Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

P1tr

Klasika a první větší role Carreyho, která ho vystřelila až k nebesům Hollywoodských komedií. Nutno říci že zaslouženě. ()

manonfire

Jedna z nejlepších komedií vůbec. Ne není tam ani kousek ze Svěrákovské poetiky a jemně pichlavého výsměchu lidské trapnosti. No a co? Je to plné skvělých jednotlivých scének, které v době vzedmutí vlny Carreyho popularity svou intenzitou a bizarností svět doslova šokovaly. Carrey je kumštýř. 90% ()

Styxos

Ok, Jim Carrey sice není frajer ani nejlepší herec na týhle planetě, ale už dlouho jsem se tak dlouho nezasmál :-) ()

Wbcko

Nemám rád Jim Carreyho produkující humor způsobem kdy ze sebe dělá retarda a ani český dabing. Tahle kombinace způsobila to, že jsem nevydržel více než deset minut. ()

Lottr

Nechápu to nadhodnocení. Jim Carrey se celou dobu ksichtí a všicni jsou z toho na kolenách. Chápu, že na to má asi talent, ale pokrčenej ksicht přece nedělá film filmem. Pro mě trapný a přeceňovaný laciný humor, který si nezaslouží zasáhnout do červených svér filmů. ()

giovanni3

Jim Carrey a jeho nejvíc stresteny film, který utáhne zcela sám. Sem tam tu jsou vtipné scény, ale zároveň je zde fůra trapnosti. Nic to nemění na tom, že film je až legendární. Zvláště scéna s kapelou Cannibal corpse. Celkově 3z5 jdou až kam. ()

TroiMae

Joe Rogan says Ace Ventura: Pet Detective is ‘insanely transphobic’ “When I saw that movie, I was 10. Transphobia was not a thing. Now it is a thing. That’s good. That’s good news,” she added. Rogan and Weiss then agreed that films displaying racist or transphobic tropes should remain available to audiences to show how normative those attitudes used to be. “It’s important to show the progress,” Rogan said, adding: “Like Ace Ventura for trans people… It’s amazing no one has ever brought this up. I feel like this is something that has never been discussed.” ()

solskjaer

Jim Carrey je naprosto famózní komik, který mě rozesmál v každém svém filmu. Tento nebyl vyjímkou , i když šlo vlastně o první film co jsem s ním viděl. Film je založen na jednoduchém scénáři a to rozesmát co nejvíce lidí a to se mu povedlo na jedničku! ()

Obivan

Tenhle díl je k popukání smíchy stejně jako jeho pokračování. Jim Carrey je jeden z mých oblíbených komiků a Ace Ventura jedna z komedií, na kterých jsem vyrůstal. Kousky které v tom filmu předvádí jsou sakramentsky dobré. (Zvlášť v tom blázinci). Jim je prostě pán grimas, kterého nikdo nepřekoná. ()

webhead

Nejhvězdější a nejstřelenější komedie. Jim Carrey září. Můj osobitý hrdina vytvořil film, který přivede žánr komedie k dokonalosti. Plno neuvěřitelně vtipných scén a výjevů. Film, který můžu vidět 100x a vždy si budu utárat oči od smíchu. Není co nic víc dodávat snad jen "coach, gimme a chance!!" ()

Kleki-Petra

Tak tohle je komedie jak se patří! Jim Carrey dokáže rozesmát snad každého. Stejně jako u „Blbý a blbější“ jsem se smál od začátku do konce. Překvapivě ani děj nebyl úplně nejhorší. Škoda jen, že se druhý díl tolik nepovedl. Jinak parádní komedie na zlepšení nálady. ()

Angus

Jim Carrey je prostě herec, který zaslouží ocenění. Opičky a ksichty co ve filmu předvede jsou abnormální. Nikdo nemá šanci se v této herecké kategorii srovnávat s Mistrem Carreyem :-). ()

herr_carter

"Dobrá otázka, Aguado. Především určím motiv. V tomto případě spatřil vrah velikost švábova údu a posedla ho žárlivost. A potom shodím patnáct kilo v posteli s jeho ženou.", "Dobrý den, sháním Raye Finkla - a taky čistý slipy", "Venturo??Ano Satane???", "Na záchod nechoďte...", "Když se nevrátím, tak čekejte dál.."................... moje hodnocení = 8 z 10. ()

Maynard.

Páni, 25 let starej film, to je neskutečný... Vzpomínkovej film, kterej sem za mlada sjížděl celkem často. Před tejdnem sem to viděl a pár novejch džouků sem objevil. Což znamená, že sem zmoudřel a dospěl :o). Jim je neskutečnej komik, takováhle one man show se jen tak nevidí. Ani nevím, esi je někdo lepší, ale asi nee... Navíc máá tahle komedie i celkem slušnej detektivní příběh:o). ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)