Kráčející skála

Walking Tall

Kráčajúca skala

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2004, 83 min

Rock sa snaží obnoviť slávu klasických akčných nárezov v štýle Schwarzeneggera z osemdesiatych rokov. Svojou postavou síce Arnieho nedobieha, no myslím, že výberom žánru, akčnou nadupanosťou a takisto príjemnejším herectvom sa mu to určite darí! A jeho filmom budem len rád, len keby ostal v podobnom žánri. 80%.(22.5.2006)

Když se natočí stovka béček, kdy se jedna korba rozhodne ztřískat každýho mizeru ve městě a nastolit pořádek, v 99 případech to dopadne trapně. Tohle je ale ta druhá strana mince. Rock ač neherec, jako akční hrdina je velmi dobře snesitelný. Film se nebrání klišé, zároveň si ale na nic hlubšího nehraje, takže jako absolutní oddechovka to není vůbec špatný a má svoje kouzlo v rovině čistě akční i tum a tam zábavné. A kdybych se náhodou chvíli nudil, zabaví mě Johnsonovy hnáty. Alternativa: Road House.(29.5.2011)

• Lima

Podprůměrný závan 80.let. ROCK se mi od THE RUNDOWN jako prototyp akčního hrdiny zamlouvá čím dál víc, ale měl by pečlivě vážit role, nebo vyměnit svýho agenta. U filmu tohoto typu se člověk musí divit, co vlastně pohledává v kině a není to jen směšně krátkou stopáží (hoďka a pár minut navrch),ale hlavně naprosto primitivním jednoduchoučkým klišoidním příběhem, který jako by vypadl ze všech těch céčkových akčńáků v pozdně večerní TV Prima.(24.10.2005)

• D.Moore

Ach jo, kdyby ono to tedy bylo alespoň trochu vtipné, když už je to tak neskutečně nablblé. Jenže senzační Vítejte v džungli holt pan Skála podle všeho nepřekoná. Odpadem po něm mrsknout nechci jedině díky svižné scéně s trámkem. Dejte mi ale do ruky lopatu a zbylých 99% filmu pohřbím pěkně hluboko do země. A rád.(3.10.2010)

Myslím si, že tímto filmem se The Rock zapsal u širší veřejnosti a mnoho lidí si ho od této doby pamatuje. Stejně tak já jsem pak začal sledovat jeho filmy a ty nejpodstatnější jsem již viděl (nemyslím třeba film Víla Zuběnka :)) Film má necelých 70 minut, takže příjemně uteče. Není divu, že má 109 fanoušků, protože se na to prostě dobře dívá. Já jsem Walking Tall viděl nejméně 3x, což značí, že i mě si film velmi získal. Sympatické oživení dodala filmu sexy Ashley Scott a srandista Johnny Knoxville z Jackass. Prostě pohodovej snímek, který si mnoho lidí rádo za čas připomene. 80% // NOVA (fit zoom picture) - No vida...a na připomenutí jsem nemusel čekat ani rok. No dobře, uznáván, že prázdninový TV program je tristní, a tak z té nabídky mi přišel The Rock jako nejlepší varianta :) A opět to příjemně uteklo, tentokrát jsem se nemusel ani zabývat čtením titulků, tudíž CZ dabing splnil úkol. Mimochodem...pan Procházka se na Dwayna hodí podle mého nejlépe. Procenta ponechávám - 80% // (9.1.2016) NOVA HD (4:3) - Stále 80% (with J.)(24.8.2012)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 6. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Okres Kitsap County v štáte Washington má v skutočnosti veľmi nízku kriminalitu. Nemožno sa teda čudovať, že sa niektorým obyvateľom "reklama" vo filme nepáčila. (Methodix)

• - Film je inspirovaný skutečným příběhem Buforda Hayse Pussera (1937-1974). Ten se podobně jako The Rock, dříve než se stal šerifem, živil jako wrestler. Jeho „umělecké jméno“ bylo Buford the Bull. Remake ale má se svým předchůdcem pramálo společného, a proto došlo i ke změně jména hlavní postavy z Pussera na Vaughna. (imro)