Wimbledon

• Velká Británie Wimbledon (více)

Tenisová kariéra smolaře Petera Colta se rychle blíží k neslavnému konci. Na poslední chvíli dostává divokou kartu na věhlasný šampionát ve Wimbledonu. V hotelu v Londýně mu dá recepční omylem jiný klíč a Peter se ocitne v luxusním apartmá, kde se právě sprchuje mladá naděje amerického tenisu, půvabná, ale také nadmíru energická a dravá hráčka Lizzie Bradburyová. Náhodné setkání těchto tenisových protipólů zažehne jiskru lásky. Rozvíjející se vztah i úspěchy na kurtu Peterovi dodají elán. Postupně se propracovává na přední místo a ocitá se blízko splnění svého životního snu - účasti v duelu o nejvyšší titul ve wimbledonském turnaji. (TV Nova)

Slarque

Opravdu příjemné překvapení. Sportovní romance většinou nebývají nijak nápadité, ale tentokrát je zobrazení tenisových utkání naprosto strhujícím zážitkem, a to mě jinak tenhle sport vůbec nezajímá. Paul Bettany dostal daleko víc prostoru než jeho partnerka a bravurně ho využil. Vlastně by se dalo říci, že v hlavních rolích je on a tenis. Hodně se povedla režie, práce kameramana zasluhuje obdiv a pochválit musím i hudbu. Navíc je tu spousta zajímavých vedlejších rolí. Poslední sportovní komedie, která mě zaujala, byla Blafuj jako Beckham, ale tahle je ještě lepší. ()

Arsenal83

Film, ktorý funguje len na úrovni romantickej, tam sa to dá ešte vydržať. Kirsten Dunst a Paul Bettany, to ide dokopy. Ale hneď od prvého momentu, keď uvidíte Kirsten na kurte trápnae hádať sa s rozhodcom je vám jasné, že nejde o film o Wimbledone alebo film zo športového prostredia. To športové teátrum je len pozlátko a s realitou nemá nič spoločné. Počítačové triky sa snažili akoby vyrobiť atmosféru vypätého tenisového zápasu, ale to je tak všetko. Jediné o čom tvorcom išlo, bolo priniesť romantiku. ()

eLeR

Taký klasický romantický film, v ktorom prítomnosť Bettanyho veľmi poteší. A trošku sa v ňom aj športuje :-). ()

klerik

Veľmi vydarená romantická komédia obsahujúca všetky "povinné" prvky. Občas je to možno až príliš detské, ale skvelo to vyvažuje humor. A samozrejme snímanie zápasov patrí k tým zaujímavejším a aj preto tento film vyčnieva z ostatnej športovo-romantickej produkcie... Po dosť dlhej dobe sa niekomu podarilo priblížiť k skvelému ĽADOVÉMU OSTRIU... ()

Crocuta

POZOR SPOILER! Vše je tu předvídatelné až běda, klišé se vrší jedno na druhé, ale kdyby tenhle film neskončil tak jak skončil, zlo nebylo potrestáno, láska vše nepřekonala a Kirsten ten Wimbledon (i když jen ve voice overu) nevyhrála (2x), pěkně by mne to... otrávilo :-). ()

Jirka_Šč

Trefilo se mi do nálady a potěšilo mě. ■ "Good body" :). ■ P.S. 17.9.2012 Evidentně film na dobrou noc a vyčištění hlavy. Už jsem viděl asi 5x :). ()

mat.ilda

Mám slabost pro britské romantické komedie - mají totiž duši a vtip, mám slabost pro britské herce - mají charisma a talent a mám slabost pro Paula Bettanyho - disponuje přirozeným herectvím a šibalským úsměvem - pro mě dostačující důvod k velice slušné šedesátce. ()

heyda

Mírně nadprůměrný snímeček z prostředí mého oblíbeného tenisu. Paul Bettany a Kirsten Dunst byli dobrou volbou, vo tom žádná. Avšak neviděl bych to až tak slavně jako někteří zdejší odborníci - příběh totiž není ničím novým, ničím nevyčnívá, drží se dávno zavedených kolejí romantické komedie. Tak či onak já jsem se docela bavil, film utekl jak voda a uvítal jsem i roli Sam Neilla, kterého mám strašně rád. Celkově si myslím, že ty 3 hvězdičky jsou adekvátním ohodnocením :-) ()

