Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

• Francie Astérix & Obélix : Mission Cléopâtre (více)

Jsme v roce LII (52) před Kristem. Egypt slavné Kleopatry je pod nadvládou Římského impéria. A co je horší - Kleopatra a Caesar jsou milenci. Císař, jak si Caesar sám rád říká, si přesto nemůže odpustit sarkastické výroky na adresu Egypťanů. Podrážděná vládkyně navrhne sázku, která má tyto podmínky: když se jí podaří vybudovat přepychový palác do 3 měsíců, Caesar bude muset veřejně prohlásit, že Egypťané jsou největším národem mezi všemi. Ale postavit palác za 3 měsíce je téměř nesplnitelná úloha. Numerobis, architekt, který byl stavbou pověřen, "má na vybranou": buď dostane tučnou odměnu, anebo poslouží jako večeře krokodýlovi. Takováto situace přímo volá po zázraku! A tím zázrakem jsou Asterix, Obelix a jejich věrný přítel druid Panoramix, jediný, který zná tajemství výroby čarovného nápoje. Ale budou stačit tři Galové s čarovným nápojem proti silným Caesarovým vojskům a zlým intrikám lstivého Amonbofise? Pomohou Numerobisovi dokončit titánskou práci? Budou muset použít všechen svůj důvtip, odvahu, sílu a humor, aby se podařilo postavit palác včas. (oficiální text distributora)

gefr

Druhý díl je pro mě značným zlepšením. Už si nehraje na propracovaný velkofilm, ale přidává na šílenosti, sem tam nějaký ten trik a fajn dialogy. ()

BrckoGOS

Rozhodně lepší než jednička.. aspoň pro mě určitě.. všichni tu zmiňují Claviera, Depardieuho a Bellucci.. jen málokdo se ale pozastaví nad někým, kdo absolutně celý film táhne - a to je Jamel Debbouze jako Numerobis.. tomu já říkám komediální výkon jak má být! ()

Uroboros

Možná spíš 3,5 hvězdy. Myslím, že tak trošku kultovní film..Kupu hlášek si pamatuju dodnes a to už sem to neviděl asi 8 let. :D ()

Stanmi

Asterix (Christian Clavier), Obelix (Gérard Depardieu), Panoramix (Claude Rich) a Idefix cestují až do dalelého Egypta, aby architektu Numérobisovi (Jamel Debbouze) pomohli se stavbou paláce pro samotného Julia Caesara… Komiksový Asterix má ve své filmografii hned několik povedených kousků, avšak ty jsou stejně jako on kreslené, u jeho hraných verzí už to taková sláva není, čestnou vyjímkou je právě tento film. Ten má na svědomí Alain Chabat, který si asi řekl, že předchozí filmový počin Asterix a Obelix od Claudea Zidiho sice nebyl špatný, ale možná až moc vážný a tak napsal, zrežiroval (a pro jistotu i zahrál samotného Julia Caesara) hranou verzi příběhu Asterix a Kleopatra, která byť působí poněkud bláznivě, tak je poměrně věrnou adaptací slavného komiksu. V příběhu tak nechybí klasické scény známé jak z komiksu, tak animovaného filmu (např. návštěva Sfingy, uvěznění v pyramidě nebo závěrečná bitva o palác), které jsou prošpikovány klasickým asterixovským humorem a po vzoru komiksů nechybí i popkultruní narážky, byť krapet zmodernizované (např. Star Wars nebo kung-fu filmy), ale je pravda, že ne všechny fórky se úplně povedly (což platí o postavě Numérobise, i když tam ta nevtipnost možná byla záměrem). Do rolí Asterixe a Obelixe se opět vrátili Christian Clavier a Gerard Depardieu (který naštěstí nemá tu směšnou vestu, jako v předchozím díle) a oba zde dokazují, že jim tito dva galští válečníci prostě sedí. Velmi příjemná byla také účast Claudea Riche, protože jeho usměvavý Panoramix je rozhodně ze všech filmů tím nejlepším. Ovšem opomenout nesmím ani na samotnou Kleopatru, protože na okouzlující Monicu Bellucci se prostě zapomenout nedá. Asterix & Obelix: Mise Kleopatra je tak pro mne jednoznačně tím nejlepším dílem ze všech čtyř filmů a je jenom škoda, že ty ostatní nejsou taky tak zábavné, jako tento výlet do Egypta. ()

