Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

Thomick

Moc pěkně zpracovaný příběh o intrikách a vášních. Všichni herci si to na place očividně užívali (navíc není nikdo, komu by to neslušelo), což je pro takový film základ. V tomhle případě navíc základ podepřený slušnou hudbou, silným vyváženým scénářem a špetkou humoru. Dohromady mi to přijde takřka dokonalé. S chutí pominu kosmetické kravinky jako pár scén trošičku přitažených za vlasy (závěr, konkrétně jedna tragická scéna). Protože tohle je dílo, které dělá čest všem teenagerským filmům. TOHLE je důkaz, že taky snímek pro teenagery a o teenagerech nemusí být jen bezduchá slátanina. "Cruel Intentions" v sobě totiž mají ducha - ať už ho hledáte v erotičnu nebo v čemkoliv jiném. ()

eraserhead666

Nejžhavější filmový lesbický polibek všech dob. Klasika v moderním mainstreamovém náctiletém hávu. No pokud to pokaždé dopadne takto, proč ne. Napoprvé ani tak ne, ale postupem času si mě ten film plně získal. Velmi povedené herecké obsazení. Škoda, že Reese nezůstala tak krásně oplácaná dodnes. ()

SOLOM.

Když se sešly před jednou kamerou takové „kočky“ té doby jako Sarah Michelle Gellar a Reese Witherspoon – bylo jasné, že hlavně mužská část diváků bude muset být spokojená. Zvláště když se děj točil okolo zvrhlých hrátek, intrik a děvčata byla dost často polonahá. Navíc to mělo velmi povedenou atmosféru, podtrženou několika nezapomenutelnými scénami. Tento filmeček mám velmi rád… ()

ARI50

Krásky v akci se svým nápade, film není až moc atmosferický udělaný ale zato herecky okouzli a dobře se na něho dívá a musím chválit i soundtrack který je taky povedený a samotný příběh je výborný takže krásné známosti. ()

veru_needy

Kathryn a Sebastian jsou věkem středoškoláci, ale od svých běžných vrstevníků se liší hned v několika velmi podstatných věcech; jejich nechutně zazobaní rodiče se vzali, tudíž jsou z těchto dvou nevlastní sourozenci. Neskutečně rozmazlení a zvrácení nevlastní sourozenci. Možná právě kvůli tomu si tak rozumí, neboť jejich životním stylem je ubližovat druhým. Proto příliš nepřekvapí hnusná věc o kterou se vsadí. Kathryn nabídne Sebastianovi, že když připraví o panenství nevinnou Anette, může s ní její bratříček strávit noc. A do toho tu je také naivní Cecile, která za sebou nemá ani první pusu, tak co jí trošku pomoci nabýt nějaké zkušenosti? No tenhle film je něco. Od dob co jsem ho poprvé viděla jsem s ním spokojená. Herecké obsazení se také velmi dobře povedlo; Sarah Michelle Gellar tahle 'bitchy' role opravdu sedí a má tak možnost dokázat, že opravdu umí hrát. Selma Blair jako blbka také nemá chybu, vždy se při jejích scénách ohromně bavím. Klasickou hymnu zamilovaných Bittersweet Symphony od Verve asi připomínat také nemusím. Tento film se tváří a vlastně i po většinu času je, romantickou podívanou pro teenagery, ale i přesto má větší hloubku, než by se dalo na první pohled čekat. Už jenom charakter povedených sourozenců by vykolejil nejednoho psychiatra s dlouholetou praxí. Obzvláště Kathryn, ta má s lidskou bytostí společného opravdu málo. Přestože vývoj příběhu jsem očekávala správně, konec pro mě byl přeci jenom tak trochu 'bittersweet' překvapení. - "She made me laugh." ()

Bauer

Film velmi nebezpečné známosti je ukázkou výborného filmu. A rovněž to potvrzuje pravidlo, které říká, že v jednoduchosti spočívá krása. Tento film má jednoduchý scénář a přesto se jedná o něco skvělého. Už jen ten skvělý začátek, kdy sledujeme Sebastiana na pohovce u doktorky, která má "vražedně krásné nohy" a poté co jí volá její dcera. No prostě skvělá zábava, která trvá celých 95 minut a ani na chvíli neztrácí tempo. Ze začátku jsem si původně myslel, že koukám na komedii, protože jsem se vážně skvěle bavil a něco málo bylo opravdu jak komedie. Ke konci do docela hodně zvážnělo a šlo o prvotřídní drama ve kterém se nekoná žádný happy-end. Mladí herci podali parádní výkony. Ryan Phillipe coby playboy Sebastian, jenž se tváří jako andílek a je to pěkný hajzl nemá chybu a těžko by se na tuto roli hledal někdo jiný. Krásná Sarah Michelle Gellar to samé. Avšak nějak moc jsem nemusel Reese Witherspoonovou, která byla taková nemastná a neslaná. Z dalších herců stojí za zmínku Joshua Jackson a Selam Blair. Na tento filmy se kdykoliv rád podívám znovu, protože to opravdu stojí za to!!! ()

becki_tu

"She made me laugh." Sexem a intrikami nabité drama, které má tak ďábelský finiš, že neváhám ani chvíli a pálím plné hodnocení. Nestává se často, že začnete fandit někomu, kdo vám připadal na začátku jako nějvětší grázl, děvkař a slizoun a ke konci s ním prožíváte všechny jeho emoce. Dál bych stejně asi jen chválil, rozplýval se a zase chválil, takže snad jen ještě řeknu, že takovou sexy mrchu, jakou hrála Sarah Michelle Gellar, jsem ve filmu už hodně dlouho neviděl. ()

Handle

Myslel jsem si, že to bude kravina, ale nebyla. Dráždivý, ale vkusný, skvěle zahraný... A vůbec je to celkem zvláštní film, nedokážu ho k ničemu přirovnat, dokonce ani k žánru ne. ()

Shaqualyck

Zkuste si představit, že by Adrian Lyne režíroval podle vlastního scénáře jednu epizodu Beverly Hills 90210, … jen s výrazně lepšími herci a luxusním various artists soundtrackem :) Jó, láska je láska a zlatá mládež si ráda hraje na problémy… Ne vážně, Choderlos de Laclos to před lety napsal skvěle, sex je koneckonců tak nějak věčné (a pochopitelně i vděčné) téma a pohled na zkaženost a intrikaření společenské smetánky zkrátka láká… Ne každou klasiku se ovšem podaří „oprášit“ s takovou VERVEou (závěr s Bitter Sweet Symphony nemá chybu)! ()

jhrasko

Takto zdevalvovať Frearsa a Formana, to je neodpustiteľné ! 1 hviezdička za ost, ktorý je sám o sebe 5 hviezdičkový ! ()

Lacike

Po rokoch som videl Frearsovú a aj Formanovú verziu, ale aj keď boli dobre obsadené, tak som sa u nich nudil. Zato táto teenage variácia klasiky ma vždycky bavila a bavím ma dodnes. Fantastický kasting. Dokonale dobrosrdečnej Reese Witherspoonovej sa nedá nepodľahnúť. Ryan Phillippe je taký akurát parchant, aby diváka bavil ale zároveň si prial, aby sa polepšil. Sarah Michelle Gellarová si tu zahrala najlepšiu úlohu svojej kariéry. Tá mrcha jej dokonale svedčí. A ako bonus tu je naivne blbá Selma Blairová a jej bozk so Sarah je legendárny a stále neskutočne sexy. Škoda len, že sa tu žiadna z tých krások neobnažila. To už by bola úplná dokonalosť. Je to ale celkovo veľmi dobre napísané a celý čas neskutočne vtipné. Má to svižné tempo a skvelý soundtrack. Záver perfektne uzavrie osudy všetkých postáv. Proste pecka aj po rokoch. 9/10. ()

PROROK14

Zlé to nebolo ale nebolo to ani nič extra. Také žánre veľmi nemusím ale dalo sa na to pozerať. Celkom sa mi páčil záver filmu a film ako celok si kráča tou strednou cestou v mojich očiach. ()

Tommassi3

"Jak jste si mohl dovolit mě takhle podvést ?? Vytáhla jsem vás z ulice a vy jste se mi takhle odvděčil !!" - "Vytáhla jste mě z ulice ?? Bydlím v nejlepší čtvrti na Manhattanu !!" - "To je jedno !!" ;) Přiznám se, že český dabing zde dosahuje legendárních výšin, co do trapnosti zejména překladu.. Colin Powellová ?! Dost dobrý !! ;) ()

bouncer

Tento snímek mám rád...když jsem ho viděl poprvé, překvapilo mě dobré "teenagerské" herecké obsazení a vychytaný "sexy" scénář. Samozřejmě není to žádný oscarový snímek, ale má čím zaujmout a předvším bych vyzvedl postavy, které jsou opravdu dobře napsané a zahrané... ()

Hismael

Parta nadržených a znuděných amerických snobů vymýšlí sexuální plány o prázdninách. Už chápu proč je tenhle film tak populární. ()

JohnCZ

Dlouho jsem neviděl film tak razantně balancovat mezi teen komedií, přeslazenou romantikou a drsným dramatem, navíc lehce šmrncnutým erotikou. Velmi zajímavé postavy v čele s nepochopitelnou Kathryn, jejíchž sexuálních hrátek se Sebastianem a oblbování všech okolo ní jsem se nemohl nabažit. K tomu skvělý výběr hudby a nekompromisní závěr. ()

Blofeld

Pokud dokážete přenést přes srdce to, že tvůrci přepsali velmi Nebezpečné známosti jako zábavný film o teenagerech, budete se skvěle bavit. Jestli ne, vaše škoda. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“