Naivní a nezkušený mladý dobrodruh Jack Conroy přichází v roce 1898 do Yukonu, aby našel pozemek, který mu zanechal zesnulý otec, a pokračoval na něm v hledání zlata. Najít otcův důl pod silnou vrstvou sněhu na nedozírných pláních Aljašky není jednoduché. Brzy pozná první zákony divočiny, tři podvodníci ho oberou o všechno. Naštěstí je tu zkušený stopař Alex Larson, který mladého zelenáče vezme pod svou ochranu. Když Jacka napadne grizzly, na pomoc mu přispěchá čtyřnohý chlupáč, napůl vlk, napůl pes, a v poslední chvíli mu zachrání život. Je to Bílý tesák, jehož matku nedávno zabili lovci a který mu navždy změní život. (TV Nova)

Tommassi3

"Jmenuju se Jack Conroy !! Psal jsem vám dopis !!" - "Ti, kdo mě znaj, vědí, že neumím číst, a tak mi nepíšou.." ;) Jeden ani nemusí být příliš zdatný čtenář, aby hned zkraje odhalil, že tuhle velmi volnou adaptaci známé novely nelze vnímat jako čistě londonovskou, protože napomádovaný Randal Kleiser svůj snímek činí spíš takovou zmrzlou Lagunou disneyovského střihu, která ten knižní předobraz opravdu velmi zásadně aktualizuje a upravuje pro mladší cílovou diváckou skupinu.. Činí tak však velmi citlivě, když navíc zachovává a vypichuje to zásadní poselství Londonovy klasiky říkající, že láska a trpělivost může vlka i člověka (z)měnit stejně dobře jako naopak násilí a zloba.. Tenhle Bílý tesák už skutečně není příběhem psa, ale jeho pána, jehož si střihnul mladý Ethan Hawke.. Zajímavé rovněž je, že jsem poměrně nedávno znovu zhlédl Annaudův jiný zvířecí biják, totiž legendárního Medvěda, jehož mi právě Bílý tesák nezřídka značně asocioval, nejen dík velmi zdařilým pasážím s čistě pouze zvířecími herci, ale jak jsem nakonec z titulků ke svému překvapení zjistil, snad i proto, že toho medvěda, který Jacka napadne, si zahrál právě Bart, kterého si jeden mohl užít právě ve zmiňovaném Annaudově snímku.. ()

JohnCZ

Ve výsledku trochu škoda, že to v druhé polovině až příliš zdisneyovatělo, protože syrová atmosféra Aljašky a dobrodružné výpravy za zlatem mají v tomhle podání hodně co do sebe. K tomu výborné scény se zvířaty v čele s nejznámějším medvědem filmového plátna a sympaťákem Jedem v roli Bílého tesáka. No a to lidské křoví taky ok. ()

Marek1991

Čo viem, najmenej jeden z mojich predkov išiel na Aljašku za zlatom, takže film tohoto typu som chcel vidieť. Skvelý príbeh, nádherná drsná príroda a úžasný príbeh lásky človeka a zvieraťa a tiež priateľstvo medzi mladším a starším mužom. Zas, ale zo stoličky radosťou ma to nedvihlo, aby som pravdu povedal, boli tam veci, čo na týchto filmoch nemám rád. Či už naivný chlapec alebo trápni vagabundi. Minimálne 70% si to zaslúži. ()

fannah

Hezký film s výbornými záběry a zvířecími i lidskými hereckými výkony. Doplněn slušivou hudbou Basila Poledourise.. Pro mě nadprůměrným způsobem odvyprávěný příběh o Bílém Tesákovi. ()

Katarine

Skvělý rodinný příběh plný dobrodružství, emocí, nádherné přírody a navíc žádné počítačové ani jiné úpravy, což se jen tak nevidí. Knižní předlohu jsem nečetla. I tak pro mě film hoden čtyř hvězd. ()

ilemas

Jeden z nejlepších filmů mého dětství viděn opět po letech na Nově. V záplavě komiksů a akčích bezduchých sraček i dnes působí tehnhle film jako balzám na duši. Nádherná příroda, drsné prostředí, skvělá kamera, dobrý příběh. Nikdy jsem nevěřil jak tenkrát dokázali naprosto realisticky natočit souboje psů, že nebylo ublíženo zvířatum bez dnešních digitálních efektů. ()

Martin741

Hranice priemeru nijako neopustajuci film Biely Tesak je o priatelstve chlapca so zvieratom /vlk/. Film ponuka pribeh, ktory divaka rozhodne nebude nudit ani pocas 104 minut dlzky filmu. 69 % ()

Amroth666

Hodnocení na csfd opět velice špatné. Už se zamyslete! Na tomhle filmu jsem začínal, tenhle film měl vždycky tolik emocí, ať ho vidíte poprvé nebo podesáté. ____ Krásná příroda a krásný a dojemný příběh! ____ ()

pakobylka

Částečná inspirace vpravdě nezapomenutelnou knížkou Jacka Londona je zřejmá, snaha o navození pravé drsné severské atmosféry rovněž, přírodní scenérie se nemají zač stydět, herci jsou vesměs typově dobře vybraní - ti dvounozí i ti čtyřnozí ... tak kde se stala chyba ? Některé scény jsou na vysoké profesionální úrovni - a jiné působí víceméně poloamatérsky ... jednou mají srdce - a podruhé zase ne. Celek je pak velice nevyrovnaný ... stejně jako mladík Jack, který (na rozdíl od Bílého tesáka) nemá na to, aby si mě získal na svou stranu. P.S.: Jako rodinný film "Bílý tesák" v pohodě obstojí ... navzdory všem mým připomínkám. ()

Juto

Nová verzia klasického románu s mladým Ethanom Hawkem a zaoberajúca sa mýtickým psom. Film ma zohrial pri srdci. 7/10 ()

Radiq

Bílý Tesák není žádnej bílej hnusák. Je to holt sice rodinnej film, ale vlčí štěňátko je roztomiloučké, příroda krásná, Hawke mladý ucho, Brandauer světaznalej negramot, co víc si přát...? Snad aby to nebylo tak moc disneyovský... Což zahrnuje i dost blbě (nekrvavě nereálně měkce) natočené psí zápasy. Taky mi přišlo dost idiotské to, jak se už od útlého štěňátka s Bílým Tesákem uplně náhodou náhodičkou trapnou náhodičkou furt potkávali. Prostě jak kdyby čekali, že o nich jednou někdo natočí film... ()

Mylouch

Lehce hudebně ♫ přeslazená tesákovská varianta, která kromě klasické předlohy těží z okázalého využití exteriérů, solidních zlatokopeckých kulis a kvality kousků hrdinských plyšáků. 3-4* ()

Aven

Nádherné scenérie doplněné výborným soundtrackem mi stačily ke spokojenosti. A děj už k tomu nepotřebuji. ()

Master19

Londonův román se mi nikdy nelíbil a podobné filmy o zvířatech mě moc nebaví, ale přesto jsem toto zpracování shlédl s chutí. ()

fabecc1222

Já se až divím tomu, že je to tady v modrý barvě, přitom tenhle film má v podstatě vše, co od takovéhoto příběhu čekáte. Nádherná krajina, kdy na vás každou minutou dopadá zimní atmosféra konce 19. století. Výborná práce se zvířecími miláčky (zdravíme digitální Volání divočiny). Dobré herecké výkony lidských herců v podání několika známých tváří. A to vše lemované lehce naivním, ale velmi pozitivním příběhem, který každého zahřeje na duši. A Zlaté schody bych si vážně nepřál zakusit, ale kdo ví, pro to zlato... ()

VanTom

V dnešní digitální době mi ke štěstí dlouho stačilo, že se na plátně proháněla živá, perfektně vycvičená zvířata (psi, medvěd Bart), která předváděla obdivuhodné výkony. Volná rodinná adaptace klasického románu dále potěšila krásami krajiny a "hmatatelnou" výpravou; z větší části se však věnovala prospektorskému putování mladého Jacka, zatímco jeho očekávané spřátelení s majestátním "psovlkem" odbyla zrychleně v poslední čtvrtině, kde už nedržela moc pohromadě – a v dramatických momentech vykazovala režie značné rezervy. 7/10 za ty němé tváře. ()

blackJag

Co si tak pamatuji, základní momenty z knihy v tom jsou, i když s patřičnou kompromisní úpravou. Ve filmu hodně dobře vypadá práce se zvířaty, takže když na mladého Ethana Hawkeho útočí méďa, vypadá to, jako by za ním opravdu běžela pořádná šelma. 60% ()

JohnSmith

Lehké oddychové a nenáročné dobrodrůžo. Jen s těmi psy to dost zvorali. Tak rozdílní psi v jedné roli bijou do očí. ()