John Q. Archibald (Denzel Washington) je obyčejný starostlivý otec rodiny, jakých jsou na celém světě miliony. Pracuje v továrně a se svými blízkými se snaží trávit co nejvíce času. Jednoho dne se mu však zhroutí celý svět. Jeho syn onemocní a má-li přežít, je nutná okamžitá transplantace srdce. Na ní se však nevztahuje pojištění a tak je nové srdce malému Michaelovi odepřeno. Čas běží a situace začíná být zoufalá. John se proto rozhodne pro krajní řešení. Vezme zaměstnance operačního sálu jako rukojmí, zabarikáduje se s nimi v nemocnici a trvá na operaci svého syna. V té chvíli vstupují do hry další dva muži. Zkušený vyjednanač s únosci Grimes (Robert Duvall) a horkokrevný šéf policie Monroe (Ray Liotta). John se tak ocitá v situaci, kdy nechce ublížit ostatním, ale pokud má zachránit život vlastního syna musí vše vsadit na jednu kartu... (oficiální text distributora)

SeBig

Můj syn je nemocný!! Nic jiného není!! Nemoc!! Pomoc!! Washington a všechny známý držky okolo tam nasebe dvě hodiny pořvávaj a co jako? Naivní, uřvaná blbost. Hudba k smíchu. ()

Arsenal83

Film sa mi páčil obsahom, celým vývojom a celkovo super hereckým výkonom Denzela, na ktorého mám slabosť. Ten záver už bol veľmi pokulhávajúci s veľkým pátosom. Ale tak aj také príbehy musia byť. Aspoň vieme, že v USA bez prachov zdochneš. ()

heyda

Tento film má několik kladů a několik záporů. Nejvýraznějšími klady jsou Denzel Washington, dobrý námět dle skutečné události a silné emoce. Co je však horší je samotné zpracování. Jsou tam scény, nad kterými mi rozum zůstává stát (to už není ani kýčovité, ale přímo směšné), scénář je průměrný, atmosféra filmu je chabá a znatelnou nevýhodou je i přemíra známých tváří. To vše mi dává výsledek 3 slabé hvězdičky a producenti by se měli stydět, jakým způsobem zahodili tak úžasný námět. ()

Dr.film

Charismatický Denzel Washington zde pře čtení scénáře šlápl ale pořádně vedle. Scénarista James Kearns vykonstruoval hodně naivní stejně tak i předvídatelný děj a snad každý divák si v půli filmu musí být jistý jak vše skončí. Je to škoda, protože by stačilo předělat několik dějových zvratů (mám na myslí hlavně ponechat Denzla dokonat své rozhodnutí před koncem filmu) a bylo by vše jiné resp. jaksi více vstřebatelnější. John Q. tak zůstává pouze obyčejnou Americkou limonádou a jediný pocit, který jsi z filmu odnášíte je ten, že když nebudete mít na zaplacení operace pro své dítě, tak vezměte pár rukojmích, tím prakticky vše vyřešíte a ještě se stanete národním hrdinou. ()

claudel

Nebudu polemizovat o reálnosti a přílišné "američnosti" tohoto díla. Já jej vnímám především jako obžalobu amerického systému zdravotnictví. Když obyčejný člověk nemá peníze, tak ho klidně nechají zdechnout na schodech před nemocnicí. A tento systém si náš ctěný ministr zdravotnictví vzal za vzor. Na mě tento film zapůsobil, Denzel Washington je pan herec, ještě jsem ho neviděl hrát špatně, ostatní jsou také přesvědčiví - Anne Heche, James Woods, Robert Duvall i Ray Liotta. Výborná volba pro páteční deštivý večer. ()

Bauer

V tomto filmu se vyskytují herecké hvězdy jako je Denzel Washington, Eddie Griffin, Anne Heche, James Woods, Ray Liotta a Robert Duvall. Na takto hvězdně obsazený film bych čekal něco jiného. Jenže kde nic tu nic! Odkud začít? Hezky pěkně od začátku. Takže, první půl hodina byla opravdu dobrým dramatem. Ale potom se z toho stala obyčejná fraška s příšernými dialogy. Když Washington přepadl nemocnici, tak jsem čekal něco ve stylu Vyjednavače ale nic takového se nedělo. Naprostá nuda bez jakéhokoliv napětí. Rukojmí se dvakrát zasmáli. Policisté venku se jednou zasmáli a lidé, kteří přihlíželi z toho všeho měli očividně srandu. Herci podali nepřesvědčivé výkony. Přišlo mi, že si natačení snad i užívali, jako by natáčeli nějakou komedii a ne vážné drama. Neuvěřitelně mi lezl na nervy malý Mike v podání Daniela E. Smitha, který mi byl velice nesympatický a to i přesto, že uznával Ronieho Colemana. Z těch všech herců, kdo podali výborné výkony, tak samozřejmně Denzel Washington a James Woods. V posledních pěti minutách zazněla i krásná hudba. Ale ta snad měla hrát v průběhu celého filmu, ne?! Tvůrci filmu měli asi záměr nás dojmout ale mně nedojmuli. Ale je pravda, že právě těch posledních 5 minut, to bylo docela i dojímavé, ale to hlavně díky té hudbě. Typický americký film se spoustou kliše a naivnosti!! ()

