Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

yeniczek

Hmm.. Asi nikdy totálně praštěnému Jimovi nepřijdu na chuť. Když už, tak trochu umírněného.. (Truman show atd.) ()

sskrblik

Šílený Ace Ventura jako zvířecí detektiv. Nutno podotknout, že je to průměrná komedie stavějící na bizarním hereckém výkonu Jima Carreyho. Tedy spoustu lidí film bavit nebude. ()

Tereza666

Áááá jeden z mých nejoblíbenějších filmů z dětství, pro který mám mimochodem pořád velkou slabost. Nikdy nezapomenu na mluvící prdel, parádní pařbu v klubu a závěr? :-)) ()

BetuSKA

2,5 *.... Přiznávám, že některé vtipy zabíjely, ale je to prostě tak hrozně pitomý a rozhodně ne pro mě... :) ()

Všivák

Úvodní kurýrní scéna je prostě nezapomenutelná. Stejně jako původní dabing. "Mám pro Vás zásilku pane. Nějaký střepy. To je možný. Za to my ale neručíme." Neskutečná kadence hlášek a gagů na který nemají chybu. Stejně jako Aceovo parkování s výhledem z okýnka. No nejradši bych se na to znova podíval. Film, na který se můžu dívat dokola a pořád mě baví. ()

Sany33

Jim Carrey je jednoducho majstrom svojho remesla a tým je bláznivá komédia. Je majstrom mimiky tváre, ktorú zvláda teda dokonalo. Ace Ventúra je zrejme jeho životná úloha v ktorej mohol pustiť na povrch všetkých svojich démonov a maximálne si túto blbinu užiť. Pamätám sa ako to dávali vždy v nedeľu v telke keď som bol malý a ja som to maximálne žral. Nedávno som si to pustil a aj v tomto pokročilom veku som sa dosť nasmial a tak nemám dôvod dávať nízke hodnotenie. 81% ()

lykan9

Asi můj nejoblíbenější film s Jimem Careym. Miloval jsem ho jako kluk a zbožňuji ho i teď. Ace Ventura je doslova k popukání a i když je v mnoha místech na hraně toho, čemu říkám fekální humor, tak tu hranici ani jednou nepřekročí. Když k tomu přičtu ozdobu v podání Courteney Cox, tak lze film ohodnotit jedině maximem. ()

VanTom

Případ uneseného delfína dává jakous takous hlavu a patu, čili maximálně excentrický detektiv se má o co opřít i příběhově, byť stále jde především o "elastickou" show živelného Jima Carreyho. Humor založený na prokládání infantilnosti vulgárností určitě nesedne každému, no i seriózní milovník artu se nejspíš pousměje nad některou z kvant filmových citací. ()

hroubek

Parádní komedie. Jako dítě jsem to viděl mockrát, jako dospělej nikdy. Prakticky jsem si pamatoval jen pointu. Tak jsem se rozhodl si tuto komediální pecku zopakovat. Režisér Tom Shadyac a Jim Carrey si hodně sedli a díky tomu je film, tak zábavný a má desítky originálních fórů a gagu. Carrey se zde znovu utrhl ze řetězu a předvádí jeden šílený moment za druhým. Courteney Cox je tady velmi dobrá a krásně doplňuje Carreyho. Potěšila mě účast Sean Young, protože si svou roli užívá a má dobré momenty. Ace Ventura je dobrá a zábavná komedie. ()

s.e.p.p

Dnes už klasika a dovolil bych si tvdit, že je Ace Ventura jedna z nejzábavnějších komedií všech dob. O tom, že se jedná o Carreyho nejlepší komediální roli potom není pochyb. Pokud máte žánr a Jima rádi, není možné abyste si tuto vynikající parodii na kriminální filmy a seriály neužili. ,,Yes, Satan? Oh, I'm sorry, sir. You sounded like someone else." 10/10 ()

Ravi

Film pádá a stojí s Jimem Carreym, který umí balancovat na pokraji geniality a trapnosti takovým způsobem, že se spíše ve většině případů zavděčí. Dál je tu nenáročný děj, opravdový záporák, k tomu originální nápad i zpracování a máme tu komedii, jak vyšitou. Nad průměr ji podle mě vyvyšuje hlavně dobrá režie, protože Tom Shadyac nikdy nesklouzne k přihloplým trapnostem a dokáže z mizerného scénáře i herců vycucnout více, než by člověk čekal. V případě "Ace Ventury" se mu to povedlo dosud nejlépe. 80% =4/5 ()

Kosmik 1

Pokud člověk hledá dobrou komedii s trochou úletu a navíc ještě parádní klasiku, tak nelze doporučit lepší komedii než právě tuhle s Jimem Carreym v hlavní roli. Jeho humor je vytříbený, má svůj styl, nejen humoru, ale vlastně všeho, ať už jde o chůzi nebo o neuvěřitelné grimasy. Tohle se prostě musí vidět. Byl to můj první film s tímto hercem a když se řekne komedie, vzpomenu si na tohle a na neuvěřitelné scénky, které se mi vryly do paměti. 90% ()

Ev.D.

Normálně bych dala 3*** ale přece je to nadprůměrný film ,a ty jeho ksichty si to zaslouží takže za 4**** ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)