Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Victor Frankenstein je mladý chalan, ktorý má pomerne netradičný koníček - filmárčinu. Svoj prvý režijný počin premieta jedno dopoludnie rodine a spolužiakom. Hlavnú úlohu vo filme hrá jeho milovaný pes Sparky. Viktor sa stretol s nadšenými reakciami, no krátko na to nečakane prišiel o svoju hviezdu - Sparky chvíľu po projekcii filmu umiera pod kolesami auta a zdá sa, že z Victora vyprchala všetka chuť do života. Ale iba do chvíle, kým im v škole profesor biológie na žabe neukáže, ako možno pomocou elektriny dodať mŕtvemu organizmu život. Victor dostane šialený nápad - oživiť Sparkyho, torý už nejakú tú chvíľu leží na "cintoríne domácich zvieratiek". Teoreticky je to síce možné, ale aké to bude mať následky? (oli.G)

(více)

Recenze (142)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Tak mám filmografii Tima Burtona k Silvestru 2015 konečně opravdu kompletní. Nová, animovaná verze Frankenweenieho je možná o něco málo lepší. alespoň mě se líbila víc, ale i tohle má (už) typickou Burtonovskou atmosféru a kouzlo, zejména hřbitovní a mlýnské scény. Má to dobrou hudbu, úžasnou atmosféru, je to černobílé, je v tom tlustá stará bába, je to vtipné, kouzelné a s myšlenkou na způsob Střihorukého Edy. Sice to má jen půlhodiny, ale i na tak krátkém prostoru to zaujme a pořád se tam něco děje. Typický, bezchybný Burton, na kterém mi v tomto případě vadí jen jediná, ale zato poměrně zásadní věc a já se ho ptám - skutečně tam musel dávat tu ošklivou, nesympatickou Shelley Duvall? Skvělá pocta starým hororům a první důkaz toho, že Tim je velký talent. 95%. ()

Renfield 

všechny recenze uživatele

Především díky příběhu, formě vyprávění, ale třeba i sousedskému soužití v ulici, je nutné vzpomenout na pozdějšího Střihorukého Edwarda. Frankenweenie sám o sobě je poctou starým mistrům, nebo mistrům z opačného konce... samozřejmě úvodní snímek a Ed Wood! Co se rodičů malého Victora týče, jsou velmi zajímavě obsazeni, Shelley Duvall prakticky stále těsně po Osvícení a Daniel Stern, už ne tak těsně před dalším kultem, ovšem ze zcela jiného žánru. 70% ()

Reklama

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Tak trochu smutný a nepříjemný film, dokazující, především ve střední části, naprostou tupost lidských organismů (sousedů). Jinak je ale snímek správně šílený a nabízí spoustu herců, kteří podle jména velkému počtu lidí patrně nic neřeknou, ale své obličeje provařili alespoň v jednom velkém a notoricky známém filmu. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Pěkná pocta Frankensteinovi. Pěkný dárek pro Burtonofily. Pěkná filmová jednohubka. Zkrátka "pěkné" snad po všech ohledech. Sice není tak plná atmosféry a neodsýpá tak rychle, jak by při své stopáži mohla, ale koukalo se na to pěkně. Vážně mi ale vrtá hlavou, jak z toho chce Burton udělat celovečerák... ()

Melios 

všechny recenze uživatele

Len Tim Burton dokáže spraviť filmový príbeh na dve hodiny a napchať ho do krátkych 30 minút. Ajkeď je film bezfarebný ,Burtonova farbitosť a rozmanitosť ho neopúšťa. Pripadal som si akoby som sa vrátil do doby ,keď bol Nožnicovoruký Edward najnovšia Burtonovka (Edward je môj najobľúbenejší film od Burtona) . Ak ste sa dostali až sem tak je to asi preto ,že ste zistili ,že verzia z roku 2012 nie je orginál. Osobne si myslím ,že obe verzie majú ,čo ponúknuť a kazdý si príde na svoje (mne sa viac páčilo toto ,ale remake tiež milujem) ,i keď je pravda ,že príbeh je skoro totožný. A kvôli tomuto filmu Disney vyhodil Burtona z jejich firmy. Disney ,hanbite sa! Mali ste na dosah génia a odhodili ste jo preč.... ()

Galerie (4)

Zajímavosti (7)

  • V listopadu 2007 podepsal Tim Burton smlouvu na natočení celovečerní verze filmu Frankenweenie, uvedené v roce 2011. (ČSFD)
  • Po dotočení tohoto filmu byl Tim Burton vyhozen od Disneyho - kvůli tomu, že příliš plýtval penězi. (ČSFD)
  • Film Tim Burton natočil pre Disneyho detský kanál, avšak zodpovední ho pokladali za príliš temný, pochmúrny a tým pádom nevhodný pre detského diváka. (lilina133)

Související novinky

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (více)

Reklama

Reklama