Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

joker.george

Nemám problémy s tím, když se film ,,podle skutečnosti'' jí přímo neřídí (prakticky to ani není možné...) nebo si z ní dokonce utahuje a nebyla to chyba ani v tomto případě. Ale o přešlap se přesto jednalo, akce a brutalita, jak už to se mnou u Tarantina bývá, mě nebavila, neužíval si ji ani humor a ani celková forma pojetí mi moc nesedla. Za zmínku stojí výkon Waltze a úvod s jeho nacistickým pohlavárem, což pro mě je vrchol filmu, jenže to je z kladů všechno... ()

Nach

Rozhodně ne plný počet hvězd, na to je tento film příliš neosobní a soucítit s hlavními hrdiny je to nejdůležitější měřítko za které dávám pět hvězd. Ani příběhově nejde o žádný originální zázrak. Nicméně nemohu ani říci, že by Hanebný pancharti byli špatným filmem. To vůbec ne a zvláště Christoph Waltz tu herecky přímo exceluje v úžasně napsaném záporákovi. Největším kladem tohoto díla není akce, ale repliky, které jsou výstavním klenotem tohoto díla a je radost je poslouchat. Když si to spojíte dohromady s charismatickými herci, dostanete skvělý mix filmu, kterému do páté hvězdy chybí jen to jedno, co jsem psal v úvodu. Hrdina, do kterého bych se psychicky vcítil. 80% ()

Streeper

Tohle mě bavilo od začátku do konce. Christoph Waltz je neskutečný! Ještě, že si ho Tarantino do té role vybral, protože s jiným hercem by to prostě nebylo ono. Scéna, kdy vyslýchá mlékaře a jak se mu z ničeho nic změní mimika v obličeji z hodného na zlého je herecký orgasmus. Prostě fakt klobouk dolů. Herecky je to zvládnuté bez chybičky. Tarantino si prostě vymyslel svůj alternativní příběh konce druhé světové války a zatraceně se mu to povedlo. Diváka to baví, je to napínavé, absurdní a prostě dokonalé. Jeden z jeho nejlepších filmů, bez debat! ()

Ondatra

Druhá světová válka, akorát podle Quentina Tarantina. Tak by se dal shrnout jednoduše tento film, který bych řadil mezi ty nejlepší od Tarantina. Film je opět rozdělený na kapitoly, jak je známo u tohoto režiséra a rozhodně to tomu prospívá. Ve filmu můžeme sledovat příběh skupiny židovských zabijáků ve službách americké armády v týlu německého nepřítele. Samozřejmě to by nebyl Tarantino, kdyby se to neobešlo bez nějaké krvavé přestřelky, která tentokrát vyvrcholí na konci. Můžeme proto sledovat přestřelky, ale i zdlouhavé dialogy, kde celou dobu graduje napětí. Do toho si opět Tarantino pozval spoustu známých jmen, kde mými favority jsou Brad Pitt, kterého mám nejradši ve scéně, kde mluví italsky, a Christoph Waltz, který se díky tomuto filmu stal hollywoodským hercem. 8,5/10 ()

wohna

Hanebný pancharti jsou nejlepší válečný film co jsem kdy viděl.. Druhá světová válka podle Tarantina.. Brad Pitt jako velitel Panchartů.. Chritopher Waltz jako Hans Landa neboli ''Lovec židů''.. Rozhodně veliké překvapení.. A milé.. Till Schweiger měl ve filmu dostat cětší roli.. Jeho výraz mě vždycky pobavil.. Dlouho jsem se takhle nezasmál.. Opravdu.. Tento film zbožňuju.. Nebylo mi líto jít na něj 3x do kina!! Klidně bych ho viděl ještě jednou či víckrát! ()

nithiel

Ani nevím, čím to bylo, ale už dlouho se mi nezvedll tep tak brutálně jako u Panchartů, Výborně vygradovaná závěrečná scéna skutečně stála za to, člověk stále čekal na to, jak se něco po.... Rozjezd gilmu byl trochu pomalejší, ale už v něm byl vynikající esesák v podání Christopha Waltze. Jinak tradičně výborné je propojení jednotlivých kapitol. Ale tím největším pulsem filmu je jeho vyznění, že každý dostane, co si zaslouží. ()

Trainspotter

And I've been putting out fire with gasoline WITH GASOLINE. Tak trochu jiný Tarantino, ale nikdo neříká, že to nebyla pořádná porce zábavy, vyumělkovaných krvelačných přestřelek a peprných hlášek, jenom tam mistrův rukopis nebyl tak dobře čitelný nejméně v 85% metráže filmu a to je protentokrát dobře. V každém případě to byl ale hodně netradiční pohled do "tajů" druhé světové války, který tu určitě chyběl. Co musím opravdu ocenit, je to, že Francouzi mluvili frrransouzsky, Italové itaLsky, Němci nemecky a když potřebovali chvilku anglicky, tak si to zdůvodnili, takhle by to sakra mělo být všude a né mluvit furt anglicky a vydávat se třeba za Inda. A propós, nebojte se, s největší pravděpodobností se vám v kině nic podobného nestane, už hezkou řádku let se filmy nevyrábějí s nitrocelulózy, nýbrž z nehořlavého polyesteru. AR: 2,39:1 - Panavision ()

cubajz

na jednu stranu bezvadně zvládnuté, Tarantino má pod palcem každé políčko filmu, každé zrnko prachu na plátně a vše je výsledkem jeho dokonalé a precizní kalkulace - žánrová směska, suprová hudba, masakrálně propracované rozhovory, peprné hlášky i akční scény. Jen by mě zajímalo proč nebyla představená celá jednotka Panchartů, když se tak krásně začalo se Stiglitzem a s Tarantinovou fantazií by se určitě jednalo o bezva epizodky. Takže chválím nápady (tvář Shosanny promítaná do kouře byla epesní!), rozhled, obsazení i stylovost, ale stejně na mě asi té omáčky bylo moc a rozhodně mě to neposadilo na prdel tak jak jsem čekal. ()

ifa

Tarantinovské chuťe moc často nemám, ale když přijde na věc, nic proti a historie alá Quentin mi není proti gustu. Vypalování rybníků německým kámošům v podobě nového sestřihu Made in USA, pálkování nadruhou-trénujme národní sport- a poctivě nastavený syndrom kinematografického vyhoření, bum prásk? Proč ne. Neberte to tak vážně. Til Sweiger je snad nejlepší SSák všech dob a jeho postava je do puntíčku promyšlená a bravurně zahraná, vážně mě bavil, stejně jako Brad a jeho drsňácký projev a italština. Mélanie, uáá, ta Mélanie. Soundtrack opět kvalitní. Atmosféra Evropy taky, tak co řešit, hloubku děje, propracovanost, nebo co já vím? Vždyť je to Tarantino a nic jiného, než o tarantinovské ego, mu nejde.Tak ho nechte žít a na čelo mu nic nemalujte. 80% ()

Wladi.mir

Výborný, výborný, výborný letos to byl jediný film, kterému jsem fandil! Byl to můj první film od Tarantina, který jsem viděl. Ano, musel jsem ho vidět až podruhé abych zjistil co je to za skvost, ale i tak považuju doposud za jeho nejlepší film. Humor, který je zde pojat, mě dostal! Hitler, který chce žvýkačku, Goebles, který po pochvale od Adolfa začne vzlykat. Výborné! Do toho správný "řízek" Hugo Stiglitz a pan herec Christoph Waltz (klaním se jeho výkonu) v čele se skvělým Bradem Pittem. Ano, pro mě je tento film hit! ()

starbrejkr

Ha, Tarantino nám moudří. Ono to námětem vlastně není od toho Kill Billa zas tak daleko, protože tam jde o pomstu - ať už židovky Shosanny nebo židovských vojáků, ale na to ani moc nemyslíte. Pancharti jsou filmem, kde si víc než kde jinde vychutnáváte jeho podobu. Ať už jde o samotný styl natočení filmu, který je absolutně brilantní a některé záběry jsem si vyloženě užíval. S hudbou to Tarantino vždycky uměl, ale tady je to ještě markantnější, ale díky Morriconemu a velice gestikulativnímu podání některé scény (ať už samotný začátek nebo třeba Pancharti poprvé akci) vyzní jako ze starých Leoneho westernů. Malinko mě trápila jen rozvleklost v některých částech - ne že by délka byla problémem, protože všechny dějové linky mi přišly smysluplné, ale zkrátka některé scény, třeba plánování Operace Kino bych utnul o trochu dřv. Rozdělení na kapitoly je fajn a vítězí asi hned ta první, kde vás už na začátek dostane vskutku famózní Christoph Waltz, kterak od poklidného startu vyloženě psychicky vydeptá onoho otce z mléčné farmy. Vůbec herci si natáčení určitě užili a špatně nehraje snad nikdo, v paměti zůstane třeba i hrdý pohled německého vojáka předtím než mu rozmašírovali hlavu baseballkou. Pěkný je taky závěr, který nabízí v podstatě takový alternativní konec 2. světové války. Tenhle krok na trochu neznámou půdu se prostě Tarantinovi povedl a jak se u mě houpe po sinusoidě, tak teď zase stoupl hezky nahoru. ()

TomikZlesa

Asi poplavu proti hodně silnýmu proudu, ale ještě pár sekund před začátkem filmu a i v průběhu prvních minut filmu sem si pořád říkal čím bude tenhle Tarantino geniální, že se probojoval do Top200. Tarantino si chtěl zřejmě zopakovat geniální Pulp Fiction a možná i zopakoval, ale já bohužel tuto 153 minutovou talk show asi nepochopil. Pokud zde opravadu byla skrytá nějaká genialita, či dokonce poselství tak šlo hodně daleko kolem mě, ano několik skvělých momentů tu bylo (scéna v lese a basebalovou pálkou, hospoda) ale jinak mě opravdu nic za srdce nechytlo. Film není v žádném případě špatný, ale rozhodně není výborný. možná kdybych se na něj tolik netěšil a neviděl to hodnocení a rozplývající se komentáře možná bych o filmu přemýšlel jinak. Celek nezachráil ani výborná konec v který sem do poslední chvíle nedoufal. Nebýt onoho konce bylo by to o hvězdu míň, přeci jen sem se párkrát i nudil a to mi nedělá dobře :-). Šílená stopáž je též mínusem. ()

bourec

Quentin Tarantino natočil znovu výbornej film.Je až neuvěřitelný,jak v tomhle filmu fungujou ty scény ,kde se mluví a jinak se nic neděje.Už na začátku filmu,při konfrontaci mjr.Landa/což byl mimochodem pěknej zmrd/ s tim sedlákem ,co schovával tu rodinu,sem měl při očekávání co bude dál,pěkně sevřenej žaludek.A takhle to bylo ve všech scénách.Samozřejmě je to fikce,ale dobře natočená,a kdo přistoupí na Quentinovu hru,bude potěšen.Tleskám a dávám 80%. ()

JohnRambo

Klasicky Tarantinovské, klasicky dobré. Brad Pitt má odomňa 100 bodov za svoj výkon. Jediný prúser bol v tom, že tu v podstate bastardi boli vedlajšie - vedlajšie postavy. Ale neva. Bavil som sa :) ()

Amroth666

5.8. 2010 - Zpočátku jsem se neskutečným způsobem nudil, bloudil jsem a Tarantina jsem nepoznával. Film se ale neskutečně zlepšil. Ani se mi tomu nechtělo uvěřit. Film znovu rozdělen na kapitoly, jak jsme zvyklí u Tarantina. Zase mi to vůbec nevadilo. Druhá kapitola společně s poslední kapitolou byly pro mně naprosto dokonalé. V druhé kapitole tím myslím styl "akce - bejsbolky na nácky " ! ___ V poslední tím myslím příprava divadla a záměr zničit vše podstatné pro Německo. "Italové jen na chvíli v čele s Bradem Pittem. "Smích" !!! ___ Bavil jsem se, ikdyž druzí trpěli. Nacisté podle Quentina Tarantina? To beru. Vybral dokonalého vedlejšího herce Christhopera Waltze, který po právu má oskara. A jak vidím film já? Ujetá vtipná dialogová tarantinovka, která Německu nedá už asi nikdy spát. ()

bukowski83

Tak přátelé toto je další typická Tarantinovská pecka, měl jsem z toho trošku strach, protože válečné filmy opravdu nemusím, ale všudypřítomný dokonalý humor a exkluzivní herci mě naprosto odrovnali. Mimochodem Pittův přízvuk je božskej a scénka s Italama mě poslala do kolen.90% ()

Crawler-D

První dvě kapitoly by obstály jako dva pěkné samostatné kraťasy. Nejvíc mě mrzel Hans Landa, ze kterého se sice stala jedna z nejpozoruhodnějších filmových postav, ale sam sobě si postavil šibenici a byl blbější, než se jevil se svým "vím o všem a směju se vám do xichtu"..nakonec se totiž nesmál a měl to rozhodně vědět. ()

DruidKarel

1070. hodnocený film: Zprvu jsem měl velký, ba dokonce převelký odpor ke Quentinově filmům. Kill Bill zkrátka nebyl šálek čaje, ze kterého bych se napil.Pak jsem ale shlédnul Pulp Fiction a byl jsem naprosto unešen Tarantinovou geniálností. Pak jsem si tedy nemohl zákonitě nechat ujít film, který by byl válečně lazený, hrál by v něm Brad Pitt a dokonce mu zdařile sekundují Til Schweiger a Daniel Brühl. Navíc ten vynikající Christopher Waltz, který je tak krásně mazaný a skvělě "vybavený" od Tarrantina (jazyků uměl na tři prdele a nenechal nikoho bejt, dokud nedostal svoje). Film má navíc skvělý příběh a navíc ta skvělá kombinace jazaků, které ve filmu zazní, je přímo brilantní. Bavil jsem se každou minutu a byl jsem přímo u vytržení při scénách, kdy skalpují nácky, je velká přestřelka v hospodě, Brad Pitt s kolegy si hrají na Italy a neumějí ani kváknout, chystá se velkolepý atentát v kině či dojde k překvapivému rozuzlení války a skvělému ukončení celého válečného konfliktu, stejně tak i snímku. Filmu nemám co vytknout. Byl fantastický. Jen se obávám, že tenhle snímek Quentin překoná jen těžko překoná. 5* si film jistě zaslouží, protože jsem byl naprosto unešen. 5* ()

tomtomtoma

Příjemné překvapení, hravá fabulace o možném skončení druhé světové války v jednom pařížském kině po zavraždění všech důležitých osob Říše. Lehce bizarní, krutě hravé, napínavé a zábavné. Skupina nesmiřitelných zabijáků nacistů v čele s poručíkem Aldo Reinem (Brad Pitt). Soukromá pomsta židovské slečny Shosanny Dreyfus (Mélanie Laurent). A velmi svědomitý obránce Německa a lovec nepřátel Říše plukovník Hans Landa (skvělý Christoph Waltz), uvědomující si, že se celková karta obrací. A spousta dalších velmi pozoruhodných postav: lehce naivní německá herečka Bridget von Hammersmark (Diane Kruger), pracující pro spojence, nadutý proslavený německý vojín Frederick Zoller (Daniel Brühl), nesmlouvavě prahnoucí po Shosanně, další členové panchartů Donnie Donowitz (Eli Roth), Hirschberg (Samm Levine), Smithson Utivich (B.J. Novak) a sadistický Hugo Stiglitz (Til Schweiger), anglický poručík Archie Hicox (Michael Fassbender), končící pro svou špatnou němčinu v zapadlé francouzské hospodě, Goebbelsova překladatelka Francesca Mondino (Julie Dreyfus), oslavující německý rotmistr Wilhelm (Alexander Fehling), nedůvěřivý německý major Deiter Hellstrom (August Diehl), vzteklý Adolf Hitler (Martin Wuttke), sebevědomý Joseph Goebbels (Sylvester Groth) a spousta dalších a dalších. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019