Hlavním hrdinou pohodového a úsměvného příběhu je mladý ambiciózní lékař Benjamin Stone, který by rád zkusil štěstí na vyhlášené hollywoodské klinice plastické chirurgie vedené doktorem Halberstromem. Cestou však zabloudí a kvůli krávě na silnici havaruje. Poškodí přitom svůj vůz a co je horší, zbourá právě vlastnoručně dokončený plot soudce Evanse, který ho za to odsoudí ke dvaatřiceti hodinám lékařské služby v místním středisku. Zcela proti své vůli tak Ben skončí v malém městečku Grady. Nadšení, které projevují místní občané, ho vůbec netěší a starostova nabídka stálého místa ho nezajímá. Netají se svými plány vydělávat velké peníze kosmetickými úpravami slavných hereček a okamžitě si tak u bodrých vesničanů vyslouží přezdívku Hollywood. Postupně se seznamuje s rázovitými obyvateli, pokouší se přežít péči sestry Parkerové, která ho nutí používat při příchodech a odchodech ze střediska píchačky a připadá si jako ve snu, když jednoho rána zahlédne ve vodách jezera nahou koupající se dívku, z níž se vyklube energická řidička sanitky Lou. A pak už ho čeká čekárna plná pacientů, setkání se starým zkušeným doktorem Hoguem a několik tvrdých lekcí jeho přezíravému sebevědomí. Když má po službě, pokouší se získat pozornost Lou, protože se vsadil se starostou, že se s ní do konce týdne vyspí. Jenže to není tak jednoduché, protože na malém městě se nic neutají a navíc Ben zjistí, že se mu Lou zamlouvá víc, než by bylo zdrávo pro jeho vysněnou kariéru plastického chirurga v Beverly Hills. A když přijde loučení, není si náhle doktor Hollywood vůbec jistý, jestli místo na klinice doktora Halberstroma je to nejlepší, co ho v životě mohlo potkat... Zdařilá romantická komedie vznikla v roce 1991 a podle románu Neila B. Shulmana ji natočil režisér Michael Caton-Jones. V titulní roli Bena Stonea se představí známý Michael J. Fox, který se proslavil rolí Martyho ve sci-fi trilogii Návrat do budoucnosti a vidět jsme ho mohli také ve filmech Oběti války, Poldovi v patách nebo Tajemství mého úspěchu. V dalších rolích se představí debutující Julie Warnerová jako svérázná Lou, Barnard Hughes jako doktor Hogue, Woody Harrelson (Takoví normální zabijáci, Lid vs. Larry Flint) jako Hank Gordon, David Ogden Stiers coby starosta Nicholson a Bridget Fondová (Singles, Zabiják) jako atraktivní Nancy, která touží po jediném - vypadnout z idylického Grady. Přestože jde o lehce předvídatelné vyprávění s dobře známými typy, jako je starý zkušený opilecký doktor, bodrý starosta, drsně se tvářící sok v lásce či rázovití pacienti, je to snímek vyzařující pohodu, dvě hodiny příjemné zábavy, která jistě nikoho nezklame. (oficiální text distributora)

honajz

Popravdě řečeno, remake tohoto filmu v Cars mi přišel o hodně vtipnější a zábavnější. Tohle je takové... předvídatelné scénu za scénou, a toho vtipu tam také moc není. Pohodové ano, ale tak někdy na nedělní odpoledne při kávě, jinak ne. ()

Ivoshek

Není to nějak inovativní, ale ma to strašně příjemnou atmosféru. Příběh doktora, co si nakonec místo cesty do LA a plastické chirurgie najde radost v životě v malém městě v Louisianě. ()

SOLOM.

Nebýt toho že tam hrál hlavní roli Michael J. Fox, který byl v té době hodně populární a miláček „davu“, asi by tenhle kousek z vidlákova dopadl mnohem hůře. Jasně je tu pár trefných hlášek i situací, při kterých se nejeden divák zplna hrdla zasměje, ale našlo by se tu i dost pasáží, které prostě nudí. Nicméně se jim to (život na venkově) podařilo zachytit celkem věrohodně. Kdo by taky nechtěl zaplatit lékaři za ošetření vajíčky…Ta romantická vložka už tam byla nacpána jen proto, že by jinak u toho usnuly i ty náctileté divačky… ()

eraserhead666

Tak trochu kýčovitá vesnická selanka. Ale s Bridget Fonda snesitelná. Není na tom nic vyloženě špatného, ale vlastně ani skvělého. ()

Tommassi3

"Zubaře bych nepojistil.. Ne, nejde věřit někomu, kdo vám strká ruce do pusy.." ;) Přiznávám, že vždy rád podlehnu téhle bizarní romantice s mravním poselstvím a osobitým humorem, z níž jeden přímo cítí tu typickou prazvláštní jižanskou atmosféru.. A pohostinnost..;) Tradičně skvostný Woody Harrelson, který celou dobu neví, jestli má doktora zabít nebo pojistit, a Michael J. Fox, který po trilogii Návratu do budoucnosti zde ještě pořád dokáže utáhnout, i díky své pomalu hasnoucí gloriole, celý film sám, komedii rozhodně, platí za dostatečný tahák a ozdobu tohohle provařeného bijáku.. Režijní univerzál, Skoťák Michael Caton-Jones, snímky tohoto vlídného střihu se zemitým humorem prostě umí, zde ještě platil za velkou naději a jistotu.. Když ještě naháněl lištičku, a ne šakala.. Všechny ty bizarní postavičky, podpořené typicky bezchybným výběrem herců Caton-Jonese, výborně napsané dialogy a parádní soundtrack z Doktora Hollywooda i po těch letech prostě dělají kultovní záležitost.. Alespoň pro mě určitě !! A zapadlý David Ogden "Winchester třetí" Stiers navíc tím starostou dokazuje svůj přirozený talent komika a rozhodně potěší, stejně jako Caton-Jonesovo cameo.. A samozřejmě ten pěkný čuník.. Teda vlastně čunice..;) ()

Lacike

Jedna z tých vydarenejších Foxových komédii na ktorej ma ale roky štval otrasný VHS dabing. Až vďaka redabingu Novy som si film konečne poriadne vychutnal. Najviac sa mi páči tá prostredná časť, keď si chlapík z veľkomesta postupne zvyká na život v malomeste jak spoznáva miestnych strelených obyvateľov. Trochu zvláštne je, že miestni ho prijali hneď. No proste klasické vyzdvihovanie dedinského života na úkor zlého mestského. Ale čo už, aspoň je to fakt vtipné a má to príjemnú atmosféru. Romantická línia funguje perfektne, Julie Warner je krásna a aj keď má film PG-13 rating, tak ukáže kozy. Staré zlaté časy. Z vedľajších postáv je najlepší Woody Harrelson, ktorý aj keď tu je za totálneho vidláka, tak sa zakaždým zachová inak, ako by to človek čakal. Škoda že tá prostredná časť film netrvá hoci aj o 20 minút viac. Zakaždým sa mi zdá, že film ubehne príliš rýchlo a zrazu je koniec. Celkovo to je ale príjemná komédia s ešte s tou pohodovou osemdesiatkovou atmosférou, ktorá sa dá vidieť aj viackrát. 7/10. ()

GeusX

Milá a vtipná romantická komedie. Skvělý part pro sympaťáka Michaela J. Foxe v éře jeho největší slávy. (viděl jsem: rozhodně více než pětkrát a pustím si rád dodnes) ()

moviesfan

Jeden z mála filmů, kde mi M.J. Fox nevadí. Film je dobře uhozenej, takže jsem se pobavil, i když jsem měl jisté obavy, že se účinek téhle komedie nedostaví. Hodnocení: 70% ()

Padme_Anakin

Dala jsem si po dlouhých letech opáčko a musím jednu hvězdičku přihodit, jedná se o veskrze příjemnou, milou, pohodovou a místy i poměrně dost vtipnou záležitost.. Mladý Michael J. Fox je v roli doktora úžasný, jeho trable úsměvné, Julie Warnerová kouzelná a vůbec celé to osazenstvo malého městečka bezvadné, zejména starosta, starý pan doktor, no a pochopitelně potěšil i Woody Harrelson.. ()

corpsy

Skvelá a inteligentná ukážka komediálneho žánru. Čo viac treba. Snáď už len niečo chrumkavé pod zub a zábava sa môže začať. ()

Astaroth12

Veľmi ľahká,príjemná komédia.ktorá ničím neurazí a navyše s vynikajúcim hereckým obsadením.Humor nie je silový,ako pri iných komédiach ale pramočiary a svieži.Z hercov by som vyzdvihol hlavne W.Harrelsom zahral to bravúrne a zo žien najviac zaujala B.Fonda.Keď si chcete pozrieť pohodovú komédiu,dajte šancu tejto myslím neolutujete. ()

Rosana

Tak já mám slabost pro Michaela, to všichni vědí. Teď když jsem to viděla po dlouhé době, tak mi přišlo, že naprosto stejný nnámět má film "Auta", nemyslíte? ()

Tayen

Příjemná bezkonfliktní komedie, která má spád a u které nemusíte přemýšlet. Fox byl pro tuto roli jako stvořený (nebo to bylo naopak?), jen bych možná přivítala výměnu hlavní hrdinky, třeba za Bridget Fondu, která neměla možnost se ve filmu moc předvést, což byla škoda. ()

buldock

Pohodová romantická komedie s vynikajícím Michaelem J. Foxem a celkově příjemným obsazením , která je jako dělaná na nedělní odpoledne. Snímek pobaví , neurazí , pohladí a uběhne jako voda. 75% ()

blackrain

Lehká, oddechová i romantická komedie, která funguje velmi dobře. Snímek je hodně předvídatelný s jasně čitelnými charaktery postav, ale to vůbec nevadí, protože jde o příjemnou zábavu. Benjamin Stone byl trošku nafoukaný frajírek. Pak se ale změnil a byl postaven před nelehké rozhodnutí. ()

Tony.cs

Krásně pohodová komedie. Konfrontace poklidného venkova a samolibého doktůrka je super. Hezká romantika, příjemný vtip. ()

kaylin

Michael J. Fox je natolik divácky příjemným hercem, že vás prostě bude bavit, i když hraje hajzlíka, alespoň z počátku. Film je ale díky němu příjemnou, i když nikoli dechberoucí komedií, je to také romance, která má jasně daná pravidla, ale díky jednotlivým postavičkám a střetu venkova s velkoměstem je to dobré. ()