Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

• Francie Astérix & Obélix : Mission Cléopâtre (více)

Jsme v roce LII (52) před Kristem. Egypt slavné Kleopatry je pod nadvládou Římského impéria. A co je horší - Kleopatra a Caesar jsou milenci. Císař, jak si Caesar sám rád říká, si přesto nemůže odpustit sarkastické výroky na adresu Egypťanů. Podrážděná vládkyně navrhne sázku, která má tyto podmínky: když se jí podaří vybudovat přepychový palác do 3 měsíců, Caesar bude muset veřejně prohlásit, že Egypťané jsou největším národem mezi všemi. Ale postavit palác za 3 měsíce je téměř nesplnitelná úloha. Numerobis, architekt, který byl stavbou pověřen, "má na vybranou": buď dostane tučnou odměnu, anebo poslouží jako večeře krokodýlovi. Takováto situace přímo volá po zázraku! A tím zázrakem jsou Asterix, Obelix a jejich věrný přítel druid Panoramix, jediný, který zná tajemství výroby čarovného nápoje. Ale budou stačit tři Galové s čarovným nápojem proti silným Caesarovým vojskům a zlým intrikám lstivého Amonbofise? Pomohou Numerobisovi dokončit titánskou práci? Budou muset použít všechen svůj důvtip, odvahu, sílu a humor, aby se podařilo postavit palác včas. (oficiální text distributora)

Thalin

Uvolněná a ulítlá komedie, kde se paroduje kde co a je natřískaná hláškami. Není to nic světoborného, ale člověk se prostě baví. Viděla jsem ten film už mockrát, ale stejně mě vždycky ta kupa narážek a hlášek pobaví. Osobně mám tenhle film mnohem raději než předešlý. ()

Tionois

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Autoři se drží toho, co si předsevzali, od začátku do konce a ani jednou nevybočí z řady. Spousta ztřeštěností a absurdit, které se ani nedají srovnat s filmovou jedničkou, jež sice pobavila, ale podruhé bych se na to už nepodívala. ()

JonKl

Lepší ulítlina se jen tak nenajde. Alaina Chabata je na tomto filmu výborně poznat. Je to sice strašná blbost, ale dobrá blbost. Film, u kterého bych se smál skoro u každé věty, se opravdu jen tak nenajde. Hlavně u těch naprosto nesmyslných (např. Tohle by se v menhiru nikdy nestalo. nebo Rupis. Tak se jmenuje. Rupis. Jako Rupis Klobásis.). A myslím, že chválu si na tomhle filmu zaslouží taky výborný český dabing. ()

Assshack

Dvě hvězdičky za hlavní představitele je až moc...Scénář je ubohý a postmoderní scény trapné. První díl, ještě ušel, ale tohle je přehnaně stupidní ()

E*u*g*e*n*

Nejpovedenější komedie, jen si vzpomenu na : měhmě on sežral měhmě. Nemí co dodat nevim jestli jsem se takhle někdy vůbec bavil. ()

merlp

v podstatě hloupá filmová zvrhlost, ale skvěle se u ní bavim vždy, když ji vidím... proto nemůžu jít pod čtyři hvězdičky :-) ()

+sfinx+

Povedené pokračování příběhu o Galech, kteří nyní spěchají na pomoc příteli do Egypta. Herci jsou opět skvělí a v tomto dílu hraje má oblíbená herečka a ten nosánek.... takže hodnocení je snadné :) . Bavil jsem se od začátku dokonce a zábava téměř nikdy neupadá - i ten dokument o langustě je krásný. Oblíbená hláška: Numerobis: "Kde je něhně? Oni snědli něhně!" ()

nlua

místy velmi nadějně dementní, (jinými) místy bohužel spíš beznadějně dementní a tím zbytkem takové normální. Tři a půl. ()

Ospalek

Ujetost druhého filmu už přestává být ujetostí, protože nejen výběr kostýmů hyzdí skvělé komiksové hrdiny. Ale také chování postav a hlavně ta jejich mluva...! Po prvním shlédnutí jsem doufal, že to není z rukou Clauda Zidiho. Oddechnul jsem si. Je to jedna z těch méně hrůzných hrůz! 20% ()

neo101

Z mého pohledu je to mnohem povedenější než jednička. Právě přesun do Egypta byl fajn nápad. Někde jsou vtipy vyhrocené až k trapnosti, ale většinou jsou pohodové. Postava Caesara (sízr), Kleopatra je nejkrásnější ze všech Kleopater v historii filmu, generál co komolí jména nemá chybu (teašix, žermanix) a jeho Darth Vader je super, ženský špeh, zlosynus a záporák architekt ...řekl bych že vedlejší postavy zastiňují samotné dva hlavní hrdiny. Dokonce i nezastavitelný Otis (za tři měsíce tu mašinu nedám dohromady).Bezfuškotah / jo vy vůbec všechno děláte z profilu/ Asteríískmi/Něhně/ a k tomu všemu super muzika a závěrečný výkus Caesara s Kleopatrou. Tady bude alej se spoustou soch a bude se jmenovat alej se spoustou soch. A tady malá pelargonie, jeď Cannabisi. ()

shakeXL

Tady tyhle hraný Asterixy jdou naprosto mimo mě a kresleným nesahají ani po paty. Tzn. 10% a za snahu a Monicu, jinak bych dal odpad! ()

Randall

Psychedelická a stylizovaná jízda. A velice zábavná! Jako kdyby ty staré komiksy a animované filmy ožily. Otázkou zůstává, proč se film tolik odlišuje od toho prvního. ()