Critters se vracejí v supernapínavém sci-fi vesmírném dobrodružství! Tentokrát to ale nejsou obyčejní Critters – jedná se o speciální druh geneticky zkonstruovaných mutantů, kteří byli stvořeni, aby převzali vládu nad vesmírem. Tentokrát jsou lačni dobýt galaxii a zvláštní chuť mají na lidstvo, které je mimo tento svět. Přidejte se k majitelům oscarových nominací Angele Bassett (nejlepší herečka, Tina Turner, 1993) a Bradu Dourifovi (Pán prstenů: Dvě věže, nejlepší herec ve vedlejší roli, Přelet nad kukaččím hnízdem, 1975), Donu Keithovi Opperovi a Terrenci Mannovi, kteří se vracejí ke svým populárním rolím, a bojují o přežití proti Critters, nukleární zkáze a o osud vesmíru! (Magic Box)

Martin741 odpad!

Ze existuje hnoj vo svete realnom, je vec dlhodobo znama /a pravidelne sa vyvaza na polia/. A ze existuje hnoj aj vo svete filmovom, tak o tom presvedci divaka tento film. 0 % ()

Jermann

Hemží se to tu odpadem, koukám. No nevím, kvalita celé téhle ježčí série je značně pochybná a nezdá se mi, že by zrovna čtvrtý díl z onoho trendu nějak ''čouhal''. Je přece stejně úžasně špatný jako ty ostatní .. snad i o něco lepší už jen tím, že je poslední. ()

tom88

Vítajte na pohrebe, na pohrebe mojej obľúbenej série o Critteroch. To snáď ani nešlo viac pochovať. Priame pokračovanie tretieho dielu sa maximálne nepodarilo a to som si myslel, že v trojke dochádzali nápady, tak to tu už teda dávno došli. Presunutie deja o 50 rokov neskôr a vo vesmíre mi vôbec nesedelo. Trojka bola ešte ako tak obstojná a zábavná, no štvorka je nudná, iba veľmi minimálne hororová, nezábavná a bez lepšieho nápadu. Herci sú strašní, hudba niekde mimo. Dlho sa nič nedeje, bez doprovodu crittov, len sem tam nejaká scéna to zachraňuje, ale to je bieda. Ako keby to ani nebolo Critters. Je to skôr viac sci-fi ako horor. Toto proste nemalo vzniknúť podobne ako nemal vzniknúť záver v Critters 3, ktorý bol predzvesťou niečoho príšerného ako je Critters 4. Škoda pochovania série a to som sa tak tešil a premýšľal o možnom Critters 5, teda až dokým som nezhliadol Critters 4. Posrali to na plnej čiare. 20% ()

filmmovier

Tragédie. Charlie je pořád fajn, ale Charlie nic nezachrání. A to, co provedli s postavou Ugga, to je taky neodpustitelné. Critters 4 jsou už námětem a látkou naprosto vyčpělí. Jsou jen dva, objeví se až po skoro polovině filmu, prakticky nic nepředvedou, nejsou tam nijak dlouho... a - ano, nudí. Critteři. Ale tyhle potvůrky jsou jinak docela fajn. Zbytek filmu je céčková sci-fi se šíleným a trapným scénářem, debilními dialogy a nezajímavými postavami. Přítomnost Brada Dourifa nechápu. Tohle nemělo vzniknout, ale moje očekávání od tohoto dílu byla ještě menší, tak možná i proto ta 1*. Hodnější už být nehodlám. ()

lennyd odpad!

Charlie pokračuje ve svém životním poslání, a to zničit všechny Critters, na které narazí. V jednom domě narazí na další dvě vejce - ale když je chce zničit,, dostane zprávu od intergalaktické společnosti, že tento akt by znamenal vyhubení celého živočišného druhu critters, a je tedy nepřípustný. Tyto dvě vejce mají být uložena do dopravní schránky a odvezena ze země. Nešťastnou náhodou ve schránce zůstane uvězněn i Charlie ... [blik - o padesát let později] .. Schránku nalézá vesmírná loď, a odváží ji na opuštěnou vesmírnou stanici. Ale Critteři jsou šikulky, ze schránky se jim podaří utéct, a začíná (opět) boj na život a na smrt ... Rupert Harvey v mládí ujížděl na Vetřelcovi (Vetřelcích) a tak se rozhodl svůj oblíbený film sprznit tímto. Jak série critterů pokračovala, čím dál tím víc jsem fandil právě critterům, aby už konečně lidem nakopali zadky, a hlavně těm, kteří je neustále vrací na obrazovky. Doufám, že někoho (v dnešní *remake positive* době) nenapadne dělat další pokračování (a pokud ano, tak prosím aspoň bez debilního (pedofilního) Charlieho)... ()

Brain-D odpad!

