Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

• USA The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (více)

Letopisy Narnie vypráví příběh sourozenců Lucinky, Edmunda, Zuzany a Petra, kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle excentrického profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. Narnie, v níž se ocitnou, se ukáže být okouzlující a mírumilovnou zemí obydlenou mluvícími zvířaty, skřítky, fauny, kentaury a obry, která je však díky prokletí zlé Bílé čarodějnice Jadisy odsouzena k věčné zimě. Děti se pod vedením vznešeného a tajemného panovníka, lva Aslana, odhodlají mocné čarodějnici postavit. Musí její ledové kouzlo zlomit a tím navždy osvobodit říši. (TV Nova)

Pc

Tento film byl natočen podobnýma scénama jako ,,Pán Prstenů, ale ani se nedivím že tam byly scény z Pána Prstenů protože se Andrew Adamson kamarádí s Petrem Jacksnem. Film byl hezky natočen a zpracován, a hezky zpracovaní herci pomocí speciálních efektů, i hercích bez efektů, Prostě odpovídám 5ti hvězdičkami. ()

Milwa

Asi jsem ještě duší dítě, ale až na pár hodně trapných scén na závěr jsem se velmi dobře bavila. V 8 letech bych z toho úplně učurávala, asi jako kdysi z Vinnetoua. je fakt, že bojové cény byly zmršené a hodně to místy připomínalo špatnou napodobeninu LOTRa, ale to já dokážu odpustit. Pěkná pohádka na podzimní odpoledne, když venku prší. *** a půl ()

melloun

Bohudík v tom nevidím, ani se nesnažím vidět, Pána prstenů, ale pouze docela pěknou pohádku. Svět Narnie i jeho obyvatelé se celkem povedli, především lev Aslan a bílá čarodejnice v podání skvělé Tilda Swinton. Naopak dětští představitelé působí občas dost průměrně až nudně. Taktéž celková délka něco málo přes dvě hodiny není zrovna ideální a klidně by stačilo o půl hodiny méně. Některé scény jsou opravdu zbytečné, jako úvodní bombardování. Dát jen 3* mi přijde málo, takže jsem se rozhodl pro slabší 4*, které si snad Letopisy Narnie zaslouží i po dalším shlédnutí. ()

blue.claire

Většina filmů, které jsem viděla po přečtení knižní předlohy, mě dost nehezky překvapila... Narnie se mi líbila i po srovnání s knihou. ()

ashtangi

Průměrný film s ne až tak originálním dějem. Chtělo by to více rozvinout příběh, protože mi to přišlo dějově chudé. Žádná epická podívaná. Hodně mi vadil výběr hlavních hrdinů, protože byli velmi nesympatičtí. Jsem zklamán, ale i přesto zvědav, jak to bude pokračovat. ()

Brusíček

Malým dětem se tato fantasy pohádka asi líbí, tedy těm našim ano. Je to hezké, barevné, milé, nicméně to postrádá hluboký příběh který by ve vás "zakořenil", a pokud mám hodnotit objektivně, vůči špičkám tohoto žánru, a snad každý ví které to jsou, potom nemohu dát více než 50% ()

Pidzey

Slušně vypadající nuda která si pomalu plyne k obstojné závěrečné bitvě. Asi nejvíc se mi tu líbí animace zvířat především lev. Z hlavních hrdinů mě nejméně vadil Petr, naopak nejvíc na přezdržku byla (jak už to tak většinou bývá) nejmladší Lucie. Film ještě slušně zachraňuje kvalitní hudba. Fantasy je zdá se prokletý žánr. Nebýt LOTRa, asi by byl po uši v bahně, díky němu a několika málo dalším vyjímkám je v bahně jen po krk. První díl Nirnie bohužel moc nepomáhá s jeho vyproštěním, ale naštěstí ani nezašlapává. ()

Yarwen

Letopisy Narnie přesně sedly do 50% průměrnosti - těžké rozhodování, zda přisoudit dvě nebo tři hvězdy. Ano, je to pohádka, ale i pohádky se mohou vyvarovat logických kiksů a obsadit výraznější herce. Na druhé straně, animace zvířat jsou povedené, s bobry jsem se bavil nejlépe (jo, myslím ty ve filmu). Podruhé však tento snímek už vidět nemusím. ()

Mr.Hudson

Pokud budu tento film srovnávat s knihou, tak je skvělý, ve filmu je naprosto vše, při čtení knihy se má fantazie snažila vybavit, jak mohou jednotliví hrdinové a zvířata vypadat a film mi dal za pravdu, přesně takhle jsem si to nějak představoval. Bohužel , ale nemůžu hodnotit pouze podle knihy, musím hodnotit převážně filmový děj a ten místy vázne, je zde sice překrásně ztvárněno prostředí Narnie a jednotlivé osobnosti, ale film mi prostě přijde moc dětinský. Je jasné, že to nemůže být nějaká válečná jatka, ale čekal jsem o něco objektivnější děj a na dětské citové výjevy nejsem zvědavý. Ale to je asi jediná vada na kráse tohoto filmu a tak musím hodnotit nadprůměrně ... ()