AndrewNewman

Môžem plne súhlasiť s Lachtaanom. Veľmi zábavny film s príjmemných prostredim, s dobrými hláškami a typickým french humorom, ktorý ma baví. :) ()

ZHODNOTITEL

Komedie, která neznala směr a bavila všechny. Jako čtenář komiksu jsem měl ale problém přistoupit na Panoramixe, Caesara i samotného Numerobise, který v komiksu, vypadal zcela jinak. ()

koza3

Během jednoho kurzu, který jsem navštěvoval jsme měli za úkol projektovat výstavbu pyramidy faraónovi. Lektor vzpomínal tento film a spoustu narážek na projektový management. Dostal jsem na to chuť, tak jsem si to lehce ze školícího hlediksa pustil. Smál jsem se, bylo to vtipné. Staré klasické animáky jsou topka, ale tenhle snímek neurazí. Navíc koukám, že celovečeráků s Asterixem a Obelixem jsou už čtyři, tak to abych se mrknul i na ostatní? ()

Frca

Asterix a Oblei mlátí Římany v Egyptě. Druidův známý dostane za úkol během tří měsíců postavit pro Caesara v Egyptě palác. To je samozřejmě šibeniční tzermín a jediný, kdo mu může pomoc je Panoramix a jeho kamarádi Asterix a Obelix. Velmi vtipné scénky s piráty a velmi povedený Asterix a Obelix. Galové zase zařádili. ()

mnx

U Toutatise! Vyměnili herce hrající Cézara a Panoramixe, a výsledek je spíš katastrofa. Skvělá scéna, kdy Kleopatra ve spěchu vyrazila za Cézarem (nesena 50-ti otroky), byla zcela zabita neherectvím Alaina Chabata. Proboha proč.. Beru to jako urážku skvělého komiksu. Asterix a Obelix z roku 1999 je tak nepřekonaný. ()

Joe16210

Druhý díl z filmové série o Asterixovi, stále povedený. Nádherná Monica Belluci je úžasná Kleopatra a je dobře, že se film drží jakž takž animované předlohy. A parodické vsuvky na všechno možné byly příjemným zpestřením. ()

hrumsrt

Bohužel jeden z těch případů, kdy má sequel nižší hodnocení, přičemž si ho vůbec nezaslouží. Jako malej jsem si tohle pouštěl hodně často a po letech z toho srší řádná nostalgie. Přesun do Egypta dodal až magické kouzlo. Vtip a tolik odkazů, ano, je to klišovitá blbost, ale zábavná. A s perfektní Monicou Bellucci jako Kleopatrou jde o vrchol své značky. Řádně střelená za to ale funkční pohádka. 80% ()

blondboss

Pokračovanie Asterixa a Obelixa v podobnom duchu ako jednotka len s jedným dosť veľkým rozdielom - množstvom a kvalitou bizarných scén. Tých tu bolo toľko, že divák miestami nestihne registrovať a navyše aj dosť veľa paródií na rôzne iné snímky. Každopádne ale tento snímok ubíja dejová linka a dosť veľa zbytočných scén. Sexbomba Bellucci v najlepších rokoch potešila. 60 % ()

sam_lowry

Chvílema sem se fakt nasmal, ale film ma jednu hlavni chybu: ten kdo cet aspon jeden comics ví že je to skvělá sranda sama o sobě, a proto jsou ve filmu parodie na Titanic,Tygra a Draka... absolutne ubohy.Triky sou ubohy a proto by stalo za rc udelat nejaky trikove narocnejsi sceny kreslene-ta scena v pyramide s "ocickama" byla kouzelna. A k tomu oproti 1 slabsi herci-Depardieu a Clavier sou dobry ale bez Roberta Benigniho,Michela Galabru(Četníci) to neni ono... ()

dinho_

Kreslnému Asterixovi a Obelixovi se to nevyrovná ani náhodou. Tři hvězdičky dávám za některé vtipné momentky a v součtu celkem příjemný film. ()