Aria

Japonsko, (2005–2015), 22 h 48 min (Minutáž: 17–30 min)

Předloha:

Kozue Amano (komiks)

Kamera:

Hiroši Jošida

Hudba:

Takeši Senó

Erino Hazuki, Čiwa Saitó, Rjó Hirohaši, Činami Nišimura, Tomohisa Asó, Megumi Nasu, Fumie Mizusawa, Sajaka Óhara, Tomoko Kawakami, Kaori Mizuhaši (více)

Série(4) / Epizody(57)

Recenze uživatele JohnyTrava k tomuto seriálu (4)

The Animation (2005) (S01)

Mam chuť zakričať s plného hrdla nudáááááááááááááá! Tiahlo sa to dlhšie, ako deň v domove dôchodcov, až sa čudujem, že som to vôbec dopozeral a nezaspal pri tom (aj keď je to celkom možné). Keby si humor v seriály nezakladal na tom istom a tak sa stále neopakoval, bolo by to lepšie. Keby tam bol aspoň nejaký konflikt, dramat, obrat... (viz Haibane Renmei) tak by všetky tie reči okolo nezneli do prázdna, bolo by to lepšie. Keby sa mi aspoň štipku páčili Benátky, bolo by to lepšie. Takto to je zbytočné dlhý seriál (nechcem vedieť čo s ďalšími sériami a sú dve), ktorý si svojím až príliš pomalým tempom podkopáva nohy. A pri tom niektoré myšlienky boli pekné od základnej sci-fi, až po to cestovanie v čase (predstavte si svet ktorý sa musí potácať medzi neustálymi skokmi v čase, to je výzva), ale spracovať to formou daily life vesliariek (snáď najmenej zaujímave povolanie, to už tie školské komédie sú aj s opakovaným omnoho zaujímavejšie) je výrazné pochybenie. Ku kresbe toho moc povedať nemám, neochromí ma originál, tak čo spracovanie? Navyše neustále vkladanie zjednodušených tvári ma časom už štvalo. No a hudba, pred spaním doporučím, ale za jazdy nie. Sklamanie nad sklamania, 5 bodov. ()

The Natural (2006) (S02)

Neviem čo ma to popadlo a siahol som po druhej sérií, napriek tomu, že ma prvá moc nenadchla. Snáď to bolo to vysoké hodnotenie? Alebo akési dúfanie v zlepšenie? Kiežby. No pravdou zostáva, že sa mi to predsa len páčilo viac než predtým. Možno tým, že som vedel do čoho idem, alebo som bol až príliš unavený, tak to pomalé tempo nebolo až také zlé. No a popravde našli sa aj dieli, ktoré mi sadli a naopak našiel som to, čo mi na tomto seriály najviac vadilo. Mačko-pes Aria. Nedžkať jeho "trápne" vstupy do každej scény, šiel by som o bod vyššie. Všetko ostatné zostáva po starom. 6,5 bodu. ()

The OVA: Arietta (2007) (S02E27)

No je to v podstate to iste čo v ostatných sériach, no je tu jeden rozdiel. A to je trošku ostrešia kresba, kde postavy občas vyzerali trochu "INAK" v detaile. Možno zvláštnym dojmom pôsobí aj prechod k širokouhlému formátu. No všetko ostatné po starom. Ani neoslnilo ale už som si zvykol, 6,5. ()

The Origination (2008) (S03)

No tentokrát, musím priznať, že sa mi Aria páčila. Možno som si už zvykol, možno bola kratšia stopáž dobrou voľbou a možno je Origination naozaj tak podarenejšie. Alebo že by ešte zo mňa prchá koniec v dobrej nálade. Síce platí to čo pre ostatné diely ale predsalen je táto séria zaujímavejšia, akoby vyzrela z určitých neduhov. 7,5 bodu, nakoniec sa oplatilo vydržať. ()