Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

Laputa

Film, který by nemohl bez Jima Carreyho existovat, není nikdo kdo by mohl nahradit jeho herecký výkon a zábavnost. Za jeho výkon má hvězd pět. Courteney Cox v příjemné roli. A hudba taky pohoda. ()

Pajky3

Jim Carrey v jedné ze svých nejlepších rolích. Jako malej jsem tuhle klasiku viděl x-krát i díky tomu, že jsem jí měl na VHSce. Ale i po letech to poměrně dobře funguje a spousta gagů je dovedená k dokonalosti. K mým oblíbeným patří koupelnová scéna. Na záchod nechoďte! (2021 edit) 27 let od premiéry jsem viděl Ace poprvé v originále (je třeba pochválit kvalitu dabingu) a grimasy Jima Carreyho nestárnou. V dnešní době už by něco z humoru a celkové rozuzlení zápletky určitě neprošlo, ale to naštěstí na výkonu Carreyho vůbec nic nemění. ()

Davosh

Jim Carey ve své nejlepší komediální roli. Nezapomenutelné gagy a skvělý český dabing, dělá z Ace skvělou komedi, při které se budete válet smíchy. ()

DominikV

To je naprostá bomba. Tento film jsem žral když jsem byl malý a žeru ho i dnes. Gumový ksicht Jima Carreyho je nenapodobitelný. A nejlepší scéna filmu, kdy se Ace přestrojí za baletku hrající fotbal a jde na výzvědy do blázince, naprosto nemá chybu a dokážu se u ní ,,chlástat" ¨tisíckrát za sebou. ()

Ice123

Bombastická podívaná, v který kdyby nehrál Jim Carrey tak by se proměnila v nevkusnou a nudnou slátatninu.... Carreyho ksichty a podání různých hlášek jsou prostě k nezaplacení. Takovýhle talent se rodí jen jednou za sto let ;) ()

WolfR

Jedna z nejlepších komedií všech dob! Jim Carrey se svým gumovým xichtem dokáže takové věci, že se budete válet smíchy. A k tomu ještě jeho vtipy, to už je úplně k zbláznění. I samotný děj, je v celku dobře promyšlený a je v něm je zakomponováno spoustu přímo šíleně vtipných a nezapomenutelných scén. Navíc role Jimovi dost dobře sedí a k němu se výborně hodí Courteney Cox. Navíc závěr filmu je skvělý! Já jsem se královsky bavil. Komedie jak má být! 5 hvězd. ()

Iwus.ka

Ačkoliv se tváří tak, že by strčil do kapsy kdejakého magora, je to specializovaný odborník k nalezení vašich domácích mazlíčků. Povoláním zvířecí detektiv a ne jeden muž by mu záviděl. Je vynalézavý, po zuby vyzbrojený humorem a ženy mu platí v naturáliích. Když přijde na věc, umí perfektně zahrát baletku i mentála zároveň. Super komedie, díky které si Jim získal mé sympatie. ()

dr.fish

Pro milovníky Careyho zcela kultovní kus. Já osobně zůstávám zdrženlivý, nicméně má tam pár fakt povedených gagů. Film sám je oslavou osmdesátkových filmů a zároveň i Bláznivé střely coby parodii na tyto filmy. Takže se na to docela příjemně kouká. Ovšem poručík Frank Drebin je větší bourák než Ventura, to je jasné. 70% ()

bartias

Bláznivá komedie, která proslavila Jima Carreyho. Jako zvířecí detektiv musí najít maskota místního fotbalového týmu - delfína Sněhovou vločku, dřív než začne Superpohár. Carrey se snaživě pitvoří, že si může vytahat držku, ale kdo nemusí hrubozrnný humor, zvířecí tlemení v klidu oželí. ()

tom88

Výborná komédia s mojim obľúbencom Jimom Carreym. Film má dobrý dej, pekne natočené scény, dobré obsadenie a je fakt vtipný a to hlavne kvôli Jimovi, ten to celé ťahá. Keby tam bol iný herec, asi by to také vtipné naozaj nebolo, ale Carreymu úloha krásne sadla. 75% ()

Rockwood

Docela zajímavá trhlá komedie. Trochu teda i ujetá to přiznávám, ale docela jsem se u toho pobavil. Přátelé kolem říkají, že to je hrozný film a podobně, jenomže mě se prostě takový humor líbí. Jako spíš se mi líbí to že mě má co rozesmát a u tohodle se to trochu daří. Ovšem, mohlo byt o být i lepší proto nedávám plný počet ()

Nivenx

Luxusní komedie se skvělou pointou, výborným výkonem Jima Carreyho a párádními vtípky. "Nepotřebujete popelník?" "Ne já nekouřím." a loupal semínka. Nebo čištění své dutiny ústní zvonem nemělo chybu. Pro mě 75%. ()

URBAN

Jim Carrey perlí jako vždy a celé je to skvělý , jednoduchý a trochu ujetý , ale naštěstí je to jen dobře ujetý , ne ve velké míře která nemá daleko ke trapnosti . Chybělo jen málo k vyššímu hodnocení . ( 28.12.13/MAC ) ()

fantoci

Standardní rodinná komedie. Humor občas působí trochu křečovitě a kýčovitě, ale celkově lze doporučit ke zhlédnutí. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)