Vincent

Tim Burton

Scénář:

Tim Burton

Vincent Price

Vincent Malloy je sedemročný chlapec, ktorý fanaticky obdivuje hororvú legendu Vincenta Pricea. Dokonca si myslí, že on sám je týmto slávnym hercom a svoj život vidí ako sled morbídností páchaných najmä na jeho matke... Krátkometrážny animovaný film VINCENT je oficiálnym debutom slávneho Tima Burtona. K bábkovému príbehu nahovoril komentár Burtonov obľúbený herec, a to sám Vincent Price. (Avathar)

stilgar1

Velmi ponuré dílo, inspirující se hororovou tvorbou E. A. Poa. Temnou atmosféru ještě dokresluje skvěle se hodící hlas Vincenta Price. Tento krátký film se stal předzvěstí toho, co Burton v následující době natočil (i když jen málokteré z jeho budoucích děl dosáhlo takovýchto kvalit). 9/10 ()

swamp

Nevědět že tento kraťas Burtonův jest, po shlédnutí rukopis jeho je jak na oko pěst. Opravdu! :) Z Vincenta naprosto srší Burtonův smysl pro detail a temnou atmosféru. Smekám! "And my soul from out that shadow that lies floating on the floor, shall be lifted - NEVERMORE!" ()

Campbell

Parádní kraťas a pravděpodobně nejlepší film burtona, dnes jsem zkoukl tohle a Sweneyho Todda a navrch temné stíny a tenhle byl rozhodně nejlepší. A Price má parádní hlas. ()

Němi

Tolik nápadů, odkazů, narážek a dokonalosti vtěsnaných do 5ti minutového filmečku o chlapci, jenž by rád byl legendou hororových filmů Vincentem Pricem se jen tak nevidí ani v celovečerácích. Neučesaná ruční animace, černobílá kamera a celkově melancholická nálada dohromady tvoří kouzelné dílko. No a když se k tomu přidá můj oblíbený HAVRAN od E.A.Poea - Burton začal geniálně... ()

PetrPan

Nejsem skalním fanouškem Tima Burtona, přesto mám většinu jeho filmů rád, dýchá z nich šílenství:) Vincent je lahůdkou pro uši ( to veršování je prostě dokonalé a hlas Vincenta Price jej umocňuje nebo možná naopak) i oči ( to je prostě "burtonart" - protáhlý ksichty, všude stíny a pařáty, vizualizovaný šílenství:) ()

Tomco

burtonov rukopis je citatelny uz od prvej sekundy. krasna animacia, ktora v sebe nepotlaca ani kusky desivosti a strachu, ale pritom je riesena velmi hravou formou pomocou prijemnych textov, ktore sa na konci rymuju..ku kratkometraznej dokonalosti dopomaha hlas cloveka, ktory nahovoril sam seba :) ..som velmi rad, ze Tim rozvinul svoj potencial az do dnesnej podoby. ()

WANDRWALL

Pocta E.A. POE. nejcenější je atmosféra, která je zde vyluzena a drama, s jakým malý chlapec prožívá svou situaci. Milé, miloučké. E.A.POE by ten filmeček asi udělal radost. Sice je jen trochu dobrý v porovnání s nejlepší tvorbou A.E.POE, ale takhle se to brát nemá, nejde o známkování, ale o sílu působivosti. A tu VINCENT má! ()

Slarque

Krátký animovaný film, kterým Burton zahájil svoji tvorbu, přiznal se ke svým vzorům, složil poctu oblíbenému herci a ještě svojí kombinací morbidních nápadů a humoru pobavil diváky. V jednoduchosti je krása! ()

Ghoulman

Na malém prostoru dokázal Burton vyjádřit hodně věcí. Nejen své nadšení pro temnotu, či hlubokou studnici dětské představivosti, ale také polemiku na téma neschopnosti člověka trpícího depresemi „předat“ svoji zkušenost druhým lidem. Krásné i smutné. ()

Yardak

Temný animák, který nám servíruje úžasné představy. Už v tomhle roce bylo jasný, že z Burtona něco bude :o). ()

jojinecko

Tim Burton a animácie, to je záruka kvality s nádychom geniality, bez ohľadu na rok vzniku. Škoda, že Vincent nemá časový rozsah celovečerného filmu:( ()

Stanislaus

Předzvěst Ukradených Vánoc a Mrtvé nevěsty tu opravdu není náhodná. A jelikož jde o krátký snímek, tak všechna morbidita a ponurost je zde předvedena s větší intenzitou a ve výsledku to vypadá dost děsivě. Už tato prvotina napovídá, že žádný další tvůrcův film nebude nějaká tuctová práce. ()

Oktavianus

Určitě nejlepší Burtonův film, jediný z jeho filmografie, na který jsem ochoten podívat se víckrát, ale jako tak velkej zázrak, jak se tu ledaskdo rozplývá, to taky není. Prostě nejsme s Timem na jedný vlně, no. Asi jediný, v čem se shodujeme, je obdiv k Vincentu Priceovi, ()

anais

Úžasný kraťas přesně ve stylu Burtonovy poezie. Nachází svou vlastní poetiku, která čerpá se starých béčkových hororů let padesátých. Dokonale přejímá jejich atmosféru a obohacuje ji o krutý, černý humor. ()

jonyyy

Ani z daleka nejsem jeden z místních fanatických vyznavačů Tima, ale z tohoto kraťasu jsem naprosto nadšený. Navíc jestli to byl jeho debut.... Myslím, že většina Burtonových fanoušků nemá moc zkušeností s Vincentem Pricem, takže jim to musí na zážitku malinko ubrat. Já většinu citovaných a zmiňovaných filmů viděl, takže mohu ocenit a teda opravdu klobouk dolů. Dokonalá pocta tomuto legendárnímu herci. 91% ()

Pítrs85

Burton v době, kdy byla jeho představivost nekonečná a mysl temná. Oboje se pak nebál použít v tomto kraťasu, vizuální skvost, lepší než Nightmare before Christmas, Mrtvá nevěsta a Frankenweenie dohromady. ()

ad-k

Jeden z mých oblíbených krátkých filmů. Budoucí poetika Tima Burtona je zde podána v celé své kráse, černobílý obraz plný hry stínů a nočních můr jen dodává na působivosti. Výtečně působí např. střety temných myšlenek s realitou, např. s maminkou. Na zajímavosti toho všeho přidává i fakt, že vše je podáno ve sluchu lahodících verších. Jako Burtonovská pohádka inspirovaná E.A. Poem výborný "kraťas". Nevermore bych v tomto případě nerad použil, rád se totiž na Vincenta podívám znovu... 80% ()

SOLOM.

Dvojice Burton a Price je prostě geniální. Co dodat k tomuto dílu, které samo o sobě patří mezi klenoty krátkometrážní tvorby a není jí co vytknout. Škoda jen, že je to tak krátké. Díky svému morbidnímu pojetí je to pro mne osobně nejlepší Burtonův film. ()

Ilicka

Vtipná hříčka Tima Burtona s loutkovou animací, krásná báseň a odkazy na horory. Poeovská poetika tomu dodává kouzlo, příjemně mrazivou atmosféru a nádech dekadence. Velmi hutný příběh zpracovaný na minimálním prostoru 6 minut. Vincent Price by se měl živit recitací Poeových básní. ()