Velmi nudné sci-fi s našimi opět s našemi příšerkami critters. Dialogy a celé nestojí ani za námahu. už druhý díl byla celkem chujovina- tak proč probaha tohle ? ()

Danny F.

Příšerky polevily a to dost hodně. Jak už samotný název napovídá, příběh měl být o critters, ale většina děje se točila jen kolem posádky vesmírné lodi. Ani žrací scénky už nejsou co bývali ve druhém i třetím díle. Toto pokračování je podle mě zbytečné a nudné. 30% ()

J.Lajner

V případě Critters 4 musím ocenit snahu Ruperta Harveyho dostat do filmu trochu temnější tónování a pokusit se z hovna uplést bič. To bude ale asi vše. V důsledku nízkého rozpočtu a papundeklových kulis, vypadají všechny prostory vesmírné stanice vesměs identicky. Téměř nulová přítomnost humoru je sice záměrná, ale Critters 4 tím zároveň přišli o jeden z rozpoznávacích znaků celé série. Dva osamocení ježouři příliš chaosu nevyvolají a do záběru se pořádně dostanou až po čtyřicáté minutě. Více jak polovinu stopáže se řeší především napjaté vztahy uvnitř posádky a postavy jen bezcílně bloudí změtí chodeb. A přesně zde leží ten největší kámen úrazu. Critters 4 jsou nevýslovně nudní. Horory můžou být děsivé, trhlé, krvavé, pokleslé, napínavé i přímočaré, ale jakmile jakýkoliv zdroj zábavy ustoupí nudě, je konec. Proto byl první díl tak dobrý. Nenudil a měl spád. Critters 4 nefungují dobře ani jako variace na Vetřelce, ani jako horor, natož komedie. Jde o smutnou tečku za touto prachem zavátou sérií. Více. ()

Kosmik 1

Crittersek už tady bylo co do počtu trochu málo na to, aby mohly zdejší osazenstvo uzemnit, ale klidně mě i ukamenujte, protože mě se to líbilo. ()

folklorman

Hellraiser, Leprechaun, Critters a mnoho dalších filmů skončilo ve vesmíru. Ve většině případů se jednalo o výrazný pokles úrovně a kvality starších dílů. Critters 4 bohužel patří mezi tuto lacinou společnost. Většina lidí považuje tento poslední díl za nejslabší. Ale já rozhodně ne, protože se tento díl (více)přiklání k hororovému žánru -než jeho komediální předchůdci. Herecké výkony, interiéry, dialogy nebo práce s kamerou jsou tak kýčovitě podprůměrné, že jsem si tento film zamiloval. Velké plus je za to, že se stal z Aga kariéristický a chladný hajzl. Udušení crittersákem považuji za nejlepší scénu z tohoto filmu. Celou tuto hereckou sebranku převálcoval (jako vždy) Don Keith Opper. ŽEBŘÍČEK OBLÍBENOSTI: Critters 1 (1), Critters 2 (2), Critters 3 (4), Critters 4 (3). ()

666Carnage

Třetí díl měl být posledním, tohle bylo ždímaní něčeho co už bylo dávno suché. První polovina trapná a druhá trochu stoupala ale stejně je to ve výsledku průšvih. 10% ()

iXtr3m3

Chcel som pôvodne dať vyššie hodnotenie, aspoň tri hviezdy, ale to by som musel zdvihnúť ostatným častiam, takže nazatiaľ ponechávam takto. Ale je dosť možné že po zhliadnutí prvých častí, ktoré si určite v nejakej dobe už xtý raz zopakujem, to zodvihnem. ()

Paity odpad!

Vše posunuto do budoucnosti, kde opět řádí critters... uff. Opět srágora největšího kalibru, na kterou se nevyplatí ani podívat. ()

lucijelucije

Čím víc se snaží pan Harvey gradovat už tak silnou intenzitu, jako jsou samotní Critters, tím horší dopad to potom vykazuje. Všechno má své meze,a když je porušíme, doplatíme na to. A tahle čtverka, je jen důkaz toho, že spádu nedosáhl jen film, ale také jeho tvůrce. ()

Paldiny

5 minút rekapitulácia a potom šup do vesmíru. Štvrtá epizóda o potvorkách so strieľajúcim ostním je tak iná. Humor až na suché hlášky počítača prenechal miesto vážnej atmoške a ja nenamietam. Má to svoje muchy, zaujímavosti prezrádzajú pôvod záberov z vesmíru, mlčiaci hudobný doprovod je na škodu, 10 minút zas navyše a má to len po páre kriterov! Ostatné fajn, posádka neslúži iba ako obedár, prišla mi uveriteľná, semtam síce strohá, za to rieši skutočné otázky a nepúšťa sa do zbytočných skopičín (ignorujme poslednú). Charlie prespal v putujúcej schránke pol storočia, stále je to ten istý vypleštený sympaťák a John Steel? Ten sa zmenil od základov a ich spoločný rozhovor mi dokonca zafungoval na city. ()