Riddick (Vin Diesel) je na útěku před žoldáky. Na jeho hlavu je vypsána vysoká odměna a on se proti své vůli ocitá uprostřed nelítostného souboje. Jedině Riddick totiž dokáže zastavit Necromongerovy bojovníky a zachránit lidstvo. Bude se mu však chtít zachraňovat kromě svého života ještě něco jiného? Riddick: Kronika temna vás díky neuvěřitelným speciálním efektům, akcím nabitým dějem a hvězdným obsazením vezme na parádní jízdu fantastickým světem, na kterou hned tak nezapomenete. (Magic Box)

B!shop

V podstate megalne upgradovanej pribeh Cernocerny tmy. Opet Riddick zachranuje tech par lidi, co ma rad a alieny vystridala rasa Necromongeru. Ale je to fajnovy osvezeni v dobe, kdy jediny poradny sci-fi jsou Hvezdny valky, ktery jsou moc ucesany. Tohle je spravne drsna a spinava akcni scifarna. S trikama se to Star Wars sice nemuze rovnat, misty vypadaj dost jako umela hmota, ale spatny nejsou, hlavne v zaberech na galaxii nebo celou armadu atd. jsou perfektni. Navic se toho dost schova ve spinavosti prostredi, tme a rychly kamere. Pribeh, jak uz jsem napsal, je podobnej Pitch Black, ale je docela promakanej a dava prilezitost pro spoustu souboju a akcnich sekvenci. A pak tu je strasne vostrej Vin Diesel se svejma hustejma ocima a pekelne drsnym hlasem a tentokrat to rozjede jeste vic, nez kdy predtim a sem tam hodi nakou hustou hlasku. Pro Vina Diesela je tohle zrejme zivotni role, protoze rvat se umi vyborne a vypada u toho cool a nejakou tu emoci taky zahraje. Vyborna scifi jizda. ()

Marius

Keď tak pozerám po ostatných komentároch, väčšina užívateľov buď ešte v škole nemala alebo si už nepamätá predmet logika. Takže ak absentujem od základných postulátov fyziky (tepelná výmena), logiky (že jedným falošným cieľom zmagoríte najvyspelejšiu armádu vo vesmíre, že prebehnete 29,4 km skôr než iní vylezú výťahom) a od faktu, že na Crematoriu vzhľadom k extrémnym rozdielom teplôt prakticky nemohla existovať atmosféra, ktorá by umožňovala druhu homo sapiens sapiens dýchať kyslík, ostáva mi temná atmosféra, výborne zvládnutá výtvarná stránka a krásna, ale mierne prehrávajúca Thandie. Urban nie je herec, ale drevo (nechápem ako z neho vytrieskal Jackson Eomera) a Diesel je tak ultrahypermegacool až je to smiešne. Tož za dve. 3/10 ()

Jossie

Vzhledem k tomu, že od sci-fi nečekám nic jiného, než charismatického hrdinu, atmosféru a dobré triky a na nějaké nelogičnosti moc nekoukám, se mi Riddick dost líbil. Černočerná tma je sice lepší, ale tohle bylo pořád dost dobré. Líbí se mi, že to není vůbec průhledné, umřít může kdokoliv a vyhrát také a hlavně motiv vyvoleného, ten mě dostane vždycky spolehlivě. ()

H34D

Ambiciózní, ale přitom dějově neslaný, nemastný sequel Riddicka trpí řadou scenáristických neduhů - ať už jde o drobnou natahovanost, občasné dírky v logice (např. závěrečný souboj), tak hlavně o prázdné a v podstatě jen "povinné" dialogy. Avšak dřív než David Twohy spláchnul 105 milionů dolarů do kanálu, podařilo se mu nastínit poměrně zajímavý fantasy svět plný možností a neuskutečněných nápadů, které si můžete rozvinout vy sami. Pokud k Riddikově kronice temna přistoupíte s otevřenou myslí a aktivně se vnoříte do jeho světa, dokáže vás příjemně pohltit. Neznámé planety, exotické podnebí, podivná civilizace, mýtus Underverse - těžko popsat proč, ale funguje to! Připomíná mi to méně šílené epizody Farscape. Navíc Vin Diesel je zde opravdu cool a jeho postava Riddicka zažívá vrchol. 7/10 ()

Skejpr

v porovnání se skvělou Čenočernou tmou a navzdory velkému rozpočtu chaboučké. Děj překombinovaný a přitom o ničem, některé televizní efekty (nikoliv kvalitou ale... ehm...nápadem), a v podstatě naprosto bevýrazní herci (až na Diesela) a k tomu všemu fakt, že SPOILER!!!!! obě přeživší postavy z minulého filmu jsou tu jen proto, aby tu mohly (ne)vesele umřít, což zpětně zhazuje Černočernou tmu, která si to fakt nezaslouží. ()

BadoXXII

Udělal jsi tři chyby. První chyba, vzal jsi tu práci. Druhá, prišels nalehko. Proti mně čtyřčlenná posádka? To je urážka! Ale nejhorší chybu, cos udělal... to je ono, prázdný stojan na pušky...... Výprava a efekty sú prevažne naozaj dobre spravené a ten vysoký rozpočet je vidieť. Má to však veľa logických dier, atmosféra často chýba a scenár tiež nepatrí k tomu najlepšiemu. Vin Diesel je však cool a veľkým plusom je aj to, že na základe tohoto filmu vznikla veľmi podarená pc hra. ()

Shit

O něco horší než černočerná tma a to hlavně kvůli horšímu příběhu, jinak Riddick je stále ultimátně nabouchanej a nehorázně drsnej, zabíjí na počkání hrnkem od čaje a vypouští jednu drsnou hlášku za druhou, do toho pár megahustejch akcí, při kterých Riddick zmasakruje cca 30 nepřátel a je tu sice ne tak příběhově promakaná, ale za to parádně zábavná sci-fi akční jízda se všim všudy. Ovšem, co tam dělal Colm Feore jako záporák, to teda netušim. ()

Morien

Tak jsem si uvědomila, že Vin Dieselův Riddick je v podstatě Eso Rimmer, protože každá jeho akce končí tím, že si zamilovaně řeknu: "To je frajer!" a přemýšlím, kde v tuhle dobu sehnat humrový koktejl. Nicméně je potřeba zmínit, že jsem se zamilovala do osekané kratší verze, která je postavená jako akční honička ve vesmíru okořeněná trochou fantasy mytologie kolem, kterou člověk snadno omluví, když odměnou je maraton o život po povrchu pekelné planety. Když jsem si chtěla po letech oživit nostalgii a (prakticky proti mojí vůli) spatřila prodloužený director's cut, vlasy mi hrůzou vstaly na hlavě. A moje vlasy mají průměrnou délku 70 centimetrů, takže to už něco znamená. Film se všemi flashbacky a magickými osudovými vložkami úplně markantně ztratí na tempu a i na většině cool-metrů padají ručičky směrem dolů. Jeden příklad za všechny je Riddickova poslední rozmluva s Purifikátorem: V kratší verzi je úsečná, mnohoznačná a správně navnazující (existuje toto slovo?), v té prodloužené je hloupě doslovná a rytmus jednotlivých záběrů zpomaluje a otupuje nástup cool inferna (cool inferno, muhaha), které následuje. A přitom se tam zase tolik nezměnilo, přidali jeden lacině vypadající digitální trik a mírně poupravili sled replik. Výsledný dojem je ale úplně jiný. V principu přidané scény dělají z potenciálně nadčasové jednoduché žánrovky domrvený pokus o space operu, který mnohem snadněji stárne a ztrácí jiskru. Nebo úplný konec: Ačkoliv nejsem skalní zastánce voiceoverových vypravěčů, tak závěr sestříhaný kolem ironického komentáře Judi Dench mi přišel mnohem údernější a trefnější než ten ve vážněji se beroucí rozmělněné director's verzi. A takhle bych mohla pokračovat i dál, ale tak budu raději předstírat, že si žádných variací nejsem vědoma, budu si pamatovat jenom to, co chci, budu si užívat famózní soundtrack a budu si představovat, že vyčesávám vesmírný popel z průměrně sedmdesát centimetrů dlouhých vlasů. ()

gudaulin

Z Černočerné tmy, která vznik Kroniky temna podnítila, jsem dosud viděl jen úvodních 13 minut, poté jsem byl nucen z jistých neodkladných důvodů uchýlit se dlouhodobě do malé místnosti, kam každý chodí sám - nicméně ten začátek mě utvrdil v přesvědčení, že jde o typické béčko s hluboce podhodnoceným rozpočtem. Díky komerčnímu ohlasu se produkční studio rozhodlo přisypat dolárky a kalkulovalo s natočením několika pokračování. Přijetí Kroniky temna fanoušky bylo ale velice chladné a ze snímku se stal bolestný propadák, který pravděpodobně znamenal konečnou pro eventuální další díly. Což o to, rozpočet je na filmu znát, trikové záběry jsou srovnatelné s úspěšnými sci fi snímky posledních let, barvy jsou kompozičně sladěné a Vin Diesel cedí svoje drsné hlášky, jenže...Je to natočené bez osobního zaujetí, scénář je nevyrovnaný, postavy většinou ploché a jejich potenciál k uzoufání nevyužitý. Navíc, už čistě osobně, nemám tyhle fantazy s pompézní mytologií, co se na pohled maskují jako sci fi, jednoduše v lásce. Celkový dojem 50 %. ()

Dudek odpad!

Naprosto zbytečný film, se špatným scénářem, který dokáže potěšit jen z vizuálního hlediska ()

Gilmour93

„Kdo je naše hvězda..? Ri-ddick, Ri-ddick! Je z odvážného těsta. Ri-ddick, Ri-ddick! Kdo se nikdy nevzdá..? Ri-ddick, Ri-ddick, Riddick, Riddick, Ri-ddick!!!“ Jacísi Nekrofilové, Mentálové a nesmírný vesmír ve vypocené sáze, kde chyběl jen Zakňaktel a mohlo to být jako libovolná epizoda Hvězdné brány okořeněná přítomností galaktického Majora Drsňák v podobě nehořlavého, neprůstřelného a neprobodnutelného Vincenta Nafty v plaveckých brýlích. Twohy alespoň zjistil, že atmosféru a nadhled prvního dílu si za peníze nekoupí.. ()

Tuxedo

Riddickův druhý film už není taková jízda jako ten první, ale i přesto je docela dobrý. Diesel a Urban rullez!!! ()

Hal_Moore

Efekty mi ve filmu nevadí, ani ve větším než potřebném množství. Mnohdy se na ně dokonce těším. To co jsem však dostal u Riddicka se vymyká veškerému slušnému vkusu. Film sám o sobě není špatný (předchozí Černočernou tmu jsem ještě neviděl), příběh se dá zkousnout, herci předvádějí jen to, co se od nich čeká. Avšak vše zabíjí přehršel efektů v každičkém záběru, což by samo o sobě nevadilo, nebýt ty efekty podprůměrné a neuvěřitelně umělé. Kdyby se Riddick natočil v trochu komornějším pojetí, vůbec bych se nezlobil a asi i tu hvězdičku přihodil. Na kdyby se ale nehraje. ()

Aluska88

Musím říci, že Kronika temna se mi líbila o mnoho více, nežli Černočerná tma. Pokračování je více akční, s geniální vizuální stránkou. Pokud se mi v prvním díle Riddick dost zalíbil, tak tady jsem jeho postavu začala milovat. Další z řady drsných, komixových týpků, kteří mají vždy po ruce své charisma a chytlavé a vtipné hlášky. "Ta tvoje posádka je podělaná strachy, možná bys jim měl říct, co se stalo s tou předchozí.", "Víš, co se mi na těch místech nelíbí? Fitness pro smrady, co žerou wafle." ()

genetique

Hlášky, akcia - akcia, hlášky, občas Twohyho hluchá príbehová diera, ale potom znova akcia a hlášky, takže o chlapskú zábavu je postarané. 80%. ()

