Spolumajitel soukromé nemocnice, lékař John Dolittle s úžasem zjistí, že se mu vrátila schopnost z dětství, opět rozumí zvířecířeči. Záhy se seznámí sřadou zvířecích tvorů i s jejich problémy, a stane se roti své vůli věhlasným zvěrolékařem, vyhledávaným zvířaty domácími i divokými. Nová "praxe" mu však způsobí vážné komplikace v práci i v rodině. Díky malé dcerce Maye však nakonec pochopí, že se musí smířit se skutečností a přijmout sebe samotného jako "zvláštního" člověka: vyléčí tygra Jacoba, který chtěl spáchat sebevraždu a stane se konečně správných otcem, manželem i lékařem. (oficiální text distributora)

Miki68

Děti se budou určitě skvěle bavit i po létech. Mě to přišlo dost otravný. Marně vzpomínám na nějakou smysluplnou roli Eddie Murphyho...počkat... nerušte.....ještě pořád vzpomínám........no - tak nic.... ()

Sosak

Docela vtipná, i když občas přehnaně infantilní komedie s Eddie Murphym. Zvířata mě neberou, takže pokud vy sami třeba sbíráte plakáty koní, nebo - já nevim - máte doma zvěřinec a do toho ještě rádi chodíte do zoo, tak si přičtěte jednu hvězdu navíc. No a pokud nesnášíte hollywoodské komedie, Eddiho Murphyho, zvířata, jednoduché příběhy s happy endem nebo rodinné filmy tak si uberte rovnou dvě hvězdičky. ()

Gardenboy

Zaujímavá a celkom originálna komédia na sposob Beethovena a podobných rodinných filmov ... dá sa, slušná zábava pre celú rodinu. ()

Acrobat odpad!

prdiaci skrecok, no pukame smiechom. Zial, aj takato moze byt kinematografia pre americanov. Europanov varujem pred moznou navstevou skutocneho doktora. ()

Likan7

Je zajímavý, jak takového komedie z konce tisíciletí najednou získávají nový lesk. Je to prostě důkaz, že se dneska už takový filmy netočí a je to škoda. Dr. Dolittle má v sobě plno scének, které za to rozhodně stojí. Je to příjemně krátký, tím pádem i úderný a bez zbytečných hluchých míst. Murphy tu je fajn stejně tak zvířata, tohle je rozhodně nejlepší z celé série. Kvality filmu k tomu ještě stoupají, pokud si pustíte novinku s Downeym. ()

Nix

No jako co si budeme. Fanda komedií úplně nejsem a ne zvláště s trapným humorem, ale zvířata tu prostě mají dobrý gegy. Takže se na to podívat dá, ale že bych to žral, to ne. Takový fakt průměr na jedno podívání proč ne. Ale Murphy má lepší počiny. ()

Kukolar

Eddie Murphy nikdy nebol mojím šialkom kávy. Podľa mňa stratený potenciál. Film určený asi tak pre deti do 9 rokov štýlom: "Aha mami, hovoriaci psík". ()

Pilsen_Kafka

Předělávka z roku 1967 neboli za 19 let vznikl tento nový. Komedie určená pro sobotní či nedělní odpoledne, když nemáte co dělat. Jsou tam dost vtipné pasáže, herci jsou příjemní. Vše sedí jak má, tak by to mělo být. Hodně jsem se nasmál, ale Velké díky si zaslouží Eddie Murphy. Dává do toho vše, což se mi na něm líbí. ()

MaxForValue

Nemastné, neslané, zúfalo nevtipné. Film pre deti, ktorého kvality nedocenia snáď ani tie malé ratolesti. Len ďalšia ukážka toho, čo Murphy v zúfalosti (musel a) prijal, aby získal šancu sa dostať na výslnie. Nedostal sa. A asi sa už ani nedostane. A vlastne, ani mi to ľúto nie je. ()

helrohir

Na to, že je to komédia, som sa na tom veľmi nazabavil, ale v porovnaní s neskoršími Murphyho filmami je to stále pozerateľné. ()