poster

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

 • USA

  The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

 • Velká Británie

  The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

 • Slovensko

  Narnia: Lev, šatník a čarodejnica

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2005, 143 min (Director's cut: 150 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kulyk
  *

  Jsem-li stařec, poté toto je moje moře. Moře sr.... chc.... deb.... nepěkných věcí. Jednu slávistickou obětuji jen proto, aby si mě nevyčíhl jakýsi milec kindrfilmů a netorpédoval mě záludně, tudíž z boku, argumenty infatilními. Ano, nejsem cílovka. Zajisté, je mi více než osm. Fyzicky. Chápu, Rafflingová spustila zlatou horečku na poli dětské fantasy. Kdekdo by si rád vyčutal nějaký ten zlatý valoun. Proč však musí obsazovat tak tragické dětské neherce? Do vážně přiblblého příběhu? Skříň? Teplej lev? Nevím, jací jste v dětství byli vy, PomoJezinkoLimy, ale já na nástěnce Remkovi přimalovával na xicht kosočtverec, šikanoval Nejedlého, neboť byl otravný pitomec a nikdy, opakuji nikdy, nefandil zajícům proti vlkům! Tudíž bych podobnou zhůvěřilost neskousl ani coby třeťáček.(25.5.2013)

 • RHK
  **

  Slabý a dosti nudný, zato hezky výpravný film na rozmezí pohádky a fantasy podle známé dětské knihy. Jedině ten začátek byl slušný, pak už to šlo z kopce. Nadšený jsem nebyl ani já s manželkou, ani naše děti. Trailery 2: http://www.csfd.cz/film/130148-letopisy-narnie-lev-carodejnice-a-skrin-chronicles-of-narnia-the-lion-the-witch-and-the-wardrobe-the/videa/(15.2.2009)

 • MM_Ramone
  **

  Nehanebná vykrádačka filmových postupov geniálnej trilógie režiséra Petra Jacksona "Lord Of The Rings". Je to však "Pán Prsteňov" pre materské škôlky. Zdĺhavo podaný jednoduchý rozprávkový príbeh. Navyše herecké výkony sú viac ako podpriemerné. Najmä Tilda Swinton v úlohe Bielej čarodejnice je úbohá. To si musia všimnúť aj malé deti pre ktoré je toto dielo určené. Knižnú predlohu od C.S.Lewisa som nečítal, takže neviem akú tá má atmosféru. Ale čo sa týka filmu, tak to nie je žiadna fantasy, ale len rozprávočka. **(12.6.2008)

 • novoten
  **

  Žádná vděčná podívaná z ranku vydařených teen fantasy, naopak. Chybět totiž posledních 20 minut, byla by pro mě Narnie prototypem skutečně protivného filmu. Děti se vyjma závěru celou dobu hádají a jejich představitelé jsou (možná kromě Lucinky) neskutečně otravní. V kombinaci s do očí bijícími triky, mudrujícím Aslanem a ne-tak-úplně-sympatickými vedlejšími charaktery skutečně pořádná prohra.(5.3.2006)

 • Shakers
  ****

  Veľká, veľká detská fantasy od kamarata Tolkiena C.S. Lewina. A mňa bavila. Pekne efekty, výborná hudba od Harryho Gregson-Williamsa, výprava a umenie Richarda Taylora, ktorý nám už predviedol v Lord of the Rings. Jeden z tých lepších dobrodružných fantasy filmov. Obľúbený soundtrack: Evacuating London, To Aslan's Camp, Battle, Only the Beginning of the Adventure. 85% - 4*(20.2.2010)

 • - Na straně dobra bojovalo celkem 28 ras, za zlo jen 19. (AngelusCZ)

 • - Ve snaze o co nejlepší výsledek daly společnosti Walt Disney Pictures a Walden Media na film úctyhodných 180 mil. dolarů, a již během prvního víkendu (9. – 11. 12. 2005) diváci zanechali v severoamerických kinech 65,5 milionu. Do konce roku Letopisy stihly vydělat 225 milionů, čímž se staly nejúspěšnější v kinech USA za rok 2005. (imro)

 • - Během druhé světové války v době častých náletů, byly děti z Londýna evakuovány na venkov. Čtyři se tak dostaly do domu C.S. Lewise. Když zjistil, že moc neznají pohádky, rozhodl se pro ně nějakou vymyslet. A tak začal psát příběh 4 dětí, které hledají za druhé světové války útočistě na venkově v domě starého profesora. Napsal jenom pár vět, k příběhu se znovu vrátil až za nějaký čas a celkem pak napsal o Narnii 7 knížek. (HappySmile)