Při cestě autem z Chicaga do San Diega nabídne mladík Jim (C. Thomas Howell) svezení neznámému stopaři (Rutger Hauer). Jim neví, že stopař je brutální vrah a s úmyslem vraždit nastoupil i do jeho automobilu. Policie, aniž by měla tušení o existenci skutečného vraha, ale ze zabíjení podezírá právě Jima. Rutger Hauer v roli stopaře Johna Rydera předvádí ve scénách zuřivého řádění místy až nadlidský výkon. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

mat.ilda

Na tomto snímku je dost znát jeho věk, ale věřím, že fanoušci tohoto žánru si i tak přišli na své. Mně zaváněl "béčkem" na sto honů, proto dám svých čtyřicet procent pouze ďábelskému R.Hauerovi a nepředvídatelnosti děje. ()

VenDulin85

Neberte stopaře.. Celou dobu jsem čekala na nějaké duchovno- psychopatické poselství, které bohužel nepřišlo, což ovšem snížilo moje hodnocení. Stopař samotný je ovšem kvalitní psychouš, kterého byste nechtěli potkat v noci na silnici, ani za dne v supermarketu a chlapec od něj ten zběsilý nepříčetný výraz nasává po celý film, škoda že to nedotáhli a v druhé polovině mi přišlo, že už tam těch policajtů je trochu moc na můj vkus, takže průměr. ()

jojinecko

Celkom slušné psycho, najmä zásluhou sympaťáka Hauera:) Najväčšou devízou filmu je jeho atmosféra a istá nepredvídateľnosť, hoci v závere sa nám trochu "sklišoidnieva". Na rozdiel od takého Duelu (často mi práve tento Spielbergov kúsok pri pozeraní napadol) sa na Hitcherovi trochu podpísal zub času. Ale v 86tom v kine to museli byť riadne nervy. ()

Natascha

Film, který hodně sráží na kolena nelogické chování hlavních postav. Kdo má hrdinovi přát, aby mu konečně uvěřili, když se do té situace čím dál tím víc vlastní vinou zamotává? Záporák v podání Rutgera Hauera je děsivý dost, ale proč dělá, to, co dělá, a proč chce po hrdinovi to, co chce, se vůbec nedozvíme, kvůli čemuž finále (bohužel i bez nějaké silnější pointy) docela vyšumí. Navíc Stopař není ani nijak zvlášť napínavý a spousta pasáží se v drobných obměnách opakuje. ()

MontyBrogan

Všetky rozporuplné motivácie postáv som tentokrát hltal ako tunajší vlčiak toho policajta s načatým krkom. Stopár si podľa mňa žije v separátnom svete, ktorý sa celý točí okolo násilia a príťažlivosti k nemu. Čo je princíp podmienený istou vlastnosťou - možno je to dôveryhodnosť či sugestívnosť - ktorá tu na mňa fungovala bezpodmienečne. ()

honajz

Naprosto dokonalý a přesný a vycizelovaný thriller, který pracuje dovedně s atmosférou, hereckými výkony, vizuálem, a dovedně vystavěným scénářem, který trochu připomíná Spielbergův Duel. Konzistentní i po letech. ()

anderson

Vynikajúci thriller s takmer hororovým nádychom a jemne kritickou črtou konzumnej spoločnosti. Vrchol Hauerovej kariéry, ktorý schová do vrecka tak často vyzdvihovanú blade-runnerovskú kreáciu. Ak teda chcete vedieť aký by asi bol chlapík, čo v Spielbergovom DUELI riadi ten dotieravý truck keby mu jeho "káru šlohli", tak prosím ... (8.10.2004) ()

GigaPudding

Tenhle film prostě potápí nemístná osmdesátkovost. Nápad je výborný, Rutger Hauer je vážně super a ve filmu je plno docela silných momentů, jenže divná hudba to kazí, Jennifer Jason Leigh občas fakt divně přehrává a korunuje to ta šaškárna s tygřím řevem při skoku na auto :). Prostě fakt nevěděli kdy skončit nebo nevím, ale prostě mohlo to být milionkrát lepší a zabila to osmdesátková přehnanost. ()

Pítrs85

Klasickej akční thriller (tohle bych hororem nenazýval) osmdesátkovýho střihu, tedy nablble naivní, úsměvný, přehnaný, no prostě takový, jaký to máme rádi. Jenže... Stopař je prostě nějakej nedotaženej, jako kdyby psali scénář za pochodu a ještě ho dvacetkrát přepisovali, podle nálady, počasí, nebo já nevím čeho všeho ještě. Rutger Hauer samozřejmě výbornej (s takovým ksichtem se mu tihle psychouši museli hrát sami :-), ale fajn byl i ten maník, co si na něj Hauer zasedl. Víc krve, víc serióznosti, méně poldů a mohlo to být hafo lepší, ouje :-) Ale i tak, pohodovej biják na jeden horkej večír. ()

SOLOM.

