John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

-bad-mad-wolf-

Jo, já vim, že je to podle komiksu. Ale stejně jsem se nezbavil dojmu, že film zůstal na půli cesty mezi (opravdu dobrým) temným bijákem s hláškujícím ztroskotancem v hlavní roli a klasickou komiksovou zběsilostí, přičemž uspokojivý není stoprocentně ani v jednom. Dobré momenty střídají slabé, Reeves je ve své roli překvapivě skvělý, Rachel Weisz ještě lepší, Shia LaBeouf je otravný element, "svaté zbraně" jsou ohromně cool a Peter Stormare jako Ďábel je prostě Bůh! (eh, to je vlastně kravina, že jo?) Náhlé útoky digitálních potvor mi přišly rušivě zasazené, ztvárnění pekla příliš pekelně nepůsobí a příběhově je Constantine celkem ředěná limonádka... nevím, cítím tu jeden rozpor vedle druhého... I přes řádku skvělých momentů se na tenhle film znovu už asi nepodívám. Ani kvůli Gabrielovi. ()

sepp

Tosimuv komentar vystihuje tenhle film vice, nez bych kdy dokazal shrnout. Skvela podivana na nudny nedelni vecer. ()

liborek_

John Constantine je taková cool verze Lorny Byrne, která vymění pero za plamenomet, jemuž se poeticky říká Dračí dech, a využívaje svých hustých schopností vyrazí do boje proti pekelníkům, kteří se mermo-mamon-mocí snaží dostat do našeho světa. Je to blbé, je to akční, je to plné "skvělejch" hlášek, kouře a slaboduchého parazitování na čísi religiozitě. Fakt, že je to adaptace čehokoliv, je irelevantní; zůstává jen hloupý film. Pompézní nuda a mamonizace hlouposti. Film vskutku jen pro "labužníky". ()

lesumir

Constantine je komiks? Z vetsiny filmu se to pozna hned na prvni pohled a clovek nemusi znat ani predlohu. Tady jakoby Francis Lawrence nedelal odkaz na "casopis", ale na kvalitni pribeh, ze ktereho vznikl kvalitni film s vynikajicim a presvedcivym Keanu Reevesem, ktereho zajimave doplnovala Rachel Weisz, ktere to snad poprve na platne sluselo. Me srdce zaplesalo, kdyz jsem videl Shiu LeBeouefa, ktery je se svymi monology- at uz v jakemkoliv filmu - vtipny! Docela mne prekvapil i Lu, v podstate jsem si ho predstavoval jinak. Na pny pocet to neni, pribeh byl pomerne komplikovany a misty nezazivny, ale jako vecerni podivana? Why not?! 8/10 ()

Ampi

Keanu Reeves je v této roli vyborný. Další herci taky. Film je mystický. Ukazuje, že dobro je občas zlé a zlo občas dobré. ()

Hrabka

Filmy podobného rázu mě příliš nebaví, ale Constantine je velmi napínavý a nápaditý snímek. Už se na to asi nikdy nepodívám, ale nelituji, že jsem to viděl. Kdo má rád vymítače ďábla a podobné kousky, ten si jistě smlsne! Vymítací scéna ze začátku filmu s tím zrcadlem je parádní. 70% ()

juta

Neohrožený Constantin bojující proti různým nestvůrám stojí na hraně mezi nebem a peklem, doufajíc, že se dostane tam nahoru. Musí pro to něco udělat, ale v cestě mu stojí několik překážek. Silný pohled do světa nekonečné bolesti, andělů, mystických hraček, kde může dostat na prdel i samotný vládce pekel. ()

