Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

TheSompeque

Legendární klasika, kdo neviděl, je heretik. Druhá světová, nacisti v Paříži, skvělý audiovisual a ještě lepší scénář. Masterpiece. ()

helraiser

Pokud bych to měl brát jako válečný film tak katastrofa, ale jako Tarantinovka to je naprostá šílená pecka s neskutečnou porcí dialogů, akce a násilí. Tarantino je prostě kouzelník a opět to dokázal. ()

Kakho-oto

Průměrný film, který jak už to tak u Tarantina bývá, je plný dlouhých dialogů a brutálního násilí. Zároveň se jedná o znevažování tragických událostí druhé světové války, v prvé řadě pak protinacistického odboje a částečně i holocaustu židovské populace. To, že je Tarantino jedním z nejoblíbenějších režisérů a scénáristů na světě, asi není příliš pozitivní výpovědí o stavu současné civilizace. 60 %, když pominu, že film naprosto nevhodným způsobem a nepravdivě zobrazil jedny z nejpohnutějších událostí světové historie ()

Jajar

Hodně dlouhá a promyšlená dialogová scéna s nečekanou, oddalovanou pointou, která má diváka ohromit. V tom je Quentin zkrátka mistr, což znovu potvrzuje v Inglourious Basterds. Žádná akční jízda nebo válečný film, ale ohromný comeback po Grindhouse a jasný důkaz, že Tarantino se ještě nevyčerpal. ()

Kingjiri

Ze mě prostě Tarantinův fanoušek nikdy nebude. Vždycky má ve svym bijáku fajn obsazení, dobrý hlášky a kolikrát i zajímavej námět jako tentokrát. Ale bohužel dlouhá stopáž, ve který si evidentně libuje, v mejch očích jeho talent, velkou snahu a mnohdy skvělej smysl pro humor ve výsledku vždycky z části zdevalvuje. V tomhle případě se k tomu ještě přidaly rozvláčný ukecaný scény, kdy každá má snad nejmíň deset minut. Chybělo mi rozhodně svižnější tempo vyprávění a trochu víc tý akce by taky neuškodilo, když už byli v Panchartech takový ranaři. Třetí jistá hvězda za casting, hlášky, námět a dobovou atmosféru. ()

dalziel

Aj keď dobre spravená, stále je to  blbina, ktorá ma veľmi neuchvátila. Nič viac len lepší priemer. Nebyť Walza tak si ten film snáď ani nezapamätám. ()

Dienzenhofer

Překvapuje mě že tu funguje linka(Bruhl+Laurent), kterou jsem považoval za nejslabší, tak napotřetí na mě funguje lépe než předtím a zakončení této části je asi nejemotivnější moment Tarantinovi tvorby. Za zmínku tu samozřejmě stojí geniální Christoph Waltz, ale i Diane Kruger či Michael Fassbender, který se díky tomuto filmu proslavili. Brad Pitt mi tu nepřišel nijak výrazný, ale že by zaostával za ostatníma se rozhodně říct nedá. Také je tu několik méně známých herců, ale i ti podávají skvělý výkon (např. Schweiger, Eli Roth, Jacky Ido, BJ Novak), však už se jim nepovedlo navázat na tento úspěch. Soundtrack skvělý a dalo by se říct že téměř předčil Pulp Fiction. Taky věc která mne zarážela je že velkou část filmu si amíci museli pročíst a připadá mi velmi vtipné si pročítat ty jejich ubrečené recenze, že do kina se přišli dívat, ne číst. Upřímně nikdy jsem moc nerozuměl výhradám u tohoto filmu a pravděpodobně je asi nikdy nepochopím, sice vnímám ty věci které tam ostatní lidi štvou, ale nepřipadalo mi to, že by to tam bylo až v takové míře abych kvůli tomu musel snížit hodnocení, nebo na ně poukázat. ()

Veseldaa.!

Po dlouhé době jsem v současné kinematografii narazil na film, který jsem si opravdu užil. I přes rozsáhlejší stopáž, jsem se ani vteřinu nenudil a klidně bych tak vydržel sedět ještě déle. Úvodní napínavá scéna Vás velice lehce vtáhne do děje. Ať už je v záběru Brad Pitt a jeho Pancharti nebo Christoph Waltz, který podal neskutečný výkon (čuchám minimálně nominaci na Oscara), vždy se dočkáme vtipné situace. Celkově obsazení filmu je perfektní. Přesto se zastavím u tří. Z Pitta nám vyrostl chlap, už to není jen hezounek, co známe ze Seznamte se, Joe Black. Stáří se něm také začíná podepisovat, ale právě s přibývajícími roky mu jde hraní čím dál lépe. Dalším je Eli Roth, i když nedostal moc prostoru, tak se své úlohy chopil na jedničku, proto bych ho raději v budoucnosti viděl před kamerou, než za ní. A do třetice mne zaujal Til Schweiger, přestože ve filmu jako Roth nedostal moc prostoru a ani toho moc nenamluvil, tak pohled na něj v pozadí s gradující hudbou mě vždy dost pobavil. Co se týče režie, tak jméno mohlo být v úvodních titulcích klidně zakryto, sami byste na něj brzy přišli. Až na časové zasazení je to typický Quentin Tarantino tak, jak ho máme rádi. Dlouhé dialogy, rozdělení kapitolami a občasné stříknutí krve. Tenhle chlápek ještě neřekl poslední slovo, po špatném přijetí Auta zabiják, protože opět natočil MASTERPIECE! ()

GodKnows

Po pomerne rozporuplnych reakciach na bastardov som bol prakticky pripraveny na vsetko. Tym padom bol cely film pre mna prekvapenim a konkretne prekvapenim v pozitivnom zmysle. Tarantino ma takmer nikdy nesklamal (az na dooooost nudnu Jackie Brown) a vzdy ma nieco na jeho tvorbe zaujalo. Kritizovana ukecanost filmu mi absolutne nevadila hoci to tak vyzera ze je to na ukor akcie. Napriek tomu som sa za celych 150 minut nepozrel na hodiny a ked som uz tusil ze sa blizi zaverecna scena tak som si hovoril ze este dalsia pol hodinka by bodla (vdaka bohu ze to Tarantino nezostrihal o 40 minut tak ako to chceli bratia W.). Bavil som sa na vsetkom - herci, dialogy, akcia, atmosfera, ......... Ako tu uz viaceri spominali mne neznameho Christopha Waltza treba povedat ze jeho vykon je hmmmmm niekede uplne inde ako vyokny ostatnych hercov. Kvalitne mu sekunduje snad len Melanie Laurent, ktora ma doslova ocarila a Til Schweiger (velmi pohodovy vykon). Brad Pitt bol taky svojsky az mi prisiel malo zaujimavy. Oblubene sceny: prakticky kazda kde sa vyskytol waltz :-D ()

POMÍK

Trošku míň brutus záběrů a je to OK, ale to by to už nebyl kventyn... Vítečnej ss mlíkař Christoph Waltz, dále zvláště pak hmyz na sklenici, king kong, taliánský spýkři, zkoušení botky ala popelka, atd. ()

Jonatána

Výborný film. Ale dala bych jen 4 hvězdy nebýt vynikajícího Christopha Waltze v roli plukovníka Landy. Jeho výkon mě přiměl dát plný počet. A málem bych zapomněla: "Italština" Brada Pitta je dóst dobrá :-):-):-). ()

ER

Jak zraje víno, tak zraje i Tarantino. Neskutečně skutečná zábava v Hanebných panchartech je toho důkazem. Lidsky silné téma nacismu kombinované s westernovým Bradem Pittem v roli Alda a řadou dalších odkazů na historické milníky lidských dějin (hákový kříž jako opak židovské hvězdy apod.). Herecké výkony jsou vyšperkovány v dokonalých etudách,jenž nenudí a tradičně silné "tarantinovské"dialogy a pohledy na scénu jsou mnohdy vnímány záživněji,než samotná akce. Tady nezbývá, než zvednout palec a zatleskat. ()

dessa

Na naprosto výjimečné filmy by měla být bonusová hvězda, použitelná na jeden film z tisíce... A tenhle majstrštyk by ji ode mě dostal. Naprosto dokonalé orgie, kterými mě jako diváka Quentin Tarantino naprosto uspokojil. Ale nejen on, především mě úplně vykolejil nejdrsnější a nejlépe zahraný záporák Col. Hans Landa v podání Christopha Waltze, vynikající byli i Til Schweiger - třeba ty jeho pohledy ve sklípku, Diane Kruger - opravdu výjimečně zahraná noblesní hvězda stříbrného plátna, Brad Pitt - vidlácký přízvuk i v italštině (mimochodem, moc pěkný přízvuk už jsme od něj slyšeli ve filmu Snatch!), neméně se mi líbil Denis Menochet jako Perrier LaPadite, první kapitola na farmě byla vůbec entrée jako hrom, film mě prostě pohltil od začátku do konce... Až to uvidím znovu, ještě tenhle komentář přepíšu a doplním.../// Viděno znovu, stále naprosto unešen, objeveny některé momenty, které při prvním shlédnutí nejdou pochopit. Přesto se narozdíl od Pulp Fiction domnívám, že kult z tohoto filmu spíš nebude... ()

Camarro14

Na film Hanebný Pancharti od QT jsem se velmi těšil - poněvadž mě, jakožto osobu uchvácenou obdobím 2. sv. války od základní školy, zajímal pohled "magora z videopůjčovny" na toto období. Předem než se na tento film podívate je důležité si přiznat jednu věc, a to: "Brát to s nadsázkou!", jelikož je nad slunce jasné, že od QT nemůžeme čekat jakoukoli rekonstrukci vývoje 2. sv. války, historická fakta či dokumentrání rozměr. Osobně jsem k tomu tak postavil a následujících 150min jsem se v kině vůbec nenudil, ba naopak jsem si během nich vychutnával výborné herecké výkony, všech zůčastněných (především B. Pitta, který si svého Aldo Raineho užíval do poslední vteřiny a Ch. Waltze, jež svého Hanse Landu zahrál dokonale - rozhodně asi nejzábavnější postava filmu) a perfektní fimovou režiii QT, kterou se v tomto díle vrátil ke svým začátkům (Gauneři a Pulp Fiction)! Všechny kapitoly tohoto filmu/příběhu jsou sice zdlouhavějšího rázu (u QT nic překvapivého), kde herci pořád o něčem tlachají, ovšem ve finále se dočkáme lahůdkového "tarantinovského" vyvrcholení i překvapivého momentu (skoro každá kapitola) !!! Hudba, ostatně jako ve většině filmů QT, je vynikající - přičemž se mě osobně nejvíce mi líbilo spojení písně D. Bowieho + strojení Shosanny. Musím říct, že jsem byl velmi potěšen a překvapen tímto dílem QT - jeho tvorbu (spíše starší) mám rád, ale po filmech jako Sin City, Kill Bill a Death Proof to, pro mě osobně, chtělo něco originálnějšího, provokativnějšího, ulítlejšího, drzejšího - což jsem naštěstí od tohoto filmu dostal! Na závěr tento film doporučuji všem příznivcům tvorby QT, na druhou stranu však nedoporučuji všem, kteří od tohoto filmu očekávají 150minutovou akční krvavou jízdu. P.S.: Druhá projekce byla ještě lepší než první - vynikající snímek, jeden z nejlepších v tomto roce !!! ()

Nekroskop

Tak jo, jsem Quentinův velký fanda, takže bych ho asi vychvaloval, i kdyby ten film stál za starou belu. Ale on vážně nestojí. Naopak. Od Pulp Fiction nám tak dobrý film nenabídl. Je tam vše, kvůli čemu ho milujeme (a nenávidíme). To se nedá popsat, to se musí vidět. Tenhle film se bude líbit i těm, kterým "značka" Tarantino do teď moc nevoněla. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019