Intergalaktická policistka Melanie Ballard se svým týmem dostala za úkol přepravit nebezpečného zločince zvaného Desolation Williams do vězení u města Chryse na planetě Mars. Ocitáme se v budoucnosti vzdálené dvě stě let, kdy kolonizace Rudé planety už není jen snem. Jenže posádka na Marsu náhodou vykopala pradávný marťanský obranný systém a ten přiláká válečné duchy původních obyvatel planety, kteří ovládnou většinu lidí. A když Melanie a její tým přistanou, pochopí, že všichni, včetně vězně, musí spojit své síly, aby přežili útok pomstychtivých duchů, toužících po jediném - zničit na Marsu vše, co pochází ze Země. (oficiální text distributora)

Paldini

Carpenter udělal jednoduchou věc. Oprášil svůj starý scénář Přepadení 13. okrsku a místo na zapadlou policejní stanici situoval děj na zapadlou marťanskou důlní stanici. Říznul to mírně The Thing a The Fog a umístil do kulis, které ukradl JůHelákům ze Studia kamarád. Pozitivní je, že vykrádá jen sám sebe. No a je to perfektní prča. ()

misterz

Typická Carpenterovčina. Niekomu to sadne, niekto ďalší zase film ofrfle. Čo sa mňa týka, ja to vidím na lepší priemer. Je tu síce jednoduchý a naivný dej, ale aj napriek tomu je film zábavný. Plno akcie a žiadne naťahovačky a vykecávačky. Navyše mi to vizuálne pripomenulo zlatú éru akčných filmov - 80. roky. Do toho keď sa pridá uši aj betón trhajúca muzika je o srandu postarané. Komu by snáď aj to bolo málo je tu ešte N. Henstridge, na ktorú sa veľmi dobre pozerá. Preto aj keď celkový dojem nenadchne, nie je to ani strata času. 65/100 ()

Goldbeater

Nemohu se ubránit dojmu, že John Carpenter během natáčení tohoto snímku zkrátka rezignoval. Tenhle podivně strukturovaný horor, který jako by námětem zamrzl v osmdesátých letech a v jehož čele stojí atraktivní blondýnka a gangsta rapper, kterým ty „drsné vesmírné desperáty“ asi máte prostě nějak věřit, opravdu nemá s klasickými Carpiho peckami nic moc společného. A rádoby strašně cool buddy zakončení bylo už jen na totální plácnutí přes čelo. ()

kingik

Carpenter to nezvládl a naservíroval horor bez napětí, dobrého příběhu a bez dobrých hereckých výkonů. Podprůměrná záležitost, která překvapila hlavně tím, jak se nepovedla, ačkoliv občasné náznaky kvality se objevují, ale je jich poskrovnu. ()

Anderton

Ach jaj, všetci machri z 80-tych rokov sa už zbláznili (McTiernan). Carpenter natočil miernu kópiu Veci so zúfalou výpravou. Exteriéry boli asi točené tak, že sa u Carpentera v obývačke postavil legoland vesmír, pustil vláčik a potom sa v počítači doplnili herci, ktorí predtáčali v kuchyni pred modrou stenou. VIDENÉ ZNOVA 6/23: Málokedy sa stáva, že na mňa film pôsobí rovnako ako po dlhých rokoch. Duchovia Marsu sú v podstate objektívne zlý film a pokiaľ nie je pre vás guilty pleasure, kladne ho skrátka nie je možné hodnotiť. ()

Kudly4

Můj 1000. komentář na ČSFD. Bylo jasné, že to musí být Horor, no a v tomhle hraje můj oblíbenec Statham, takže jasná volba (35. viděný film s ním). Duchové Marsu jsou ultra béčkovým filmem, s dobrým obsazením a s výbornou temnou atmosférou. Nic víc, nic míň. 6. Stathamův film. ()

swamp

Carpentera mám zafixovaného jako tvůrce hororů, které jsou většinou alespoň v jakémsi ohledu nadprůměrné. Když jsem navíc viděl obsazení.. Angličan s pekelným londýnským přízvukem Jason Statham sliboval pořádnou akci, neHrdinka Clea DuVall mohla filmu přidat trochu kouzla a Pam Grier jsem zkrátka dlouho neviděl a mohla film okořenit..byla sice hrozná, ale hlavu si z toho rozhodně nedělala. :D Horor jde zkrátka natočit dvěma způsoby. Buď je to kvalitka, při které se třesete strachy a ani nedýcháte, nebo je to tak strašné, až to nahání hrůzu. Ghosts of Mars je bohužel druhý případ. ()

Slarque

Těžko uvěřit, že John Carpenter točil velice kvalitní horory. Navzdory slušnému obsazení je tohle pouze nudné a hodně blbé béčko postavené na tom, že věčně někdo vypráví, co se stalo. A co mu někdo vyprávěl, že se stalo. Pocit ohrožení nikde, atmosféra tamtéž. Carpenter si zřejmě vzpomněl na spolupráci s Alicem Cooperem, takže padouši tentokrát vypadají jako fanoušci black metalu. Nevím, jestli není Mars vážně prokletý, tohle je ještě horší film než Mise na Mars nebo Rudá planeta. ()

klerik

VEC+ČIERNOČIERNA TMA Čosi ako neoficiálne pokračovanie Útekov... (len názov Útek z Marsu už použil ktosi iný). Russela strieda Ice Cube a celé je to zabalené ako videoklip... ()

SeBig

Výbornej film, miluji béčka a tohle je typická Carpenterovka nechápu hodnocení proc je tak nízko je to skvělej film kterej by zasloužil trochu úcty a respekt! Carpenter je KLASA! :) ()

iamek

Ghosts of Mars je jen další klasické béčko od Carpentera. Tenhle film mu do jeho filmografie zapadne dobře. Musím přiznat, že jsem se docela dobře bavil a minimálně masky a akce byli dobré. Tenhle film si zaslouží trošku lepší hodnocení. ()

korbitch22

Nejhorší Carpiho film. Pokaždý když začala hrát ta dementní metalová hudba, nevěřícně jsem kroutil hlavou, jak mohl velký John tak neskutečně klesnout. 1* je vlastně jen z úcty k němu, na tomhle filmu je blbě úplně ale úplně všechno, od tý vopice co si řiká ledová kostka, přes scénář, režii, herce a hlavně tu hudbu. Aspoň že na tu Natashu Henstridge se hezky dívalo. Ale asi každej režisér by měl ve své filmografii film za který se stydí, Carpi má tenhle 15%. ()