Fiftis

Ak aj v prípade filmového comicsu existuje niečo ako režijné remeslo, Lawrence ho napĺňa dokonale. Parádne vybrúsená práce s hudbou, úžasná gradácia dramatických sekvencií a herecký ansámbel (vskutku odvážne zostavený) využitý do poslednej kapiláry, to sú Lawrencove tromfy, ktoré ladne prekryjú aj pomalšie tempo a nie-úplne-bezchybné triky. Sakra kvalitka. A úrodná pôda pre dvojku. ()

filmfanouch

Pro jednu generaci bude Keanu Reeves navždy především Neo. Pro jednu generaci bude Keanu Reeves navždy především John Wick. A jedna generace bude Keanu Reevese vnímat především jako Johna Constantinea. Ne nadarmo se téměř dvě dekády šmemralo o pokračování Constantinea, které by zdánlivě mělo definitivně do pár let dorazit. Ne nadarmo se na seriál Constantine dokázalo spousty diváků dívat skrze prsty. Ne nadarmo samotný Reeves mnohokrát projevil zájem o zopakování si role, kdy to vypadá, že by si mu nejen jeho sen mohl do pár let splnit. Na Constantinea z roku 2005 se totiž dodnes vzpomíná velmi snadno.  Režijní debutant Francis Lawrence byl před Constantinem zkušeným tvůrcem videoklipů a reklam, který obdržel poměrně komplikovanou látku. Samotný tvůrce komiksového hrdiny, Alan Moore, byl předem zklamán z předchozího adaptování své tvorby, moc ho nejspíš nepotěšil ani fakt, že je John Constantine v původní předloze blonďatým Britem, kdy to příliš nejde ruku v ruce se tmavovlasým Američanem Reevesem. Výsledek ovšem mohl potěšit prakticky všechny. Lawrence při tvorbě svého celovečerního debutu nezapřel své videoklipové kořeny, kdy tak z celovečerního Constantinea trčela jistá stylovost, zároveň odvyprávěla poměrně osobního příběh člověka, který trpí osamělostí a nejspíš navzdory časté konfrontaci s démony brzy opustí navždy pozemský svět. Keanu Reeves není proslulý kdovíjak výraznými hereckými expresivními emocemi, do role krapet chladného a smířeného okultního detektiva ovšem padl jako řiť na hrnec. Výsledkem je jistě i po letech stylový blockbuster, který si svou víceméně kultovní základnu a žadonění po přímém pokračování zasluhuje vysloužit. Triky se s odstupem času možná nenachází na nejvyšší úrovni, snaha o zakomponování reálného a posmrtného světa ovšem v Constantineovi funguje. Jedná se zdárnou ukázku toho, že člověk nemusí znát od A do Z zdrojovou předlohu, přesto ho filmová adaptace zvládá v jisté míře začlenit do funkčnosti světa. Po lidi, které je uvažování nad religiózními tématy možná příliš citlivé, není Constantine příliš ideální, dá se vlastně snadno říci, že Constantine v tomto ohledu zvládá dodat cosi jako depresivní úvahy nad posmrtným životem. Z Constantinea ovšem skutečně trčí především stylovost, která funguje i skrze ideální cool polohu Keanu Reevese, který se nebojí fuckovat samotného Lucifera (životní role Petera Stormarea?), zároveň se nutně nemusí spoléhat pouze na stylové vizuální hrátky.  Samotná atmosféra možná v jistých momentech nefunguje nejsilněji, v jistých bodech se ukazuje, že Constantine možná pořád příliš leží na hromadě jisté formy kompromisu, která sice nějak pracuje s depresivními myšlenkami, těží z výrazného obsazení (mimo Reevese skvělá Rachel Weisz, mlaďoučký Shia LaBeouf, fantastická Tilda Swinton v roli archanděla Gabriela i zmíněný Stormare) i fantastického soundtracku dvojice Brian Tyler/Klaus Badelt, v součtu ovšem film funguje spíše jako ideální zkoušení možností samotného konceptu, který by mohl ve fantastické formě fungovat třeba příště (vymodlený sequel musí očekáváním jisto jistě dostát!), kdy největší překážkou Constantineovi je v součtu spíše snaha o realističtější pojetí, kterému chtě nechtě předchází nadpřirozený základ. Lawrence za kamerou a scenáristické duo Kevin Brodbin/Frank Cappello přesto zvládli nalézt ideální kompropis, který sám o sobě funguje, zvládá prodávat osamělost Constantinea i zmíněné úvahy nad posmrtným životem, i pod režijním rukávem Lawrence se mu jednoduše nedá vyčítat vizuální stylovost.  Samotné vyvrcholení filmu se vydává způsobem, které snadno zaostane za očekáváními, o to více ovšem v samotném finále vyniká cynický John Constantine v podání samotného Reevese. Jedná se tak o film, ve kterém je sice snadné se pomalu vtírat do děr v zápletce, nekonzistencí v samotném filmu a akci, která se v průběhu filmu jeví jako méně a méně nápaditá, i po letech ovšem Constantine zvládá bez problému uspokojit a především vynikat jako krapet odlišná a díky tomu výrazná komiksová adaptace. Kultovní status v rámci dnešního pohledu se poté též počítá, John Constantine si tak naděje (a zřejmou realizaci) sequelu zvládá i po letech obhájit, kdy jen stačí doufat, že se návrat Reevesova Johna Constantinea nesveze pouze na nostalgii a i tentokrát za pár let dorazí stylová jízda. S ideálním výsledkem se za pár let snadno odpustí i to, že Michellle Monaghan v rámci původního filmu prakticky skončila na podlaze střižny.... () (méně) (více)

lamps

Velké zklamání. Nevím proč, námět je více než slibný, herecké obsazení nemá chybu a Francis Lawrence představuje do budoucna velkou perspektivu na poli fantasy žánru, ale vcelku mi přišel snímek přeplácaný až hanba a navíc strašně nezáživný a pomalý. Možná tomu uškodilo to, že je to natočené podle komiksu, protože komiksové filmy mají svůj specifický řád a postoj, který mi do tohoto příběhu vůbec nepasoval. Anebo je to tím, že nejsem tím pravým labužníkem, jak poukazuje ve svém komentáři POMO, a napoprvé nemám šanci film dostatečně ocenit. Myslím, že druhá možnost je pravděpodobnější:) ()

Shakers

Bavila ma hlavne prvá polka, Lawrence dokáže pracovať s hercami, príbehom a aj atmosférou, ale ten záver mi už nejako nesedel. Zatiaľ čo v úvode, respektíve v prvej polke sme postupne všetko záhadne poodhaľovali, v samotnom závere mi to už prišlo nejaké nemastne, neslané a aj atmosféra mi prišla akási riedka. Ale stále je to nadmieru dobrý film, Keanu výborne zapasoval. 75% - 4* ()

Jacinda

Musím říct, že jsem se místy doopravdy bála. Bůh a Satan jsou zde vykresleni jinak než tradičně, což dokazuje i vyšinutý Gabriel. Pěkné bylo i zpracování démonů. Peklo mi přišlo malinko slabší, i tak bych se tam ale nechtěla ocitnout. Herecké výkony (Rachel) výborné... ()

Jhershaw

Občas se stane, že i když je nějaký film velmi dobrý, moc mě nezaujme, protože to není "můj šálek čaje". A i naopak, pokud se film strefí do toho, co mám rád, odpouštím mu leccos, co by mi jinde vadilo. Druhý případ je sice méně častý, ale zmiňuji ho proto, že Constantine pro mě do takové kategorie patří. Už od dětství mě bavily a zajímaly nejrůznější záhady, legendy, mýty, jimiž bývají opředena místa, předměty, a které často souvisí s nějakým "náboženstvím". Pokud se se zpracováním tohoto motivu setkám ve filmu, většinou mě to pohltí natolik, že až zpětně začnu přemýšlet, kolik z toho byla neuvěřitelná blbost, a samotný film si vlastně užiju. Takhle jsem např. bez větší úhony přežil Konec světa a nyní se velmi bavil u Constantina. A až zpětně si za pomoci mozku a googlu uvědomil, jaké nesmysly či nedotaženosti se tam objevily (Tak např. Longinovo kopí AKA Kopí osudu, i když jsou na světě asi čtyři různé hlavice –a těžko říct, jestli vůbec nějaká je pravá- ta, kterou měl Hitler, se nachází v muzeu v Rakousku. Dále ten Mamonův znak, kolečko a dva kolmé průměry, to je tak neuvěřitelně jednoduchý a neoriginální symbol, že určitě kdyby v té své “filmové” knize otočili o pár stránek dále, našli by tam podobný znak s jiným významem.). Ale naštěstí Constantine není o křesťanských relikviích. Naštěstí to není ani film o digitálních tricích a ani akční film. Obsahuje od každého trochu, je to prostě jako s mícháním koření, aby jídlo bylo pestré a chutné, nic se nesmí přehnat. A pokud se jako příloha přidá velmi slušně hrající (a Nea jen z poloviny připomínající) Keanu Reeves a jako “třešnička na dortu” skvělý, až skoro “sympatický”, Lucifer, vyjde nám velmi chutný, chci říct zábavný a velmi dobrý film. ()

DaliX

Ďalší zaujímavý a pre mňa netypický zfilmovaný komiks. Constantine (Keanu Reeves) je niečo medzi exorcistom a akčným hrdinom s nadprirodzenými schopnosťami, ktorý v Angels city bojuje s paranormálnymi javmi, resp. bojuje proti silám priamo z pekla, či už ide o vymetanie démona z malého dievčaťa alebo boj zoči voči. Francis Lawrence nakrútil nevídaný kúsok. Som kresťan a hoci toto zrejme nemá nič spoločné s filmom, páčila sa mi tam tá línia, Constantine - Exorcista proti démonom, dobro vs. zlo, Nebo vs. Peklo. Rovnako aj postavy, hlavne Gabriel nemal chybu a rozhovory medzi ním a Constantineom patria k tomu najlepšiemu, takisto aj Rachel Weiz alebo Djimon Hounsou. ()

JohnnyD

Človek by si i pomyslel, že Matrixom si Keanu Reeves pochová kariéru, ale chvalabohu nestalo sa tak. Vynikajúci Reeves, dusná kalifornská atmosféra, bowieovský androgynný Gabriel, celkom uchádzajúci Satan a náznak zaujímavého deja ... to všetko je fajn, ale chýbajú tu silné heroické scény, nezabudnuteľné momenty, väčšia štýlovosť a ešte prepracovanejšia mytológia. Zábavná jednohubka s veľkým potenciálom. Obzvlášť zamrzí to tuctové pochovanie skvelej "ateistickej" filozofickej roviny filmu v klišé závere. ()

Nin

Problém byl, že jsem tomu vůbec nevěřil. Hlavní příběh šel jakoby úplně mimo mě, až mě místy otravoval. V komiksu holt ty věci o pekle a nebi a démonech a hybridech a rituálech uměli podat, ve filmu to Francis Lawrence nezvládá. I tak je to poměrně sympatický snímek, rád bych dal větší hodnocení, ale nemůžu... Už jen proto, že jsem se zatraceně často nudil. (5/10) ()

sheen

Johna znám moc dobře z komixu Hellblazer, tuna cigaret co vykouří, tuna démonů co pošle zpět k tatínkovi, je to proště sympaťák. Film jen potvrzuje pravdu, Reeves se na tu roli hodil, každou chvíli si vypaluje nos, odfrkává hlášky, drsné pohledy, pesimistický pohled na "víru v onoho". Každopádně má pro strach uděláno a posíla zpět jednoho démona za druhým. Atmosféra akčního démonistického hororo/thrilleru je parádní, místy mě přecházel mráz po zádech. Ke zbytku obsazení není co dodat, špičkové. Perfektní temnou atmosféru doklepává Brian Tyler s jeho soundtrackem. Snad nejlepší filmové Peklo co jsem viděl ve filmu. Prostě bombastický A film se vším všudy. " Deamons stays in H3ll, Angels in H3aven. Po delší době shlédnut a zážitek 100%, dokonalé převedení atmosféry komixu na plátno a chce to vydržet úplně až do konce filmu, je tam spoilerek. "That's called pain, get used to it" ()

Indiana

Nebýt Keanu Reevese, kouřícího jednu cigaretu za druhou a chrlícího jednu skvělou hlášku za druhou, byla by to nuda. Takhle je to lehce nadprůměrná akční scifi zábava. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)