Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

• Francie Astérix & Obélix : Mission Cléopâtre (více)

Jsme v roce LII (52) před Kristem. Egypt slavné Kleopatry je pod nadvládou Římského impéria. A co je horší - Kleopatra a Caesar jsou milenci. Císař, jak si Caesar sám rád říká, si přesto nemůže odpustit sarkastické výroky na adresu Egypťanů. Podrážděná vládkyně navrhne sázku, která má tyto podmínky: když se jí podaří vybudovat přepychový palác do 3 měsíců, Caesar bude muset veřejně prohlásit, že Egypťané jsou největším národem mezi všemi. Ale postavit palác za 3 měsíce je téměř nesplnitelná úloha. Numerobis, architekt, který byl stavbou pověřen, "má na vybranou": buď dostane tučnou odměnu, anebo poslouží jako večeře krokodýlovi. Takováto situace přímo volá po zázraku! A tím zázrakem jsou Asterix, Obelix a jejich věrný přítel druid Panoramix, jediný, který zná tajemství výroby čarovného nápoje. Ale budou stačit tři Galové s čarovným nápojem proti silným Caesarovým vojskům a zlým intrikám lstivého Amonbofise? Pomohou Numerobisovi dokončit titánskou práci? Budou muset použít všechen svůj důvtip, odvahu, sílu a humor, aby se podařilo postavit palác včas. (oficiální text distributora)

alenka

kdyz uz to ma byt blbe, tak je dobre, ze aspon vtipne. co se u jednicky absolutne nedarilo se u dvojky dari slusne. ()

Emzet

Totální kravina. Levnější než LSD a sjetí budete asi stejně. Protože tohle se jen tak nevidí. Žongl s nosem sfingy, souboj, který paroduje Matrix a Strážce vesmíru zároveň, Monica Bellucci, nad jejímž nosíkem se Asterix s Panoramixem stále rozplývají, přestože jej nemá nijak neobyčejný (scénárista byl asi na houbičkách či co...existuje vůbec něco jako nose-fetish? Je to narážka na Tarantina a jeho obsesi dámskými chodidly? Kéž bych jen věděl), když hrdinové běhají ve tmě v pyramidě, vidíme jenom oči, jako by šlo o kreslený seriál, na něco jako příběh snímek rezignuje od úvodních titulků, "nervózně koktající" Debbouze mi byl tak odporný, že jsem mu přál pomalou a bolestivou smrt a jedinou sympatickou věcí byl westík s nabarvenýma ušima - Idefix. ()

icedalaman

O něco horší než první hraný film. ale taky koukatelný. Děj se tentokrát drží jediné kreslené předlohy. Ale myslím si že obsazení vedlejších postav není zrovna nejšťastnější jaké mohlo být. Celé je to gagy až přeplácané a egypťani alá matrix to mi přišlo natolik ujeté až už to ani vtipné nebylo. ()

TheGunner

Úžasnej film, hodně sem se bavil, někomu se to líbit nemusí, já to respektuji ale nechápu to...Je to vážne vtipnej film plnej hlášek, ktery se u některejch lidí z mýho okolí staly legendárními... ()

Fikus.xf

Koncert ad absurdum dotažených gagů, hlášek a dialogů je rozhodně nejlepší film z tématicky spřízněné hrané "trilogie". Ačkoliv se film komixovou předlohou, kterou zbožňuji a znám z paměti, inspiroval jen rámcově, je to věc, kterou lze odpustit. Nejsem fanda komedií typu Bláznivá střela a i přes to, že by se tak někomu mohlo zdát, humor použitý v Misi Kleopatra je zcela rozdílný a ne tak přímočarý a tupý. Smál jsem se od názvu až po titulky, nemohu než doporučit. Dobrý koment: Violeta ()

Flopik

64 percent ? . No k tomu sa nejdem radšej ani vyjadrovať.Oproti 1 je toto oveľa lepšie.Určite som sa pri tomto smial nahlas a film ma bavil.Samozrejme iba v Sk dabingu :) . Tie hlasy sú proste super :D . 5 hviezd skvelý film. ()

DaeGurth

Bez znalosti původního komixu, nebo knihy bych dal 4*. Oceňuji pár nových vítpků navíc, u spousty z nich jsem se zasmál,, ale na druhou stranu...pokus udělat ženské postavy silnější a chlapy máčkoidnější je otravný a nevidím pro to důvod. Zůstanu u té starší verze. ()

kaze

Keďže som od tohto filmu nečakal veľa, lebo hraný Asterix a Obelix sa mi nie veľmi páči, bola som niekedy milo prekvapená niektorými humornými situáciami. Len škoda, že ich tam bolo málo.. ()

strangercz

šílenost těch nejšílenějších rozměrů. Monica je tu neuvěřitelně sexy. Z těch šatu kde jí vykukovalo kousek zadečku je geniální a celý je to prostě parádně vtipné. Pro mě lepší jak jednička ()

RickyFitts

docela postmoderní sranda, která si z předlohy naštěstí bere jen to podstatné a vytváří volné variace... stejně ulítlé jako nápad zfilmovat Asterixe, takže fajn... 2+ (no... jako hodně malý plus, ale plus) ()

El-Barto

V každém zdejším komentáři se dočtete toho, že je to naprostá blbost. Ale taky toho, že se nasmějete, až se za břicho popadáte. Zpracování za prvním dílem sice trochu pokulhává, ale víc než dostatečně to vynahrazuje v hláškách a scénách dost vtipných na tři. ()

G900

Ale tak nebylo to tak hrozne... Misty jsem se dobre zasmal, nektere narazky jsou rekneme nadprumerne... Krasnych 50 % ale hvezdickove zaokrouhleno dolu... ()