Hřiště snů

Pole snov

Ihrisko snov

Rodinný / Drama / Fantasy / Sportovní

USA, 1989, 102 min

field of dreams je taka krasna rozpravka a patri k tej istej sorte "feel good movies" ako je shawshank, green mile a dalsie po ktorych konci mate na dusi taky krasny hrejivy pocit, citite sa stastnejsie a jednoducho mate naladu konat dobro. skvely filmovy zazitok ktory si najlepsie vychutnate ak budete o nom pred sledovanim vediet co najmenej.(26.4.2006)

Asi jsem čekal příliš, doufal jsem v podobně kouzelný film jako je Legenda o slavném návratu, ale Hřiště snů mě tak neokouzlilo. Možná proto, že golf je mi mnohokrát bližší jak baseball, možná proto, že se Hřiště snů až moc vnucuje a snaží se vybudovat magickou atmosféru, ale úspěšně jen tak napůl. 60%(30.3.2014)

O filmu jsem věděl, že Kevin Costner uslyší ňákej hlas kterej mu naznačí, že má před barákem postavit hřiště. Trochu mě překvapilo, že hřiště stálo už v patnáctý minutě filmu, myslel sem, že to bude trvat výrazně dýl. Ale scénář toho má v rukávu schováno ještě spoustu. Slyšel sem názory o filmu, že to je pohádka, já bych řek, že to je po všech stránkách kouzelnej film. Škoda jen, že se to všechno točilo kolem baseballu, tyhle americký sporty mě fakt nic neříkaj. Ale jinak v podstatě bez chyby a happy end byl vzorovej.(19.7.2009)

Pre mňa nepochopiteľný skrz-naskrz americký kult, ktorý mne ako európanovi nepoznačenému baseballom povedal len veľmi málo. Zápletka filmu je čudná, rovnako ako celý jeho priebeh. Žiadny aspekt filmu ma nijakým spôsobom neoslovil a nechápem z akého dôvodu je tento film v určitých kruhoch tak uznávaný. V mojich očiach je to len čisto priemerná oslava amerického národného športu skombinovaná s podpriemernou fantasy drámou, i keď s veľmi dobrým hereckým obsadením a slušným technickým spracovaním. 6-/10(29.5.2011)

Pohádka, která mi zlepší náladu kdykoliv je to třeba. Optimismus čiší z každé minuty a pozitivita, které se mi nedostalo snad v žádném jiném filmu. Stačí si jen vzít samotný příběh, jehož naivita je tak kouzelná, že se člověk musí ptát, proč sledujeme stále do kola vynucené kostrbaté zápletky, kdy hrdinové musí bojovat proti celému světu, když jdou za svým snem. Je neuvěřitelně osvěžující vidět, jak hlavnímu hrdinovi postupně bez větších problémů všichni uvěří jeho bláznivý nápad s baseballovým hřištěm a přesto nás zajímá, jak to celé dopadne. Opravdu se nebojíme o to, jestli Ray přijde o svou farmu a tak to není prezentováno jako až tak moc velká hrozba. Zkrátka víme, že nás čeká happy end a že jde o opravdu jeden z nejhezčích, co jsem kdy viděl. Paráda.(17.12.2007)

• - Na film je odkazováno například v seriálu Teorie velkého třesku (od r. 2007), konkrétně v 12. epizodě 1. série s názvem „Jerusalem Duality“, či v seriálu Jak jsem poznal vaši matku (od r. 2005). (sg.sysel)

• - Baseballové hřiště bylo postaveno na skutečné farmě v Dyersville v Iowě. Po skončení natáčení se vlastníci farmy rozhodli hřiště zachovat a začali na něm prodávat suvenýry. V roce 2009 poté zrušili plánované oslavy 20. výročí uvedení snímku a část peněz darovali na pomoc hladovějícím lidem. (Dreadd)

• - Film obsadil v roce 2008 v žebříčku nejlepších fantasy filmů sestaveném Americkým filmovým institutem 7. místo. (TheDude)