Mordenroth

Nereálne a naivné, ale (na moje prekvapenie) nenudil som sa pri tom. Že by americké zdravotníctvo naozaj fungovalo takýmto "spravodlivým" spôsobom? To sa mi fakt nechce veriť. Film je však fikcia... ()

Genero

I když se na povrch projevuju cynicky, sarkasmy vrhám na všechny strany a v Bambim bych mohl hrát studený rampouch, rád se dojímám nad filmy o nemocných dětech. Příběh Johna Q. měl téměř všechny ingredience pravého slzavého dramatu ze Svatého lesa. Ke krokodýlímu ronění mi chyběl skutečně jen ždibeček - mohlo se ukázat, že náčelník Monroe je impotentní gay týraný retardovaným registrovaným partnerem, Johnovu manželku na oslavě jejích dvanáctých narozenin análně zneužil zvrhlý strýček a vyjednavač Grimes má jen jednu plíci a tu ještě prolezlou rakovinou. To by pak byl krásně proplakaný únorový večer! ()

5150

Podobné "thrillery s poselstvím" nemám moc v oblibě, viz SNIPER Kari Skogland. JOHN Q však zdaleka nebyl tak trapný. ()

BoPo

Film zo života ako sa hovorí. Najvačším plusom je že Washington nehraje zasa policajta. 2* ani o chlp viac. ()

moviesfan

Pro mnohé je tento film velice samoúčelný a proto není něčím zajímavý. Přesto se mně líbil, i když na city se pokouší hrát poměrně často. Film určitě není k zahození. ()

JohnCZ

Denzel Washington v jeho klasické roli milujícího tatíka, který pro dobro své rodiny udělá cokoli. Nesmírně sentimentální film natočený ve stylu, jaký dokážou jen Američani. Nechybí tomu ale ani napětí, ani dobré herecké výkony. Líbí se mi takový ten filmařský styl ještě z doznívajících 90. let, v jakém se současné filmy už nenatáčí. ()

Marek1991

Ja sa u tohto určite nebudem vyhovárať na kalkul, hru na city, klišé a iné veci, čo sú tomu vyčítané. Je to skrátka spracovanie vážnej veci, ktorá je v dnešnom egoistickom svete reálna. Keby ste to zažili na vlastnej koži, byť na dne, ani nie svojou chybou a byť potrestaný životom, tak by ste to nikdy nebrali takto. Možno to nebolo niekedy až tak reálne, ale téma a dej sú podľa mňa výborne vystihnuté. Niektorí ľudia si skrátka nevedia vážiť, čo majú, nepochopia niektoré veci, pokiaľ o ne neprídu. Spamätajte sa kým nebude neskoro. Podľa mňa veľmi dobré. ()

Torision

Tenhle film se mi líbil svým spádem, přímočarostí, ba to bylo i napínavý. Jsem docela překvapenej tak nízkým hodnocením...... Podobné filmy : Mad City (1997), Falling Down (1993), The Negotatior (1998) ()

Kryton

Denzel Washington v sociální agitce na téma - my chudí - oni bohatí - my nemocní - oni zdraví. Chudý dělník John má nemocného syna a nemůže protlačit jeho operaci. Tady by to mohl hrát kdokoliv, protože to je hlavně spíše sociální drama. To by však z toho producenti neměli chtít áčkový "blockbuster" a tak se tam nasypalo pár dolarů a přiběhly větší jména. Nikdo moc nevybočuje a Denzel dělá opět toho správného chlapáka, od kterého byste se chtěli přepadnout a unést. Celé to jasně směřuje k (SPOILER)................šťastnému konci. Chtělo by to prostříhat, ubrat na emocích a pak by se to dalo vidět i více než jednou. Hodnocení OST: televizní nudná šeď stejně jako film 5/10 ()

Denzel a Nick opět spolu

Denzel a Nick opět spolu

23.11.2005

Herec Denzel Washington a režisér Nick Cassavetes se už jednou sešli při natáčení filmu John Q. Ten měl sice rozporuplné kvality, ale vzájemná spolupráce těmto pánům zřejmě svědčila, takže další… (více)