John Q. Archibald (Denzel Washington) je obyčejný starostlivý otec rodiny, jakých jsou na celém světě miliony. Pracuje v továrně a se svými blízkými se snaží trávit co nejvíce času. Jednoho dne se mu však zhroutí celý svět. Jeho syn onemocní a má-li přežít, je nutná okamžitá transplantace srdce. Na ní se však nevztahuje pojištění a tak je nové srdce malému Michaelovi odepřeno. Čas běží a situace začíná být zoufalá. John se proto rozhodne pro krajní řešení. Vezme zaměstnance operačního sálu jako rukojmí, zabarikáduje se s nimi v nemocnici a trvá na operaci svého syna. V té chvíli vstupují do hry další dva muži. Zkušený vyjednanač s únosci Grimes (Robert Duvall) a horkokrevný šéf policie Monroe (Ray Liotta). John se tak ocitá v situaci, kdy nechce ublížit ostatním, ale pokud má zachránit život vlastního syna musí vše vsadit na jednu kartu... (oficiální text distributora)

Davies182

Překvapivě dobrý snímek s excelentním Denzelem Washingtonem, který je asi to nejlepší, co mohlo toto dílo potkat. Některé scénky a chování postav jsou vyloženě tupé, ani hlavní hrdina se hloupým činům kvůli mírně podprůměrnému scénáři nevyhnul. Příjemný a docela napínavý film o jednom nemocném chlapci a jeho obětavém tátovi. ()

gogo76

Hlavne kvôli Denzelovi celkom pozerateľné,ale scenár je naozaj naivný až stupídny.Stačí zobrať búchačku do ruky a zrazu ide všetko hladko,však? Dokonalý návod ako vyriešiť problémy...akékoľvek.50%. ()

sepp

Denzel tradicne podava k uzivani nudny vykon, a to ve filmu, ktery ma zrejme za cil zvysit prodejnost papirovych kapesniku pomoci slz vydojenych z oci navstevniku kinosalu. Hloupy namet prepracovany do naprosto sentimentalne-vypjate-dementniho scenare, diky cemuz dostavame za rovnitkem jedine mozne reseni teto rovnice - naprosto zbytecny film. ()

Phobia

Poplavu proti proudu, ale mě tenhle film jednoduše zaujal a bavil. Vykalkulovanou dojemnost, naivitu a nereálnost děje jsem ochotná překousnosnout, jakkoliv ten závěr teda filmaři pěkně pomrvili. Ale neberte mě moc vážně, mám prostě ráda Denzela Washingtona :-). 71% ()

LiVentura

DObrý předobraz toho, jak může skončit demokracie, svoboda člověka tak velká, že si jej nikdo nevšímá, ani když umírá prakticky na ulici. To je případ malého synka jednoho továrního dělníka, který se prostě s jeho osudem nehodlá smířit.!! USA v tomto směru potřebuje změnu, která je snad už na spadnutí. A co se týče nás, ještě, že máme zákonem stanoveno komplexní zdravotní pojištění, fuj, ulevilo se mi. ()

Fiftis

Niektoré scény vyrážajú dych. Je to smutný príbeh, ktorý by som nikdy nechcel zažiť. Príbeh je fakt úžasne napísaný. Jeden z filmov v ktorých Denzel Washinghton naozaj zažiaril. Veľmi dobre vydarený herecký výkon. Naozaj sa do tej role ponoril naplno. Verím, že keby sa mu to skutočne stalo, urobil by úplne to isté. Ale vlastne, kto nie? Veľmi dobrý thriller, ktorý ma zaujal svojím pomerne silným príbehom. Filmu nechýbajú emócie, ani trochu nie-príliš výrazné akcie. Čakal som iný koniec, ale nesklamalo ani náhodou. ()

Boogeyman

Jednání hlavního hrdiny by se dalo jasně pochopit, ale celé je to podané tak stupidně pateticky, že by jeden blil. Hlavně, když mu pak ostatní zatleskají! ()

Stegr

50% - SPOILER - John Q byl koukatelný film. Pokud nepočítám ubrečenou mámu a tuny klišé a deux ex machina, posouvající film z kolonky "ze života" do kolonky "WTF?". Nebýt toho, Denzel by zachraňoval syna za cenu vlastního života, protože by mu nic jiného nezbylo. Ne, že bych byl morbidní, ale tak by se mi to líbilo. Takhle ještě 3* i díky pár zmínkám o kulturistice... :) ()

Mi Nü-Chai odpad!

Ó velký Cthulhu, co jsem komu udělala, že Tvé mocné chapadlo seslalo tohle na promítání do autobusu zrovna ve chvíli, kdy jsem v něm jela já? Příběh sám o sobě je odpadový a zpracování mu není nic dlužno aneb jak se hodný chudý černoch postavil se zbraní v ruce zlým bílým doktorům v bílých pláštích. Fuj. ()

