosud překonány. ()

Compadre

Megakult!! když jsem viděl krotitele duchů poprvé ještě jako děcko, tak jsem snad měsíc nemyslel na nic jiného..(se soubojem titánů to byl muj nejoblíbenější film). Tenhle film by měl fakt vidět každej, protože z něj na milion honů dejchá taková srandovní a superoptimistická atmosféra...no, už jen ta hudba:)) ()

Danny F.

Super duchařina v komediálním kabátě. Legrace si divák opravdu užije dosytosti. Děj má tempo a dobře se u něj divák baví. 85% ()

H.Gordon

Nejlepší fantasy komedie, kterou znám. Je to lahůdka, kterou jsem viděla tolikrát, že to nedokážu ani spočítat. Herecké výkony všech čtyř Billa Murraye, Dana Aykroyda, Sigourney Weaver a Harolda Ramise jsou špičkové. Od začátku do konce velmi originální a vtipné. Tento film i s druhým dílem nikdy nezestárnou. Už se těším na trojku, kterou Dan Aykroyd slibuje! ()

JohnSmith

Prostě parádní duchařská komedie. Triky jsou sice dneska trochu k smíchu, ale na první polovinu osmdesátek to je super. Upřímně i dneska najdete film s horšími triky. Léta ubíhají, ale skvělý humor zůstává. ()

lykan9

Vím, že označení horor, je prakticky tristní, ale ve věku, kdy jsem Krotitelé duchů viděl poprvé, to pro mě horor byl a jsem přesvědčen, že právě tento film ve mě vypěstoval lásku k hororovému žánru. Herci, speciální efekty, vtip, napětí, prostě všechno je dokonalé. ()

VanTom

Díky náloži ikonických momentů jede nostalgie naplno, nicméně dnešním pohledem tempo už celkem drhne. Hlavně "akční" trikové scény kvůli komplikovaným praktickým (ovšem neodolatelným) efektům strádají na dynamice a působí rozvláčně, povedené hláškování pak kamufluje nerozvité charaktery (a Bill Murray hranici ležérní lajdáckosti nezřídka překračuje). Znovunadšený tedy zrovna nejsem, což ale neznamená, že bych na hodnocení a klasickém statusu Krotitelů hodlal něco měnit. ()

hroubek

Jako dítě jsem viděl Krotitelé duchů několikrát. Teď jsem se rozhodl si je pustit znovu a připomenout si je. A je to pořád hodně zábavná komedie, která skoro nezestárla. Režisér Ivan Reitman velmi dobře ukočíroval tuhle podívanou a díky jeho svižné režii funguje snímek i v dnešní době. Film má výborné herce, kteří si sedli a hrají velmi dobře. Po trikové stránce film vypadá parádně a některé triky a praktické efekty jsou velmi působivé. Bavilo mě tempo filmu a jistá uvolněnost všech herců, kteří se při natáčení dobře bavili. Krotitelé duchů je zábavný a povedený film. ()

Sany33

Príbeh: Profesori z vysokej školy si začali všímať výskyt paranormálnych javov a prečo si z toho neurobiť biznis ktorý by ich mohol koniec koncov aj zabiť. Herecké obsadenie: Najviac výraznú postavu si zahral Bill Murray (nar. 1950, USA),, ktorý za svoje stvárnenie vyhral aj nejedno ocenenie. Ale žiadna postava mi vyslovene nevadila a tak kasting hodnotím kladne. Prevedenie: Je mi zaťažko toto hodnotiť. Film má z hľadiska efektov už čo to za sebou ale vo finále dokáže pobaviť a upútať. Najmä ten bežiaci pes čo ničí dvere bol asi celkom slušný lapsus už aj na svoju dobu. Pocity: Nebol som nikdy skalný fanúšik ani som na filme nevyrastal a pozeral som ho už ako dospelý preto mnou neprešla ani vlna príjemnej nostalgie. Ale verím, že film bude mať vždy svoju fanúšikovskú základňu a pri jeho vzniku sa javil ako obrovský fenomén svojej doby. Pridaná hodnota: Kultový komediálny epos o love zlých duchov z inej dimenzie. 70% ()

cross

Nemůžu si pomoct, ale tohle je jedna nejlepších komedií co znám. Úžasní herci, úžasné hlášky a úžasně zábavné. A to že tam lítají duchové tomu jenom napomáhá. ()

svobik

Odporně nadhodnocená pitomost o ničem těžící pouze z doby, ze které pochází. Uvedení do příběhu žádné, vtipné momenty zhruba dva. Technická stránka ale brilantní (opět na svou dobu). ()

PollyJean

výborná komedie, ze které jsme jako děti častokrát citovaly ("On mě osliznul!"). Pohledem dospělého už to není tak úchvatné, ale přesto těžký nadprůměr. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (více)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016