Hříšný tanec 2

• USA Dirty Dancing: Havana Nights (více)

Když mladá Katey přijede s rodiči na Kubu, netuší, že zde objeví nejen vášeň pro tanec, ale i velkou lásku. Osudovým se jí stane setkání se sympatickým číšníkem Javierem. Mladý pár se spolu tajně schází v nočním klubu a trénuje na prestižní soutěž v tanci... Píše se rok 1958 a na Kubě vrcholí revoluce proti prezidentu Batistovi. Na Kubu přijíždí Bert Miller se svou ženou Jeannie a dvěma dcerami Susie a Katey. Katey se pomalu rozkoukává a podaří se jí nechtěně strčit do číšníka Javiera s tácem plným pití, který je za vylití potrestán. Druhý den ujede Katey autobus a Katey musí ze školy pěšky, což není zrovna bezpečné. Naštěstí Katey potká Javiera, který jí nabídne doprovod a Katey se dozvídá i o životě obyčejných lidí. Katey je pozvána Jamesem Phelpsem do tanečního klubu, ale od Javiera se dozví o tanečním klubu La Rosa Negra, kam chodí tančit Kubánci a s Jamesem tento klub navštíví. Když z klubu odjíždějí, James si na Katey dovoluje a Katey se vrátí do klubu. Javier doprovodí Katey k hotelu, ale druhý den dostane v práci výpověď, protože zaměstnanci se nesmí s klienty stýkat a v hotelu se dozvěděli o jeho noční procházce s Katey. Katey chce Javierovi pomoci a jde za ním, aby mu navrhla účast v taneční soutěži, kde vítěz získá pět tisíc dolarů. Javier je nejprve skeptický, ale nakonec začnou s Katey trénovat. Katey se před rodiči vymlouvá na Jamese, kterého donutila, aby ji kryl. (TV Prima)

Lilith-ell

Eh, na mě to prostě funguje. Možná to je mojí slabostí pro Diega, ale ten film mě vždycky (ano, viděla jsem ho víckrát) krásně uklidní:) ()

MangaManga

Náhodou... Mě se to líbilo. Když nemáte náladu na nějaké psycho mega drama, ale spíš na úsměv na rtech a Diega Lunu (který, nezlobte se na mě, opravdu v určitých pasážích nepůsobí jako lamač dívčích srdcí, ale jako gay) a jeho kroužící se boky, volba je jasná! Kostýmy úžasné, atmosféra léta a Kuby a temperamentu... A soundtrack je prostě dobrý. Po shlédnutí doporučuju zavlnit se v bocích a zapsat se do nejbližších kurzů samby :) ()

M.Gift

Nojo, už jsem se holt smířila s tím, že jsem asi jediná, kterou jednička vůbec nenadchla a nechala se unést dvojkou (prosím kameny házet od pasu dolů:-)). Pokud by film nenesl podobný název, dokonce bych je ani nespojovala. Ano, návštěvnice se zamiluje do "domorodce", kluka bez ničeho, který ji přes počáteční nevoli naučí tančit. A ano, obě hl. hrdinky mají prudící sestru, bohaté rodiče a nejsou tak docela spokojené se svým životem. Ale tady přece veškerá podobnost končí. Pro mě lehce nešťastně zvolená hl. dvojce v jedničce má ve dvojce úplně jinou šťávu. Dialogy jsou vtipné, hudba nevlézavá a vše je zasazeno do (pro plátna a televizi) "neokoukané" doby. Úsměv Diega Luny je pak jen třešničkou na dortu. ()

Shalimar2

Jednička mě uchvátila. S dvojkou jsem se seznamovala po krůčcích. Příběh byl milý. Mezi hlavními představiteli to jiskřilo. Přesto do výšin jedničky dvojka nedosáhla ()

j15

I přes kritiku, kterou tento film dostal si myslím, že mu právem patří mé uznání. Spojením dokonalé kubánské hudby, tance a tamního šarmu vznikl pro mě dokonalý zážítek. ()

