Jmenuje se Bond. James Bond. A vyráží do své první akce. Tři zabijáci, maskovaní za neškodné slepé žebráky, zavraždí na Jamajce agenta britské tajné služby i jeho sekretářku. Londýnská centrála MI6, vedená odměřeným šéfem M, pošle na Jamajku jednoho z nejlepších agentů s povolením zabíjet – Jamese Bonda. Jde totiž o mnohem víc než o zmizelého spolupracovníka; z oblasti Jamajky podle všeho pochází rádiové rušení, které má za následek vychylování amerických raket z jejich původního kurzu. James Bond neboli agent 007 se hned cestou z letiště musí vypořádat s útočníkem, který se vydává za řidiče z britského konzulátu. Zanedlouho se v centru jeho pozornosti ocitne nenápadný ostrůvek Crab Key, který je ve vlastnictví bohatého čínského podnikatele jménem Dr. No. Ten na Crab Key údajně těží bauxit. Bond však zjistí, že je zde tajná jaderná základna, s jejíž pomocí chce šílený Dr. No ovládnout západní i východní mocnosti... První filmová adaptace literárních předloh Iana Fleminga, natočená s relativně nízkým rozpočtem, odstartovala jednu z komerčně nejúspěšnějších filmových sérii v dějinách kinematografie. Snímek, jemuž za svou hvězdnou kariéru vděčí charismatický představitel Jamese Bonda, skotský herec Sean Connery, vznikl v roce 1962. (Česká televize)

G.W.Bush

Tehdy ještě pan Bond netušil nic o své vyjímečnosti, ale už tušil, že se s několika plastickými operacemi obličeje (krycí název Moore, Lazenby, Dalton, Brosnan, Craig) budeme vídat dost dlouho. ()

vitekpe

Prvni Bond s Connerym, a hned takhle podareny... :-) Na ty nejlepsi kousky to jeste kvalitou nedosahuje, prece jen se to bere jeste trosku vazne (i kdyz treba posledni scena uz je bezchybna!), ale i tak je to klasika... Bond zari a naivka-potapecka Honey Ryder taky neurazi. 4+ ()

Metal Lord

Ale tak jo....jakožto nefanda Bonda jsem tomu zkusil dát šanci. Stále mi to sice nic neříká, ale první film je vcelku dobře odvedená práce....je znát, že je to o dost uvolněnější, než současné díly ()

PALINO

Bond ! James Bond ! Tak takto sa nám po prvýkrát predstavuje Sean Connery, ktorý mal tú česť ako prvý vdýchnuť život nezabudnuteľnému agentovi 007 a tým odštartovať nesmrteľnú sériu. Aby som ale neklamal, musím sa priznať, že bondovskej sérií som nikdy výraznejšie nepodľahol, no napriek tomu si ju veľmi vážim. Sean Connery je síce "len" mojim druhým najobľúbenejším Bondom (prvým je Pierce Brosnan), ale ak by som sa na to pozrel cez okuliare objektivity, povedal by som asi jeho meno. DR. NO nám už hneď ako prvá bondovka predstavuje niekoľko trademarkových prvkov, ktoré sprevádzajú celú sériu (kultový hrdina-kultové metódy, záporák s tendenciou všetko vykecať a ovládnuť (zničiť) svet, bondgirl, náznak štýlových úvodných titulkov, kultový hudobný motív...), ale niekoľko dôležitejších prvkov aj chýba, ako napríklad úvodná predtitulková sekvencia, titulná pieseň, či bondovské hračičky. DR. NO to ale celé začal a preto si zaslúži poklonu. ()

klúčik

Keď som bol malý chlapec, tak si môj starší brat vystrihoval hercov do zošita. Mal som asi 6 rokov a strašne rád som si ho pozeral, ešte teraz sa mi vybavujú niektoré obrázky z toho zošita. Viem že tam bol aj obrázok S.Conneryho ako Jamesa Bonda. Bolo tam písané , že filmy o tomto agentovi majú obrovský úspech , ale ja som nevidel ani jeden. Strašne som závidel bratovi a jeho kamarátom, lebo oni išli na tento film do Poľska a ja som len počúval o čom to bolo. Dnes mám nahrané všetky filmy o Bondovi. Tento prvý mám asi najradšej, lebo oproti dnešným dielom je taký krásne "amatérsky". Krásna U.Andressová v dnes už vzácnych plavkách. Má číslo 007 má zabíjať a nie sa dať zabiť!! Tento film mám moc rád 95%. ()

GeorgeHans

James na to mal už od úplného začiatku! Akonáhle som uvidel strieľacie intro a začul tú známu melódiu, bolo to ono. Pár bondovských ingrediencií síce ešte absentuje a aj tempo je viditeľne pomalšie, no Sean je jednoducho najlepší Bond a príchod na scénu v podaní Ursuly Andress je právom jedna z najcitovanejších scén vo filmovej histórii. Predstavenie sa a Martini k tomu a je to na výborných 85% ()

xaver

James Bond bude mít u mě téměř vždy za 4. A zvlášť pokud ho hrál Sean Connery. Ne že by např. Timothy Dalton nebo Roger Moore byly horší, naopak byli taky dobří, ale Sean Connery byl podle mě nejlepší Bond. Ursula Andress jako první Bond Girl taky nebyla špatná, ale nejlepší asi byla Halle Berry. Bondovky jsou fenoménem doby již více než padesát let. Vždy vynikaly režijním zpracováním, hereckým obsazením a technickými nápady, ale jejich handicapem je trochu zjednodušený scénář, kdy neohrožený Bond, za pomoci nebo překážek ze strany Bond Girl, bojuje proti gaunerovi, který chce ovládnout svět. Ale lidem se to líbí, tak proč ne. Právě proto dávám „jen“ 4. ()

jondoe

Tak som sa rozhodol, ze si postupne poporade pozriemvsetky bondovky. K tejto prvej mozem povedat, ze vo svojej dobe to bol urcite velky hit. Connery uloha neohrozeneho agenta svedcala a na filme sa celkom pacilo, ze sa berie dost vazne. Chybalo mi vsak viacej akcie a tiez by ma potesila vacsia ucast hlavneho zaporaka. Dr. No sa mi velmi pacil a aj na malom priestore zanecham u mna velky dojem. Kraska Urschula oblecena ako divozienka tiez prisla dost neskoro a jej krasa ma oslnila. No u mna je prvy Bond tak ci tak len zlahka nadpriemernym filmom. Takze tri hviezdicky a som zvedavy na Srdecne pozdravy z Ruska. ()

BlackTom

Jednoduchý scenár, jednoduchá zápletka, sebaparodické scény. Čo je teda na tom také výnimočné, pýtam sa. Samozrejme, Sean Connery v hlavnej úlohe. Práve on pre mňa navždy ostane najlepším a jediným Bondom. Práve on vyťahuje tento mizerný príbeh z vĺn béčkovosti svojou eleganciou a kultivovanosťou. Inak sú tu nádherné exteriéry Jamajky, pôsobivý záporák a jedno pračudesné rozuzlenie. A pozor, verneovský Dr. No nám v závere nasadí chrobáka do hlavy (SPECTRE). Na svoju dobu celkom podarené. ()

Han22

Bond č. 1: Film Dr. No udělal charakter a sérii, která přežila do dnešní doby. Filmy o Bondovi byly prvními a na dlouhá léta jedinými akčními filmy. Proto musím přiznat, že samotný Dr. No se mi v podstatě nijak extra nelíbil. Chybí mi tu akce, Bondovská písnička, není tu Q a jeho vynálezy, záporák se objeví až ke konci filmu, střetnutí s ním není nijak velkolepé a hlavně jeho plán je hodně nezajímavý. Dr. No je spíše takové jednoduché krimi/detektivka s pohodovou karibskou atmosférou, které bez většího vzruchu projde až do finále. Na druhou stranu pár atributů z klasické éry je použito už tady - monumentální sídlo záporáka, vtipkování s Moneypenny, Bondovo charisma a záliba v ženách, záliba v středně suchém martini s vodkou a kartách. A mezi slušné scény počítám hlavně střetnutí s "drakem", které mi jediné uvízlo v paměti z předchozích shlédnutí. Akční film roku 1962. ()

Fordzy

První a také jedna z nejlepších Bondovek, která má místo v mé TOP 10 Bond movie. Sean Connery je prostě James Bond a je tím nejlepším Bondem. Výstup z vody na pláž jedné z nejkrásnějších Bond girl (Ursula Andress) je nezapomenutelný. ()