Stanislaus

Filmy, zabývající se sportem moc nevyhledávám, avšak Wimbledon spojuje prvky nejen sportu, ale také komedie a romantiky a na to se vždy rád s chutí kouknu. Hned se pozná, že něco takového pochází z Anglie, protože většina amerických romantických komedií je mnohdy dost stupidní, zatímco Angličani do toho dají více emocí a elegance zároveň. Všechno je zde provedeno s citem a nic na nás neútočí s násilím. Hlavní herecká dvojice je, co si myslím já, zvolená dobře a její výstup vypadá přesvědčivě - "svérázná" Dunst se skvěle doplňuje s "uťáplým" Bettanym. Naprosto špičková kamera, která skvěle dokáže navodit atmosféru mnoha scén - na zpomalený záběry moc nejsem, ale tady jsem si je vychutnával. Hudba také potěšila. Angličani hold umí! ()

sharky

Uz me docela s*rou filmy ze sportovního prostředí, kde ten největší outsider všechno vyhraje, zkuste taky přijít s něčím originálním. Scénař tohoto filmu je výběr těch nejotřepanějších klišé, navíc vtipy nejou vtipné. Alespoň herci jsou příjemní a režisér se taky snažil. ()

HellFire

Nevim proc sem si myslel, ze Wimbledon je spatny film. Ale jak sem se zacal divat, uvedomil jsem si, ze je to vlastne britsky film a rikam si, jak muze byt britsky film spatny? A to se mi potvrdilo. ()

Pítrs85

Točit filmy ze sportovního prostředí je vždycky docela ošemetné, o to spíš když se jedná o romantickou komedii. Naštěstí Wimbledon je plný nejen tenisových míčků a sportovců v bílém, ale i kupou anglického humoru a výtečně natočených tenisových zápasů. Palec hore za oba hlavní představitele, především Paul je borec, kterému musí držet palce snad každý. ()

Ivoshek

Nemůžu říct, že by mi ten film vysloveně vadil, jenom jsem se moc nebavil. Na začátku jsou záblesky humoru, ale s nástupem romantické linie prakticky zmizí a při  tenisu na imaginarnim kurtu jsem cítil silné trapno. Obě postavy mi byly od začátku u prdele a úplně stejně jsem je vnímal až do konce. Asi hrálo roli i to, že se mi herečka v hlavní roli nějak extra nelíbí, čímž jsem přišel zhruba o půlku důvodů, proč na to koukat. ()

Thomick

Jsem přesvědčenej o tom, že Kirsten to nikdy neslušelo víc, a nikdy asi ani nebude. Nicméně to bohužel (nebo bohudík) nestačí, stále jde jen o průměrnou romantickou komedii z netradičního prostředí. ()

Ilicka

Velmi, VELMI příjemná romantická komedie z prostředí Wimbledonu, se skvělým hereckým obsazením - především Paulem Bettanym (kterému bych uvěřila, kdyby hrál cokoli) a poměrně milé Kirsten Dunst. Ačkoli tato komedie využívá všech možných klišé žánru, díky jemnému britskému humoru a skvěle nasnímaným tenisovým zápasům, jí to odpustím. Nejlepší je donekonečna natahovaný finální zápas, kdy jsem věděla, že prostě Paul musí vyhrát, ale díky zdánlivé nevyzpytatelnosti tenisového sportu jsem trnula až do poslední chvíle. Zajímavý byl i vhled do mysli předem odepsaného tenisty při trénincích a zápasech. Jediné, co mi příliš nesedlo, bylo obsazení Sama Neilla, kterého mám doživotně zafixovaného z Horizontu události. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill