Savage Vengeance

USA, 1993, 65 min

Donald Farmer

Donald Farmer
  • Flipnic

Tohle měl být nějaký "remake" nebo snad volné pokračování proslaveného, na svoji dobu ultranásilného exploitation horroru I Spit on Your Grave (1978). Každopádně pokud někdy někdo tvrdil, že I Spit on Your Grave nebo Last House on the Left (1972) jsou amatérky natočená a ztvárněná filmová díla, tak o filmovém umění neví vůbec nic a nedokáže si představit, jakých odpadů je filmová kamera schopna schřoustat a následně vyplivnout ... A tahle ubohá hovadina je tím právě důkazem ... Já nebudu ani popisovat děj nebo tak něco, ale ten film byl asi natočen nějakou videokamerou za jeden nebo pár dní. Sice se v něm furt znásilňuje, ženský řvou jak pominutý, ale chlápci si ani jednou nesundají kalhoty, stejně tak nějak neřeší, aby se strhali z těch ženských ... A takových megakixů je zde vrchovatě a furt dokola!! To prostě vám připadne, že si snad někdo z vás a vaší inteligence, případně postřehu dělá drsnou srandu. Cammile Keaton je pořezána na hrudníku nožem (vykradená scéna z Last House on the Left ...), ale za chvíli běhá s motorovou pilou po lese, košile rozhalená, po pořezání ani stopy ... Prostě něco neuvěřitelně příšerného ... Jsou zde nějaké gore, ty jsou ještě docela povedené, ale to ten film nezachrání. Camille Keaton zde skutečně hraje, jenže má už svůj věk, takže z krásné štíhlé dívenky je mamina v letech se zadkem jak almarou a z jedniček má aspoň "pěkně prověšené trojky" ... Úplně je mi té ženské líto, že se zaprodala do natočení něčeho tak otřesného, kdyby natočila regulérní porno, bral bych to mnohem líp než tohle ... Takže vidět nebo nevidět??!! Ale jo, podívejte se na to ... Ať už příznivci exploitationů, tak běžní diváci, ať vidíte, co jsou lidé schopni natočit a vyprodukovat. Film trvá asi 64 minut a i tak jsem od něj jednou musel odejít a něco kutit, abych se prostě vzchopil do druhé poloviny... Nuda, trapnost, ubohost ?... Vše dohromady ...asi ...(21.8.2009)

• ARI50

Katastrofa o co že tady vůbec šlo.(7.9.2018)

• Dellamorte

Úplne zbytočné turbulencie - kto čakal dôstojné pokračovanie originálu , tak si obtrel bradu o betón. Je to filmový výsmech , ktorý ťažkotonážne parazituje na kultovke.. Nikto , kto sa akcie zúčastnil , nebol pri vedomí a výsledok tomu zodpovedá. Filmová skúsenosť , ktorú nehodnotím.(8.1.2012)

• SOLOM.

V hlavní roli zde byla uvedená jistá Vickie Kehl, ale nenechte se mýlit. Jde pouze o pseudonym známé Camille Keaton, která si zahrála i v původním snímku. Zřejmě se však styděla za svou účast zde a já se jí ani nedivím, tak si vymyslela nové jméno. Její maličkost je však jediným světlejším bodem v celé této tragédii. To myslím doslova a to ještě výraz tragédie je slabé slovo. Snímek postrádá jakoukoliv atmosféru a o napětí se ani nedá mluvit. Scénář je plný nelogických scén a tragických výkonů. Sice je zde k vidění hned několik znásilnění, ale ve stylu amerických erotických filmů. Tudíž všichni zůstali oblečení v kalhotách a pouze ženská herečka vřeští jako pavián. Pro trochu zpestření jí jde tu a tam vidět poodhalené ňadro. K vidění je zde i několik pokusů o gore scény, které ovšem díky své gumovosti za moc nestojí. Ale tak alespoň trošku oživili jinak totálně nudnou podívanou, kterou už v životě nechci vidět. Pokud můžu poradit, tak od tohoto paskvilu držte ruce co možná nejdál.(12.7.2011)