Muž se zlatou zbraní

• Velká Británie The Man with the Golden Gun (více)

Jeho střela nikdy nemine cíl. Teď má na mušce Jamese Bonda. James Bond, nejlepší tajný agent Jejího Veličenstva, se ve své nové misi musí vydat na Daleký východ. Kdosi totiž poslal britské tajné službě zlatou kulku s Bondový číslem 007. Jediným, kdo ve světovém podsvětí zlaté projektily používá, je nájemný vrah Francisco Scaramanga, který si za každou zabitou oběť účtuje milion dolarů. Přes výrobce zlatého náboje se Bond dostane k čínskému průmyslovému magnátovi Hai Fatovi. Ten si totiž u Scaramangy objednal vraždu významného fyzika Gibsona, který u něj dosud pracoval na vývoji laserového děla s názvem Solex. Sám Hai Fat však brzy zahyne Scaramangovou rukou. Zabiják převezme jeho impérium a chystá se smrtící Solex využít pro své vlastní cíle. Jediný, kdo mu v tom může zabránit, je James Bond... (Česká televize)

Barak

(9) Bondovka "menších" rozměrů - Christopher Lee jako výborný záporák a jeho trpasličí poskok.. toť vše. Dva drsní chlápci si to rozdávají mezi sebou a má to ty správne grády a odlehčenou atmosféru. Je to něco jiného, než předchozí bondovky a je to hodně fajn.... ()

bif

Čekal jsem to mnohem lepší..na co jsem se těšil nejvíc, byl ten proslulý skok saltem přez řeknu, ale ten debilní zvuk co tam vložili to celé zklazil, Lee byl jako vždy skvělý a trpaslík byl zábavně protivný, to se však neda říct a tom americkém turistovi a bitky? Opět trapné, nechápu choreografy bojových scén v týmu Guye Hamiltona.. strašná škoda. Slabé 3*. _____________ Po druhém shlédnutí mnohém lepší. Scéna se skokem přes most je prostě neskutečná, až na ten pitomej zvuk u skoku a otravnýho redneck policajta se jedná o povednou bondovku. ()

maaan

"Let me out, you big bully! - Shut up!" Roger Moore se pomalu lepší. Také díky Christopherovi Lee, samozřejmě. Miss Goodnight je naopak jak poleno...a ještě musím zdůraznit fajnové Bondovo sako při příjezdu na ostrov! ()

Jakubik

Opět povedená bondovka a Moore je parádní. Leč musím říct, že tu není tolik napětí ale i tak jsem se udržel bdělí…záporák Scaramanga je spíše sympaťák než zloduch ale i tak se mi to líbilo… ()

Stíba

Po slabé "Conneryovce, Lazenbyovce i Moorovce" za sebou se opět objevil slušný Bond s dobrým padouchem a dvěmi krásnými bondgirl. ()

longercz

Tady se mi líbil hlavně Leeho záporák, i když ta jeho abnormalita byla dost nechutná. "Bondovsky" film zapadá tak do Moorova průměru, možná lehce nad, za zmínku ale každopádně stojí konečný souboj, pošahaný šerif z louisiany a honička aut se slavným přeskokem mostu. ()

caramell

Jedna z těch lepších Bondovek. Především díky Christopheru Leeovi. V dnešní době problemtika solárních elektráren jako novinky vypadá směšně, ale příběh je slušný, bondgirl krásná, záporák zlej a James stylovej, takže i dnes koukatelné a zábavné. ()

tranquill

Tři hvězdy především za vzpomínku na létající auto ve Fantomasovi a krásné letecké záběry tamní přírody. Roger Moore se tváří drsně, ale jen tváří, a pokusy o humor jsou pouze úsměvné. ()

Kingjiri

Cirkusovej záporák se třema bradavkama a liliputskym sluhou nejsou uplně věci, který bych potřeboval v Bondovce vidět. Nadšenej jsem taky nebyl z předlouhýho rozjezdu, šnečího tempa vyprávění, skromnější akce a naprosto zbytečnejch rádoby zábavnejch scének s americkym šerifem. O to víc zamrzí, že roli záporáka dostal Christopher Lee, kterej toho v tomhle případě, ať se snaží sebevíc, prostě moc nabídnout nemůže. Díky bohu aspoň za pěkný bond-girl a několik hlášek, dvě silnější hvězdy. ()

Torgal

Bondovka ako lusk. Osviežujúca zápletkou, kde proti agentovi 007 tentokrát nestojí maniak čo chce zničiť svet, ale chladnokrvný zabijak s nemenej ambicióznymi plánmi. Moore už do role krásne zapadol a jeho Bondovi nechýba šarm ani vtip, pričom mu svedčí aj akcia. Gadgety, krásne ženy, exotické lokácie, trpaslík Nick Nack - je tu všetko čo chcem v Bondovke vidieť. Tempo je síce trochu pomalšie, ale štýlovosť to ale vyvažuje. 8-/10 ()

Jajar

Hamiltonova čtvrtá a poslední bondovka se otevřeně inspirovala hongkongskými kung-fu filmy Bruce Lee. Roger Moore jako James Bond působí v Muži se Zlatou zbraní sebejistě a skoro nedělá chyby (zásadní rozdíl oproti původním Flemingovým románům). Nadsázka a zábavnost z předchozího Live and Let Die ale chybí. Do naprosté průměrnosti posílá druhou moorovku zmatečný a nedomyšlený příběh, absence pořádné bondgirl i redukce akčních scén. Největší otřesnost je postavička uřvaného seržanta Peppera. Koho proboha napadlo tohle jelito obsadit znova? Od dvou hvězdiček snímek zachraňuje opravdu skvělé duo záporáků (Christopher Lee jako Scaramanga + liliput Nick Nack) a závěrečný duel na opuštěném thajském ostrově. Mimochodem jednalo se o poslední bondovku, u které se Harry Saltzman podílel na produkci. ()

Biopler

Mizerná zápletka, na ktorú sa čaká pridlho, v mizernom príbehu, ktorý recykluje hlúposti z minulého dielu, ako napr. nedynamické autonaháňačky so seržantom Pepperom, a pridáva buranský prístup ku kung-fu. Príbeh nedáva vôbec logiku, skôr sa unáša silným pretláčaním vôle tvorcov, ktorí na začiatku hrozia Bondovi smrťou skrz odkaz zlatej nábojnice s vyrytou "007". Neskôr sa všetko ukáže úplne ináč a do hry sa dostane hračka solex, ktorú raz vlastní záporák, potom Bond, potom záporák a potom zase Bond. Čo sa týka žien, tak Bond má parťáčku, ktorá by, samozrejme, nemohla figurovať v reálnej tajnej službe. Môže fungovať len v bondovskej, a keďže pre potreby filmu nie je na ňu spoľah, tak aby niečo napravila, tak svojou nešikovnosťou zaobalenou do sexistických prvkov v závere aj pomáha. Druhú ženskú Bond riadne prefacká, no tým na ňu spraví dojem, lebo neskôr mu kľačí pri nohách a vlezie do postele aj s drahou hračkou, spomínanou vyššie. Bond je vykreslený čoraz viac ako macho. U mňa spolu s Lazenbyho epizódkou v roli 007 najslabší kus. ()

MrGregor odpad!

Nejslabší bondovka, mladej? ... Děj nula. Bond nikoli šarmantní, ale arogantní a zlý. Až překvapivě plné různých (polo)rasistických narážek. Nejotravnější šerif ever, mladej. Slavný skok s autem doprovázen zvukem jak z cirkusu. ... Jediné plus celého filmu je Christopher Lee. ()

MeaCulpa

Kvalitní bondovka s Rogerem Moorem, kterou si však pro sebe ukradl Christopher Lee. Scaramanga má skvělé intro a Bond vedle něj působí jako tajtrlík, což je samozřejmě způsobeno tím, že Lee má tisíckrát větší charisma než Moore. Od plného hodnocení mě však odrazuje přítomnost dvou nejhloupějších postav celého Bondova univerza. Agentka Goodnight a seržant Pepper jsou naprosto mimózní postavy a oboum přejete pomalou a bolestivou smrt. Jen jsem nepochopil proč Scaramanga zběhl, protože pokus o světovládu mu opradu věřit nešel. ()

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015