HouseMK

Letopisy Narnie vnímám dětskýma očima, protože je určen primárně pro děti - a tak se mi líbil! Fantasy pohádka s dětmi v hlavních rolích, s mluvícíma zviřátkama, krásnou zlou čarodejnicí a moc hezkými kulisami. Jen ta délka... Jako (snad) dospělého mě zaujala druhá stránka, související se začátkem ve válečném Londýně - snaha dětí o únik z tvrdé reality do jejich vlastního kouzelného světa, kde si můžou hrát na dospělé, prožívat dobrodružství a užívat si to, co by jinak nemohli. P.S. Knížku jsem nečetl, ale zmiňované podobnosti s Pánem prstenů mi ve filmu jaksi unikají. Spíš vidím podobnost třeba s Nekonečným příběhem. ()

Darth Vader

Absolutně jsem v tom neviděl prvky Pána prstenů. Trilogie Lotr byla naprosto vyjímečná záležitost kdežto toto je taková dětinská pohádka. Každopádně vůbec jsem se nenudil a navíc se i slušně bavil... to jsem nečekal!... Mírně mi vadli ti spratci, ale tady jde spíše o jakousi antipatii k americkým(britským) dětem...:) (myšleno s nadsázkou). Kdybych byl asi o deset let mladší nejspíše by mě šílenství jménem Narnie strhnlo, ale já se nechal strhnout Pánem prstenů a ten se nedá s tímhle filmem srovnat. Gandalf vs. Lev Aslan 10:0.... (vhodné pro děti, které pobaví mluvící zvířátka) ()

Finarfin

Kvalitní adaptace předlohy, jediné s čím mám větší problém je (ne)herectví dětských předstvitelů (možná až na Georgie Henley). ()

Bozvav

Nikdy jsem neměla ráda násilí na zvířatech. Proto se mi Narnie moc Nelíbila. Nicméně musím uznat, že jako fantasy pohádka pro starší děti je to moc pěkné. Pro menší cca do deseti let naprosto nevhodné. Dcera se u toho svého času pozvracela. Za mne 65%. ()

Va55ago

Být mi 12, nevidět Pána prstenů, tak docela dobrej dobrodružnej film.. Ale takhle.. Takovou nudu už sem v kině fakt dlouho nezažil :( Plytké, o ničem, nudné. To už i Pottera sem se bavil víc (a to se mi knížky ani v nejmenším nelíbily). ()

tragos

Narnie je naivní, nepřekvapivá, prvoplánovitá do amerického hávu oděná dětská fantasy, která těží z aktuální poptávky... No dobře, zase tak špatné to nebylo, ale po shlédnutí vynikajícího několikaminutového traileru jsem čekal mnohem víc. ||| Hvězdička za bobry, hvězdička dolů za děti a za lvovu "smrt". ()

elea

Po shlédnutí si říkám: "Co to mělo být, jak někdo mohl vyhodit 180 milionů dolarů za něco takhle nudného, dětského a nesmyslného?!" Při premiéře se C.S.Lewis určitě obracel v hrobě, jak bylo jeho dílo znetvořeno. Ale aby tento film neměl jenom samá negativa, tak musim uznat, že hudba Harryho Gregson-Williamse byla pěkná (i když na samotný poslech lepší než ve filmu) a kamera hlavně ke konci se blížila kameře z Pána Prstenů. Pro děti to byl možná zážitek, ale pro mě znamenal nudu a nekončící touhu konce. ()

Filmárik

Tí čo čítali Narniu potom čo čítali (a videli) Pána prsteňov si určite vedia vytvoriť predstavu o tomto filme aj bez toho aby ho videli. Tak ako kniha je film plný nápadov, dobrodružna, akcie a fantázie.Ale rovnako aj plný nudy, zbytočných kecov a celý je zakrytý nepriehľadným plášťom detinskosti. Mať tak o 10 rokov menej vyhlasoval by som ho za veľdielo kinematografie .Takto je to len príjemná efektovka na dlhý večer. ()

Vodny

Další zřady fantasy pohádek podle známé knihy. Narozdíl například od Pána prstenůči Harryho Pottera je tento film méně velkolepý, ale přesto je na co se dívat. Krásné scenérie, výborné masky a solidnítriky. Celkově působí film poměrně dětinsky, přesto je zajímavý a koukatelný i pro starší publikum. Jde o ideální rodinný film, čemuž jsou podřízeny všechny souboje - žádná krev, useklé končetiny či brutalita. Osobně jsem ale očekával více. Třeba to napraví pokračování Letopisy Narnie: Princ Kaspian a naváže tak na trend H. Pottera. ()

Mattel chystá hromadu projektů

Mattel chystá hromadu projektů

27.07.2023

Vzhledem k fenomenálnímu úspěchu Barbie v kinech asi nikoho nepřekvapí, nebo by alespoň v dnešní době nemělo, že už si mateřská společnost Mattel vysnila celou řadu dalších filmů. Ano, jen pár dní… (více)

Režisérka Barbie chystá Narnii

Režisérka Barbie chystá Narnii

04.07.2023

Tak se zdá, že režisérka Greta Gerwig (Malé ženy) hodlá vyměnit kariérní dráhu oceňované indie filmařky a v budoucnu se natrvalo přesunout ke tvorbě velkých studiových filmů. A vzhledem k tržebním… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Netflix chystá novou Narnii

Netflix chystá novou Narnii

04.10.2018

Letopisy Narnie už se jednoho filmového zpracování dočkaly v podobě ne příliš úspěšné trilogie. Milovanou fantasy spisovatele C. S. Lewise nicméně nyní čekají nové adaptace, které chystá streamovací… (více)