sniper18

Je to veľmi dobrý akčný sci-fi film s Vinom Dieselom v hlavnej úlohe. Má dosť dobrý príbeh o špičkovom zabijakovi, Riddickovi, najhľadanejšom zločincovi v známom vesmíre, ktorý prichádza pozrieť svojho dávneho priateľa, ale na mieste zisťuje, že ich planétu sa práve chystá dobiť najmocnejšia armáda, ktorá chce všetky ľudské svety pretvoriť k svojmu obrazu. A keďže sa odmietne podriadiť a navyše vládca armády zistí, že Riddick patrí do obávanej rasy, chce ho za každú cenu zastaviť a tak musí Riddick čeliť najobávanejšiemu nepriateľovi vesmíru. So spracovaním som nadmieru spokojný, dej je už od úvodu veľmi zaujímavý, pôsobí dosť rozmanito, často sa mení prostredie a typ scén a vyvrcholí to v strednej časti filmu na väzenskej planéte, ktorá je rozhodne vrcholom filmu. Sadlo mi aj celkové béčkové pojatie, ktoré sa k tejto tématike výborne hodí. Len škoda, že finále sa až tak moc nevydarilo, síce tiež nie je zlé, ale predtým sa odohrali omnoho zaujímavejšie situácie. A poteší, že ak sa práve neodohráva niečo dejovo dôležité, tak má táto skvelá hlavná postava priestor na prezentáciu svojich schopností a vlastností a práve mnohé tieto scény sú z celého filmu najlepšie. Akcie je tu plno a je aj celkom slušná. Oceňujem jej veľkú rozmanitosť, ale nanešťastie jej kvalita je už celkom rozporuplná. Mnohé situácie sú perfektné, napríklad začiatok invázie, útek pred slnečnou žiarou alebo likvidácie jedného protivníka na všetky možné spôsoby. Ale prestrelky bez krvi, kde zasiahnutí letia vzduchom všetkými smermi ma vôbec nezaujali a sklamaním je aj potenciálne najzaujímavejšia akcia filmu, zneškodnenie množstva nepriateľov pomocou nožov. Ale aj tak mám z nej rozhodne dobré pocity. Herecké obsadenie je výborné, Vin Diesel síce nepatrí medzi mojich obľúbencov, ale v tejto úlohe je perfektný, má výborné hlášky a množstvo skvelých reprezentatívnych situácií, súboj s najlepším vojakom, likvidácia hrnčekom a iné, chválim výber záporákov, či už žoldnierov, alebo aj mimozemskú rasu a bavili ma aj všetky výraznejšie vedľajšie postavy. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, zaostáva jedine niekoľko efektov, ale to k béčkovému štýlu filmu aj tak sedí. Keby bol celý film ako časť na väzenskej planéte, neváham s plným hodnotením, ale aj tak je to výborná zábava, ktorú si rád občas pozriem. 81% ()

Ainy

Vinovi byla tahle role ušita na míru brilantní rukou režisérského ševce Davida Twohy. Musím pochválit opravdu velmi impozantní prostředí cizích planet. Určitě nejpůsobivější se pro mě stala jedna z nich s příznačným názvem Krematorium. Moc pěkná role byl element vzduchu. Jen si říkám jaká škoda, že nedostala více prostoru, ale to každý vnímáme různě. Cítím se tak trochu nenasytně. Často se stává, že dvojky, trojky plus další pokračování divácky úspěšných "jedniček" propadávají, ale ne akčností a tempem nabitý Riddick. Tady prostě nemám dost a chci další díly. Rokem 2013 to přece nemůže končit :-) ()

Hitman_47

Nevím, co tomuto filmu vytknout...asi nic ;o) Měl sem možnost vidět o 20 minut delší režisérský sestřih a musím říct, že je to sakra nářez ! ()

Le_Chuck

Takto nejak si predstavujem pilot k seriálu, ktorý si v živote dobrovoľne nepustím. Farbičky over the top, papundeklové brnenia jak zo Stargatu a universum, ktorému je málo 10 vesmírov a 20 rás. Aspoň, že Diesel je vo forme. 50% ()

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Riddick opět krvavý

Riddick opět krvavý

06.09.2011

Dnes už vlastně kultovní vesmírný hrdlořez se vrací do kategorie „mládeži nepřístupno“. Potvrdil to Vin Diesel na svém facebookovém profilu. Je to potěšující hlavně s ohledem na fakt, že film nazvaný… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)