Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

Violeta

Dobrý den. Jak jde čas, rozplakávám se u filmů čím dál dřív. Tentokrát přišlo první zachvění v okamžiku, kdy se Annette se Sebastianem prvně setkali tváří v tvář. Vzájemně propletené prsty na řadicí páce smáčely slzami mé oči, tváře i uši. Láska krásná, bolestná, zakázaná, smutná a na poslední chvíli i naplněná.. Rozplakalo by mě to i v kreslené podobě, jednoznačně. Ale opravdu to nedávám za vinu kvalitě filmu, je to spíš moje emoční labilita v pokročilém stádiu, která mě nutí plakat nad vším, co se spolu šťastně hýbe v protisměru. Převelké důležitosti dospívání jsem se tentokrát nevysmívala, naopak. ()

Katarine

Tohle romantické drama na mě vůbec nepůsobilo špatně, bohužel mě ale až tak neoslovilo, abych mohla udělit lepší hodnocení. Je to takový průměrný film, ale s vynikajícím závěrem při písni Bittersweet Symphony od Verve, to byl vážně moc povedený nápad, i pokud jde o děj, který se tam odehrává. ()

StrYke

Cruel Intentions je něco na způsob Wild Things, jenom s tím rozdílem, že zde zemře pouze (SPOILER) jedna (SPOILER) osoba a navíc "jen" kvůli nehodě. A ještě - tohle se mi líbilo o něco víc. Příběh mě ani na jednu setinu vteřiny nepřestal bavit a zvraty byly víceméně skvělé. O hereckých výkonech se nedá vůbec hovořit, jelikož můžeme mluvit jenom o žití na plátně a to jak Sarah Michelle Gellar nebo Ryan Phillippe, tak Reese Witherspoon (kvůli tomuhle obsazení jsem si také film hlavně pouštěl). Celý snímek obsahuje tísnivou atmosféru a to především v první hodině, potom z ní částečně přestupuje do romatického žánru jen proto, aby mohl skončit jako otevřené drama. Škoda že nebylo natočené další pokračování na tento díl (i když - jak by to asi dopadlo?)... Závěr se docela povedl, ačkoli to mohlo být o něco lepší a hlavně to bylo docela... nelogický. Přece jen, když (SPOILER) Phillippse srazilo již brzdící auto a podle toho, jak pak vypadal, neutrpěl nijak zvlášť velká zranění, nebo alespoň ne taková, ze kterých by ho nemocnice nedostala. (SPOILER) Rychle a zkrátka, Velmi nebezpečné známosti je hodně, hodně solidní film. ()

maverick10

Nablyskany pytel hnoje, pytlem hnoje zustane. Neskutecna nuda bez sebemensiho napadu a reziserske napaditosti. Modni prehlidka hezkych lidi, potulujicich se po place a placajic nesmysli. Jiskreni a vasnivy plamen mezi hlavnimi hrdiny bych nenasel, ani kdybych se cely film koukal do dvirek od kamen. Nebyt alespon naducaneho dekoltíčku Sarah, vazne bych uvazoval, ze si otevru knizku od Vaclava Neckare - Muj neuveritelny zivot. ()

applause

Mně se tento film líbil, opravdu mě překvapil. Ukazuje, že každý není takový, jak se zdá. A když má důvod může se kvůli němu změnit. Moc se mi líbila Sarah Michelle Gellar v roli mrchy a pro mě nový herec, Ryan Phillippe. Nejlepší konec. a píseň Bittersweet symphony. Doporučuji. ()

Martin741

Ako 17 rocnemu spratkovi sa mi to pacilo. Horsie ale, ze ma napadlo pozriet si to o 11 rokov zas a nadsenie vyprchalo. Aspon ze sexixa Sarah Michelle Gellar tam hrala. 54 % ()

vydumnica

Cruel Intentions. [Videné v kine: BEST OF CINEMA. Cineplex Mannheim]. Toto bol prvý film, kde som mala možnosť vidieť Reese Witherspoon, ktorú mám už dlho v TOP 3. Pre ňu určite osudový film, keďže s Ryanom Phillippe, dnes už ex manžel, má už dospelé deti. Keď sa to tak vezme, v dobe vzniku filmu boli vlastne ešte deti, takí sú tu ešte mladučkí. Sarah Michelle Gellar som si nikdy neobľúbila, asi preto, že tu takto dokonale stvárnila intrigánku a jednu cruel bitch, až som jej to asi uverila :-). Herecké výkony sú ozaj výborné. Scenár je veľmi dobre napísaný, našťastie som si už ten koniec nepamätala, tak ma to prekvapilo. Za zmienku stojí aj kamera. Soundtrack mohol byť aj lepší. Aby som to už zhrnula, Cruel Intentions je pôsobivá dráma o tom, ako ďaleko až môže zájsť zahrávanie si s druhými ľuďmi, intrigy, hry z nudy a pre zábavu bohatých detičiek, ktoré už nevedia čo od rozkoše. 75%. [OV]. ()

MrPierc

Naprostá špička ohledně provokace diváka, jak v sexuálním stylu, tak u vztahů. Film jsem viděl dříve než předlohu Nebezpečné známosti. Tenhle film je ale pro mne lepší = odehrává se v dnešní době. S.M.Gellar je opravdova vyznavačka boha a vždy, když jí je těžko, tak se k němu obrátí. Zato její bratr je sběratel poševních skalpelů. Vznikne trochu incestní sázka (nejsou ale pokrevní) mezi sestrou a bratrem = bratr musí odpanit panu z časopisu. Konec je dramatický, ale s pomstou. Skvělý soundtrack, který nechybí v mé sbírce. ()

xjane

Skvělá předělávka klasického příběhu do moderního prostředí s jedním z nejlepších soudtracků. 80%. ()

ad

Ačkoli se mi film nelíbí, nemůžu ho s klidným svědomím poslat do odpadu, ani do nižších sfér, protože kvality přeci jenom nějaké má...hudba... kamera... a tak... :) Pro cílové publikum (12-15let) asi to nejlepší, co "předělávky klasiky do teenagerovského světa" přinesly. 2 a 1/2* ()

DruidKarel

Perfektní film, kde jsem se poprvé setkal s Reese Witrespoon a opět se setkal s Buffy, alias Sarah Michelle Gellar. Stejně tak jako Reese mě překvapil i výkon hlaní postavy tohoto filmu, tedy Ryana Phillipeho, kterej byl opradu skvělej, ale od už v žídném jiném filmu jsem jej neviděl. Určitě dobrý film, ba přímo výtečný, který je nejen pro zhýčkané teenagery. Podle mě se tu Sarah Michelle Gellar předvedla i jako někdojiný, že zabíječka upírů. Byla nádherná, stejně tak i Reese. 5* je nutností... ()

bukowski83

Krásná to vzpomínka, film mého mládí, ještě teď si živě pamatuju jak jsem v kině při dívčím polibku volal fuj a až zpětně si uvědomil, že to bylo vlastně mňam! Prostě parádní věcička, která s věkem zraje jako víno, kdykoli se na něj můžu podívat a vím, že se pobavím no a ten nádhernej soundtrack vše jen krásně podtrhne a to hned dvakrát! ()

C0r0ner

S příslibem legendární dramatické vztahovky s občasnými výstřelky thrilleru jsem si Velmi nebezpečné známosti pustil s velkými očekáváními. Jak jsem byl zklamaný, když se za celou dobu nestalo pořádně nic zajímavého. Scénář byl sice originální, ale mě nechytl ani v nejmenším a tak nemám jakoukoli potřebu tenhle film ještě někdy vidět. 60% ()

dubinak

Žánru romantické drama se vyhýbám často obloukem a stejně tak tomu bylo i v tomto případě, přes to, že se mi to na DVD válí doma už pár let. Nakonec jsem se do Cruel Intentions pustila tak nějak bezmyšlenkovitě a byla jsem nadšená. Scénář je výborně napsaný, celý film je prošpikovaný zvláštní atmosférou a geniálně napsané manipulativní postavy jsou promyšleny až do úplné hloubky. Strašně mě bavila tato vztahová hra dvou tváří a s každou minutou jsem se těšila na další podlý plán některé z postav. Za mě jedna z nejlepších psychologických teenage záležitostí. ()

carly

mám tento film rada. a to hlavne kvôli Ryanovi a Reese. aj keď Sarah ako potvora bola tiež fajn. neznalú predlohy ma prekvapil koniec, ale kvôli tomu všetkému, čo sa stalo predtým, im ten smutný záver odpustím :) ()

Pajky3

Oblíbená romantika, asi ta nejdokonalejší, skvělej soundtrack. Poslouchám ho pořád. Páradní obsazení, Phillippe, Gellar nebo Blair. krásný rozuzlení na konci. Věci, které se tam objevují spousta z nás používá. Navíc pro mě osobně, Ryana mam rád, protože už mě několikrát bylo řečeno, že ten týpek je mi podobnej... no nebo spíš já jemu ()

J0hny5

Před 10ti lety poprvé viděno v kině na mácháči a moc se mi to líbilo. S filmem mám spojeno hodně hezkých vzpomínek z léta, navíc film doprovází výborná hudba na kterou se nezapomíná a díky tomu jednu hvězdičku přidávám. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“