Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

Narnia: Lev, šatník a čarodejnica

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2005, 143 min (Director's cut: 150 min)

Dospelým divákom takmer nestráviteľný disneyovský brain-washing, v mnohých scénach navyše koncepčne vykrádajúci Pána prsteňov (hlavne totožné nájazdy kamery). Vlastne je to Pán prsteňov pre najmenších, ktorým k šťastiu stačí pobehovanie farebných postavičiek po lúke. Ani len pomrkávanie na dospelákov tu nenájdete. Brrr!(12.12.2005)

Fantasy zrovna nemusím, ale první Letopisy Narnie se mi moc líbily. Příběh čtyř sourozenců, kteří se dostanou do Narnie přes magickou skříň byl sice jednoduchý a prostý, ale vzhledem k tomu, že se jedná o pohádku jsem ani více nečekala. Nejvíce jsem byla okouzlena zasněženým zimním královstvím, ta příroda byla prostě úchvatná. Překrásní byli i různí tvorové, třeba kentauři nebo mluvící zvířata. Ze všech zatím natočených Letopisů rozhodně nejlepší část.(13.11.2012)

Hodnotenie a celková kritika filmu o Narnii je bohovsky ovplyvnená trilógiou 'Prsteňa' a vedzme, že keby boli filmy nakrútené v opačnom poradí, mala by Narnia možno väčší úspech. Aj preto dávam za štyri! Hlavne čo sa týka fantasy prvkov a kamerovej stránky sa prsteňom minimálne vyrovná. Detskí hrdinovia a ich charaktery si však u mňa skoro vôbec nezískali sympatie. Príbeh je podobne postavený na silnom fantasy a pokiaľ máte predstavivosť, film si užijete. Navyše Tilda Swinton, perfektná záporácka mrcha! 75%.(22.10.2006)

Vzal jsem si jako další na zhlédnutí tento film .. jen přece jsem to ještě neviděl a zachtělo se mi kouknout na nějaké fantasy. Kdybych měl film hodnotit z jakéhokoliv směru, tak má své kouzlo, ale i své nedostatky. Nejvíc mě bavil konec, typická fantasy válka, ale taky mě pobavil začátek, kde se setkal faun s Lucinkou, to mi přišlo takové trošku úchylné, ale zasmál jsem se u toho, protože mi přišlo, že ona spíš svádí fauna :D Prostě průměrné fantasy na jedno zkouknutí :)(14.7.2010)

• Amarcord_1

39% - Chronicles of Narnia je po všech stránkách značně nevyrovnaný film. Celé se to tváří jako pohádka pro děti, ale některé scény mi přijdou až zbytečně brutální. Technicky se film snaží působit jako Pán Prstenů, ale nějak to nevychází. Možná proto, že hudba není nic moc a scénář je jaxi nedotažený. Přátelé, co znají knižní předlohu byli zklamáni také. K hlavním kladným hrdinům jsem těžko hledal sympatie, a nakonec jsem nabyl dojmu, že v Narnii vlastně vůbec k ničemu nebyli -čím tam komu pomohli, či prospěli??? Především díky dvěma bezva bobrům a podobným animacím má u mě film dvě hvězdy. Celkový dojem: Nepovedená pohádka, aneb Jak to dopadá, když nadšení a náklady převíší schopnosti tvůrců.(16.12.2005)

• - Tvůrci požádali Ministerstvo zemedělství a lesů na Novém Zélandu o povolení dovozu dvanácti sobů kvůli natočení zápřahu Sněhové královny. Pro nebezpečnou horečku, kterou tehdy trpěla populace sobů v Severní Americe, jim to ale zakázali. Mohli si ale dovézt dovést osm vlků, kteří neohrožovali tamější ekosystém. (imro)

• - Když vyšlo najevo, že digitální Aslan bude vytvořen v počítačích společnosti Rhythm&Hues, začali se fanoušci Lewisova románu strachovat, jelikož studio vytvářelo mluvící zvířata pro snímky Scooby-Doo a Garfield. Objevily se obavy, aby jejich práce na Narnii nedala příliš vzpomenout na tyto komedie. (duklak2)

• - Všetci štyria hlavní herci majú modré oči. (metal.storm)