Manchurianský kandidát

• Česko Mandžuský kandidát (více)

Někdo se nám dostal do hlavy, ale jinak je všechno pod kontrolou. Napínavý snímek Mandžuský kandidát režiséra Jonathana Demmeho (Mlčení jehňátek, Philadelphia) představuje aktualizovaný remake stejnojmenného snímku z roku 1962. Ten byl natočen podle slavné knižní předlohy Richarda Condona a pojednával o americké vojenské jednotce, která byla během svého zajetí v Koreji naprogramována ruskými tajnými službami jako zbraň k zabíjení. V novém filmovém zpracování Mandžuského kandidáta z roku 2004 je děj snímku zasazen do Kuvajtu v období války v Perském zálivu. Během nezdařené vojenské operace velící kapitán Ben Marco (Denzel Washington) upadne do bezvědomí a celou jeho jednotku zachrání seržant Raymond Shaw (Liev Schreiber). Tak zní alespoň oficiální výklad celé vojenské akce. Pověst válečného hrdiny Raymondovi výrazně pomáhá v jeho politické kariéře a díky úsilí své ambiciózní matky Eleanor Shawové (Meryl Streepová) se stává jedním z hlavních kandidátů na post viceprezidenta Spojených států amerických. Kapitána Marca ovšem pronásledují podivné sny o tom, že ve skutečnosti došlo k únosu celé vojenské jednotky a jeho muži se stali oběťmi systematického vymývání mozků. Zdá se, že vlastním vzpomínkám nelze věřit a politické spiknutí nabývá stále větších rozměrů. Tento politický thriller představuje velmi vydařený příspěvek v kategorii konspiračních filmů a vyniká hvězdným hereckým obsazením. Meryl Streepová byla za svůj výkon ve vedlejší roli dokonce nominována na Zlatý glóbus a cenu BAFTA. (Česká televize)

predators

Vláda, prachy, pokusy, únosy. Docela dobré téma na natočení nějakého toho trháku. V tomto případě se sice o veledílo nejedná, ale pár věcí se mi líbilo a i překvapilo. Takže je to spíše tahák...co táhne za správný konec:-) 75% ()

Slarque

Tenhle remake není vyloženě špatný. Denzel Washington, Liev Schreiber a Meryl Streep v hlavních rolích zachraňují hodně, ale možná to mělo být ještě o něco paranoidnější a kdyby divák nepoznal, jestli je hlavní hrdina opravdu magor, na kterém se jen projevují psychické následky války, nebo je jediný, kdo si začíná uvědomovat, co se tady děje, mohla to být paráda. Takhle jen solidní film, co neurazí. ()

Chrustyn

Slušný ale poněkud zmatený a zdlouhavě se táhnoucí politický thriller bez jakékoliv "akce". Ne, že bych čekal přestřelky nebo tak ale chvílemi mi přišlo, že se nic neděje. Jedná se o klasický thriller o muži, který něco ví ale nikdo mu to nevěří, takže se musí o vše postarat sám. Mělo to atmosféru, napětí a Denzel opět předvádí velice dobrý standard ale tolik mě to nechytlo. ()

sharky

Důrazně žádám všechny hollywoodské režiséry (zejména ty renomované - kdo by čekal špatný film od tvůrce Mlčení jehňátek!?) a producenty, ať se už proboha nepouštějí do žádných remakeů - vždycky je to akorát průser. Několik dobře udělaných napínavých scén, ale nezachrání film se stupidním překombinovaným paranoidním scénářem a absolutně se nehodícím hereckým obsazením (akorát Liev Schreiber nebyl špatně vybrán). takhle je to jen další z řady trapných vlasteneckých amerických filmů plných republikánských projevů a záběrů na vlajku. Demme zkrátka stárne. ()

Ivoshek

Je to takové celé mysteriózní, ale nemá to spád a spousta věcí je pro mne na hranici uvěřitelnosti. Ale dokoukal jsem to, protože jsem byl na pointu docela zvědavý (a pak zklamaný, protože jsem čekal, že bude nečekaná, a ono ne). ()

honajz

Docela to ušlo, i když je to úplně jiné než původní film. Dvě tři scény jsou velmi dobré, ale jako celek to tolik nedrží pohromadě a nezaujme. ()

Thomick

Takový standardní "mrazivý" thriller s nádechem mysterie, který střídá silné okamžiky s těmi až nečekaně slabými ... na druhou stranu Meryl Streep se mi snad nikde jinde nelíbila tolik jako tady (leč ji teda nevyhledávám, jen co je pravda). ()

Othello

Nato, že jsem čekal formálně konzervativní politický thriller, tak tohle paranoidně ujetý scífko mi vyrašilo nejednu vrásku. Fantasticky nasnímané drámo srovnatelné ve všech směrem s Jakubovým žebříkem. Nicméně zde i tvrdě dopadá, protože to, co fungovalo v 50. letech by mohlo již dnes fungovat spíše na metaforické úrovni, odrážející i otevřenější americké rány než konflikt na který si dneska už stejně půlka lidí napamatuje. Každý politik má totiž svůj spouštěcí čip a nemusí bejt nutně vpravenej vrtačkou do lebky. ()

becki_tu

Nebýt nedořečeného závěru (a nebo jsem to nepochopil) a bohužel nepříliš překvapivého vypointování, byl bych nejspíš spokojen na 100%. Washingtona mám rád čím dál tím víc i proto, že podobné role mu nesmírně sedí a taky je nutno říct, že takovou mrchu, jakou tady hrála Meryl Streepová, jsem už dlouho neviděl. Tématicky to ale bylo celé víc než zajímavé... ()

Sawy

Neviděl jsem původní film,ani jsem nečetl prý vynikající knihu,takže se mi Manchurianský kandidát hodnotí poměrně těžko.Od filmu jsem čekal spíše válečně-politickou satiru,takže mě jeho celkové směřování k paranoidnímu thrilleru poměrně překvapilo,celkově se přede mnou rozprostřel relativně zdařilý žánrový kousek,kterým Jonathan Demme ukazuje,že od Mlčení jehňátek ještě nezapomněl,jak se má správně budovat atmosféra,filmu navíc hodně pomáhá kamera,která snímá scény z netradičních úhlů,její nečekané nájezdy jsou působivé a detailní zabírání herců ještě posiluje tísnivost celého projektu.Film ale NAPROSTO selhává v propracovávání dané konspirační zápletky,kdy se sice často mluví o jakési zlotřilé korporaci,aniž by se ovšem jakkoliv odhalovaly její skutečné motivace nebo členové a vnitřní logika filmu proto značně hapruje.Nedořečenosti jsou hezká věc jen pokud se s nimi umí pracovat a neubližují příběhu jako takovému,což se tady bohužel děje.Navíc,díky neodhalování strůjců spiknutí by jako hlavní záporná postava měla fungovat Meryl Streep,což se ovšem neděje,hlavně díky značnému upozadění její postavy,u které jsem neviděl důvod,proč ji nenávidět.A pokud chybí pořádný záporák,divák nemůže hrdinovi jaksepatří fandit.Kandidát je filmem,který dokáže překvapovat,přenášet paranoiu a traumata z hlav hrdinů na diváka,ale výše zmíněné nedostatky plus přebytek nechtěně směšných scén jej v mých očích sráží až příliš.Proto dám pouze silnější tři hvězdičky. P.S.: Denzel je výtečný a Vera pěkná,ale málo využitá. 70 % ()

BoPo

Tak tento film ma veľmi nezaujal. Zo scenára sa určite dalo dostať viac. Tie 3* sú adekvátne. Nebolo to ani hrozné ani výborné. Jednoducho len dobré. ()

Terva

Mix adaptace románu Richarda Condona a předělávky filmu Johna Frankenheimera s Frankem Sinatrou z roku 1962. Toto léto bude všechno pod kontrolou......... Scénář : Daniel Pyne a Dean Georgias. Kamera : Tak Fujimoto. Hudba : Rachel Portman a David Amram - Dirigenti : David Amram, Michael Kosarin, Lucas Richman a Theodore Sperling. Autor " Fortunate Son " : John Fogerty. ()

Blofeld

Zručně natočený film, ale Condonova kniha je z mých nejoblíbenějších a snad i proto jsem vůbec nepochopil závěr. Jinak má film výbornou hudbu a Meeryl Streepovou, takže co chtít víc? ()

corpsy

Ničím výnimočný, hviezdne obdsadený polithriller s nádychom sci-fi. Rád by som po tejto skúsenosti videl originál z roku 1962. ()

Kryton

Je tam toho tolik , že se pomalu začínáte stejně ztrácet jako major Marko. Denzel Washington celý tento film táhne , hraje skvěle , ale jen jeden člověk film nedělá. ()

themic

V tomhle filmu Meryl Streep vypadá hodněji svému věku. Zajímavý film, který leckoho dokázal přikovat do sedačky. Ale i tak průměr. 60% ()

MartinezZ

Tenhle filmek má ten problém, že jako první jsem viděl verzi ze '62 a pak až teprve Denzela. S ohledem na to je novější verze pouhou adaptací a ne remakeem, protože tady je mnohé jinak i když kostra zůstává. Verze '62 byla unylá, ze začátku ukecaná a částečně nudná. Tady už od začátku je vidno, že se něco děje a že se to má sledovat, ale příliš technologie to zabíjí, jako by tam nemohlo zůstat to vymývání mozků. Přebývá tu zájmová tech-firma na pozadí, trochu zbytečně je tu sám syn vecpán do popředí a vůbec je to nějak celé zpřeházené - kdo co dělá a proč. Ve smyslu konání postav je tedy přesvědčivější zase verze '62. Kdyby autoři vzali prostě starý scénář, mírně mu upravili začátek a natočili ho s těmito novými herci v modernějším vzhledovém kabátku, mohlo to být mnohem a značně lepší. Takhle je to divné... něco. Srovnání se starší verzí se prostě nevyhnu. Ani nevím proč. Ne, že bych nechtěl, ale tak nějak... musím... něco mi říká, že musím... ()

mysiak

Čakal som od režiséra Mlčania Jahniat a od hereckého obsadenia trochu viacej...sci-fi psycho zápletka, v ktorej som sa ťažko orientoval, proste mal som guláš..ale za záhadných sci-fi okolností sa mi to páčilo... ()

Asgy

Zajímavý příběh o manipulaci s myslí, která časem asi bude možná nejen ve fimech. Slušný výkon Denzela Washingtona a Liev Schreibera. Originál jsem zatím neviděl. ()