Návrat Rýchlej roty Chipa a Dala po tridsiatich rokoch zachytáva bývalé televízne hviezdy Disney Afternoon v súčasnom Los Angeles. V tejto kresleno-hranej akčnej komédii žijú Chip a Dale medzi kreslenými a živými bytosťami v modernom Los Angeles, ale ich životy sú už úplne iné. Od zrušenia ich úspešného televízneho seriálu ubehlo niekoľko desiatok rokov a Chip (hlas John Mulaney) sa poddal životu na predmestí a predáva poistné zmluvy. Zatiaľ sa Dale (hlas Andy Samberg) po počítačovej úprave nostalgicky vracia k zlatým časom. Keď ich bývalý seriálový kolega záhadne zmizne, Chip a Dale musia oživiť svoje priateľstvo a vžiť sa opäť do postáv detektívov Rýchlej roty, aby zachránili priateľa. (Disney+)

BMW12

Na Chipa a Dalea jsem jako malý moc nekoukal, pár epizod jsem viděl, ale nikdy mi nepřirostli úplně k srdci. Zde ve filmu mě však bavili, avšak tvůrci udělali chybu s tím, že to bylo napůl animované a napůl hrané. Když se v reálném světě objevovali kreslené postavičky, tak mi to tam vůbec nesedělo. Nebýt toho, tak by to byl fajn film. ()

anais

Chytrý film, který si hraje s množstvím odkazů a narážek ať už na vlastní svět původní Rychle roty, tak na různé typy animace, jiné filmy atp. Nemohu ale skrýt jisté zklamání z toho, že je to ve výsledku tak moc meta, že se vlastně nejedná o "Rychlou rotu". Kultovní tým se do konce v podstatě nedá dohromady (ani nemůže, protože charaktery jsou v jiné), a filmu se tak nedaří navázat (asi ani nechce) na typ zábavy, který byl tak fajn na seriálu. Matně si vzpomínám na své dětské rozpaky nad posledním Polákovým filmem o Panu Tau, kde sledujeme problémy s alkoholem herce, který pana Tau hrál. Není to hloupé, ale je to něco jiného, než chcete vidět. ()

TheEvilTwin

Taková prapodivná variace na Chip a Dalea se spoustou dalších Disney postaviček - od kreslených, přes animovaná až hrané. Film mě naneštěstí vůbec nechytl, styl mixování všech 3 typů postav mi přijde nedobrý a celé je to taková docela cringe podívaná, u které ale paradoxně vůbec netuším cílovou skupinu, protože děti tenhle mix neocení a na dospělé je to zkrátka až moc mdlé... ()

ARI50

Hrozně jsem zklamaný, takhle pokazit film, z kresleného momentu jít do animace a podobně byla velká hloupost. Příběh se nepovedl a tihle dva blázni které jsem miloval z dětských let to totálně tady zkazily. Jsou filmy kde se tenhle způsob celkem povede, ale tady se mi nelíbil ve směs celý film. ()

luka4615

Příjemně odsýpající podívaná s hromadou odkazů, která díky svému hravému scénáři a chemií mezi postavami téměř nestíhá nudit. Snímek Chip 'n' Dale: Rescue Rangers úspěšně skloubil lidský a animovaný svět v jeden skvěle fungující celek, do něhož se po pár minutách dokonale ponoříte. A i když samotný příběh nepatří zrovna k těm originálnějším zářezům, vězte, že to filmu zejména díky skvělým postavám a vytříbeným gagům opravdu rádi odpustíte. Pokud tedy hledáte odlehčenou komediální podívanou pro celou rodinu, tento počin je přesně to pravé. Skvělá práce! (Disney+) „You're the Rescue Rangers. I am huge fanboy!” ()

ScarPoul

Množstvo odkazov, nápadov, výmyslov, prostoduchostí a postavičiek, ktoré tak veľmi pripomínajú detstvo a zároveň sú v tejto podobe skôr tým, čo šteklí bránicu dospelého diváka viac, ako je tomu u detského diváka. Asi najlepšia vec, ktorú Schaffer natočil. Príbeh vo veľkom odkazuje na Falošnú hru s Králikom Rogerom. Nečakal som, že takýto druh filmu bude u mňa takto fungovať, ale fungoval. Neustále sa tam dalo na čo pozerať. Čo považujem za najväčšiu chybu je to, že film je určený pre detské publikum, ale po piatich minútach je vám jasné, že ako R-ková záležitosť by to bolo o dve triedy lepšie. Toho dospelého humoru je tu dosť, len je sofistikovane skrytí. Ale cieľovka je tým pádom trošku rozkolísaná. Ako hovorím - film si podľa mňa viac užijú dospelí, hoci pre nich je samotný príbeh pomerne priamočiary a detský. Ale nevadí. Je to experiment, ktorý mohol byť prudko nefunkčný. A nie je tomu tak. Určite sa k tomu ešte vrátim, aj napriek tomu že sa mi Samberg a Mulaney ako Chip a Dale hlasovo vôbec nesedia. ()

MoiJe

Nedopozerané, nebavilo ma to. Ale oceňujem strašnú hromadu práce a nápadov, ktoré za tým sú. Chip má pár dobrých poínt a nič moc hlas, Dale má fajn Sambergov hlas. Audio určené pre dospelé publikum, video si asi užijú aj deti, ktoré nemusia rozumieť, aké tmavé to v skutočnosti je. ()

corpsy

Nielen to, že som to hltal ako malý, ale aj spústa popkúlturných odkazov na nielen animované kulty, mi z filmu spravila skvelú dobrodružnú zábavu. Možno to detským divákom až tak veľa nepovie, ako nám na tom odrasteným, ale verím že budú rovnako spokojné ako vy, a na oplátku im potom na dobrú noc môžte vy drahí rodičia porozprávať nejakú tú epizódu CHIP A DALEa. ()

PauloZ

Naprosto skvělá podsta púvodnímu seriálu s nespočetnou kupou parádních Disney vsuvek a trefných hlášek. Skloubení real svĕta s CGI a klasickou animací je bravůrní! Takhle bych si představoval každý nový reboot staré klasiky. 4.5* ()

maddy

Prehršel nápadov, fakt obrovské množstvo skvelých nápadov v jednom filme (od ugly Sonica po antropomorfné animované postavy z early 2000s, lol) podporené trefnými vtípkami a skvelým dabingom (Adam Samberg), ale zrežírované nie veľmi skúseným režisérom, ktorý tomu všetkému, tým fantastickým nápadom nevie dať ten správny timing, poriadne tempo a vlastne ani predať tú nostalgiu, na ktorej by nový Chip 'n' Dale chceli stavať. Nový Králik Roger z tohto nebude, aj keď by ho tu niekto chcel napodobniť viac než by bolo žiadúce. Škoda tie nápady sú vskutku originálne, ba priam fantastické a prvú pol hodinu som bol nadšený. Vo výsledku však z toho nevzniklo nič iné, než jednohubka na jeden večer a to je rozhodne škoda pri Chip 'n' Dalovi, ktorí sa vrátili na obrazovky po vyše 30 rokoch. CELKOVO: 6/10 ()

Soundtrack

Fuj... Pokus o originální animák, ale - tahle animace podle mě už originální ani není a oproti Spiderverse, Sonicovi, Space Jam atd je horší a často i dost otravná (kdo se má celý film dívat na 2D Chipa a 3D Dale?). Zároveň tenhle styl "dělat si srandu ze všeho na úkor dobrého příběhu a propracování postav" mě u Rychlé roty mrzí, protože jsem byl natěšený na nostalgické pokračování animáku. Škoda, že se nepodařilo něco na styl Sonica, který má krásnou animaci, na klasický film pro děti dobrý příběh a fungující humor i postavy. Dost mě překvapuje zdejší hodnocení, ale tak nemůže mi sednout všechno. ()

Colby Sawyer

Rychlá Rota je jedním ze zásadních seriálů mého dětství, takže z rebootu bych vskutku radost neměl, protože víme, jak to s těmi všemi rebooty a remaky dopadá. Naštěstí se toho chopili kluci z Lonely Islandu, což jsou asi jediný tvůrci, u kterých mě nejímá hrůza, že se postarají o návrat Chipa a Dalea. Vlastně Lonely Island a Rychlá Rota jsou pro mě kombinací, o které jsem nevěděl, že ji chci, dokud se nestala a dělá mi radost, že dopadla náramně. Noví Rescue Rangers jsou totiž ultimátním meta filmem animované tvorby. Takové množství easter eggů a narážek se na takto malém prostoru jen tak nevidí. V jádru to sice není nic přelomového, celé je to vlastně pojaté jako pocta všemožným druhům západní animace, ale funguje to na jedničku. Nostalgie starých dobrých animáků se tu umně mísí s rýpaním do mrtvých očí postav z Polárního Expresu či Sonicových humanoidních zubů. Klukům z Lonely Islandu je svaté všechno a zároveň nic, takže si člověk nikdy není jistý, jestli přijde laskavé pomrknutí nebo drzé pošťouchnutí. Příběh je předvídatelný, ale je i dostatečně milý a řemeslně dobře odvyprávěný, aby celou dobu nenudil. Tenhle comeback se fakt povedl, a přestože se nejedná o zásadní počin animované kinematografie, tak tohle nostalgické blbnutí stojí za pozornost, ať už kvůli Chipovi s Daleovi či příjemnému Lonely Island humoru. ()

Dexter1

...a presne takto to dopadne, keď máte takmer neobmedzený prístup k právam na akékoľvek postavy a hlavu plnú nápadov. Chlapci z Lonely Island mi oprášili spomienky detstvo v podobe Rýchlej roty a podali neskutočný fan servis, plný skvelých nápadov, dokonalých vtipíkov a s pomerne dobrým kriminálnym prípadom, ktorý môže smelo konkurovať Králikovi Rogerovi. Veľmi príjemné a chcel by som viac. ()

Trevor

Ako sa spomína vo viacerých komentároch viac poteší nostalgia ako samotný príbeh, najvtipnejšie sú asi tie narážky na ilegálne filmy a animáky. Tých tunajších 67% je tentokrát naozaj veľmi výstižných. ()

kajas

Jako správné devadesátkové dítě jsem každé víkendové ráno vstávala brzy, abych běžela k televizi a sledovala blok Walt Disney uvádí s novými epizodami Gumídků, Kačeřích příběhů a Rychlé roty neboli Chipa a Dalea. Tehdy začala moje celoživotní láska k disneyovkám, takže jsem si logicky v minulém roce pořídila předplatné Disney+ (abych mohla uklízet a vařit u starých známých pohádek). Loňskou celovečerní Rychlou rotu jsem kupodivu viděla až teď, a věřte, že i přes vlažnější hodnocení na filmových databázích se tahle podívaná moc povedla. Obsahuje totiž nepřeberné množství popkulturních odkazů (zejména na animovaný svět), dělá si legraci z postaviček konkurenčních studií (postavička ošklivého ježka Sonica neměla chybu), ale hlavně se tu dozvíte, jak po 30 letech dopadli vaši oblíbení hrdinové Gedžitka a Zip :). Více pro dospělé než pro děti, ale super. ()

M.i.k.e

Chipa a Dalea sem jako dítě miloval, protože když sem zkraje devadesátek přišli byla to menší pohádková bomba. Od nové filmové verze kombinující hraný a animovaný film jsem přesto nečekal vůbec nic, protože sem měl ještě v živé paměti příšerný druhý Space Jam a moc dobře víme jak moc dokáže podobné filmy Disney do*ebat. K mému velkému překvapení to ovšem nebylo vůbec špatné. Jde sice stále primárně o pohádku, ale její detektivní zápletka není vůbec hloupá a nostalgická rovina šlape jako hodinky. Disney tu navíc přináší dost věcí a narážek, které jsou primárně pro dospělého diváka a dokonce se nebojí strefovat do svých vlastních řad a dělat si srandu sám ze sebe (což u tohoto studia není úplně častý jev). Zkraje sem se docela bál co z toho nakonec vyleze, protože nejen, že začátek nevypadá úplně dobře (což ale má svoje opodstatnění), ale svět ve kterém se odehrává mi nepřišel úplně funkční (je to ten samý svět ve kterém se odehrává králík Roger).To si nakonec ale sedne a i když to není králík Roger, funguje to dohromady dobře.Čtyři hvězdy pár hodin po shlédnutí sice stále úplně dát nechci, ale je celkem reálné, že postupem času všechno dozraje k tomu, že tam i ta čtvrtá přistane (už jen za Ugly Sonica, kdy studio využilo vlastního přešlapu k něčemu zábavnému)...70% ()

honajz2

Bylo by sice fajn, kdyby to bylo skutečně mysteriózní a jediná záhada z celého filmu nebyla odhalena do 20 minut, taky tu mohlo být víc vtipných scén, protože jenom hromada easter eggů to nezachrání (ale přiznávám, že mě potěšilo, co všechno jsem tu viděl, dokonce i jeden z mých oblíbených seriálů - jen teda velikost postav tvůrci solidně podělali) a k něčemu trapnému samozřejmě taky dojde, i když je toho minimum, ale i tak musím říct, že jsem si to užil. Scénář to má slušný a propracovaný, vedené je to taky slušně, easter eggů je zde skutečně hodně, postavy jsou sympatické (a to říkám jako někdo, komu Rychlá rota v dětství nikdy moc nesedla), nápadů to taky nemá málo a hlavně jsem rád po dlouhé době zase viděl film, který mixuje hraný a animovaný film. Jen s tím Králíkem Rogerem bych to tolik nesrovnával - sice mu tady dost jasně tvůrci vzdávají holt, ale je třeba si uvědomit, že Roger ve své době neměl tolik možností takhle rozvinout příběh i vizuál, zatímco v současnosti to jde, když animovaný průmysl vypadá tak jak vypadá. Proto bych ani neřekl, že je to kreativnější, v rámci svojí doby je v tomhle ohledu vidím tak nastejno, ale když je srovnám podle mých dojmů z nich, tak Králík Roger pořád vede. Přitom by jen stačilo pořešit výše vypsané mínusy + by bylo fajn, kdyby u Disneyho někdy měli koule i na sebeironii a nedělali jen nostalgické a neurážlivé vtipy, ale i tak se mi to dost líbilo a některé scénky a hlášky tu jsou prostě geniální. Slabé 4* ()

BarryLyndon

Nic geniálního, ale bylo to milé. Docela mne překvapila odvaha Myšáka nechat si dělat srandu z tolika vlastních postav. Za mne to tu bylo více funknční než ve Space Jamu a možná i méně na sílu než RPO. Příjemně mne to vrátilo do dětství, kdy jsem to hltal víc než misku cereálií kterou jsem u toho snídal.  Jenom nechápu jednu věc, proč obsadili do hlavní lidské role takovou mdlou herečku, když je v dabingových rolích snad desítka známých jmen. 7/10 ()

Šimpy

Původně jsem chtěl dát jen tři hvězdy jako lehký nadprůměr, ale díky posledním 20 minutám tomu napálím hvězdy 4! Spoilery nadále budou. Už 30 let čekám na film, který kombinuje animáky s hranými herci a který bude dosahovat kvalit králíka Rogera...toho jsem se sice tady nedočkal, ale i tak se jedná o skvělou věc a pěkný příběh. Musím tedy začít největším překvapením, které mi málem zničilo dětství. :-D Gedžitka se po skončení natáčení Rychlé roty dala do kupy se Zipem! Už jako klukovi mi bylo jasný, že o ni usilujou Chip s Dalem a čekal jsem, že jim vytře zrak MontyJack a ono takhle, ejhle. :-D Je super, že funguje příběh, včetně nádherného backgroundu kamarádství Chipa a Dalea...v závěru i slza ukápla. A co funguje na sto pro, tak to jsou všechny ty popkulturní odkazy a všechny ty narážky ať už na Disneyho věci, tak i na to, co donedávna Disney nebyl. :-D A Paul Rudd samozřejmě. :-D Funguje tu metafyzično i nadsázka, protože film paroduje i sám sebe...narážka na zpívanou znělku v závěru apod. Několikrát jsem vybuchnul smíchy...např. př výbuchu rachejtle ve tvaru hlavy známého myšáka. ;-) Povinnost pro každého fanouška téhle ujeté party. :-) "My chceme Detektiva Ducka! My chceme Detektiva Ducka!" :-D ()

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

18.04.2024

Jak to tak vypadá, opravdu letí naším směrem. Nová Bláznivá střela, v níž by legendární postavu detektiva Franka Drebina, jehož efektivitě se rovná pouze jeho neschopnost, měl ztvárnit… (více)

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely