Zábavný televizní pořad pro děti, plný úsměvných hraných scének, písniček či veselých vyprávění, tvořený bezvadnou partou těch nejpovolanějších interpretů, v čele se Štěpánkou Haničincovou, Láďou Gerendášem, Josefem Dvořákem či Jitkou Molavcovou. V letech 1977-1990 vzniklo Malých televizních kabaretů více než sto, a to v několika obměnách sestavy, která ovšem vždy byla úžasná a ani občasná improvizace jim nebyla cizí. Takovýto pořad dnes již není moc k vidění a bezpochyby Malý televizní kabaret osloví i dnešní generaci. (pfa)

xxlch

Na tomhlenc dílku je úchvatné sledovat,jak si jej vychutnávají hlavní protagonisté.Baví se takovým skvělým způsobem,že do jednoduchého děje,vtáhnou i dospěláky.Stejně by mě zajímalo,kolik tady bylo opravdového scénáře a kolik improvizace? ()

Stejšn

Takhle má vypadat inteligentní zábavný pořad pro děti. Kabaret jsem miloval a některé scénky, písničky a postavy z něj doslova zlidověly. ()

javlapippi

Ako dieťa zo zmiešaného moravskoslovenského manželstva a žijúc blízko hraníc, kde sa dala naladiť Bratislava aj Brno (ako sa vtedy hovorilo), strebal som čo by šarvanec deťom určenú televíznu tvorbu slovenskej aj českej televízie. Malý televizní kabaret si pamätám v podobe z druhej polovice osemdesiatych rokov a viem, že ma hodne bavil. Asi preto, že sa nesnažil poučovať a vychovávať, ale baviť. Skvelé scénky s Molavcovou, Dvořákom, Havelkom, Zedníčkom, Lábusom a Gerendášom fungujú aj po 30 rokoch, kedy som si dal repete. Pozrel som si aj zopár starších častí zo sedemdesiatych so Štěpánkou Haničincovou, tie síce majú miestami onen výchovný zámer, ale v prijateľnej miere. ()

axik

Ano, ano, tohle ano. Výborný cyklus humorných scének a výstupů pod vedením Dvořáka a Molavcové. Dobrá zábava, vtip, písničky, když k tomu přidám Štěpánku - je to výborné! ()

Gig

Mě poznáte, neboť jediný, budu mít v kapse noviny. - Já na hlavě budu mít čepici a v ruce krabici. - Tak čau a zase příště sejdeme se jako obvykle.... Jako malý jsem to miloval. Libili se mi scénky, vymyšlené příhody, pohádky, improvizace, fajn parta okolo - Pepa Dvořák, Jitka -molavcová, Jirka Lábus, Havelka a naše Štěpánka. ()

Cibulka_C

Člověk, který je autorem tohoto pořadu pro děti je absolutní Bůh mezi Bohy, protože něco tak geniálního už se kromě Studia kamarád na obrazovkách pro děti neobjevilo a pochybuju, že se ještě někdy objeví. 😀 Ta znělka mi momentálně začala hrát v hlavě a já nejsem a nikdy jsem nebyla schopná se jí nějakým způsobem zbavit. Nejlepší série za mě byla rozhodně „Frkačky za kačku“, zaručeně nejlepší scénky, nejlepší sestava (Molavcová, Havelka, Lábus, Zedníček, Dvořák) a hlavně TA ZNĚLKA omgg. 👉🏻 „My máme každý za kačku, kouzelnou novou frkačku.“ 👈🏻 I když se to v dnešní době nedá moc objektivně zhodnotit, protože se humor, zábava a mentalita lidí (včetně mě nebudu lhát) posunula někam jinam a mnohem dál, takže mi dneska vtipy přijdou spíš trapné, než vtipné. Ovšem když jsem byla malá, milovala jsem to! A občas si i dneska pustím nějaký díl jen tak z nostalgie. Takže all in all, jedna z nejlepších zábav pro děti (ehm… teda nemyslím si, že se na Kabaret koukaly jen děti), která by se dětem mohla líbit i dneska, protože je úžasná, inteligentní, nikde nelítají žádné imaginární kočky nebo roboti a všichni jsou tak přirození a lidští, že bych tak moc chtěla, aby Malý televizní kabaret někdy zopakovali. 🙏🏻 ()

Emperor1

Oblíbená součást Studia kamarád, akorát jsem neměl rád Štěpánku, která ostatní účinkující, když se moc rozdováděli, mentorsky srovnala do latě. ()

Igy007

Někteří uživatelé píšou, že MTK milovali jako děti. Já ne ... já MTK miluju totiž pořád. Fakt čurina, skoro bez pravidel, na rozdíl od šedivé každodennosti. ()

RaidingTombs

"My mame kazdy za kacku, kouzelnou malou frkacku, kdyz frknes splni se Ti vsechna prani. Jaky bude nas kabaret, nikdo mu nevidi do karet." 5* ()

e-pilot

Frkačky za kačku a skvělí herci, kteří se dokázali pořádně odvázat. Pitvořící se Dvořák se Zedníčkem byli - nejen - v době vysílání naprostá bomba. Decentní Štěpánka Haničincová a poťouchlá Jitka Molavcová zdatně sekundovaly. Vtipnějšího Gerendáše vystřídal postupem času Ondřej Havelka. ()

wewrka

Tohle je dětství a a zaspat kabaret bylo na pořádné slzičky :-)))) Výborné a inteligentní - vychovávalo a přitom nás to bavilo. ()

dyjaska

Hele, tamhle je Tesil, nazdar Tesil! Ale, Pepo, v kině nepokřikujeme ani nejíme... Tak nějak to bylo, ne? Pokaždé si na to vzpomeneme, když vlezeme do multikina. ()

Juniorfest 2013 se blíží

Juniorfest 2013 se blíží

28.10.2013

Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále… (více)