Final Fantasy: Esence života

• USA Final Fantasy: The Spirits Within (více)

Je rok 2065. Země je v obležení. Při nárazu meteoru se na naši planetu dostaly milióny podivných bytostí, které decimují venkov i města a hrozí, že zadusí ostatní život na Zemi. Lidi zabíjejí tím, že si podmaňují jejich duše. Ti, kteří zatím přežili, začínají opevňovat svá města, aby se vetřelcům ubránili. Ale čas běží... Poslední záchranou lidstva je krásná a inteligentní Dr. Aki Ross, která je rozhodnutá věnovat všechny své schopnosti na boj s vetřelci z vesmíru. Pod vedením svého učitele Dr. Sida a za pomoci vojenské jednotky Deep Eye, v jejímž čele stojí odvážný kapitán Gray Edwards, se Aki vydává do boje za záchranu Země i sebe. Dostane se do myšlení vetřelců a získá klíč k odhalení jejich tajemství. Proti ní však stojí generál Hein. Chce proti ní použít zbraň, která by zničila celou Zemi. (oficiální text distributora)

Terva

Final Fantasy: Esence života je film, který popírá všechno, co bylo dosud natočeno. Diváci se ocitají v hyperrealitě, kterou umožňuje počítačová technologie CGI. Scénář : Jeff Vintar, Al Reinert a Hironobu Sakaguchim. Kamera : Motonori Sakakibara. CITÁT - Hej! Nedívej se na mě, to byl jeho nápad........ ()

corpsy

Vizuálna stránka - áno. Dej - nie. Tak asi nejako by som to okomentoval. Predpokladaná pecka došla na nudu. Nie stále sa dá spoľahnúť len na formálnu stránku. ()

Lokutus

Solidní sci-fi, kterou mezi špičku žánru povyšuje především hudba Elliota Goldenthala a zajímavé technické zpracování, na kterém jsou však občas patrné velmi četné nedostatky. ()

Adman

Film jsem jaxe patří pochopil napoprvé, a jak už jsem u lepších filmů zvyklý, zamyslel jsem se nad hlubšími vrstvami a snažil se dostat hlouběji pod povrchní povrch děje. Bohužel, nešlo to. Děj je o prdu. Na druhou stranu ale jsme svědky vizuálního experimentu, který se vydařil tak napůl. Filmová grafika sama o sobě nemá chybu. Renderovali to snad na největších dělech které tají NASA aby jim rendering videa netrval půl století. Charaktery (,lidské modely) jsou nadmíru vydařilé, ale jedno - dost podstatné tomu chybí. Je to duše, lidskost v pohybech těla a obličejích postav. Cokoliv může vypadat seberealističtěji, jako třeba vlasy, výbuchy, stíny, částicové efekty, odlesky, materiály atd. Ale jediné, co nikdy nikdo nenaanimuje (nevymodelujeme), je lidskost a živost! Vše je jen počítačově mrtvé a studené, včetně polibku. Každopádně zde nechci urážet (převážně japonské) animátory, kterým se nepovedlo něco o čemž tvrdím že je nemožé! Animace je na pokraji reality! Ale je to jen animace. Lidi vidíme každý den každou chvíli a možná také proto je jejich napodobení tak obtížné realizovat. Ostatní tvůrci animovaných filmů věděli proč animovat mamuta, tygra, okrasnou rybku, hračku nebo zelenou obludu! Ač nevypadají tak realisticky, dá se to, aspoň v mém případě, mnohem lépe snést a také se uřetřený čas modelováním a z velké části renderováním, třeba na propracování příběhu a celého scénáře než si ten 3D progam otevřou. Dlouho jsem přemýšlel jak ohodnotím tento experiment, ale nakonec jsem zvolil mezi 3* a 4* tu lepší z kvuli trikově nejnabitější a vydechnout nenechající podívané. ()

Z0oMb3E

Final Fantasy môže stavať jedine na grafike. Všetky pokusy o emócie či príbeh u diváka pôsobia rovnako ako u hentaiporne. Kuknúť, začudovať sa na pošahanosti šikmookých, možno nejaký úškrn a [Delete] ! Nevravím, že na svete neexistujú jedinci ukájajúci sa na podobných štýloch, no u mňa niečo podobné nemá šancu kým nepoužívam pri projekcii klávesy "W S A D". Ďalšie potvrdenie pravidla, že film a gamesa stimuluje v stejnom človeku rôznu časť mozgu. A miešaním či kopčením vznikne len bezduchá zlátanina. ()

