Na Kypru zatkne zvláštní jednotka vůdce arabské teroristické organizace Jaffu. Z Atén startuje americký Boeing 747, na jehož palubě je mezi čtyřmi stovkami cestujících Jaffův zástupce Nagi Hassan s osmičlenným komandem, které letadlo krátce po startu obsadí. Únosci žádají Jaffovo propuštění. Analytik CIA David Grant však tvrdí, že je na palubě ukryt ztracený nervový plyn, který chce Hassan použít k útoku. Jeho množství by mohlo zničit celé východní pobřeží USA. Grant, Travis a šestičlenné komando s leteckým inženýrem Cahillem mají proniknout na palubu letícího stroje s pomocí speciálního letounu NASA. Dojde však k havárii, kterou Travis zaplatí životem. Komando na palubě letadla tak zůstane bez velitele i bez spojení s krizovým štábem. Vojáci rozmístí sledovací zařízení, aby zjistili počet a polohu teroristů na palubě, a zatímco Cahill s pomocí raněného pyrotechnika Cappyho zneškodňuje nálož s nervovým plynem, Grant má najít jejího konstruktéra Jean-Paula Demoua, který dokáže bombu odpálit dálkovým ovládáním. Přestože se mu podaří získat na palubě spojence v odvážné letušce Jean, čas se nebezpečně krátí. Velení se totiž domnívá, že komando zahynulo, a přikáže letoun sestřelit. (TV Nova)

Alojs

Docela solidní akčňák, který vlastně není akční, jako spíše taktický. Russel se pro jednou upsal solidní roli a Seagal svým způsobem taky (rychlý odchod, dobrý odchod). Nemám výraznějších výhrad, snad jen - rychle se to vypařilo z kebule. Takže dobrý, ale nijak zvlášť, abych si jméno filmu vytesal do mramorové desky. ()

RedRose

S odstupem casu a po opetovnem shlednuti, musim poupravit sve hodnoceni! V dobe sveho vzniku bych tomu dal cca 64%... Ovsem nyni to navysim o jednu hvezdu!! Ten pridavek maji na svedomi hlavne Oliver Platt a John Leguizamo, kterym tyto role opravdu sedly. A vcelku jsem sam sebe udivil kdyz mi ten film ani po letech neprisel nepresvedcivy, ale naopak o neco vic uveritelny nez tenkrat... Cim to je presne nevim... Snad tim co se od te doby ve svete deje, ale proste je to tak... A jak napsal Isherwood: je to (nedocenena) klasika sveho zanru se vsemi klady i zapory... 78% ()

Knor

Výbornej prostoduchej akčňák, kterej je zatraceně zábavnej, nepřemýšlet, sledovat. A Hercule Poirot jako terorista, no to nemá chybu. ()

Shitonit

Klasika, nejparádnější a zároveň nejobyčejnější film na téma únos éra. Stýv má dokonalou roli, v tomto filmu si získá i své největší odpůrce :-) ()

papadoce

Na tie tváre ľudí, keď vychádzali z kina a nechápali, lebo tri štvrtiny z nich šlo na základe plagátu pozrieť výlučne na Števa, asi nikdy nezabudnem. Pretože keď ten v štyridsiatej druhej minúte filmu nenávratne zhasol (pocitovo by som odprisahal, že tak v desiatej minúte), ostali všetkým iba sklapnuté sánky a otázka v tvári. Čo teraz ??? Bolo by to vtipné, keby vtedy nesklapla aj tá moja 😂😂😂. Lenže narozdiel od mnohých vtedajších fanúšikov jiu-jitsu, som si ja film užil aj bez Števka zo špeciálnych jednotiek. Mne sa film ozaj páčil a páči sa mi aj dnes. Viem sa povzniesť nad naivitu a americký patriotizmus. Akcia bola nadupaná a veľmi slušná, Halle vtedy ešte veľmi krásna, Kurt desný sympaťák a Arkil Poaró až nečakane presvedčivý chladný tenorista, no neužite si to. Slovenský preklad názvu sprznil čo mohol, ale na to sme si už mohli zvyknúť. No keby som mal tú moc, tak by som vyhľadal toho týpka, čo o týchto veciach rozhoduje a dal by som mu zožrať plastické obaly od všetkých dévedéčok, ktoré takto lukratívne ponazýval, J**o. Film mal skutočne dobrú dynamiku a spád a myslím, že aj to bol dôvod prečo sa zdalo, že Števo zhasol skôr ako reálne zhasol. Fakt si s výnimkou patričnej dávky tzv. akčnej naivity neviem predstaviť prečo je tak nízko hodnotený. A tá naivita k tomuto žánru proste patrí, až by som povedal, že si to látka vyžaduje. Ja som spokojný aj po rokoch rovnako ako po kine v deväťdesiatom šiestom. Odsýpa to, je to dráma, a parádna akcia. Som stále viac sklamaný z miestnych recenzentov. Päťka. ()

HarveyDent

JO, Lima má pravdu každý máme svou úchylku a tahle je moje je to možná přecpané klišé všeho druhu, ale u mě to i tak vyvolalo napětí třeba když Halle Berry ukazovala vzkaz skrz kameru nebo když Russell vnikl na palubu a v akci, já prostě neznám lepší film o přepadení letadla teroristy a jeho záchraně, je nějaký lepší??? tak mi ho ukažte!! ()

Vanousek

Film ve kterem zemřel Steven Seagal, to musi dostat pět hvezdicek:) Viděl jsem před mnoha lety, dnes bych tak nadšenej asi nebyl.. ()

Tales

Dal bych 2*, neni to nic extra, ale přidávám ještě jednu za Stevena Seagala, kterej mě fakt hodně rozesmál :)) ()

Syna.1990

Dost možná je mé hodnocení ovlivněné tím, že současné akční filmy nestojí za nic a proto téhle staré akční klasice já dám 4 hvězdičky. Výborný příběh, herecké obsazení je taky super a celkově mě film po celou dobu bavil. David Suchet to je prostě super záporák, Kurt Russell a Halle Berry taky libovka a Steven Seagal umře hned na začátku, což je mimochodem pro film možná dobře, protože kdyby on tam hrál hlavního hrdinu, tak by tento film spíše spadl do žánru Seagalovky, kde by Steven všechny dobil a na konci by odešel za ručičku s Halle Berry, neříkám že by to bylo špatné, ale takhle to bylo určitě lepší a levnější!! 70% ()

Gallienus

Tomu filmu dávám dvě hvězdy, jednak proto, že tam zhyne Seagal a kvůli Davidu Suchetovi, který mě svou rolí tehdy překvapil, jinak je to strašná blbost. ()