Kráčející skála

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2004, 83 min

• D.Moore

Ach jo, kdyby ono to tedy bylo alespoň trochu vtipné, když už je to tak neskutečně nablblé. Jenže senzační Vítejte v džungli holt pan Skála podle všeho nepřekoná. Odpadem po něm mrsknout nechci jedině díky svižné scéně s trámkem. Dejte mi ale do ruky lopatu a zbylých 99% filmu pohřbím pěkně hluboko do země. A rád.(3.10.2010)

Rock sa snaží obnoviť slávu klasických akčných nárezov v štýle Schwarzeneggera z osemdesiatych rokov. Svojou postavou síce Arnieho nedobieha, no myslím, že výberom žánru, akčnou nadupanosťou a takisto príjemnejším herectvom sa mu to určite darí! A jeho filmom budem len rád, len keby ostal v podobnom žánri. 80%.(22.5.2006)

• harfuska

Chlap jak hora sa vracia z armády domov a túži po stružlikaní dreva. Dreváreň je ale mimo provoz a tak musí chlapec do kasína. Tam sa ale hrá s falošnými kockami, takže sa nasere a všetko rozmláti jakoby sa nechumelilo. A keďže asi nieje taký chlapák, na akého sa hrá, odíde s poriadnou kerkou na hrudi. Do tohto momentu je to ešte celkom pozerateľné, ale potom sa to zvrhne na nezmyselnú honičku na myš. Na scéne sa objavia drogy a Rock zoberie spravodlivosť do vlastných rúk – vybalí kérku na súde, zlikviduje celý policajný zbor a spolu s pošahaným kámošom začne očistku v meste. Nasleduje nezmyselné rezanie áut, strielačky, bitky a váľanie sa v listí.(30.3.2015)

• Matty

Dvacet minut se nic neděje, pak ho zřežou. Za dalších pět minut se dá do kupy a jde jim nakopat zadky. Je obviněn, ukáže porotě svou zjizvenou muskulaturu, vyhraje, stane se šerifem a znovu nastolí klid a mír ve zdejší krajině. Ne, to není vyzrazení pointy, to je vyzrazení něčeho mnohem závažnějšího – míry debility tohoto filmu. A ano, i takhle krátký film může nudit (90 minut i s dvěmi reklamami). Díky Knoxvillovi to místy navíc připomíná Jackass, což je vlastně jediná pozitivní stránka věci. Takže takhle ne Rocku, takhle ne. Mohl by ses brzo dostat tam, kde skončil Seagal a jiní „akční hrdinové“. 40% Zajímavé komentáře: kleopatra, Jeržik(21.9.2005)

Nekomplikovaná, dětem přístupná, akce se sympatickým The Rockem. Musím uznat že tento film pro mne znamenal vrchol jeho dovedností, protože posledními filmy jako například Útěk na Horu čarodějnic, mě tento herec neskutečně zklamal. Dle mého soudu to není herec pro hlavní roli, ale snímek jako Kráčející skála (70 minut bez titulků) mu sluší. Jedná se o takový Arnoldův klon. 50%(28.8.2006)

• - Okres Kitsap County v štáte Washington má v skutočnosti veľmi nízku kriminalitu. Nemožno sa teda čudovať, že sa niektorým obyvateľom "reklama" vo filme nepáčila. (Methodix)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 6.

• - Protože ve filmu hrají klíčovou roli střety hlavního hrdiny s jeho osudovým protivníkem Jayem Hamiltonem, bylo důležité obsadit do této role herce odpovídajícího silou a schopnostmi hlavnímu představiteli. Ideální volbou se ukázal být Neal McDonough, který si fyzičku vytrénoval coby hvězda baseballového týmu Syracuse University, ale již se prosadil ve filmu. (duklak2)