Hříšný tanec 2

• USA Dirty Dancing: Havana Nights (více)

Když mladá Katey přijede s rodiči na Kubu, netuší, že zde objeví nejen vášeň pro tanec, ale i velkou lásku. Osudovým se jí stane setkání se sympatickým číšníkem Javierem. Mladý pár se spolu tajně schází v nočním klubu a trénuje na prestižní soutěž v tanci... Píše se rok 1958 a na Kubě vrcholí revoluce proti prezidentu Batistovi. Na Kubu přijíždí Bert Miller se svou ženou Jeannie a dvěma dcerami Susie a Katey. Katey se pomalu rozkoukává a podaří se jí nechtěně strčit do číšníka Javiera s tácem plným pití, který je za vylití potrestán. Druhý den ujede Katey autobus a Katey musí ze školy pěšky, což není zrovna bezpečné. Naštěstí Katey potká Javiera, který jí nabídne doprovod a Katey se dozvídá i o životě obyčejných lidí. Katey je pozvána Jamesem Phelpsem do tanečního klubu, ale od Javiera se dozví o tanečním klubu La Rosa Negra, kam chodí tančit Kubánci a s Jamesem tento klub navštíví. Když z klubu odjíždějí, James si na Katey dovoluje a Katey se vrátí do klubu. Javier doprovodí Katey k hotelu, ale druhý den dostane v práci výpověď, protože zaměstnanci se nesmí s klienty stýkat a v hotelu se dozvěděli o jeho noční procházce s Katey. Katey chce Javierovi pomoci a jde za ním, aby mu navrhla účast v taneční soutěži, kde vítěz získá pět tisíc dolarů. Javier je nejprve skeptický, ale nakonec začnou s Katey trénovat. Katey se před rodiči vymlouvá na Jamese, kterého donutila, aby ji kryl. (TV Prima)

Luxocculta

Název napovídá, že by tu měla být spojitost s kultovním Hříšňákem, ale oba filmy v podstatě nemají nic společného, a to přihlížím i k tomu, že se tady na pár chvil objevil Patrick Swayze. Beru to jako zcela samostatný snímek, bez potřeby oba filmy porovnávat. Noci v Havaně jsou bez emocí, bez chemie, bez šťávy, bez zajímavého příběhu (a to mám obecně pro filmy podle skutečnosti určitou slabost). Bohužel, víc než cokoli jiného jsem se u sledování nudil. ()

CGP

Na tento film jsem se netešil a zhlédl jsem jej pouze z popudu svých kamarádů. Překvapen jsem nebyl. Šlo přesně o tu nastavovanou kaši, kterou jsem čekal (včetně toho, že Swayze tančí do posledního písmene stejný tanec jako v jedničce). V ničem nemá nad jedničkou navrch, žádná píseň (snad kromě jedné) podle mě nemá šanci stát se hitem, zatímco v jedničce jich byla celá řada (She's Like A Wind, Time Of My Life,...) . Mimo to, titulní hrdinka nesahá Jennifer Greyové ani po kotníky. ()

Kathien°

Hlavní představitelka je opět stydlivá a slušně vychovaná. Nijak vyzívavá dívka na Kubě "zdivočí", což jí sluší mnohem víc. Bylo to horší než jednička, ale to se dalo čekat. A ještě ta revoluce do toho... :x ()

DjMetal

Bleeeeeeeeeeeeee....Taketo filmy ma neberu a este k tomu, ked sem je ine obsadenie hercov. Dievcata si to skor pozru a bude ich to bavit ako mna...nie nie ()

MRPitivier

Doopravdy tu chybí v roli učitele charismatický Patrik Swayze, ale jinak slušný film o tanci. Co tento film zdobí jsou krásné herečky a hlavní role January Jones, přináší do filmu krásu a vášnivost. Dále je zajímavé, jak se nám příběh prezentuje na historické události a ukazuje životy obyčejných Kubánců! Jinak co tento film táhne dolů je horší hudba, hlavní představitel mužské role, příliš amerikanizované a trochu kopírování Hříšného tance z roku 1987, jen v jiném prostředí! ()

DadysGirl

Kdyby ten hlavní hrdina nebyl tak zoufale necharismatický... Dalo se toho vytěžit víc, i když na kouzlo jedničky by to stejně nic nedotáhlo... No ze sentimentu a za tanec ** ()

Margerie

Původní Hříšný tanec byl první svého druhu, s úžasným Swayzem a líbivou hudbou, která oslovuje lidi i dnes. Díky tomu se stal klasikou, kterou viděli snad všichni včetně přísných odpůrcu romantických amerických filmů. Bohužel dvojka slavnému jmenovci nedostála. Vyznívá to jako parodie, ovšem nepříliš povedená. Samozřejmě, díky skvělým tanečním číslům by si film vysloužil o něco lepší hodnocení a i já jsem až do posledních minut byla rozhodnutá dát tři hvězdičky. Ale přehnané drama (pro film tohoto typu) kolem kubánské revoluce a loučení obou hlavních hrdinů to všechno zkazilo. Hudba je zpočátku skvělá, latinské rytmy vás chytnou a nepustí, pak ale tvůrcům asi došla inspirace. Největší hrůzou je krátká skladba na hlavní motiv původního Hříšného tance, která zazní v poslední třetině filmu, závěrečná skladba z klubu, která dohrává už k titulkům, je už pak jenom pomyslným hřebíčkem do rakve. Garai ani Luna bohužel kromě tanečních scén žádné úchvatné herecké výkony nepředvedli a nasazení Patricka Swayzeho do role tanečního mistra vyznívá jako hodně špatný vtip (naštěstí se tam mihne jen párkrát). Přičtěme ještě snahu o zasazení děje opět do cca poloviny 20. století, kdy byla společnost rozkastována podle přísných pravidel původu, a vyjde nám z toho smutný obrázek snahy napodobit kult, která se nevydařila. 40% ()

Nikol10

Jak už tady mnozí psali přede mnou,že snímku nejvíce ubližuje,že je uváděný jako Hříšný tanec dvojka!!! Kromě toho,že dívka s vyšší společnosti a chudý tanečník se dají dohromady,filmy moc společného nemají. Taneční kreace a kubánská hudba,patří k nejlepšímu,co jsem kdy v tanečních filmech viděla. Děj je sice slabší,ale hlavní hrdinové sympatičtí a prostředí Cuby se mi líbí moc! Diego Luna samozřejmě nemůže nahradit Swayzeho,ale jako je vynikající tanečník a do té role se mi hodí. Já prostě latino můžu a líbí se mi víc,než hip-hop filmy atd. ()

Prankster

Bohužel je to jednička přes kopírák - stejný motiv, vlastně i průběh dějě a láska končí odloučením - Ach. Navíc namotat do toho vítěznou revoluci. Každopádně je to strašně nedotažené - jako by ten film skákal v ději. Prostě nevím. Je tam ale celkem líbivá muzika na kterou se tam lidé docela umí kroutit tak jen proto ***. ()

Marrianna

já si prostě nemůžu pomoci. Klasický příběh zasazený do neklasického prostředí, tedy alespoň pro mě. Jeho velké mínus? Největší mínus prostě vidím v tom, že jej tvůrci vůbec pojmenovali Hříšný tanec. Ano hudba se do této doby nehodí - neboť taková Christina určo za kubánské revoluce nebyla na světě - ale co, rytmem se tam hodila. No beru v potaz, že je to vlastně filmíček pro dívky pubertálního věku, které prostě mají slaďáky rády - a já ač nejsem puberťák si prostě tyto slaďáky někdy velmi ráda skouknu. Prostě proto 4* ()

MarkHoppus

Hříšný tanec je legendární film, ale řekl bych trochu přeceňovaný. Jeho pokračévání je ale ještě o něco horší, herci vypadají jak kdyby hráli řadovou telenovelu a rádoby zápletka připomíná snad 1000 jiných amerických filmů - zkráceně řečeno: tuctová americká romantická kravina. ()

JajinkaBec

Kdyby člověk neměl po celou dobu napaměti, že je to "pokračování" jedničky, asi bych tomu hvězdičku přidala. Ale takhle... Jasně, má to nějaké přednosti, je tam podmanivá hudba (možná dokonce lepší, než v jedničce, ale to záleží čistě na vkusu) a taky to má zajímavý příběh zasazený do konkrétní situace, která se skutečně stala. Líbí se mi vývoj vztahu a značné pokroky, co se tance týče... Jen mi tam chybělo něco "silnějšího", velkolepějšího a taky nějaký lepší konec. Ten mojí zoufale romantické dušičce tak docela nesedl :-) ()

Anniysha odpad!

Je to podprůměrný film, který se ničím neliší od ostatních tanečních filmů. Nechápu proč je film pokračováním Hříšného tance, tyhle dva film jsou nesrovnatelné. ()

Wooke

Síce sa tomuto filmu nepodarilo nadviazať na jeho predchodcu, mne sa to páčilo. Bolo to iné, Diego Luna je sympatický herec, ktorý tomu dodal tú latinskú stránku, zatiaľ čo Romola Garai, pre mňa zatiaľ totálne neznáma herečka (aj keď sa chystám na lahôdku od BBC, The Hour), zas tú druhú stránku. Ja neviem, ja som bol spokojný, veď nedá sa všetko urobiť tak, ako to už raz bolo spravené a, čo je hlavné, bol tam tanec a bol hriešny, takže spokojnosť. ()

fordhont

Svým názvem si tento film na sebe sám šije bič. Latinskoamerický tanec je zajímavý díky své historii, kterou byl postupně formován. Částečně se na to zde poukazuje, avšak obavy, aby byl film zajímavý pro maldého diváka, donutil tvůrce zařadit i moderní, "nedobové" písně, které narušují celou atmosféru. S lepším scénářem a hudbou by to mohla být oslava latinskoamerického tance. ()