Mumínci (TV seriál)

Tanoshii Muumin Ikka

Moomin

Animovaný / Fantasy / Rodinný

Japonsko / Finsko / Nizozemsko, 1990, 78x25 min

V mých dobách okolo deseti let to byla moje pomalu největší závislost - snad mluví za vše, když se přiznám, jakou husinu jsem měl, když se v seriálu objevilo to černé nevímco na ledě, co bylo hrozně strašidelné (Groka, nebo jakže se to zpodobnění Morany jmenovalo? :D). Tehdy jsem měl aspoň 2 roky (nepřeháním!) strach jít do pokoje :) Teda... teoreticky i teď je mi z ní ještě pořád nepříjemně!(15.3.2010)

Jako malá jsem milovala Mumínky... hlavně Šňupálka... je to úplně jiná animovaná pohádka... I když jako knížka jsou mnohem lepší... originální pohádka... Navíc postavičky jsou vážně roztomilé a pěkně nakreslené... český dabing se mi také moc líbil, což není zrovna obvyklé... 85% :) A to jen proto, že knížka.. je prostě knížka!(3.3.2011)

• Nelishka91

Jak já tu pohádku nesnášela! Už jenom proto, že to miloval bratr a mě pokaždé přepnul Gumídky. Od té doby mám na tuto pohádku averzi a jediný kdo mě celou tu dobu straší je Majka (holčička se špičatým kloboukem a špičatým nosem - popravdě nechápu proč se mi zapsala takhle do paměti, když žádný klobouk neměla). Nehledě na to, že to ve mě vyvolávalo pořádně psycho :D(31.10.2015)

Když jsem zadával do vyhledávače jeden z oblíbených seriálů mého dětství, nečekal jsem "modré" hodnocení. Upřímě? - nechápu... Roztomilé abstraktní příšerky, rodiná pohoda, romantický hippy Šňupálek... to vše v prostředí údolí, která snad ani nemůže být skandinávštější! - Podle krásné předlohy. Co může být lepšího na seriálu pro děti?(24.2.2010)

Geniální! Pamatuju si že sme tohle sledovali ,když to dávali v TV, asi ve 2. třídě (ZŠ ;-)), ach jo kde sou ty časy. Dokonce sem myslím četl i knihu od Towe Jansonové ( je to určitě blbě napsaný, ale to je jedno ) s podtitulem Čarovná Zima,tuším, která byla moc dobrá. Díly právě v zimě kdy přichází sněhovná královna patří podle mého k tomu nejlepšímu v seriálu. Proč to sakra nedávaj?! P.S: Nebo díl s UFO, ten byl taky geniální!!!:-)(27.2.2007)

• - Seriál se stal velmi populárním a byl vysílán například ve Španělsku, Řecku, Spojeném Království, Polsku, Izraeli, Mexiku, Skandinávii nebo Jižní Africe. (Kmotr76)

• - Alicie a její babička čarodějnice byly vytvořeny speciálně pro seriál a v knize ani v komiksech se nevyskytují. (Kmotr76)

• - Jedná se o třetí anime adaptací knih finské autorky Tove Jansson. (Kmotr76)