Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

Akinaz

Skvělé obsazení, v hlavní roli Dennis Quaid výzkumný klimatolog a otec Sama (Jake Gyllenhaal), který se díky globálnímu oteplování dostane do středu následné přírodní katastrofy a musí se postarat nejen o sebe, ale i o ostatní. Katastrofické filmy miluju a tenhle patří mezi ty nejlepší: nápad, námraza, hrozící smrt, obří vlna, vlci, rodina -jinak to ani dopadnout nemohlo. 5* ()

megacik

Tu ani nejde o dej, ale o atmosféru, a tá je geniálna. Pokiaľ zabudnete na predsudky voči Amerike a Emmerichovi, budete sa baviť, zaručene. Keby som mal hodnotiť logiku a reálnosť niektorých scén, tak by som iba povedal, že existuje možno aj niekoľko desiatok katastrofických filmov, ktoré sú neuveriteľne hlúpe, a nemajú žiadnu atmosféru, čo však nie je to najhoršie. Najhoršie je to, že tieto filmy sú hodnotené priemerne. Ak tieto hlúposti majú priemer, tak tento film musí mať minimálne 100%. ()

Calabria

Takovej normální film. Nadchne i neurazí. Asi tvůrci čekali, že to bude mít úspěch Armagedonu. To ale určitě ne. Trochu me dostalo, jak se na konci ozval otec že jsem pěšky došel ke svému synovi a najednou nebyl problém tam v pár sekundách poslat vrtulníky ()

kicsim

Tento film si vždy rád pozriem, je tam veľakrát spomenuté slovo čo dnes rezonuje všetkým a slovo je klimatické zmeny. Pekne je znázornené akú moc má príroda a počasie. Nie je to film akože wow pre efekty, ale má to ten správny drive a herecké výkony sú uveriteľné. ()

Aceboris

Keď si človek odmyslí , plytký dej tak sa jedná podľa mňa o jeden z najlepších katastrofických filmov, ktoré boli vobec natočené, výborne efekty a slušná hudba boli hlavnými ťahúnmi tohoto filmu. Tým efektom divák musel aj uveriť, na rozdiel od niektrých iných filmov, nie priamo katastofických . Film jednoznačne lepší než Drtivý dopad, alebo 2012 aj ked 2012 mal tiež velmi dobré efekty, slušných hercov. Určite stojí za pozretie , samotná stopáž je skoro 2 hodinky, nudiť sa nebudete, ja som tento film videl už cca 6 krát, naposledy včera. V každom filme nájdete niekoho kto vám je už na prvý pohľad nesympatický , tu som žiadneho nenašiel a to som dosť kritický, Za mna 7/10 ()

J.Crusader

Nerad bych opakoval, co tady už bylo tolikrát řečeno, ale děj je opravdu jedno klišé za druhým. Máme jich tady opravdu na výběr a sešlo se jich většina z těch klasických. Jediné co film vytahuje z úplného průměru je solidní triková stránka a taky herci, kteří to i přes ty tuny klišé (už jsem se zmiňoval, že film je jich plný?) odehráli relativně dobře, takže se dají i ta klišé celkem zkousnout. Nicméně na více jak cca 50% to rozhodně není. A protože hodnocení neumožňuje půlhvězdy, tak si tu půlku odmyslete. ()

pecolik

Překvapivě dobré, Emerich opět využil rozpočet menšího státu a na to, že to bylo natočeno před 16 lety, tak slušný. ()

T.E.Elf odpad!

Nějak se mi nechce hodnotit filmařské řemeslo, ale scénář velmi slabý - tradiční příběh hrdinství zachránců světa. Ovšem omáčka o změně klimatu se moc nepovedla na některé věci doslova odporůjí Přírodovědě a Fyzice na úrovni základní školy nebo i "Školy života". To už fakt ne. Takovou slátaninu si fakt mohli odpustit. ()

andy60

Vizuální stránka na výbornou, ovšem emočně na nule. To ve výsledku znamená, že se na film krásně kouká, ale nechytne vás za srdce, natož abyste se strachovali o život některého z rádoby hrdinů. ()

Tomas129

Zase jsem to po pár letech viděl a musím říct, že tento film se mi dnes po prožití coronavirové krize zdá mnohem realističtější z pohledu lidského chování. Je těžké lidi přesvědčit, dlouho trvá, než někdo zareaguje a vůbec na nic nejsou vypracované krizové plány. Corona byla pro mě jako studená sprcha. Do této doby jsem si myslel, že všechny tyto katastrofické filmy jsou nesmysl, že lidé by zareagovali mnohem zodpovědněji, že vlády jsou připraveny atd. No....bohužel jak jsme mohli vidět, reakce velmi pomalé a zmatené a příprava vlád prakticky nulová. Nyní již vím, že kdyby toto mělo nastat, tak zemře snad ještě více lidí, než v tomto filmu. Na webu by se začaly šířit dezinformace, které by situaci zlehčovaly a popíraly. K té evakuaci pod namalovanou čarou na mapě by ani nedošlo.  Samozřejmě byly tam nepřesnosti. Jako třeba ten mrazivý vzduch, který dokázal vše extrémně rychle zmrazit. Toho se zase bát nemusíme. Vzduch nemá tak velkou tepelnou kapacitu a nedokáže teplo tak rychle předat/odebrat. Takže žádné praskání skel mrakodrapů takto okamžitě a rozhodně ne zamrzání paliva u vrtulníku. I třeba teplota ohně nebo motoru (cca 1000 °C) je mnohem vyšší, než nějaký pokles o -60°C. Na Sibiři chodí lidé i při -40°C venku a oči jim nevymrznou.....vděčíme vodě v našem těle, která naopak má tepelnou kapacitu vysokou (představte si tepelnou kapacitu jako baterii s elektřinou, jen místo elektřiny je to teplo). Tož tak. To jsem trochu odběhl k nepřesnostem, které mi vadily a mohou lidi zbytečně strašit. Samozřejmě mrazivý silný vítr už může způsobit omrzliny, to ano....  Avšak hlavní moudro filmu je velmi důležité. Dnes se již ví, že doba ledová by měla souviset opravdu s narušením teplého Golfského proudu. Pak by se mělo v Evropě ochladit průměrně o 15°C a to by byl asi s námi konec. Pak by bylo vtipné a paradoxní, že jak USA a my se bojíme uprchlíků, tak najednou by se stali uprchlíci z nás a chtěli bychom se všichni dostat na jih. Trump udělal u Mexika zeď proti Mexičanům...haha,....Tu by museli Američané v tomto případě zbourat a Mexičané by je pak měli chtít? Tento film na toto upozorňuje, že je dobré mít i s těmito státy a jejich občany dobré vztahy. Nikdy nevíte co se může stát a jaká katastrofa vás postihne, kvůli které byste pak museli do těchto zemí uprchnout. Ať je to doba ledová, meteorit nebo válka..... Závěrem...film bere situaci vážně. Úvodní hudba je boží. Vážnost nastiňuje. U tohoto filmu se moc nezasmějete. Nějaký osobní příběh (příběhy) tam jsou. Uvidíte velkofilm a přírodní katastrofu, která značně omezí lidskou civilizaci a která je bohužel i reálná a zřejmě jednou dojde po roztání ledovců. Otázka však zní, jak rychlá ta změna bude. Film to možná s tou rychlostí přehání, ale těžko říct...tohle nikdo moc přesně neví. 4* za vyobrazení této možné globální změny a reakce vlád a 1* dolů za nějaké ty nepřesnosti. ()

Caldwell6

Tento snímek měl na rozdíl od jiných katastrofických filmů velký potenciál a vynikající námět. Emmerich zvládnul dle mého názoru vizuální stránku, ale děj mě nepřekvapil. S hereckým obsazením jsem spokojená. SPOILER: Na konci filmu jsem si vážně musela položit otázku, jestli by Mexiko přivítalo USA s otevřenou náručí, jenom tím, že by jim Amíci odpustili obří ekonomický dluh !!! Éee, myslím, že ne. Respektive, jak by se zachovala jižní polokoule, kdyby nastala tato situace (což bych nerada)? Nevěřím, že by se národy spojily, atd. atd. - asi mám malou víru v lidstvo.... Tak abych to shrnula, Chvílema byl film děsivě naivní. ()

mdf

Dějově to trošku samozřejmě pokouhávalo,ale vizuál a efekty byl zase o něco zvednutý.Tady ty prachy asi byly opravdu vidět.Vlastně všechno wow, bylo už vidět v trailerech a v samotném filmu je to o něco delší. ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005