Reklama

Reklama

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

  • USA The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Letopisy Narnie vypráví příběh sourozenců Lucinky, Edmunda, Zuzany a Petra, kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle excentrického profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. Narnie, v níž se ocitnou, se ukáže být okouzlující a mírumilovnou zemí obydlenou mluvícími zvířaty, skřítky, fauny, kentaury a obry, která je však díky prokletí zlé Bílé čarodějnice Jadisy odsouzena k věčné zimě. Děti se pod vedením vznešeného a tajemného panovníka, lva Aslana, odhodlají mocné čarodějnici postavit. Musí její ledové kouzlo zlomit a tím navždy osvobodit říši. (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (860)

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Jako...klasika z toho nebude... na Harryho Pottera to není dostatečně "kouzelný", na Pána Prstenů to není dostatečně monumentální, pouze to na něj odkazuje všemi možnými způsoby (nejhorší bylo, když bíle oděná a nalíčená Tilda Swinton prohlásila "We have a work to do."), s velice nevyváženým hereckým obsazením a naivním příběhem, někoika špatnými zadními projekcemi a spoustou opravdu kvalitních triků. Možná... za pár dílů, až k tomu pustěj nějakýho mexičana... výsledkem by mohla být monumentální akční fantasy pro mladší (nějak mi přesto tento film přišel místy na Disneyovské poměry krapet.."nekorektní" Zatím se nám dostalo veskrze průměrného filmu, který rozhodně neurazí, ale, vyjma závěrečné bitvy, která je doplněna fantastickou, poloelektronickou hudbou Harryho Gregson-Williamse, a kdy alespoň na chvíli dosahuje kvalit Pána Prstenů (a zatím si stojím)....tedy vyjma této pasáže nijak nenadchne, a nad průměr ho vyzdvihají především výborně vytrikovaný Aslan a skvostná Tilda Swinton... Letopisy narnie jsou lehkým zklamáním pro řadové diváky, otázka je jak ji přijmou fanoušci knižní série... Nevylučuji fakt, že je zde zaděláno na slušný fenomén, ale první díl... je taková pohádka která opravu dobře dopadne ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Příběh sám o sobě není špatný, jen je poměrně mizerně natočený. Bobři jsou fajn, ale jsou tak umělí, že se na ně nedá koukat, bílá čarodějnice není ani trochu hrozivá, ty děti jsou dost mizerní herci, triky za moc nestojí, no prostě jediné klady jsou ten příběh a potom strašně sympatický faun. No možná to na malé děti působí jinak, ale to já neposoudím. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Být malý capart, budu asi ze všech těch mluvících bobrů, vlků, kentaurů, orlů a jiných stvoření v sedmém nebi, ale jako dospělákovi mi zejména ve druhé půli bylo předkládáno něco, co bylo až k nevydržení. Dokud se ze začátku děti jenom seznamují s Narnií, jde o celkem svižnou podívanou, s krásnými zimními scenériemi a interiéry, při jejichž výrobě odvedla Weta opravdu kvalitní práci. Ale od setkání s Aslanem ve druhé půli přichází na řadu nesnesitelný všudypřítomný patos, s vroucnými pohledy a hlubokomyslnými proklamacemi, to vše myšleno smrtelně vážně bez špetky nadhledu. Jakoby v příběhu s křesťanskou symbolikou, která není pro malé děti stejně čitelná a může jim být úplně putna, nebylo místo pro humor. Hluboce věřící Lewis do své knihy skrze Aslana projektoval osobu Ježíše, s jeho obětováním se a vzkříšením, což pro nejmenované křesťanské ekumenické neziskové vydavatelství, jejichž nadšený propagační leták k filmu se mi dostal do rukou, může být zásadním středobodem filmu, ale běžný divák to vidí jinak a zajímá ho spíše to, že CGI postavy jsou čitelně digitální a mají nepřirozeně trhavé pohyby a vůbec úroveň triků je značně kolísavá, což u filmu s takovýmto rozpočtem je překvapivé zjištění. Pokud je film podán takto nezáživnou formou, je mi líto, ale na víc, jak 2* to nevidím. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Jasně, bejt mi takovejch 12 let, tak jim to všechno sežeru i z navijákem a bezvadně se u toho bavím. Jenže mně už 12 není, takže jim to zas tolik nežeru. Jasně pro děti je to ideální pohádka, jenže pro ostatní je to přece jenom trochu míň záživné a ještě ke všemu docela dlouhé. No co, pro jednou se to dá přežít a závěrečná bitva byla docela dost dobrá, takže jako nenaročná blbinka na jedno podívání je to ok. ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Je mi jedno, či sa Narnia myšlienkovo drží predlohy alebo nie, tak detinská, rozvláčna a v závere aj Pána Prsteňov vykrádajúca fantasy je pre fimový svet úplne zbytočná. Nie, určite to nie je dabingom, keďže som videl originálnu verziu a vylepšeniu môjho dojmu rozhodne nepomohla. Adamsonov spackaný debut tak zachraňuje asi len cieľové zameranie pre najmenších a ostáva len veriť, že sa do premiéry druhého dielu dokáže naučiť aspoň nejaké základy serióznej filmárčiny. 50% ()

Galerie (241)

Zajímavosti (49)

  • Náklady na výrobu byly zhruba 180 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Při natáčení na Novém Zélandu se režisér Adamson snažil najít lokality, kde ještě netočil Peter Jackson. Často se mu ale stávalo, že už si představoval nějakou scénu... když mu někdo ze štábu prozradil, že už i tady se proháněli elfové. (HappySmile)

Související novinky

Mattel chystá hromadu projektů

Mattel chystá hromadu projektů

27.07.2023

Vzhledem k fenomenálnímu úspěchu Barbie v kinech asi nikoho nepřekvapí, nebo by alespoň v dnešní době nemělo, že už si mateřská společnost Mattel vysnila celou řadu dalších filmů. Ano, jen pár dní… (více)

Režisérka Barbie chystá Narnii

Režisérka Barbie chystá Narnii

04.07.2023

Tak se zdá, že režisérka Greta Gerwig (Malé ženy) hodlá vyměnit kariérní dráhu oceňované indie filmařky a v budoucnu se natrvalo přesunout ke tvorbě velkých studiových filmů. A vzhledem k tržebním… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Světové hvězdy filmové hudby zavítají do Prahy na Composers Summit 2023. Druhý ročník kromě workshopů a přednášek nabídne ve dnech 14. a 18.dubna dva unikátní koncerty. Ústřední melodie oceňovaných… (více)

Netflix chystá novou Narnii

Netflix chystá novou Narnii

04.10.2018

Letopisy Narnie už se jednoho filmového zpracování dočkaly v podobě ne příliš úspěšné trilogie. Milovanou fantasy spisovatele C. S. Lewise nicméně nyní čekají nové adaptace, které chystá streamovací… (více)

Reklama

Reklama