Díky technologii klonování se stal svět nedaleké budoucnosti rájem na Zemi. Smrtelné choroby přestaly existovat, váš nový pes může být navržen tak, aby barevně ladil s pohovkou ve vašem obýváku, na které se vyzývavě protahuje ideální virtuální přítelkyně, hologram přesně podle vašich snů a představ. Aby se vědecký pokrok jako už tolikrát v historii neobrátil proti lidstvu, upravuje pravidla klonování přísný Zákon šestého dne, pojmenovaný podle Starého Zákona. Právě šestého dne od počátku světa stvořil Bůh člověka... Bývalý pilot bojové helikoptéry Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) se jednoho večera vrátí domů a zjistí, že na jeho místě uprostřed milované rodiny se ocitl dokonalý dvojník, do nejmenšího detailu shodný s originálem. Dříve než se válečný veterán stačí vzpamatovat z přímé konfrontace se svým klonem, jehož existence je teoreticky vyloučena Zákonem šestého dne, musí čelit vražednému útoku nelidsky dokonalých zabijáků. Kdo a proč může mít zájem na smrti bezvýznamného pilota? Jen jediná věc je už v tuto chvíli jasná svou kůži zkušeného válečného pilota neprodá Adam Gibson lacino (oficiální text distributora)

SeanLSD

Spoilery. Očakávaná megalomanská akčná sekačka ( neveľmi vydarená, podľa ohlasov ) sa nedostavila, zato však miesto nej naozaj skvelé sci-fi z čias, ktoré sú za dverami, občas už aj jednou nohou dnu či podomácky usadené na pohovke. Pravdupovediac si ani nespomínam na tak dobre ( = komplexne a vierohodne ) spracovanú problematiku klonovania v americkom filme. Možno unáhlená predstava pritom bola, že Arnoldovi potom, čo porazil komando, teroristov,, pašerákov, mafiánov, mimozemšťana, robota aj samotného Satana, môže byť súperom už iba on sám ! - Lenže oni spolupracujú ! A vieme veľmi dobre, čo dokáže jeden Arnold ( a nemyslím tým získanie guvernérskeho kresla ) Čoho potom musia byť schopní dvaja ?! Odpoveď je priamo vo filme - zastaviť Boha ! Lebo na argumentácií, že ak nás stvoril, tak aj so schopnosťou zdokonaľovať sa, až kým je to nezdravé, niečo rozhodne bude. Bez akčných scén na konci by sa jednalo o rozhodne ešte zaujímavejšie dielo, ale sci-fi bez akcie, to v Hollywoode bohužiaľ stále príliš neletí ( a 6. DEŇ nie je prvý ani posledný film, ktorý na to dopláca ) ()

otík

Z dnešního pohledu se to jeví jako blbost a v záplavě akčních superfilmů to samozřejmě ani moc nezaujme. Ale tehdy jsme na to chodili s nadšením do kina. Arnie už přestával být superhvězdou, ale stále točil solidní akční snímky, které dnes už připomínají dinosaury. Tento s mnoha prvky jakýchsi futuristických vizí patří spíše do podprůměru, ale na druhou stranu je docela i zábavný. Nepovedla se zpomalená a roztřesená kamera, triky na svou dobu ale velmi solidní. Žánrovka, která je dnes spíše už jen pro Arnieho fandy. ()

URBAN

Hmm ,... Takhle to dopadne když vyhodíte skvělý nápad spolu s Arniem do hajzlu . Klonování je poměrně originální nápad a pokud vím v moc filmech jsem ho neviděl . Ale tvůrci se rozhodli že tento nápad hodí do hajzlu . Nebyla to oddychovka a dokonce ani výplach mozku , prostě jen blbost . ( 5.6.14/MAC ) ()

adams89

Celkem zajímavý snímek zaměřený na problematiku neřízeného klonování lidí v budoucnosti, který má však tu smůlu, že v něm hraje zašlá akční ikona Arnie. Jak je totiž ve zvyku, tak si všichni hned vzpomenou na jeho Terminátory, Predátora nebo Pravdivé lži a filmy srovnávají. Vedle takových pecek samozřejmě 6. den nemá nejmenší šanci, a proto mívá často taková nízká hodnocení. Do kina se na ten film nejspíš diváci báli zajít, tak se stal jedním z největších Arnoldových propadáků. Přitom mu ta jeho snaha, vrátit se na herecké výsluní, upřít nejde a ve své dvojroli zase tak špatný není. Po vizuální stránce je to sice béčko jak vyšité, ale minimálně na to chvilkové zamyšlení ten film příběh určitě má.60% ()

Mr.Bulanek

Hodně pohodový film s Ariem, který by mohl mít s přehledem lepší hodnocení. Dějově mi přišel jako mix Totall Recall a Macs. ()

Ryuuhei

Nebyl snad jediný film s Arniem, který by mě výrazně zklamal. Děsné klišé, typické akční béčko, ale nahláškované na nejlepší úrovni. 60% ()

lennyd

Pilot výletní helikoptéry Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) se jednoho dne vrací z práce domů - aby s překvapením zjistil, že už doma je. Respektive - doma je jeho naklonovaný dvojník, a po něm samotném jdou nájemní zabijáci. Jeho poklidný život se tam v okamžiku změní na neutuchající boj o holý život - a pátrání, kdo si tak moc přeje jeho smrt, aby porušil šestý zákon (zákon upravující klonování lidí) tak, že vytvořil jeho klon... Sci-fi, budoucnost, klonování, Arnold - co si víc divák může přát? Snad jen trochu kvalitnější scénář, který se ke konci mění jen v dvojitý honorář velkého Arnolda. Ale akce je zde přehršel, vizuálních orgií taktéž - já s 6tým dnem nemám absolutně žádný problém - jen víc takových filmů do mně :) ()

noriaki

Schwarzenegger je tady sice stěží průměrný, ale přesto hravě předčil většinu ostatních atributů. Šestý den je totiž mizerné béčko s áčkovou propagací. Scénář moc originality nepobral, a Roger Spottiswoode, který už o pár let dřív pošramotil kariéru Stallonemu, se na režijní židličce taky dvakrát nevytáhl. Vrcholem bídy je ovšem kamera, evokující devadesátá léta, kdy byly zde předvedené finesy ještě populární. I tehdy vypadaly lacině, jako ostatně celý film. ()

ywo666

Priemerný, ale stále pozerateľný film od Arnieho. Symbolizuje časy, keď Arnold zaspal dobu a točil filmy aké už nefrčia. Ja som sa celkom bavil, ale občas tá blbosť bila do očí. Sám Arnie je ešte stále namakaná korba, ale do ksichtu už je solídne starý. Tento film si asi do životopisu nedá. 3* ()

JohnSmith

Ne že bych čekal něco extra,ale aspoň to mohlo být kratší. Zbytečně roztahané a místy nudné. Arnold je fakt už mimo mísu a v dvojroli už teprve mimo. No škoda,začátek konce jedné hvězdy. ()

sskrblik

Schwarzenegger v docela netradičním scifi filmu, který není něják oslňující, ale určitě není špatný. Pro Arnieho fanoušky nutnost, pro ostatní průměrní scifi, ke konci už není tak dobré. ()

Brain-D

Tak tohle jsem shlédl jako poslední z arnoldových filmů.... Začátek mi připadal naprosto debilní, ale postupně mě zaujala sympatická zápletka a stalo se z toho celkem průměrné akční-sci-fi. Arnold tu je 2x a pár hlášek tu opět najdeme ! ()

VanTom

Sofistikovaně rozehraná a hluboké myšlenky pokládající, ve výsledku však béčkově hloupá sci-fi akce. Dvojice Arnoldů suše hlásí a celospolečenský etický problém klonování člověka šmahem vyřeší pořádnou přestřelkou a masivním výbuchem. ()

fefee

Vcelku príjemné nenáročné akčné sci-fi s klasickým Arnoldom, prečo nie? Malinko by to mohlo byť ale kratšie. (3,5*) ()

lykan9

Na filmu 6. den je až moc zřejmé, že Arniemu již docházel dech. První polovina byla sice moc zajímavá a nešlo si nevšimnout podobnosti s Total Recall, ale od druhé poloviny filmu začal docházet již zmíněný dech a jako celek je 6. den jen lehkým nadprůměrem. ()