SaNcHeZ_cz

Naprosto luxusní hlasové obsazení, perfektní digitální zpracování a podmanivý svět příběhu. Na druhé straně ale také snímek, který v některých pasážích postrádá "život" a především v úvodu připomíná spíše než film jen souhrn cutscén z promakaného sci-fi světa s opravdu nepříliš vydařeným scénářem. Škoda. Nejdražší videoherní adaptace do filmu mohla dopadnout daleko lépe. Pořád je to ovšem nesrovnatelně lepší, než většina snímků z toho žánru a nedělá to ostudu původní herní sérii. Už jen ale kvůli těm pár výborným scénám a tomu luxusnímu vizuálu nemůžu jít níž. ()

agentmiky

Film, který celkově stál 137 milionů dolarů a stal se z něj jeden z největších finančních propadáků všech dob. I kvůli tomu jsem si řekl, že ho musím vidět. Na začátku musím říct, že tento animovaný film starý patnáct let se může pyšnit opravdu skvělou vizuální stránkou, které snad nic nechybělo. Nedivím se, že z toho byli lidé v době premiéry paf. Film jsem viděl v českém dabingu, a tak jsem neslyšel anglickou verzi, kde bych mohl slyšet propůjčené hlasy známých hollywoodských herců většině postav ve filmu. Většina lidí kritizuje příběh, ale ten se mi docela líbil. Byl sice strašně předvídavý, ale popravdě jsem nečekal nic jiného. Posílám pochvalu i tvůrcům hudby, která byla výtečná. Za mě dávám filmu 80% ()

TomX2

Final Fantasy: The Spirits Within má prelomovú animáciu, avšak to je asi jediná vec, ktorou by sa mohli tvorcovia chváliť. Po obsahovej stránke to už tak dobré nie je - správanie postáv je neprirodzené, zápletka je neoriginálna, nie je tu žiadny hlboký význam a podobne. Nie je to film spravený s citom a s dušou, je to len nič nehovoriace chaotické sci-fi, ktoré je najviac mnohonásobne horšie od hernej série. Nehovoriac o tom, že bol pre mňa film tak únavný a nezaujímavý až natoľko, že sa mi ho podarilo pozrieť celý až po štvrtý raz. No, celý... aj počas štvrtého pokusu som venoval pozornosť niečomu inému, než deju a líši sa to akurát v tom, že som počas sledovania nezaspal, ako sa stalo popri predošlých pokusoch. Odpad nedám, pretože grafická stránka filmu je na rok výroby veľmi slušná, soundtrack nebol hrozný a má to spojitosť s Final Fantasy hrami. ()

sta

Nechápu, proč někdo natočil animovaný film, který se snaží být stejný jako hraný. Není to zbytečné?! Vždyť počítačová animace přináší tolik možností rozvíjet fantazii (Shrek, Příšerky...)! ()

Jillen

Mě se to celkem líbilo. Už jen kvůli té kompletní animaci do které jsem "udělanej". Sice dějová stránka nijak nevyčnívá, ale je to dobrá zábava. Ještě k té animaci...chce to ještě vylepšit aby člověk mohl říct:"Jé...ta holka vypadá jak živá!" :), ale i tak převratné a velice pěkné. Dávám 70% ()

Wolodja

Ano, dej toho filmu je trochu povrchni. Ano, ty postavy nevypadaji prilis realisticky. Ale i presto zustava tento film revolucnim pocinem. Jednak pro svou technologickou stranku a take protoze dokazuje fakt, ze bez hercu hrany film nenatocis. ()

blackrain

Unikátní kousek, který je kompletně vytvořený na počítači. Tady stroprocentně platí rčení, že film je světem iluzí, do kterého tak rádi utíkáme před realitou. Při prvním zkouknutí jsem měla problém rozeznat, jestli se jedná o geniální práci grafiků nebo o skutečné postavy. Museli si s filmem pěkně vyhrát. ()

Tony.cs

Nádherný snímek, který mě uchvátil a při odchodu z kina jsem nemohl ani mluvit jak jsem měl zatajený dech nad animací a výborným příběhem. ()

ABLABLABLA

Asi bych měla být uchvácena z toho, že "se jedná o první počítačem generovaný film, který živé herce nahradil pouze fotorealistickou grafikou" (zkopírováno z wiki), ale nejsem. Celé to působí jako počítačová hra, neskutečně uměle, což je ale logické, když to z počítačové hry vychází, tak čemu se vlastně divím, že? Neříkám, že to bylo špatné, to ne.. dívala jsem se na to s očekáváním, co se teda stane, ti fantomové byli úžasní, ale nějak mě to neohromilo, čili 3-4*. rozhlas: "Odeberte se k nejbližšímu evakuačnímu stanovišti." 2x - Neal: "Musíme k nejbližšímu evakuačnímu stanovišti." - opravdu chytrý chlapec :) ()

Derek

pozrene po rokoch (prvy a jediny krat to bolo v kine) a este o dost horsi zazitok ako som si pamatal. animacia je v porovnani s dneskom strasna (to sa dalo cakat), ale i pribeh je v podstate o nicom a plny klise (marinaci su na hranici parodie). zasluzeny prepadak... ()

zipexx

Po technické stránce u mě film obstál, ale scénář mě dost zklamal. Autoři filmu si asi mysleli, že dokonalá animace bude stačit. Jenže nestačí !!! ()

Chen

Vizuálně a emocionálně překrásné dobrodružství, kterému odpustím spoustu klišé, protože díky svému technickému zpracování a citlivě načtrnutým postavám ve mně zanechalo stopy na velmi dlouhou dobu. ()