HAL

Viděl jsem z celého filmu jen zhruba patnáct minut, rovnoměrně rozesetých po celé délce - z hloupého a připitomněle sentimentálního jsem nepřišel o nic, z převážně příšerného herectví většiny zúčastněných, a hudebního podkresu, který do filmu narouboval nějaký nepochybně velmi sadistický zvukař bohužel také ne. Pravdou je že některé scény jsou TAK špatné že skoro mohou mít takříkajíc "guilty pleasure" potenciál,... ale děsivé moralizování ve filmu by zabilo i sebedekadentněji naladěného diváka. 2/10 ()

mzss1

(50%) JOHN Q. je film, který dle mého názoru mohl mít o dost vyšší potenciál. Je nesmírná škoda, že se z toho stal pomalu televizní film se slabším rozpočtem, mizerným scénářem a bohužel i slabšími hereckými výkony. Chtěl jsem dát jen 2*, ale nakonec jsem se smiloval díky vcelku slušnému až trochu emotivnímu konci a tak tu nejslabší možnou 3* udílím. Abych můj názor na tento počin upřesnil, tak začnu od začátku. Úvod snímku se rozbíhá docela slušně. Jasně tu vidíme krutou realitu, že když nejsou peníze, tak složité operace prostě nebudou. Je to smutné a to především, když se jedná o děti, tím pak rodiče trpí snad víc, než si sami dokážeme představit. No, ve scénách, kdy sledujeme hlavního herce Denzela Washingtona jak se snaží získat peníze všelijakými způsoby, tak z toho jsem byl docela rozpačitý. I ta hudba okolo toho jak byla, říkal jsem si, že je to takové snad nadlehčené atd. Poté se film naštěstí trochu ubral na vážnější notu. Jenže celé to Denzelovo přepadení v nemocnici je takové nemastné neslané, ani to pomalu nepůsobí jako přepadení. Z Washingtona nejde moc strach. Samozřejmě je to v jádru postava dobráka a milujícího otce, tak samozřejmě nemůžeme očekávat, že se z něj stane profesionální únosce, co bude každou hodinu zabíjet jednoho rukojmího, ale nějaká ta tvrdší scéna zde být mohla. Takže tato linie mě moc nebavila, zachraňují to ale dobří herci Robert Duvall a Ray Liotta. Najde se tu i pár trapných scén s vedlejšími postavy, kteří to zahráli hůř. Jako celek mě to moc nebavilo, jen ta cca poslední 15 minutovka byla už dobrá. Napínavá a i emotivní. Nevěděl jsem jak tento slepenec nakonec zhodnotit. Tu 3* teda dávám a procenty z toho vyvozuji čistý průměr, který na 1 shlédnutí neurazí, ale ani moc nezabaví. ()

kingik

John Q. Archibald žije obyčejným životem. Jednoho dne se mu zhroutí celý svět. Jeho syn onemocní a nutně potřebuje transplantaci srdce, kterou ovšem nízká rodinná pojistka nepokryje. Čas běží a situace začíná být zoufalá. John se proto rozhodne pro krajní řešení. Mě tenhle film zrovna moc nezaujal, protože dost manipuluje s divákovými city a přepadnout nemocnici a dožadovat se nutné operace, mně připadlo hodně přitažené za vlasy. Film je ale i chladně natočen, a tam kde bych měl cítit lítost k hlavnímu hrdinovi, jsem cítil scenáristickou bezradnost a snahu o vyloudění si kladných emocí. U mě se tohle minulo účinkem, a to i navzdory tomu, že Denzel Washington dělal, co bylo v jeho silách. 40% ()

Snorlax

Chyba produkce spočívá v to, že nepoužila stejné výhrůžky, které přiměly kvalitní herce podepsat smlouvu na účinkování v této nevydařené taškařici, též na diváky. Třeba by se jim to ze strachu i líbilo. ()

Kothy

Denzel Washington má umírajícího syna. Zabere se zbraní celou nemocnici a je ochoten se pro něj obětovat. "Nemoc - pomoc." ()

mil@n.fanatik

Velmi emotivní film. Dokazuje, co by táta, neudělal pro svého synka. Perfektní výkon Denzela Washingtona! V posledních shlédnutých filmech s ním se mi moc líbí, hraje fakt excelentně! Každý film co jsem s ním viděl, tak nikdy nezklamal. Film John Q byl napínavý a leč se tam toho až tolik neudálo, mě se to moc líbilo. 4,5*. 85% ()

Slartibarkfast

Za Denzela dávám hvězdičku navrch. Jinak je to něco tak neskutečně ubohého. To snad zvládnou natočit jen v Hollywoodu. Snůžka keců a sbírka tak přihlouplých scén, že by to vydalo na tři parodie. Že mají američani stupidní systém pojištění ví každej a natočit o tom film se mi zdá jako sebepoškozování. Navíc hrdinný otec co zachraňuje svého syna. Citová vykrádačka až běda. Doslova přinutí k slzám! Prostě a jednoduše je to cirkus na kolečkách. 55% (z dobré vůle) ()

Slarque

Nechápu, proč je tenhle film soustavně vydáván za thriller, když jde o standardní melodrama, které si jen chvíli na thriller hraje. I když ve scéně, kde James Woods souhlasil s navrhovanou operací, jsem vážně přemýšlel, jestli si ze mne tvůrci filmu střílejí, nebo se snad snaží o komedii. Potenciál silného hereckého obsazení zůstal zcela nevyužit – všichni hrají to, co už dobře předvedli v jiných filmech. I proto si myslím, že si výsledek třetí hvězdičku nezaslouží. ()

Tomco

U mňa o dosť lepšie ako u väčšiny. Buď som taký lacný divák alebo je to preto, že som mal v čase videnia "len" 17 rokov. ()

Denzel a Nick opět spolu

Denzel a Nick opět spolu

23.11.2005

Herec Denzel Washington a režisér Nick Cassavetes se už jednou sešli při natáčení filmu John Q. Ten měl sice rozporuplné kvality, ale vzájemná spolupráce těmto pánům zřejmě svědčila, takže další… (více)