Evziiik

Jako velká výjimka nechávám pět hvězdiček. Film mě nadchl, líbí se mi mnohem víc, než první díl. Líbila se mi dokonce i hudba, kterou mnozí kritizují, možná proto, že kubánské rytmy a temperament nejsou pro české suchary. Podle mého názoru nabízí film mnohem víc, než jen napodobeninu prvního dílu nebo jiných tanečních hitů. Ukazuje dobrý tanec, vášeň, rytmus, lásku a to vše v kombinaci s kubánským režimem, problém mezi Kubánci a Američany. Problém, který se v dnešní době týká mnohých zemí. Ve filmu je možná nutné vysledovat víc, než jen "špatnou hudbu, špatný tanec, špatné herce a špatnou stylizaci do konkrétní doby". A konečně musím vyzdvihnout výkon mladého Diega, který svým temperamentem posunul snímek o kousek výš. Na závěr - já na film nedám dopustit a každému ho doporučuji. Posuďte sami. ()

Lucie505

Pro toho, kdo má slabost pro kubánské rytmy, je tenhle havanský Dirty dancing pošimrání na duši. Navíc ačkoli nejsou hlavní hrdinové žádní krasavci, působili sympaticky. Romole Garai nutno vytknout jakousi hereckou ztuhlost, ale živočišnost a vášeň Diega Luny mi to krásně vynahradila! Byl to jeden z mála snímků, který jsem si v krátkém časovém úseku pustila několikrát. Nesrovnávám to s jedničkou. Možná proto je i moje hodnocení vyšší. ()

Pauline.S

Každý má právo na svůj malý filmový hřích, který navzdory vědomí, že po všech stránkách se jedná o ne příliš kvalitní a nedokonalé dílo, člověka pokaždé při vysílání přitáhne k obrazovce a na tváři mu vykouzlí blažený výraz. A tohle je můj filmový hřích:) ()

Annielle

Toto je případ filmu, jehož soundtrack značně převýšil kvalitou samotný snímek. Tady nelze ani srovnávat s originálem, ústřední dvojice je nevyrovnaná a nepříliš uvěřitelná. Ale nelze jen komentovat záporně. Prostředí filmu je nádherné a tanec byl také dobrý. Potěší i přítomnost Patricka. ()

KlarkaSY odpad!

Ono by to jako film zase nebylo tak ztracený. Největší problém je tady v názvu.. Rozhodně bych tenhle film nenazvala hříšným tancem, protože tím ho akorád bude každý porovnávat a s jedničkou jsou všechny filmy nesrovnatelné... Takovž uměle působecí příběh to mělo, za mě odpad ()

behunka

Snažila jsem se nesrovnávat. Proč taky. Vzala jsem to jen jako společné téma a bohužel i název. Jinak s Hříšným tancem to nemá moc společného. Zas taková hrůza to není. K žehlení dobré. Dala bych i 3 hvězdy, ale hlavní aktéři mi tak nějak nešli k sobě. Nemůžu říct že by se mi nelíbili, ale společně to nebylo úplně ono. ()

Unn

Je zvláštní, že film se mi začal líbit až po druhém zkouknutí (po pár letech). Asi je to tím, že film nazvali Hříšný tanec dvě. Člověk pak očekává něco podobného jako v jedničce. Hlavní pár se mi tehdy zdál tak nějak nepřirozený a chabý. Ale časem jsem viděla, jak to do sebe vlastně všechno zapadá. Začala jsem si všímat maličkostí a kubánské atmosféry, která mi přišla velmi dobře a nenásilně zachycená. Oba Hříšné tance se nedají spolu srovnávat. Jsou to filmy o jiných lidech, s jinými problémy. A Diego Luna je roztomilý ()

Pe4Ce22

Omg? Jako pokračování božský jedničky? Tohle? ... max jedna hvězda. .. a pak se začalo trochu tančit, ale oK .. třeba je to ten průměr na 3 hvezdy ... ale fakt .. wtf revoluce?.... Jako vážně?. .. a ten zbytek? ... 2 hvězdy max a to jsem ještě hodnej. Ještě že nenatočili trojku. ()

Mountain

O skoro 20 let později si filmoví tvůrci řekli, proč vymýšlet vlastní film, když můžeme jít v již dobře vyšlapané cestičce s názvem Hříšný tanec, jen to přemístíme někam jinak a bum, máme trhák, ale bohužel druhé pokračování trhák určitě není! Příběh je opět jasnou klasikou - mladá dívka, která se chce trhnout a dělat to, co se jí zachce, a tak se seznámí s mladým kubánským mladíkem, který sdílí vášeň pro tanec. Všechno je to okoukané, předvídatelné a mohli jsme to vidět už mnohokrát, i když na rovinu říkám, že s hudbou na tom tenhle snímek není vůbec špatně. ()