honajz

Škoda, nápad sám o sobě není až tak marný, ale chybí tomu atmosféra a béčkovost starých carpenterovek. Ty triky a kulisy jsou prostě otřesné. Plus některé herecké výkony. --- Po loňském fiasku Mise na Mars a Rudé planety se oči všech scifistů upnuly na tehdy startující projekt mistra napětí Johna Carpentera. Nestárnoucí režisér, který má kontě takové klasiky jako Halloween, Věc nebo Útěk z New Yorku, přichází nyní se svým odhalením hrůzného tajemství červené planety. Duchové Marsu ožívají…. Budoucnost. Zatímco Země se potýká s přelidněním a nedostatkem surovin, na Marsu přistává první loď s lidskou posádkou. Brzy zde vzniká první stálá kolonie. Obyvatel rychle přibývá a v roce 2176 zde žije už téměř 640.000 stálých obyvatel. Většina z nich jsou horníci, kteří pracují v nerostných dolech. Atmosféra Marsu ještě nebyla učiněna dýchatelnou, ale první stupeň transformace již započal. Policejní jednotka vedená poručíkem Melanii Ballardovou vyráží na rutinní misi do vzdálené hornické kolonie Shining Canyon, kde má vyzvednout z věznice obávaného zločince Jamese "Desolation" Wiliamse a předvést jej před nejvyšší soud v hlavním městě Chryse. Když jednotka dorazí do kolonie, nalézá pouze prázdné město. Město duchů. Všichni obyvatelé, až na uvězněného Williamse, zmizeli neznámo kam. Okolo se povaluje pár znetvořených těl a neznámých artefaktů. Ukazuje se, že horníci při těžbě odkryli pozůstatky prastaré civilizace, která kdysi na Marsu existovala. Zároveň s tím odkryli i neznámou sílu obrovských rozměrů, která z povrchu smete vše živé. Duchové obyvatel dávno vyhynulé civilizace ovládli těla obyvatel kolonie a učinili z nich nástroje své pomsty. A jestli chtějí naši hlavní hrdinové přežít, tak musí spolupracovat s každým, kdo v okolí umí zacházet se zbraní. I kdyby to měl být obávaný zločinec….. John Carpenter prokázal ve svých filmech dobrý cit pro výběr napínavého tématu i prostředí. Ať už to byl šílenec lačný krve sestry své dávné oběti v předvečer svátku všech svatých (Halloween), duchové dávno zemřelých námořníků hledající nepotrestanou nespravedlnost (Mlha) nebo neznámá mimozemská forma likvidující na vzdálené ledové stanici všechny polárníky, prokázal Carpenter obdivuhodnou zručnost jak navodit ponurou, depresivní atmosféru. Kromě toho má na svém kontě další zajímavé kousky jako třeba Útěk z New Yorku (bohužel i nepovedené pokračování Útěk z L.A.), Velké nesnáze v Malé Číně, Christine, Vládce temnot nebo Starman.. Prostě Carpenter má již několik desítek let (svůj první celovečerní film, scifárnu Dark Star, začal natáčet v roce 1970) status kultovního režiséra. Duchové Marsu (John Carpenter´s Ghost of Mars) tedy zřejmě nebudou přímou odpovědí na loňské high budget propadáky Mise na Mars a Rudá planeta. 30ti miliónový rozpočet je na sci-fi v dnešní době hodně málo a Duchové Marsu tak těžko budou výpravou, efekty a hereckým obsazením svým souputníkům konkurovat. Ale na napínavý horor o skupince lidí ohrožované na cizí planetě nepřátelskými emzáky, nepotřebujete vysoký rozpočet (viz Černočerná tma), ale především zručného režiséra. A tím John Carpenter určitě je. Carpenter navíc dal dohromady pestrou směsici herců různého věku, typu, pohlaví i barvy pleti: bývalá modelka Natasha Henstridgeová (Mutant) hraje poručíka Melanii Ballardovou, rapper Ice Cue (Anakonda) napraveného padoucha Jamese "Desolation" Williamse. Další členy policejní jednotky hrají Jason Statham (Sbal prachy a vypadni, Podfuck) Clea Duvallová (Fakulta), Pam Grierová ! (Jackie Brown), Joanna Cassidyová (Blade Runner). Charismatický nalíčenec z traileru není Marylin Manson, ale Richard Cetrone, který má za sebou pouze pár kaskaderských angažmá. První ohlasy zatím nejsou příliš pozitivní, ti kdo měli možnost vidět film na testovacích projekcích, odcházeli většinou zklamáni. Chválí sice Carpentera za napínavou expozici, ale další děj je prý jenom vrstvením tun klišé a nelogických zvratů. Ani závěrečný souboj s hlavním monstrem není ničím zvláštním a to, že je od začátku jasné kdo přežije (film je retrospektivou poručíka Ballardové, která před vyšetřovací komisí objasňuje podivné události původně rutinního transportu), zbytečně kazí překvapení. () (méně) (více)

d-corso

Námět Duchů Marsu je sám o sobě poměrně zajímavý,výsledný produkt je ovšem hrůzostrašný, bohužel ale ne tím způsobem, který John Carpenter zamýšlel. Ve filmu jsou dvě věci, které stojí zato (odtud dvě hvězdy): úvodní scéna s prijíždějícím vlakem a výborná hudba. Doufám jen, že starý dobrý John natočil nejhorší film své kariéry a teď už to bude jen lepší. Dodnes se nemůžu zbavit pocitu, jak to mohl být skvělý film... ()

ad-k

Možná to bude znít zvláštně, ale Duchové Marsu mě v podstatě potěšili. Čekal jsem levné video béčko a dočkal se. Čekal jsem podprůměrnost, kde příběhové souvislosti budou náhodně generovány bez citu i rozumu - dočkal se. A přesto se mé já bavilo. Nad režijní hloupostí Johna Carpentera, inteligencí i nápaditostí nepřátel, nad atmosférickým projížděním vlaku i přitažlivou Natashou Henstridge, která mnohem lépe vypadá než hraje. 50% ()

eraserhead666

Ještě jsem neviděl film Johna Carpentera, který by byl vyloženě špatný. Tenhle akční sci-fi horor sice patří k jeho slabším snímkům, ale pořád to je pohodovej snímek. Masky „duchů“ jsou dost dobrý (takový goregoth :-)) a je na co koukat (Natasha, Clea, Pam). A navíc, kolik jste viděli akčních stříleček, kde výrazně převažuje ženské osazení? Ale pořád si myslím, že střelné zbraně do hororu nepatří.... ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (více)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera