Final Fantasy: Esence života

• USA Final Fantasy: The Spirits Within (více)

Je rok 2065. Země je v obležení. Při nárazu meteoru se na naši planetu dostaly milióny podivných bytostí, které decimují venkov i města a hrozí, že zadusí ostatní život na Zemi. Lidi zabíjejí tím, že si podmaňují jejich duše. Ti, kteří zatím přežili, začínají opevňovat svá města, aby se vetřelcům ubránili. Ale čas běží... Poslední záchranou lidstva je krásná a inteligentní Dr. Aki Ross, která je rozhodnutá věnovat všechny své schopnosti na boj s vetřelci z vesmíru. Pod vedením svého učitele Dr. Sida a za pomoci vojenské jednotky Deep Eye, v jejímž čele stojí odvážný kapitán Gray Edwards, se Aki vydává do boje za záchranu Země i sebe. Dostane se do myšlení vetřelců a získá klíč k odhalení jejich tajemství. Proti ní však stojí generál Hein. Chce proti ní použít zbraň, která by zničila celou Zemi. (oficiální text distributora)

V.Silver

Když jsem se na film podíval znovu s odstupem několika let, už mě nebavil tolik jako tenkrát. Audiovizuální zpracování je pořád úžasné, ale už mě neohromí natolik, abych opomenul ani ne tak na chabější děj, jako spíš na místy opravdu dementní dialogy, které jsou o to výraznější, oč se dabéři postav méně snaží. Klišé střídá klišé, i když co taky čekat od Japonců, když jsem nikdy nebyl fanouškem hentai / animé nebo co z toho vlastně jsou ty jejich komiksy, který ještě nejsou klasifikovaný jako porno :) 55% ()

Ludivitto

Revoluční "animák", děj je sice plytký ovšem film mě nijak nenudil ba naopak! Vizuální pojetí a především animace je opravdu monstrózní a jen za něj dávám 4 hvězdy.. ()

Luksa

Spojení japonského anime a amerického military sci-fi, podpořeno geniální hudbou a fantastickou animací. Neříkám, že film nemá mouchy (je příliš archetypální, některé logické lapsy apod.) ale jako nenáročný fantastický animák u mě funguje dokonale a rád si ho kdykoli pustím znovu. ()

spikey1

Vizuální revoluce, ovšem se slabým příběhem. Ovšem musím uznat že v době kdy film přišel jsem přemýšlel jestli je ještě potřeba herců. ()

Smileface

Nádherný snímek v ještě nádhernější grafice.Bezesporu revoluční technologie.A ty vlasy...srdce grafika zpívá blahem.Tohle není film,tohle je umělecké dílo. ()

kenkaku

Vizuálně zcela neskutečná podívaná držící si svůj velký prim (první plně animovaný film, který se snažil nevypadat jako animovaný film... jak jinak to popsat?). Pochopit o čem to celé je už je trochu těžší (asi proto, že jsem hru Final Fantasy nikdy nehrál), nicméně vizuál a fantazie tvůrců to zcela plně vynahradí. ()

Maynard.

Nejdražší počítačový film všech dob? Tak to si přece nemůžu nechat ujít, to by byl filmařskej hřích. Bylo zvláštní a zajímavý celý film vidět jako počítačovou hru. Film mě do sebe pěkně vtáhnul. Filmy s podobnou tématikou (z budoucnosti, kdy je lidstvo na pokraji vymření) mě dycky braly a brát budou. Taky se mi dycky budou líbit filmy, kde se člověk nenudí a kde se před očima míhají neuvěřitelné záběry postapokaliptické budoucnosti. Co se týče děje, tak mi krapet připadlo jako vyčarování Matrixu, ale vadilo to jenom kousíček. Každopádně se chci vrhnout na pokračování, který by mohlo bejt zajímavější. Hlavní hrdinka je pěkná kost a to i když je to jen počítačem vytvořená postavička. Na druhou stranu, pokud se tenhle film „vyráběl“ 4 roky, čekal bych možná něco převratnějšího a nadupanějšího. /2.skouknutí/ Něvěděl sem, že sem tohle už viděl a napsal sem o tom tohle : Hmm, hmm zlatý japonský ručičky. Tohle je vizuální bombónek pro všechny milovníky scifi. Tím, že jsou postavy dělaný na PC je to ještě větší scifi pokoukáníčko. Něco na způsob 1.epizody Animatrixu. Dějově taky moc dobře zmáknutý. Sice tam bylo hodně takovýho toho duševna a tajemna, ale takle už to u japonských tvůrců bývá. Páč v jejich hlavách se honí uplně jiný věci než v hlavách třeba amíků. No a nikdo jinej na podobnej film prostě nemá love :o). Dokonce přemejšlím nad 5 hvězdama, páč to byl opravdu hodně dobrej zážitek. Škoda, že podobný filmy vůbec nelezou do českých kin. Jo a co taky potěšilo, tak že postavy nevypadaly jako skuteční herci, jak to občas u tohodle druhu animace bývá. Jo, tohle je kvalitní prácička! ()

Mr.Floyd

Plne súhlasím s výhradami voči deju, ale keď zhodnotíme film celkovo tak si musíme jednoznačne priznať jeho výnimočnosť. Podobných filmov je minimum a už vôbec som nepočul o nejakom s podobne (takmer) dokonalou počítačovou grafikou a zobrazením ľudských postáv a prostredia. To je jednoducho niečo neskutočné a rozhodne stojí za zhliadnutie. Aj napriek umiestneniu deja do budúcnosti preplnenej technikou si film zachováva typickú japonskú atmosféru. ()

Rudinsky

Tento film je pre mňa, čoby milovníka vizuálnych efektov, prelomová snímka. Námet je originálny, myšlienka tak isto, a dej mi vôbec neprekáža. Mnohým zrejme vadí rozpočet vs. to čo za neho dostali, ale ja to dokážem oželieť. Závisí od vkusu. ()

iXtr3m3

AudioVizuálne orgie ako pri Appleseed a mne tu ani nevadilo to "akože sprznenie" pôvodného Final Fantasy sveta... Bolo to správne sci-fi, bolo to dostatočne americké, aby to nebolo až príliš japonské. Škoda, že nikdy nevzniko pokračovanie, najmä v dnešnej dobe Appleseedov, Vexillov a iných, by to bolo fakt že ešte viac bomba. ()

Zagros

Viděno již hodně dávno, nicméně si dobře pamatuji, že jsem asi stokrát viděl nádherný trailer (byl jako příloha LEVEL CD :-) a nemohl se dočkat filmu. Byl to vlastně první pokus o kompletně "digitální herce". Vizuálně to bylo povedené. Bohužel z příběhu se vyklubala typická sci-fi akce, která se "inspirovala" všude možně, což je velká škoda. Film se mi ovšem, na rozdíl od mnoha jiných, vryl do paměti a vzpomínám na něj dodnes. ()

Theraphosa

Překrásná animačka,která ohledně vizualizace nepostrádá smysl pro detail.Ovšem příběh je poněkud podivně rozložen a ono závěrečné snažení dělat jakási životní kréda do děje moc nepasovalo.Ale jinak je to pastva pro oči. ()

Dixiee

Na svojí dobu v celku revoluční věc. Hodnotit to před deseti lety, kdy jsme na to s kamarádem v kině hleděli s otevřenými ústy a sledovali na tu dobu neuvěřitelné detaily a provedení prvního celého nehraného filmu v této podobě, dám o hvězdičku víc. Bohužel s odstupem času, dnes, kdy je divák zahrnut dokonalými triky a efekty, které se na něj hrnou ze všech stran, to chce i něco víc. Příběh. A ten zde lehce pokulhává. ()

Michalechal

Tak něco mezi 2 a 3 hvězdičkama by to tak bylo :-) Zpracování moc pěkné. Ale nemohl jsem se dostat do příběhu jak bych si přál. ()

Paity

Škoda, že "nepřátelé" ve Final Fantasy jsou takové trapné něco, co prochází vším. Já jsem klasik až konzervativec. Potřebuju tam mít nějakého pořádného mimíka nebo robota. Tohle mě nebavilo. Jinak film super a navíc animák. Klobouk dolů. ()

farfalla

První fotorealistický počítačově-animovaný, hraný film, a také najdražší film vytvořený na základě videohry. V některých záběrech jsou postavy tak dokonalé, že je těžké uvěřit, že jsou animované. Fantastické. Příběh samotný, mě zase až tak nechytil za srdce. ()