Zagros

Další dohnání restu a doplnění filmové klasiky mám za sebou, James Bond a celá jeho filmová série k filmovým klasikám zkrátka patří a jako správný filmový fanoušek je nemůžete minout. Po pár pokusech s různými díly jsem se konečně dostal na začátek. Musím ale říct, že z filmu Dr. No mám rozporuplné pocity. Ano, Sean Connery má velké charisma, Ursula Andress je krásná a film dokázal nastartovat jeden celý filmový vesmír, ale tady klady končí. Příběh není nikterak originální, místo akce převládá spíše nuda, humoru a nadsázky je rovněž pomálu, hlavní záporák je nevýrazný a efekty (drak) působí dnes již hodně zastarale. Špatný film to sice není a já mu milerád dám tři hvězdy, ale popravdě jsem nepochopil, proč zrovna James Bond dosáhl takového úspěchu. ()

HiddenDragon

BOND 01 - CONNERY 1 // Opravdu strasne mi to pripominalo kamerou, zaporakem i blondatou bond-girl (U. Andress) Fantomase, akorat misto Fandora je tu Bond :) Je nutne samozrejme rict, ze F. je o dva roky mladsi, ale ten styl se nezapre. Na jednu stranu je to hezke retro (skvela auta napr.), na druhou je zkratka dnesni Bond uplne jinde. Toto je spionstina na vrcholu Studene valky, jejiz rizika v 60. letech 20. stol. uz dnes (bohudik) vubec nevnimame. Strach z radiace, rakety... 3/4 filmu je opravdu fajn, protoze exteriery Jamajky, potazmo Karibiku, jsou fotogenicke samy o sobe. Mistni hudba je rozpustila, zeny krasne a Bond uhrancivy. Sice zatim nema krom PPK temer nic, ale to kouzlo nebezpeci v tom je, protoze zaporak pusobi tajemne a mocne. Bohuzel posledni ctvrtina, jako radoby finale, je na dnesni pomery strasne, ale opravdu strasne meh. Cekal jsem vetsi "bombu" a ne neco tak hloupouckeho. Ostatne i cela ta zapletka - to, cim zaporak skodi - mi prislo jaksi neuchopitelne v dnesni dobe a vpodstate nicotne. Ale prinutilo me to dohledat si "Project Mercury" od NASA a potazmo Space Race 60. let. Ocenuju taky kvalitni remaster - obraz je cisty bez artefaktu, klobouk dolu. Jinak je Dr. No jen milnikem, ktery vse odstartoval, ale byl davno prekonan. ()

iXtr3m3

Zlatá klasika a jedna z dvoch najlepších ér Bondoviek. Sean Connery je jednoducho naj Bond, ktorého kedy do tejto úlohy vybrali a toto platí do zlatého fondu kinematografie. Budem tento komentár opakovať pri každom Bondovi s ním v hlavnej úlohe, nakoľko to tak ja cítim, nie je to o tom, že naháňam komentáre. Jednoducho je to séria filmov, ktorá je nezabudnuteľná klasika, vháňajúca do oka slzy nostalgie. Táto časť bola mimochodom priamym zrodom toho najlepšieho z Bonda, čo sme kedy dostali a aj v tom najlepšom prevedení. ()

borec999

My name is Bond. James Bond. Tak týmto filmom začala jedna z najznámejších filmových sérií na svete. Prvý Bond je ešte skôr takou špionážnou kriminálkou než plnohodnotným akčným filmom. Na pravekú dobu vzniku akčné scény vyzerajú na prekvapenie dosť dobre, Sean Connery má toľko charizmy že by ju mohol rozdávať a film bez problémov utiahne (k tomu či je najlepší Bond sa vyjadrím až keď si pozriem všetkých) a potešia aj veľmi pekné lokácie Jamajky a rôznych Karibských ostrovov. Škoda len že samotný Dr. No ako záporák nedostal takmer žiadny priestor a objavil sa až v úplnom závere. Inak je však film vcelku príjemná oddychovka , ktorá mi utiekla ako voda a na ktorú sa veľmi dobre pozeralo. Na tú dobu (50 rokov!!!) parádny film. 80% ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Bude studio MGM na prodej?

Bude studio MGM na prodej?

23.12.2020

Zatímco studio MGM zoufale vyhlíží premiéru další bondovky, jeho finanční situace se zdá být den ode dne kritičtější. Nyní jsme se tak dozvěděli, že už se společnost obrátila na několik známých bank,… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít… (více)