Hodně povedený psychologický thriller a asi můj nejoblíbenější film s Hauerem. Tohle je jeden z mála filmů na které se podívám kdykoliv. Je sice pravda, že tu lze najít hodně dost nadsazených scén, ale ty jsou poctivě a hlavně velmi zdařile natočené, takže mi nevadí. ()

eraserhead666

Tomuhle filmu bych vytknul asi jen jednu závažnou chybu a to je Hauerova všudybylnost a všechnovědnost, což občas může zkazit celkový dojem z filmu. U Stopaře se tak naštěstí nestalo, ale od půlky filmu mě už na něm tak nějak nic nepřekvapovalo (a přece jen něco jo - osud J. J. Leigh, to jsem opravdu nečekal), protože se v takovémto případě dalo čekat cokoliv a bylo mi jasné, že ať se Howell hne kamkoliv, bude mít Hauera nakonec za prdelí. Přesto ale poměrně slušná jízda s narůstající tísnivou atmosférou. Hvězdičku navíc za Jennifer Jason Leigh, takhle nádherně oplácané herečky se dneska už nevidí. ()

Thomick

Místy mi to připomínalo Telefonní budku. Ta sžíravá nejistota, napětí. Zvláštní byla hlavně chemie vztahu mezi Halseym a Ryderem. V jednu chvíli jsem měl dokonce pocit, že Jim cítí k odpornému vrahovi jakousi náklonnost a snad s ním i cítí. V druhou chvíli zase neměl slitování, a i když nemusel, riskoval život, aby mu dřívější citové vypětí "vrátil". No vrátil, někomu tak bezcitnému se to asi těžko vracelo. Jinak samozřejmě - síla příběhu tkví v jeho nevypočitatelnosti, divák po několika úvodních minutách "sezení" s Hauerovým (neodolatelně zahraným) psychopatem pochopí a podvědomě ho hledá prakticky všude, na každém kroku. Aspoň já to tak měl. Říkal jsem si "tady určitě bude, ksakru, dělej něco!" - nebyl tam, objevil se jinde, abych se přece mohl pořádně vyděsit. No však proč ne! Zkrátka výborně odvedená práce scénáristy, správná logistika při výběru vrchního kapelníka. Že Mark Isham umí a hodí se pro horory koneckonců pochopil i mistr Darabont. Snad jediné, co mi na Stopaři vyloženě vadilo, byla postava Nash. Jednak se na můj vkus nechala až příliš snadno zlákat na Jimovu stranu, jednak mi mohlo zůstat utajeno, že tak dokonale ovládá panenkovské grimasy a vzlyky. :) 85%. ()

Necrotongue

Hmmm, tak dneska už se mi do čtvrté hvězdičky jít nechtělo. Kromě toho, že se mi v průběhu doby změnil úhel pohledu, na snímku mocně zapracoval i čas. Scény, které mohly svěle fungovat v polovině osmdesátých let, na mě v současnosti působily nepřesvědčivě, až naivně. I tak si film ale zachoval určité kouzlo, napětí fungovalo i po letech, užil jsem si i povedenou atmosféru, takže nadprůměr určitě, ale tři kousky musí stačit. 3*+ ()

JASON_X

Můj nejoblíbenější replikant v roli mého nejoblíbenějšího stopaře. Scénář tohohle filmu je tak brutálně přitažený za vlasy, že poprvé jsem měl dlouho zato, že se bude jednat o provařenou zápletku se schizofrenií. Možná právě kvůli té přitaženosti má Hitcher tak skvělou, chvílemi až snovou atmosféru, protože vůbec netušíte, co se bude dít za dalších pár minut. Svou poetikou je tenhle film trochu podobný Špílbergovu Duelu, aspoň mi to tak připadá. K tomu dobrá hudba a zajímavá a svého času hodně obsazovaná J. J. Leigh. Silné čtyři! ()

Richie666

Drsný a odvážný film s přemrštěným dějem. Z mého pohledu je to jeden z těch, kterým byste chtěli dát za čtyři, ale prostě to neuděláte. ()

jerry12

80%. Říkám to pořád, že málokdo umí budovat tak silně dusivou atmosféru, jako tvůrci béčkových filmů. Harmonovi se to ve Stopařovi povedlo skoro srovnatelně dobře, jako to dokázal Carpenter v Halloweenu. Vážně jen skoro srovnatelně... ()

Lacike

Zo začiatku ešte vo filme celkom funguje napätie. Mladík zastaví stopára z ktorého sa vyklube nebezpečný psychopat. Lenže po pár minútach sa akékoľvek napätie nadobro vytratí vďaka totálnej nepredvídateľnosti udalostí. To by normálne nebolo na škodu, ale tu sa dejú absolútne šialenosti, takže ak by sa v polovici ukázalo, že Hauer je mimozemšťan, tak by ma to vôbec neprekvapilo. Napriek tým šialenostiam sa postupne štruktúra filmu stáva predvídateľná v tom, že mladíka všetci policajti podozrievajú zo zločinov a naháňajú ho a Hauer sa zakaždým v pohode v rozhodujúcu chvíľu zjaví a mladíkovi pomôže tým, že niekoho zabije. Miestami som sa na tom smial, pretože mi to pripadalo ako komédia. Hlavným kladom filmu sú pre mňa akčné scény. Naháňačky, búračky, výbuchy. Je na čo pozerať. Hlavne kvôli nim stojí film za pozretie. Hauer ma tentoraz až tak nebavil. Dozvieme sa o ňom príliš málo na to, aby nejak zaujal a celý čas ho hrá minimalisticky, takže nezaujme ani nejakými grimasami. Čo sa týka deja, tak ma mrzí len to jak dopadla Jennifer Jason Leigh. Ale tiež to mohlo byť vyťažené oveľa intenzívnejšie. Takže výsledok je solídny nadpriemer, ale pre mňa tento film kultom nie je. 6/10. ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik