Vincent

Tim Burton

Scénář:

Tim Burton

Vincent Price

Vincent Malloy je sedemročný chlapec, ktorý fanaticky obdivuje hororvú legendu Vincenta Pricea. Dokonca si myslí, že on sám je týmto slávnym hercom a svoj život vidí ako sled morbídností páchaných najmä na jeho matke... Krátkometrážny animovaný film VINCENT je oficiálnym debutom slávneho Tima Burtona. K bábkovému príbehu nahovoril komentár Burtonov obľúbený herec, a to sám Vincent Price. (Avathar)

d-fens

Samo osebe vcelku priemerný filmík o chlapcovi, ktorého priťahuje všetko, čo ostatných desí alebo odpudzuje, no až správny mix temného sarkazmu a gotickej vznešenosti v prednese Vincenta Pricea dodáva tomuto dielku ten správny šmrnc... a zhliadnuc na výzor Vincenta, napadá ma či to nie je aj tak trošku autobiografia :) ()

Fanucci

Hravé a strašidelné zároveň s výborným textem, úžasná atmosféra...typický Burton. Pro milovníky tohoto režiséra (mezi které se ovšem neřadím) určitě povinnost shlédnout. ()

maverick10

Temne pusobive dilko od mistra temnych pusobivych del. A tady vidite rozjezd tohoto mistra, jehoz hlavnim nametem neni nic mensiho nez smrt. ()

BitlDjus

Základní kámen morbidity a vynikající práce od mistra Tima Burtona. Skvělá hudba a atmosféra nám ukazuje, že stačí necelých sedm minut na to, aby nás snímek dokonale oslnil. ()

easaque

veršovaný animovaný "horor", který Burtona nejspíš poprvé výrazně zviditelnil. Ve své době rozhodně originální svým pojetím i animací. Pro děti však není moc vhodný, aby z něho nedostali schizofrénii ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

MartinNDL

Burtonova prvotina, nebo aspoň jeden z prvních filmečků. Vincent má jen 6 minut, přesto na něm Burton dokázal, že jeho talent byl obrovský. Jeho smysl pro humor ani styl se do dneška očividně nezměnil. Veršovaný monolog hlavního hrdiny je v kombinaci s ďábelsky krásnou animací perfektním počinem. ()

Nuala

Přestože mám Tima Burtona opravdu velmi velmi ráda a je to pro mě otec všech prapodivných podivínů, nečekala jsem, že mě dokáže dostat filmem trvajícím sotva pár minut. Ale, jako ostatně u Burtona vždycky, povedlo se. Šikovný příběh odvyprávěný v podobě básně, posmutnělá hudba, černobílošedá animace a dokonalý konec. Je to opravdu úžasné, že se dá vytvořit šesti minutový smysluplný příběh, který zaujme. ()

MrPierc

Podmanivý hlas Vincenta Price mrazí za krkem a Vincent je malý chlapeček, který má tak extrémni fantazii, že tomu i věří :-) Výborná stylizace i černobílé pojetí dodává tajemný nádech. ()

joker.george

Zvláštní, že mě zatím z Burtonových děl nejvíce oslovila jeho prvotina. Animace vypadá dobře, i když je jednoduší, dokáže správně vykreslit hrdinovy pocity, které jdou z obrazovky cítit, a které jsem já pochytil a vše podkresluje vypravěčův hlas, který ještě umocňuje to, že je příběh vyprávěn ve verších. Skvělé! ()

Kwaichi

Balada a nadpriemerne nadanom chlapcovi, ktorí na svoju zvedavosť po vedomostiach bohužiaľ tvrdo zaplatí. Veršovaný monológ danú atmosféru trefne doplňuje. ()

C0r0ner

Vizuálně je to samozřejmě geniální, ale bohužel mi (ano, i v krátkometrážním šestiminutovém filmu) chyběl nějaký příběh nebo aspoň zápletka. Před několika desítkami let ale muselo být něco takového jako zjevení a Tim Burton se díky tomu nesmazatelně zapsal do historie kinematografie. To musí potvrdit každý, ať už má jeho tvorbu rád nebo ne. 70% ()

lilina133

Perfektné....Výstižnejší a dokonalejší debut pre Tima Burtona ako tento kraťas, ktorý je poctou hororom & Vincentovi Priceovi...Kto by vari čakal romantické béčko (alebo céčko) v štýle Rosamundy Pilcher alebo všetkými farbami hrajúcu rozprávku asi nežije na tejto planéte:-)) Toto je typický Tim Burton, ktorý nemá chybu... ()