Mik alias krokodýl Dundee žije se Sue v New Yorku. Vzájemně se milují, ale Mikovi se také stýská po domově a chce si najít práci. Bývalý manžel Sue se zanedlouho stane svědkem vraždy a film s fotkami z místa činu pošle Sue do New Yorku. Drogový boss Luis Rico ho nechá zabít, zjistí, kam fotky poslal, a nechá Sue unést a prohledat její byt. Pak zavolá Mikovi a přikáže mu film donést na jednu stanici metra, jinak Sue zabije. Mik se nejdříve zbaví policisty, který ho sleduje, a pak také gangstera, který si přišel pro film s fotkami... Díky své odvaze pak získá informaci, kde Rico Sue drží. S pomocí svého přítele a pankáčského gangu se dostane do Ricovy pevnosti. Do domu přijdou pankáči z gangu a také přijede policie. Mik Sue zachráním Ricovi se ale povede utéct – a je jasné, že chystá pomstu... Policie poskytne Sue a Mikovi ochranu. Když po nich však někdo začne střílet v hlídaném bytě, Mik se rozhodne vzít vše do vlastních rukou a spolu se Sue odjedou zpět do Austrálie. Brzy je však drogový gang vystopuje i tam a je jim v patách... (TV Prima)

Gilmour93

Bílý Aborigin s ostrým nožejkem je zpět! V newyorkské pasáži je již zřetelná absence nápadů těžících ze střetu dvou rozdílných kultur, což bylo právě ozdobou prvního dílu, ovšem jakmile se Mick vrátí za bručivého zvuku didgeridoo zpátky na rodnou půdu zahrát si hru na australskou divokou kočku a rozklepané kolumbijské myši, je ten starý známý Dundee v saku od Cageova krejčího z Wild at Heart spolehlivě zpět. Netřeba dodávat, že P.Hogan a L.Kozlowski jsou jeden z nejsympatičtějších (nejen) filmových párů vůbec. Australský Belmondo, pro něhož díky nadhledu, hravosti a humoru není nic problém a šarmantní kůstka Linda, kvůli níž jsem v minulosti absolvoval několik lekcí windsurfingu na oplachtovaném krokodýlovi, aby nakonec dala nerozvážně přednost Paulovi. Asi to bude tím větším… nožem. ()

Madison

Po priaznivych pocitoch z jednotky, som sa s este vacsou mierou tesila na pokracovanie, moje ocakavania vsak zostali nenaplnene aj napriek tomu, ze uzivatel Falko je z pokracovania este viac ''na vetvy'' ako ja. Priznavam, ze 2 disponuje plejadou dobrodruznych intervalov, vacsim prisunom akcie, no medzi Lindou a Paulom to predsa az tak neiskri. Osobne ma najviac znechutila napriek vyraznemu scenaru monotonnost vlecuca sa takmer celym filmom, za ktoru by som tvorcom schuti vyskriabala oci. Chyba tomu svih a temperament z jednotky a ani cesta rozhorucenym busom nie je taka ,,funny''. A Dundee je pritom taky sympos :) ()

sud

Dvojka je jen o málo slabší než jednička. Namísto jedničky, kdy hlavní zápletka se točí okolo Australana Micka, který se prvně dostal do New Yorku a jeho sbližování s bláznivým moderním prostředím, zde nastupuje kriminální děj, kdy Mick musí krásnou Sue vysvobodit ze spárů Kolumbijských mafiánů. Když ji vysvobodí, odletí do Austálie. Avšak mafiáni je najdou a Mick jim opět musí čelit. Celkově pořád dobrá úroveň zábavy a nadprůměrná dobrodružná komedie. ()

Tyler

O něco slabší než první díl.Je to pořád zábavný,ale už ne tolik jako jednička.To "kouzlo" se prostě nevrátilo. ()

Falko

Po niekolkych rokoch som si opät zopakoval obe casti tejto romanticko-dobrodruznej komedie, pricom som mal predtym dilemu, ze preco sa mi vzdy viac pacila dvojka ako jednotka. Dnes uz tomu rozumiem preco. Pokial v jednotke boli len romanticke obkecavacky, ktore ma teraz bavili viac, ako pred 18-timi rokmi, v dvojke slo o unos, kde sa uz aj strielalo a slo poriadne o zivot, ale bol tam opät ten Dundeeho humor a okrem toho som dvojku videl v kine a na zazitok nikdy nezabudnem. Ale dnes som mohol obe filmy porovnat a kedze som dvojku videl s Madison a ona sa na dvojke nejako viac nudila ako smiala, pochopil som, preco je na dvojku tak slabe hodnotenie na CSFD. Mozno je to aj inym reziserom. Takze jednotke teda zvysujem hodnotenie z troch na styri hviezdicky, ale na dvojke si aj tak tie styri ponecham, jednoducho z nostalgie. Rovnaky komentar je aj na jednotke :-)... 08.08.2009 _______ Paul Hogan (Michael J. Dundee) +++ Linda Kozlowski - (Sue Charlton) +++ John Meillon - (Walter Reilly) +++ Ernie Dingo - (Charlie) +++ Steve Rackman - (Donk) +++ Gerry Skilton - (Nugget) +++ Juan Fernandez - (Miguel) +++ Charles S. Dutton - (Leroy Brown) +++ Produkcia: Paul Hogan +++ Hudba: Peter Best +++ Nemecka Cinema - 50% ()

castor

Nostalgie je svině.. Svérázný Mick Dundee (duchovní otec příhod lovce krokodýlů Paul Hogan) je i se sympatickou Sue Charltnovou zpátky. Neoddiskutovatelná síla hlavního dua je ústředním tahákem veleúspěšné minisérie (první díl ukrojil neuvěřitelných 328 milionů dolarů, druhý pak bezmála 240 milionů dolarů). Sice je dvojka tak trochu nastavovanou kaší, která navíc do příběhu roubuje drogové dealery, neurazí ale jako osmdesát procent dnešní komediální produkce. Svoje kouzlo si rozhodně zachovala. Dundee prostě suverénně patří k mým skutečným rodinným srdcovkám té doby (Sám doma, Cesta do Ameriky). 65% ()

MM_Ramone

Michael J. Krokodíl Dundee, buranský dobrodruh z Austrálie, ktorý sa zhodou okolností ocitol v New Yorku, sa mi nikdy nepozdával. Ani v druhom pokračovaní (Krokodíl Dundee 2), keď sa so svojou americkou družkou Sue vrátil späť do svojho rodiska, si u mňa svoju reputáciu nevylepšil. Stále mi na tom niečo vadilo. A nie je to len preto, že herec Paul Hogan je hodne nesympatický kolohnát, ale aj celková atmosféra, či ak chcete aura, či feeling, tejto dobrodružnej, akčnej komédie mi je proti srsti. Ani neviem poriadne napísať prečo, ale skrátka je to tak. Nepáčilo sa mi to. Nesadlo mi to. ** ()

sepp

Perfektni pokracovani, ktere melo nelehky ukol navazat na uspech temer dokonale jednicky. Nejlepsi z celeho filmu je hlaska domorodce pochutnavajiciho si na netopyru: "Vam to vazne chutna?...Ne. Chce to kecup." ()

Hrabka

Opět dostatečná zábava a napětí, tentokrát v opačném sledu než v jedničce velkoměsto - australská příroda. Člověk se pořád baví, ale už to není takové jak v jedničce. Dost stejných situací. První díl byl takový pohodovější, tady jde i o krk. 75% ()

LiVentura

Další skvělé pokračování sympaťáka s největším filmovým nožem u pasu, o jeho trapasech s láskou a úspěších v péčí divoké přírodě... :-) ()

cheyene

Oproti jedničce jde o slabší snímek, avšak stále je tu dostatek zábavy a povedené akce. Zatímco první díl začínal v buši a končil ve městě, zde se pořadí prohodilo. Obě pasáže mají své skvělé momenty, ale mě osobně více zaujal druhá polovina, kdy došlo k Dundeeho pronásledování. ()

juta

Když večer nechcete být ničím rušeni a chcete si užívat klidu a pohody u televize, tak vám k tomu může krokodýlí dvojka posloužit. Kratší stopáž by taky neuškodila a předešlo by se zbytečnému natahování některých scén. ()

Aky

Možná to není zase až o tolik horší jako jednička. Jenže když je něco (někdo) tak extravagantní, zkrátka se rychle okouká. ()

mzss1

No asi jako první díl. Možná i horší, těžko se mi tahle trilogie hodnotí. Velkým kladem tohoto dílu je opět herec Paul Hogan, který zabaví. Pár vtipných scén se zde najde, přitom je to taková blbina bez příběhu. I tak to jde, tak s odřenýma ušima dávám čistý průměr s 3 hvězdy. 50% = *** ()

kingik

Po velkém úspěchu se nutně sáhlo po natočení dvojky. Mike Dundee se svojí reportérkou Sue se usadil v New Yorku,ale stesk po domově a jeho kamarádech je převeliký. Problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Milovaná je unesena kolumbijským drogovým bossem, následně je zachráněna, ale Mike se ve městě necítí dobře a neochrání ji tak, jak by chtěl. Přesun z New Yorku do Austrálie je tedy nevyhnutelný. Tam se Mike cítí jako opravdový krokodýl a dá padouchům za vyučenou. Nápady nebyly na rozdávání, ale prostředí australské buše skýtá pro změnu dobrou diváckou konfrontaci, podobnou té, jakou Dundee zažil v jedničce ve městě. Bavil jsem se na stejné úrovni jako poprvé. Opět nebylo gagů přehršel, přidalo se trochu na akčnosti a tempu. Film se opět stal diváckým hitem. Pobaví, ale neoslní. Paul Hogan opět skvělý. Lindě Kozlowski to sluší. 60% ()

Anderton

Sympaťák Paul Hogan, sexi Linda Kozlowski, nostalgické spomienky na 80te roky a príjemná oddychová atmosféra po druhé. ()

Kothy

Tentokrát se Krokodýl Dundee vydá do New Yorku a objevuje kouzla moderní civilizace. Jako je například bidet. Nebo si se svým kámošem v MC Drive objednají hamburgery pro 5 lidí. A pak, když chtějí navštívit kovbojský bar, zjistí, že je to vlastně gay bar. "Co to je? To je bidet." :D ()

swamp

Crocodile Dundee 2..komedie o někom, kdo je zvyklý žít v divočině a najednou se ocitne ve městě..no jo, ale nebylo už to tady?! No jasně..pokračování je pořád jenom pokračování..ale tady to kupodivu funguje! ()