poster

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

 • USA

  The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

 • Slovensko

  Narnia: Lev, šatník a čarodejnica

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2005, 143 min (Director's cut: 150 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ***

  Ale jo docela dobrý, jenom moc zdlouhavé. Ze začátku mi tam strašně vadil nejstarší ze sourozenců Petr, ale pak už se rehabilitoval a byl OK. Velice příjemě mě překvapila Tilda Swinton, protože jak jí jindy nemusim tak tahle role jí sedla. Hlavní problém filmu, není ve spracování, ale v příběhu, který se mi nelíbil ani v knížce když jsem jí kdysi zkoušel číst. Na obranu musím ale podotknout že ta závěrečná bitka se fakt povedla (a dostal jsem při ní nehoráznou chuť pařit Heroes). Jenže když je celý film zdlouhavý tak ho ani posledních 20 minut (i když skoro až brilantních) nezachrání. Pro malé děti (kterým je to konec konců určeno) to ale musí být bomba.(21.1.2006)

 • Amarcord_1
  **

  39% - Chronicles of Narnia je po všech stránkách značně nevyrovnaný film. Celé se to tváří jako pohádka pro děti, ale některé scény mi přijdou až zbytečně brutální. Technicky se film snaží působit jako Pán Prstenů, ale nějak to nevychází. Možná proto, že hudba není nic moc a scénář je jaxi nedotažený. Přátelé, co znají knižní předlohu byli zklamáni také. K hlavním kladným hrdinům jsem těžko hledal sympatie, a nakonec jsem nabyl dojmu, že v Narnii vlastně vůbec k ničemu nebyli -čím tam komu pomohli, či prospěli??? Především díky dvěma bezva bobrům a podobným animacím má u mě film dvě hvězdy. Celkový dojem: Nepovedená pohádka, aneb Jak to dopadá, když nadšení a náklady převíší schopnosti tvůrců.(16.12.2005)

 • akisha
  **

  Přesně si pamatuju, do jaké chvíle mě bavila knížka, když jsem jí jako malá četla. Do chvíle, kdy Lucinka navštíví fauna v jeho domě. A přesně si pamatuju, že film mě bavil do té samé chvíle. To si ještě totiž udržuje punc pěkné pohádky s krásnou zasněženou atmosférou, než přijdou na řadu CGI mluvící zvířata (nesnáším je) a rozbředlý děj. Dorazil mě militantní Santa a jeho vražedné dárky, které rozdával s taťkovským širokým úsměvem. Obě starší děcka jsou nesympatický, hlavně ten nejstarší Mirek Dušín. Plus jedině za Tildu Swinton - lepší královnu nemohli najít. Princ Kaspian ovšem posunul Narnii ještě níž, takže tohle by tím pádem ještě nemělo být nejhorší.(27.1.2011)

 • Dever
  *****

  Pozerať to s dabingom je najväčšia chyba akú môžte spraviť. Áno hrajú v tom deti, no a čo? Klamal by som keby som tvrdil, že tam niesu scény, ktoré s deťmi nemajú nič spoločné, ale to nemení nič na tom, že Andrew Adamson a jeho team nám ponúka fakt veľkolepé dobrodružné fantasy s veľkou dávkou nápadov, vizuálnych efektov či ohromným soundtrackom.(23.1.2011)

 • Galadriel
  ***

  Mluvící bobři jsou sice fajn, ale tak nějak mi to nestačí k dobrému filmu. Chatrný příběh (ostatně četla jsem i knížku a i ta je opravdu hodně pro malé děti, není tolik propracovaná jako třeba svět Harryho Pottera a s Pánem Prstenů se ani srovnávat neodvažuji) sice částečně kompenzuje skvělá výprava a hlavně úžasná hudba Harry Gregsona-Williamse, ale to na dobré fantasy opravdu nestačí.(7.6.2006)

 • - Natáčení bitevních scén, které jsou na konci filmu, se účastnila spousta lidí z Weta Workshop, kteří před nějakou dobou pracovali na Pánovi Prstenů a na place nosili suvenýrová trička z jeho natáčení. Tilda Swinton (královna Jadis) si nechala vyrobit svoje vlastní tričko, na kterém stálo: "Pán prstenů - nehrála jsem v něm". (Gypaetus)

 • - Převážná část obyvatel Narnie, například Kentauři, Fauni a Minotauři, je původem z řecké mytologie. (Lokitre)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 86. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace